ВРЕМЯ
КАЛЕНДАРЬ


архивы

Ioanna_Zlatousta025В день пам’яті святителя Іоанна Златоуста, архієпископа Константинопольського (407), Митрополит Криворізький і Нікопольський Єфрем традиційно наніс архіпастирський візит до м. Покров. Правлячий архієрей звершив святкову Божественну Літургію в храмі святителя Іоанна Златоуста, прибувши на запрошення його настоятеля, благочинного Покровського благочиння протоієрея Володимира Качана.

Високопреосвященнішого владику з хлібом-сіллю, букетами квітів та віршами на храмовому подвір’ї зустріли вихованці недільної школи.

За Божественною Літургією правлячому Архієрею співслужили благочинний Нікопольського міського благочиння протоієрей Миколай Марущак, благочинний Покровського благочиння та настоятель храму протоієрей Володимир Качан та чисельне духовенство з числа кліру Криворізької єпархії.

На сугубій єктенії були виголошені особливі прохання про позбавлення людей від смертоносної інфекції, після чого владика підніс до Господа колінопреклонену молитву під час згубної пошесті та смертоносного зараження.

При традиційно великому зібранні богомольців, чисельні віруючі приступили до святого Причастя Тіла і Крові Христових.

По закінченні Божественної Літургії, Митрополит Єфрем у співслужінні духовенства звершив молебень, наприкінці котрого підніс молитву до святителя Іоанна Златоуста.

Насамкінець Високопреосвященніший владика звернувся до присутніх зі словом архіпастирського повчання та подякував настоятелю храму отцю Володимиру за його старанні пастирські труди.

Переглянути фотогалерею

Liturgiya004В Неділю 22-гу після П’ятидесятниці, свято Собору архістратига Божого Михаїла та інших Небесних Сил безплотних, Митрополит Криворізький і Нікопольський Єфрем очолив богослужіння в Спасо-Преображенському кафедральному соборі м. Кривого Рогу.

За Божественною Літургією святителя Іоанна Златоуста Архіпастирю співслужили священнослужителі з числа кліру кафедрального собору.

На сугубій єктенії були виголошені особливі прохання про позбавлення людей від смертоносної інфекції, після чого владика підніс до Господа покаянну молитву під час згубної пошесті та смертоносного зараження.

По закінченні богослужіння Його Високопреосвященство у співслужінні духовенства звершив молебень.

Насамкінець Архієрей  звернувся до присутніх зі словом архіпастирського повчання та надав усім присутнім в храмі богомольцям своє святительське благословіння.

Переглянути фотогалерею

До уваги настоятелів усіх храмів Криворізької єпархії, отця-намісника та ігумені!

 

Канцелярія Криворізької єпархії доводить до Вашого відома, що 21 листопада відзначається День Гідності та Свободи і 27 листопада День пам’яті жертв голодоморів.

У зв’язку з цим, з благословення Митрополита Криворізького і Нікопольського Єфрема, необхідно в вищезазначені дні в усіх храмах Криворізької єпархії УПЦ провести панахиди за загиблими в боротьбі за свободу і незалежність України та за жертвами голодомору.

- 21.11.2021 – панахиди за загиблими у боротьбі за свободу і незалежність України під час Революції гідності.

- 27.11.2021 – панахиди за жертвами голодомору.

Moleben001В день пам’яті святителя та сповідника патріарха Тихона (пам’ять обрання на Патріарший престол в 1917 році), в Свято-Миколаївському храмі, що знаходиться в Центрально-Міському районі міста Кривого Рогу, Митрополит Єфрем звершив молебень святителю і чудотворцю Миколаю, архієпископу Мир Лікійському перед його святими мощами та чудотворною іконою.

За молебнем правлячому Архієрею співслужили благочинний Криворізького міського Центрального благочиння м. Кривий Ріг протоієрей Анатолій Риженко, настоятель Свято-Покровського храму м. Кривий Ріг протоієрей Віталій Коваленко, настоятель Свято-Миколаївського храму м. Кривий Ріг ієромонах Єрмоген (Салатюк), настоятель Свято-Троїцького храму м. Кривий Ріг протоієрей Валентин Задорожній та настоятель Свято-Володимирівського храму м. Кривий Ріг ієрей Вадим Мусевич.

За богослужінням Архіпастир, разом із духовенством, звершив читання канону та акафісту святителю Миколаю Чудотворцю, архієпископу Мир Лікійських.

По завершенні богослужіння владика Єфрем звернувся до присутніх в храмі богомольців зі словом архіпастирського повчання.

По закінченні проповіді всі присутні в храмі богомольці молитовно вклонилися святим мощам та чудотворній іконі святителя Миколая.

Sobor008В Неділю 21-шу після П’ятидесятниці, день пам’яті святих бессрібників і чудотворців Косьми і Даміана Асійських та їх матері Феодотії, Митрополит Криворізький і Нікопольський Єфрем очолив богослужіння в Спасо-Преображенському кафедральному соборі м. Кривого Рогу.

За Божественною Літургією святителя Іоанна Златоуста Архіпастирю співслужили священнослужителі з числа кліру кафедрального собору.

На сугубій єктенії були виголошені особливі прохання про позбавлення людей від смертоносної інфекції, після чого владика підніс до Господа покаянну молитву під час згубної пошесті та смертоносного зараження.

На заупокійній єктенії Архіпастир молився про вічний спочинок душі новопреставленої схимонахіні Платоніди та за всіх від віку спочилих православних християн.

По закінченні богослужіння Його Високопреосвященство у співслужінні духовенства звершив молебень.

Насамкінець Архієрей  звернувся до присутніх зі словом архіпастирського повчання та надав усім присутнім в храмі богомольцям своє святительське благословіння.

Переглянути фотогалерею

petra_kalnuhevskogo020В суботу 21-ї неділі після П’ятидесятниці, день пам’яті святого праведного Петра Калнишевського (1803), Митрополит Криворізький і Нікопольський  Єфрем прибув до храму, що заснований в м. Кривому Розі на честь останнього кошового отамана.

На порозі храму, свого Архіпастиря зустрічали учні недільної школи, а також парафіяни і гості храму.

За богослужінням правлячому Архієрею співслужили намісник чоловічого монастиря священномученика Володимира, митрополита Київського і Галицького м. Кривий Ріг архімандрит Володимир (Нероба), благочинний Криворізького Міського Центрального благочиння протоієрей Анатолій Риженко та запрошене духовенство.

На Малому Вході Митрополит Криворізький і Нікопольський Єфрем нагородив настоятеля храму святого праведного Петра Калнишевського м. Кривий Ріг ієрея Віктора Цьомко наперсним хрестом.

На сугубій єктенії були виголошені особливі прохання про позбавлення людей від смертоносної інфекції,  також за лікарів, що несуть свій жертовний подвиг заради допомоги страждаючим.

По запричасному вірші до присутніх із проповіддю, на тему життя та подвигу святого праведного Петра Калнишевського, звернувся настоятель храму апостола Андрія Первозванного м. Кривий Ріг ієрей Діонісій Риженко

Чисельні віряни цього дня приступили до Таїнства Святого Причастя від руки правлячого Архієрея.

petra_kalnuhevskogo006По завершенні Божественної Літургії Владика, у співслужінні духовенства, звершив молебень перед іконою та часткою мощей святого отамана Петра, що перебувають в цьому храмі .

По закінченні богослужіння Митрополит Єфрем звернувся до парафіян зі словом архіпастирського повчання. Правлячий Архієрей подякував отцю-настоятелю ієрею Віктору Цьомко за його труди на благо парафії та благословив на подальші звершення у славу Божу.

Насамкінець Високопреосвященніший владика надав усім присутнім своє святительське благословіння.

Переглянути фотогалерею

Pohovannya014В четвер 21-шої неділі після П’ятидесятниці, день пам’яті святої преподобномучениці Анастасії Римлянині (ІІІ) в нижньому Всіхсвятському храмі Спасо-Преображенського кафедрального собору м. Кривий Ріг Митрополит Криворізький і Нікопольський Єфрем очолив заупокійну Божественну Літургію та відспівування в Бозі почилого клірика Криворізької єпархії ієрея Віталія Русанова.

Напередодні ввечері тіло покійного було доставлено в кафедральний собор, де за новопреставленим були здійснені заупокійна літія, а також вечірня й утреня з чином парастасу. Всю ніч криворізькі священнослужителі читали Святе Євангеліє над тілом свого спочилого брата та співслужителя.

За заупокійною Божественною Літургією Високопреосвященнішому владиці співслужили секретар Криворізької єпархії протоієрей Віктор Симонюк, благочинний Криворізького Центрального міського благочиння протоієрей Анатолій Риженко та чисельне духовенство Криворізької єпархії.

За упокій дорогого батюшки молилися рідні та близькі покійного, парафіяни храму, де служив отець Віталій, та численні віруючі з усього Кривого Рогу, котрі знали і любили покійного священика.

На сугубій єктенії були виголошені особливі прохання про позбавлення людей від смертоносної інфекції та за лікарів, що несуть своє жертовне служіння ближнім, заради допомоги страждаючим.

На заупокійній єктенії Митрополит Єфрем молився за вічний спочинок душі новопреставленого ієрея Віталія Русанова та за всіх від віку спочилих православних християн.

По закінченні Божественної Літургії, Архіпастир, у співслужінні духовенства звершив відспівування спочилого священнослужителя.

По завершенні богослужіння Митрополит Єфрем звернувся до присутніх зі словом розради й архіпастирського повчання.

Після чину прощання труну з тілом покійного доставили на місце його останнього спочинку.

Упокой, Господи, душу спочилого раба Твого новопреставленого ієрея Віталія і всели його у святих Своїх обителях.

Вічна пам’ять!

Переглянути фотогалерею

Vmc.Paraskevy008В середу 21-ї седмиці після П’ятидесятниці, день пам’яті святої великомучениці Параскеви, нареченої П’ятниця (ІІІ), Митрополит Криворізький і Нікопольський Єфрем очолив Божественну Літургію у храмі святої Параскеви, що знаходиться в крайній північній частині міста Кривого Рогу – на мікрорайоні Даманському.

 Перед початком богослужіння правлячого Архієрея, з хлібом-сіллю та букетами квітів, тепло зустрічали вихованці недільної школи, що діє при храмі.

За богослужінням Його Високопреосвященству співслужили благочинний Північного міського благочиння протоієрей Георгій Базилевський, благочинний Криворізького Міського Центрального благочиння протоієрей Анатолій Риженко, настоятель храму Великомучениці Параскеви протоієрей Ростислав Гомзяк та священнослужителі з числа кліру Криворізької єпархії.

Знаменна духовна подія щороку збирає багато прихожан і гостей для спільної молитви, до неї цього дня долучився і голова Тернівської районної у місті Кривому Розі ради Недоступ Антон Ігорович.

На сугубій єктенії були виголошені особливі прохання про позбавлення людей від смертоносної інфекції та за лікарів, що несуть своє жертовне служіння ближнім, заради допомоги страждаючим.

На заупокійній єктенії Митрополит Єфрем молився за вічний спочинок душі новопреставленого клірика Криворізької єпархії ієрея Віталія Русанова та за всіх від віку спочилих православних християн.

По запричасному вірші до присутніх із проповіддю на тему життя та подвигу святої великомучениці Параскеви П’ятниці звернувся настоятель храму святих благовірних князів Петра і Февронії м. Кривий Ріг ієрей Андрій Стіньо.

По завершенні Божественної Літургії правлячий Архієрей, у співслужінні духовенства, звершив молебень, наприкінці котрого Архіпастир підніс молитву до святої великомучениці Параскеви.

Після завершення богослужіння Митрополит Єфрем звернувся до присутніх на храмовому святі зі словом привітання. Його Високопреосвященство тепло подякував настоятелю храму протоієрею Ростиславу Гомзяку за старанні труди у ввіреній йому парафії та благословив на подальші звершення у славу Божу.

Насамкінець, Архіпастир надав всім присутнім в храмі богомольцям своє святительське благословіння.

Переглянути фотогалерею

«Блажен путь, воньже идеши днесь душе, яко уготовася тебе место упокоения»
(Прокимен на погребение священников, гл.6)

Ierey_Vitaliy_RusanovВ вівторок 21-ої седмиці після П’ятидесятниці, день пам’яті прп. Нестора Літописця, Печерського (бл.1114) відійшов до Господа настоятель храму прп. Серафима Саровського м. Кривий Ріг ієрей Віталій Русанов. Земний шлях священнослужителя обірвався на 47 році життя, в наслідок перенесеної ним важкої хвороби.

Народився майбутній священик 19 липня 1974 року в м. Кривий Ріг, в родині працівників залізної дороги Русанова Володимира Борисовича та Русанової Світлани Володимирівни. В ранньому дитинстві прийняв Таїнство Хрещення в Свято-Вознесенському храмі м. Кривого Рогу.

З 1981 року навчався в Криворізькій середній загальноосвітній школі, по закінченні котрої в 1991 році поступив Криворізький залізнодорожній технікум за спеціальністю «Машиніст», котрий не встиг закінчити, оскільки був призваний в ряди Збройних сил. В армії майбутній отець Віталій служив в рядах ВДВ. В 1994 році був демобілізований. Після повернення додому з армії працював охоронцем.

В 2002 році одружився на дівиці православного віросповідання Анні Анатоліївні  Депко. Таїнство Вінчання було звершене в храмі святого благовірного князя Олександра Невського, де в майбутньому отець Віталій нестиме послух вівтарника та читця. У шлюбі в молодого подружжя народилось троє дітей – Данило, Алевтина та Марія.

З 2004 по 2010 рік майбутній священик працював експедитором, а після начальником відділу в приватній фірмі.

З 2011 року займався індивідуальною трудовою діяльністю за професією «покрівельник».

З 2016 року, з благословення настоятеля храму святого блгв. кн. Олександра Невського м. Кривий Ріг протоієрея Олександра Яриги, ніс послух паламаря та читця в зазначеному храмі.

В 2019 році майбутній священик, за рекомендацією отця Олександра, звернувся до Митрополита Криворізького і Нікопольського з проханням рукопокласти його в в сан Диякона. За словами самого отця Віталія, він бажав «все своє подальше життя присвятити служінню Богу». 2 березня 2019 року, у Вселенську батьківську (м’ясопусну) суботу, Віталій Володимирович Русанов був рукопокладений Митрополитом Криворізьким і Нікопольським Єфремом в сан Диякона, а 17 березня 2019 року, в неділю 1 Великого посту, Торжества Православ’я – в сан Ієрея.

15 квітня 2019 року ієрей Віталій Русанов був призначений настоятелем храму прп. Серафима Саровського м. Кривий Ріг. (подробнее)

velucomyhenuca_dimitriya025В день пам’яті святого великомученика Димитрія Солунського, котрий постраждав за Христа у ІV столітті, Митрополит Криворізький і Нікопольський Єфрем з архіпастирським візитом відвідав храм на честь великомученика Димитрія в Довгинцівському районі міста Кривого Рогу, де очолив святкове богослужіння з нагоди престольного свята.

Архіпастиря з хлібом-сіллю та букетами квітів зустрічали вихованці недільної церковно-приходської школи.

Владиці Єфрему за Божественною Літургією співслужили намісник чоловічого монастиря священномученика Володимира, митрополита Київського і Галицького м. Кривий Ріг архімандрит Володимир (Нероба), настоятель храму великомученика Димитрія Солунського м. Кривий Ріг протоієрей Миколай Беденко та священнослужителі з числа кліру Криворізької єпархії.

На сугубій єктенії були піднесені особливі молитовні прохання про позбавлення народу Божого від смертоносної епідемії та за медичних працівників, що несуть свій жертовний подвиг заради зцілення недужних.

По запричасному вірші до парафіян зі словом проповіді звернувся настоятель Свято-Богоявленського храму м. Кривий Ріг протоієрей Ярослав Бандрівський.

По завершенні Божественної Літургії Владика, у співслужінні духовенства, звершив молебень, наприкінці котрого Митрополит Єфрем підніс молитву до святого великомученика Димитрія Солунського. Також Архіпастир освятив величний образ великомученика Димитрія, що прикрасить центральний вхід до храму.

По закінченні богослужіння Високопреосвященніший владика побажав отцю настоятелю благодатної допомоги від Господа в подальшому служінні на користь ввіреної йому Богом пастви, надав усім присутнім своє святительське благословіння.

Переглянути фотогалерею

Наш адрес:
ул. Церковная, 4
г. Кривой Рог
Днепропетровская обл.
50000 Украина
Наш телефон:
(097) 422-74-07
Наш e-mail:
consistoria@meta.ua

 Управление Выйти Обратная связь