Vmc.Panteleymona005У вівторок 9-тої седмиці  після П’ятидесятниці, день пам’яті святого великомученика і цілителя Пантелеймона (305), Митрополит Криворізький і Нікопольський Єфрем прибув розділити радість молитовного єднання зі своєю паствою до Свято-Пантелеймонівського храму с. Вільне Криворізького району, на запрошення його настоятеля – протоієрея Максима Омельченко та з нагоди престольного свята.

Перед початком богослужіння свого Архіпастиря, з хлібом-сіллю та букетами квітів, зустріли наймолодші парафіяни – вихованці недільної школи, що діє при храмі.

За Божественною Літургією Його Високопреосвященству співслужили благочинний Криворізького міського Центрального благочиння протоієрей Анатолій Риженко, помічник благочинного Криворізького районного благочиння протоієрей Олександр Грищенко, настоятель храму святого великомученика і цілителя Пантелеймона с. Вільне Криворізького району протоієрей Максим Омельченко та священнослужителі з числа кліру Криворізької єпархії.

За богослужінням молились депутат Дніпропетровської Обласної Ради Геккієв Артур Долхатович, староста с. Вільне Криворізького району Богдашов Микола Михайлович, директор школи с. Вільне Криворізького району Волошина Юлія Миколаївна, завідуюча дитячим садком Мягких Ольга Іванівна та чисельні віруючі.

На сугубій єктенії були піднесенні молитовні прохання про припинення війни на Україні та про низпослання Божої допомоги всім постраждалим внаслідок воєнної агресії, після чого Владика Митрополит возніс перед Святим Престолом уклінну молитву до Господа про настання благословенного миру на українській землі.

По запричастному вірші до присутніх в храмі богомольців зі словом проповіді звернуся настоятель храму Ченстоховської ікони Божої Матері с. Красівське Криворізького району протоієрей Миколай Верзун.

По завершенні Божественної Літургії Митрополит Єфрем очолив хресну ходу довкола храму та молебень святому великомученику Пантелеймону Цілителя. (подробнее)

nedilne_bogoslyzinia001В Неділю 8-му після П’ятидесятниці, спогад Успіння святої праведної Анни, матері Пресвятої Богородиці, Митрополит Єфрем звершив Божественну Літургію в Спасо-Преображенському кафедральному соборі м. Кривий Ріг.

За Божественною Літургією святителя Іоанна Златоуста правлячому Архієрею співслужили клірики кафедрального собору міста Кривого Рогу. (подробнее)

pochaevsca036В свято Почаївської ікони Божої Матері (1675) Митрополит Криворізький і Нікопольський Єфрем звершив архіпастирський візит до храму Почаївської ікони Божої Матері м. Кривий Ріг.

На церковному подвір’ї Його Високопреосвященство з хлібом-сіллю та букетами квітів зустріли вихованці Духовно-Просвітницького Центру, що діє при храмі.

За Божественною Літургією Митрополиту Єфрему співслужили намісник чоловічого монастиря священномученика Володимира, митрополита Київського і Галицького м. Кривий Ріг архімандрит Володимир (Нероба), помічник благочинного Криворізького міського Північного благочиння протоієрей Валентин Очковський та духовенство єпархії.

За богослужінням молились представники Тернівської районної в м. Кривому Розі Ради на чолі з Головою району Кушнір Сергієм Івановичем, а також Генеральний Директор Центрального Гірничо-Збагачувального Комбінату Шевчик Дмитро Володимирович.

pochaevsca034На сугубій єктенії були виголошені особливі прохання про припинення кровопролиття на українській землі, а Високопреосвященніший владика возніс до Господа умиленну молитву про завершення війни на Україні.

По запричастному вірші зі словом пастирського повчання до богомольців звернувся настоятель Хрестовоздвиженського храму м. Кривий Ріг протоієрей Владислав Мокрушин.

По закінченні богослужіння Його Високопреосвященство у співслужінні духовенства звершив хресний хід та молебень до Пресвятої Богородиці перед Її святою Почаївською іконою.

Наостанок владика Єфрем звернувся до численних віруючих зі словом проповіді. Архіпастир привітав отця-настоятеля протоієрея Георгія Богомола та парафіян храму Почаївської ікони Божої Матері з престольним святом та благословив на подальші труди у славу Божу.

Насамкінець Високопреосвященніший владика надав усім присутнім богомольцям своє святительське благословіння. (подробнее)

marii_magdalinu033В день пам’яті святої рівноапостольної Марії Магдалини, своє престольне свято святкують парафіяни храму-іменинника, що знаходиться на мікрорайоні Гданцівка міста Кривого Рогу. На запрошення настоятеля храму ієрея Олександра Лескова, в цей день святкове богослужіння очолив Митрополит Криворізький і Нікопольський Єфрем.

Біля входу до церкви криворізького Архіпастиря з хлібом-сіллю та букетами квітів зустрічали наймолодші прихожани храму – вихованці недільної школи.

Митрополиту Єфрему за богослужінням співслужили благочинний Криворізького Центрального міського благочиння протоієрей Анатолій Риженко, настоятель храму рівноапостольної Марії Магдалини м. Кривий Ріг ієрей Олександр Лесков та духовенство з числа кліру Криворізької єпархії.

На Малому Вході, за старанні пастирські труди, з благословення Предстоятеля Української Православної Церкви, Блаженнішого Онуфрія, Митрополита Київського і всієї України, Митрополит Єфрем воззвів настоятеля храму рівноапостольної Марії Магдалини м. Кривий Ріг ієрея Олександра Лескова в сан Протоієрея.

marii_magdalinu005На сугубій єктенії були виголошені особливі прохання про припинення кровопролиття на українській землі, після чого Владика Єфрем возніс до Господа уклінну молитву про встановлення довгоочікуваного миру на Україні.

По запричастному вірші до присутніх зі словом проповіді на тему життя й подвигу рівноапостольної Марії Магдалини звернувся настоятель Свято-Михайлівського храму м. Кривий Ріг ієрей Миколай Матрос.

По закінченні богослужіння Його Високопреосвященство в співслужінні духовенства звершив хресну ходу та молебень перед іконою святої мироносиці Марії Магдалини.

Наостанок владика Єфрем звернувся до численних віруючих зі словом архіпастирського повчання. (подробнее)

proroka_ilii024В день пам’яті святого славного пророка Ілії (ІХ ст.. до Р.Х.), Митрополит Криворізький і Нікопольський Єфрем звершив архіпастирський візит до Свято-Іллінського храму, що розташований в районі 44 кварталу м. Кривого Рогу.

Вранці святкового дня  на подвір’ї храму Його Високопреосвященство з хлібом-сіллю зустрічали парафіяни та вихованці недільної школи. (подробнее)

serafuma_sarovskogo003В свято знайдення мощей преподобного Серафима, Саровського чудотворця (1903), Митрополит Криворізький і Нікопольський Єфрем звершив архіпастирський візит до храму – іменинника що будується   на честь  Великого Саровського Чудотворця в  м. Кривий Ріг.

На церковному подвір’ї свого Архієрея з хлібом-сіллю та букетами квітів вітали наймолодші прихожани храму – вихованці недільної школи.

За Божественною  Літургією святителя Іоанна Златоуста, котру очолив  Митрополит Єфрем в новозведених стінах будуючогося храму, Його Високопреосвященству співслужили благочинний Криворізького Міського Центрального благочиння протоієрей Анатолій Риженко, настоятель храму прп. Серафима Саровського м. Кривий Ріг ієрей В’ячеслав Панкратов та священнослужителі з числа кліру Криворізької єпархії.

На Малому Вході, за старанні пастирські труди правлячий Архієрей нагородив настоятеля храму преподобного Серафима Саровського м. Кривий Ріг ієрея В’ячеслава Панкратова набедренником.

serafuma_sarovskogo037За богослужінням були піднесені особливі прохання про припинення кровопролиття на українській землі та за встановлення довгоочікуваного миру в Україні.

На заупокійній єктенії Архіпастир молився за вічний спочинок душі колишнього настоятеля Свято-Серафимівського храму м. Кривий Ріг ієрея Віталія Русанова, котрий минулого року, після тривалої хвороби, відійшов до Господа.

По запричастному вірші до присутніх в храмі богомольців зі словом проповіді звернувся настоятель Свято-Троїцького храму м. Кривий Ріг протоієрей Валентин Задорожній.

Чисельні парафіяни цього дня приступили до душеспасительних Таїнств Сповіді та Святого Причастя.

По завершенні Божественної Літургії правлячий Архієрей, у співслужінні духовенства, звершив хресну ходу довкола новозбудованого храму та молебень преподобному Серафиму Саровському перед його іконою із часткою святих мощей. (подробнее)

nedilne_bogosluzinia016В неділю 7-му після П’ятидесятниці, пам’ять святих отців шести Вселенських соборів, Митрополит Єфрем звершив Божественну Літургію в Спасо-Преображенському кафедральному соборі м. Кривий Ріг.

За Божественною Літургією святителя Іоанна Златоуста правлячому Архієрею співслужили клірики кафедрального собору міста Кривого Рогу. (подробнее)

Mc.Yuliyi005У п’ятницю 7-ї неділі після П’ятидесятниці, день пам’яті святої мучениці Іулії діви (бл. 440 або 613) та преподобного Іоанна Святогорця Вишенського (бл. 1621-1633), Митрополит Криворізький і Нікопольський Єфрем звершив Божественну Літургію в храмі на честь святої мучениці Юлії, розташованому в дзвіниці Свято-Миколаївського храму м. Кривий Ріг.

За Божественною Літургією святителя Іоанна Златоуста Його Високопреосвященству співслужили намісник чоловічого монастиря священномученика Володимира, митрополита Київського і Галицького м. Кривий Ріг архімандрит Володимир (Нероба), благочинний Криворізького міського Центрального благочиння протоієрей Анатолій Риженко та настоятелі храмів м. Кривого Рогу.

На сугубій єктенії були виголошені особливі прохання про припинення кровопролиття на українській землі та за встановлення довгоочікуваного миру в Україні.

На заупокійній єктенії Архіпастир молився за вічний спочинок душі свого батька, приснопам’ятного  раба Божого Степана, роковини смерті котрого прийшлися на сьогоднішній день, та всіх своїх близьких, що відійшли у вічність.

По закінченні богослужіння Його Високопреосвященство, у співслужінні духовенства, звершив панахиду по своєму батькові і всіх від віку спочилих православних християнах.

Насамкінець владика Єфрем звернувся до присутніх зі словом архіпастирського повчання та подякував за святі молитви.

*  *  *

Свята мучениця Іулія народилася в Карфагені в християнській сім’ї. Коли перси взяли Карфаген (близько 625 р.) і безліч жителів відвели в полон, то разом з ними була взята й дівчинка, блаженна Іулія, дочка однієї відомої людини Аналсона. Вона була відвезена в палестинську Сирію і продана в рабство купцеві, нечестивому язичнику. Дівчинка міцно трималася святої віри в Христа і часто молилася й постила. Ставши дівицею, вона берегла себе в чистоті, жила в строгій стриманості й вірно служила своєму панові. (подробнее)

Knyazya_Volodymyra007В день пам’яті святого рівноапостольного князя Володимира, у Святому Хрещені Василія (1015), спомин Хрещення Русі (988) Митрополит Криворізький і Нікопольський Єфрем відвідав з архіпастирським візитом новозбудований Свято-Володимирівський храм м. Кривий Ріг.

Його Високопреосвященству за Божественною Літургією на престольному святі співслужили намісник чоловічого монастиря священномученика Володимира, митрополита Київського і Галицького м. Кривий Ріг архімандрит Володимир (Нероба), благочинний Криворізького міського Центрального благочиння протоієрей Анатолій Риженко, настоятель Свято-Володимирівського храму м. Кривий Ріг протоієрей Ігор Сутурін та запрошене духовенство.

На сугубій єктенії були виголошені особливі прохання про припинення кровопролиття на українській землі та за встановлення довгоочікуваного миру в Україні.

За Божественною Літургією, на заупокійній єктенії Архіпастир молився за вічний спочинок душі приснопам’ятного Предстоятеля Української Православної Церкви, Блаженнішого Митрополита Київського і всієї України Володимира.

По запричасному вірші зі словом проповіді, на тему життя та подвигу рівноапостольного князя Володимира, до присутніх звернувся настоятель храму святої рівноапостольної Марії Магдалини м. Кривий Ріг ієрей Олександр Лєсков.

В цей святковий день чисельні віряни приступили до душеспасительних Таїнств Сповіді та Святого Причастя.

По завершенні Божественної Літургії, Високопреосвященніший владика очолив хресний хід довколо храму та молебень святому князю Володимиру, наприкінці котрого Архіпастир возніс молитву до рівноапостольного хрестителя Київської Русі.

По закінченні богослужіння Митрополит Єфрем звернувся до присутніх в храмі богомольців зі словом архіпастирського повчання. Високопреосвященніший владика подякував настоятелю Свято-Володимирівського храму м. Кривий Ріг протоієрею Ігорю Сутуріну за підняті ним труди з будівництва та оздоблення Дому Божого. (подробнее)

Канцелярія Криворізької єпархії Української Православної Церкви інформує, що, відповідно до Указу Президента України від 24 серпня 2021 року №423/2021 «Про День Української Державності», розпорядження Кабінету Міністрів України від 12 липня 2022 року №585-р «Про затвердження плану заходів з підготовки та відзначення Дня Української Державності», з метою утвердження спадкоємності понад тисячолітньої історії українського державотворення, спираючись  на історію української державності,  що сягає своїм корінням часів заснування міста Києва та розквіту держави  за часів рівноапостольного князя Володимира, Хрестителя Русі, з благословення Митрополита Криворізького і Нікопольського Єфрема, необхідно 28 липня 2022 року провести молебні за Україну. (подробнее)

nedilne_bogoslyzinia013В день пам’яті святої рівноапостольної княгині Ольги (969), Митрополит Єфрем звершив Божественну Літургію в Спасо-Преображенському кафедральному соборі м. Кривий Ріг.

За Божественною Літургією святителя Іоанна Златоуста правлячому Архієрею співслужили клірики кафедрального собору міста Кривого Рогу. (подробнее)

Hresniy_Hid003В свято Казанської ікони Божої Матері священнослужителі Покровського благочиння, на чолі з благочинним протоієреєм Володимиром Качаном, звершили молебні біля уклінних хрестів розташованих на в’їздах до міста.

З молитвою за припинення війни на українській землі, за допомогу Божу українським військовим та за всіх нужденних і постраждалих внаслідок військової агресій РФ проти України, священнослужителі, хресною ходою обнесли довколо міста святині – мощі угодників Божих та чудотворні ікони. (подробнее)

Screenshot_20220718-175856_TelegramВ  Криворізькій єпархії Української Православної Церкви продовжується  низка заходів на підтримку громадян та військових Збройних Сил України.

Стараннями настоятеля та прихожан храму Входу Господнього до Єрусалима м. (подробнее)

tsarskykh_muchenykiv024У день пам’яті святих Царственних страстотерпців: царя Миколая, цариці Олександри, царевича Олексія, велл. кнн. Ольги, Татіани, Марії та Анастасії (1918), Митрополит Криворізький і Нікопольський Єфрем звершив Божественну Літургію в храмі освяченому на честь святих Царственних страстотерпців, що знаходиться на території Військового містечка-33 Довгинцівського району міста Кривого Рогу.

Біля входу криворізького Архіпастиря  з хлібом-сіллю та квітами зустрічали наймолодші з прихожан храму-іменинника – вихованці недільної школи.

tsarskykh_muchenykiv022Правлячому Архієрею за святковим богослужінням  співслужили намісник чоловічого монастиря священномученика Володимира, митрополита Київського і Галицького м. Кривий Ріг архімандрит Володимир (Нероба), благочинний Криворізького міського Центрального благочиння протоієрей Анатолій Риженко, клірик Спасо-Преображенського кафедрального собору м. Кривий Ріг протоієрей Євген Клесов та настоятель храму святих Царських страстотерпців ієрей Ярослав Козін.

Під  час богослужіння були піднесені особливі прохання про припинення війни та багатостражденний український народ. Також Архієрей підніс молитву в якій просив Бога милості нашій державі, мужності воїнам, зцілення хворим та прихисток тим, хто позбавлений дому.

Чисельні парафіяни цього дня приступили до Таїнств Сповіді та Святого Причастя.

По завершенні Божественної Літургії Митрополит Єфрем у співслужінні духовенства звершив молебень, в кінці которого Архіпастир возніс молитву до святих Царських страстотерпців.

По закінченні богослужіння, Його Високопреосвященство звернувся до парафіян зі словом повчальної проповіді та подякував отцю-настоятелю за труди на благо ввіреної йому пастви.

Насамкінець, Митрополит Єфрем надав усім присутнім в храмі богомольцям своє святительське благословіння. (подробнее)

lityrgia001В день свята Покладення чесної ризи Пресвятої Богородиці у Влахерні та Турковицької ікони Божої Матері (XIV), Митрополит Криворізький і Нікопольський Єфрем очолив духовне торжество у Спасо-Преображенському кафедральному соборі м. Кривого Рогу, де згадана чудотворна ікона зберігається на особливому шанованому місці – зліва від центрального вівтаря.

Його Високопреосвященству співслужили секретар Криворізької єпархії протоієрей Віктор Симонюк, намісник чоловічого монастиря священномученика Володимира, митрополита Київського і Галицького м. Кривий Ріг архімандрит Володимир (Нероба), благочинний Криворізького міського Центрального благочиння протоієрей Анатолій Риженко, благочинний Криворізького міського Північного благочиння протоієрей Георгій Базилевський, благочинний Нікопольського благочиння протоієрей Миколай Марущак, благочинний Покровського благочиння протоієрей Вололимир Качан, благочинний Софіївського благочиння протоієрей Ростислав Климчук, благочинний Широківського благочиння протоієрей Василій Яводчак та духовенство єпархії.

На Малому Вході, з благословіння Предстоятеля УПЦ, Блаженнішого Онуфрія, Митрополита Київського і всієї України  за старанні пастирські труди Митрополит Єфрем удостоїв церковних нагород ряд кліриків Криворізької єпархії.

На сугубій єктенії були виголошені особливі прохання про припинення кровопролиття на українській землі та за встановлення довгоочікуваного миру в Україні.

На запричастному вірші з повчальною проповіддю на тему свята, до всіх присутніх, звернувся настоятель Трьохсвятительського храму м. Кривий Ріг протоієрей Василь Сніжко.

По завершенні Божественної Літургії, Високопреосвященніший владика очолив хресний хід довколо кафедрального собору, а також молебний спів до Пресвятої Богородиці перед Її чудотворною Турковицькою іконою, наприкінці котрого Архіпастир підніс до Божої Матері умиленну молитву.

По закінченні богослужіння Митрополит Єфрем звернувся до присутніх зі словом архіпастирського повчання. (подробнее)

vsenihna010Щороку 15 липня, в спомин Покладення чесної ризи Пресвятої Богородиці у Влахерні , віруючі Криворізької єпархії звершують особливе шанування Божої Матері в Її чудотворному образі «Турковицька». Оригінал цієї ікони був знайдений в XIV столітті у польському селі Турковичі на православній Холмщині. (подробнее)

apostol_petra_i_pavla012В день пам’яті святих первоверховних апостолів Петра і Павла Митрополит Криворізький і Нікопольський Єфрем очолив Божественну Літургію в Свято-Миколаївському храмі м. Кривого Рогу.

За святковим богослужінням Його Високопреосвященству співслужив настоятель храму святителя Миколая архімандрит Єрмоген (Салатюк). (подробнее)

ntdilne_bogoslyzinia014В Неділю 4-ту після П’ятидесятниці, день пам’яті преподобного Севіра пресвітера (VI) Митрополит Криворізький і Нікопольський Єфрем очолив Божественну Літургію в Спасо-Преображенському кафедральному соборі Кривого Рогу.

За богослужінням Його Високопреосвященству співслужили священники з числа кліру кафедрального собору. (подробнее)

Svv_Petra_ta_Fevronii027У день пам’яті святих благовірних князя Петра і княгині Февронії (1228), Митрополит Криворізький і Нікопольський Єфрем звершив архіпастирський візит до храму освяченого на честь цих святих, що розташований на мкрн. Даманський м. Кривого Рогу. (подробнее)

Ioanna_PredtechiВ свято Різдва Чесного Славного Пророка, Предтечі і Хрестителя Господнього Іоанна Митрополит Єфрем відвідав з архіпастирським візитом храм на честь Різдва Іоанна Предтечі міста Кривого Рогу, що розташований неподалік від міської лікарні №8, де і очолив Божественну Літургію з нагоди престольного свята. (подробнее)

Bogosluzhinnia024В день  пам’яті священномученика Євсевія, єп. Самосатського, Митрополит Криворізький і Нікопольський Єфрем очолив соборне богослужіння в Свято-Миколаївському храмі м. Кривий Ріг, з нагоди 8-ої річниці від дня смерті покійного Предстоятеля УПЦ, Блаженнішого Митрополита Київського і всієї України Володимира (+2014) та свого Дня Народження.

Помолитись за спочилого у Бозі Предстоятеля, а також привітати з особистим святом свого правлячого Архієрея прибули секретар Криворізької єпархії протоієрей Віктор Симонюк, намісник чоловічого монастиря священномученика Володимира, митрополита Київського і Галицького м. Кривого Рогу архімандрит Володимир (Нероба), благочинний Криворізького Міського Центрального благочиння протоієрей Анатолій Риженко та духовенство єпархії.

Під  час богослужіння були піднесені особливі прохання про припинення війни та багатостражденний український народ. Також Архієрей підніс молитву в якій просив Бога милості нашій державі, мужності воїнам, зцілення хворим та прихисток тим, хто позбавлений дому.

Mytropolyt_EfremНа заупокійній єктенії Митрополит Єфрем підніс до Господа молитовні прохання про вічний спочинок душі Блаженнішого Митрополита Київського і всієї України Володимира (Сабодана), своїх батьків та всіх від віку спочилих православних християн.

Чисельні парафіяни цього дня приступили до душеспасительних Таїнств Сповіді та Святого Причастя.

По закінченні Божественної Літургії Високопреосвященніший владика, у співслужінні духовенства звершив заупокійну літію за приснопам’ятним Митрополитом Володимиром.

По закінченні богослужіння правлячий Архієрей звернувся до присутніх зі словом архіпастирського повчання, нагадавши про той жертовний подвиг, що підняв  на себе, за часів свого земного життя, покійний Предстоятель УПЦ. (подробнее)

LiturgiyaВ Неділю 3-тю після П’ятидесятниці, Митрополит Криворізький і Нікопольський Єфрем очолив Божественну Літургію в Спасо-Преображенському кафедральному соборі Кривого Рогу.

Під час богослужіння Його Високопреосвященству співслужили священнослужителі з числа кліру кафедрального собору. (подробнее)

Канцелярія Криворізької єпархії інформує, що з метою гідного відзначення у 2022 році Дня Конституції України, враховуючи її важливе значення для розвитку України як демократичної, правової держави, з благословення Митрополита Криворізького і Нікопольського Єфрема, в усіх храмах та монастирях Криворізької єпархії необхідно провести 28 червня 2022 року молебні за Україну.

Sv.Volodymyra035В свято обрітення мощей священномученика Володимира, митрополита Київського і Галицького своє престольне свято відзначає чоловічий монастир м. Кривого Рогу присвячений святому Київському Архіпастирю-мученику. В цьому році виповнилося 30 років від знаменного дня в житті нашої Церкви – знайдення під спудом Хрестовоздвиженського храму Свято-Успенської Києво-Печерської Лаври нетлінних мощей святого митрополита Володимира (Богоявленського).

Розділити радість молитовного єднання з братією обителі, з нагоди її престольного торжества, до чоловічого монастиря прибув Митрополит Криворізький і Нікопольський Єфрем.

Перед початком богослужіння священноархімандрита обителі, із квітами та словами привітання зустрів благочинний обителі ієромонах Євсевій (Левін).

За Божественною Літургією Його Високопреосвященству співслужили намісник чоловічого монастиря священномученика Володимира, митрополита Київського і Галицького архімандрит Володимир (Нероба), благочинний Криворізького Міського Північного благочиння протоієрей Георгій Базилевський, братія обителі в священному сані та настоятелі храмів м. Кривого Рогу.

Під час богослужіння були піднесені особливі прохання про припинення війни та за багатостраждальнний український народ. Також Владика підніс до Господа уклінну молитву, в якій просив в Бога милості нашій державі, мужності воїнам, зцілення хворим та прихисток тим, хто позбавлений дому.

Чисельні богомольці цього дня приступили до душеспасительних Таїнств Сповіді та Святого Причастя.

Після завершення Божественної Літургії відбувся хресний хід зі святинями навколо храму та святковий молебень, після якого владика Єфрем звернувся до пастви зі словом архіпастирського повчання, нагадавши про жертовне служіння та мученицький подвиг небесного покровителя обителі.

В завершення свята Митрополит Єфрем сердечно привітав намісника обителі – архімандрита Володимира (Неробу), братію і прихожан монастиря з престольним торжеством. (подробнее)

postrug001Ввечері неділі 2-ї після П’ятидесятниці, по закінченні Вечірнього богослужіння напередодні свята обрітення мощей священномученика Володимира, митрополита Київського і Галицького, Митрополит Криворізький і Нікопольський Єфрем звершив постриг в Мантію настоятеля храму свв. (подробнее)

monastur006У вечері, напередодні свята 30-річчя обрітення мощей священномученика Володимира, Митрополита Київського і Галицького, Митрополит Криворізький і Нікопольський Єфрем молився за Всенічним бдінням у чоловічому монастирі сщмч. Володимира, Митрополита Київського і Галицького, що в м. Кривий Ріг.

За святковим вечірнім богослужінням своєму Архіпастирю співслужили намісник чоловічого монастиря священномученика Володимира архімандрит Володимир (Нероба) з братією святої обителі та настоятелі храмів міста.

За вечірнім богослужінням  Митрополит Єфрем звершив літію, за котрою освятив хліби, пшеницю та єлей. А також на полієлеї, після читання Божественного Євангелія, помазав освяченим єлеєм богомольців.

Насамкінець Високопреосвященнійший владика надав богомольцям своє святительське благословіння.

***

Митрополит Володимир (Богоявленський) – перший ієрарх Православної Церкви, який після революційних подій 1917 р. прийняв мученицьку смерть за Христа. Протягом 74 років його мощі перебували в Хрестовоздвиженській церкві над Ближніми печерами Києво-Печерської Лаври.

В ніч з 26 на 27 червня 1992 року, на наступний рік після канонізації Угодника Божого, відбулося знайдення його святих мощей, які потім були перенесені в Дальні печери Лаври, де знаходяться і нині. На згадку події знайдення святих мощей і було встановлено окреме церковне святкування.

30 років тому, будучи насельником Києво-Печерської Лаври, у цій знаменній події брав участь і теперішній Митрополит Криворізький і Нікопольський Єфрем.

Невдовзі після утворення Криворізької єпархії, на території міста Кривого Рогу, в 1997 році, був заснований чоловічий монастир присвячений імені сщмч. Володимира (Богоявленського), Митрополита Київського і Галицького. Тому у поточному році виповнюється також 25 років відкриття чоловічого монастиря у Кривому Розі – по вулиці Монастирській у Покровському районі міста. (подробнее)

nedilne_bogoslyzinia012У Неділю 2-гу після П’ятидесятниці, всіх святих в землі Руській просіявших, Митрополит Криворізький і Нікопольський Єфрем очолив богослужіння у криворізькому Спасо-Преображенському соборі.

За Божественною Літургією святителя Іоанна Златоустого правлячому Архієрею співслужили клірики кафедрального собору. (подробнее)

Управляючий Криворізькою єпархією співслужив Предстоятелю Української Православної Церкви в день його небесного покровителя.

У  день пам’яті преподобного Онуфрія Великого, Блаженніший Митрополит Київський і всієї України Онуфрій очолив Божественну літургію на площі перед Успенським собором Свято-Успенської Києво-Печерської Лаври.

Сьогодні Українська Православна Церква відзначає іменини свого Предстоятеля. Майбутній Первосвятитель прийняв чернечий постриг з ім’ям на честь святого подвижника IV століття преподобного Онуфрія Великого 51 рік тому, 18 березня 1971 року, у Свято-Троїцькій Сергієвій лаврі.

За святковим богослужінням Предстоятелю співслужив сонм архієреїв Української Православної Церкви, духовенство обителі, столиці і Київської єпархії, гості у священному сані.

Разом з архіпастирем молилися настоятельки та сестри монастирів УПЦ, студенти духовних шкіл та численні віряни.

У слові проповіді після читання святого Євангелія Предстоятель розповів пастві про життя і подвиги преподобного Онуфрія Великого. Блаженніший владика зазначив, що хоча ми не можемо піти на подвиги у пустелю, як святий Онуфрій, але можемо заходити розумом у своє серце і там, як у пустелі, молитися за себе та увесь світ. Архіпастир закликав вірян знаходити час для такої молитви попри насиченість життя різними подіями.

На сугубій єктенії помолились про мир на українській землі; про позбавлення від ворога; щоб Господь зглянувся на наш народ і зберіг тих, хто у відчаї і втратив домівки; про благословіння Боже людям доброї волі, які допомагають нужденним. В особливій молитві Предстоятель попросив у Бога милості українському народу, щоб Господь напоумив владу, зміцнив мужністю воїнів, звільнив полонених, зцілив хворих та дав прихисток тим, хто позбавлений дому. (подробнее)

Напередодні  дня пам’яті преподобного Онуфрія Великого, Блаженніший Митрополит Київський і всієї України Онуфрій очолив всенічне бдіння на площі перед Успенським собором Свято-Успенської Києво-Печерської Лаври, повідомляє Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ. (подробнее)

У відповідь на пропозицію народного депутату від партії «Голос» розірвати договір оренди держави зі Свято-Успенськими Києво-Печерською, Почаївською та Святогірською лаврами Української Православної Церкви, у Кабінеті міністрів наголосили, що не вбачають жодних підстав для таких дій. Текст листа за підписом міністра культури Олександра Ткаченка опублікувала депутатка Інна Совсун, яка ініціювала законопроект про заборону УПЦ, передає Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ.

Нардепу від «Голосу» детально пояснили, що дискримінувати релігійні організації та віруючих забороняє Конституція України, положення міжнародних договорів України, з поміж яких чільне місце займає Конвенція про захист прав людини і основоположних свобод та приписи закону України «Про свободу совісті та релігійних організацій».

В Уряді підкреслили, що лаври передано в оренду на підставі типових угод, в яких є положення про розірвання за взаємною згодою. Зміна умов або розірвання угоди з боку держави можливе лише у випадку нецільового використання майна або утримання в неналежному стані після попередження.

У відповіді уряду, яку отримала депутат, Кабмін називає спроби заборонити УПЦ необґрунтованими, оскільки немає доказів будь-яких протиправних діянь духовенства та віруючих релігійної організації.

«Відповідна позиція має ґрунтуватися на документах, що містять достовірні дані про факт вчинення священнослужителем, вірянином релігійної організації протиправного діяння, відповідальність за яке передбачена законом про кримінальну відповідальність або законодавством про адміністративні правопорушення (наприклад, обвинувальний вирок суду чи постанова про накладення адміністративного стягнення)», — йдеться у відповіді Кабміну.

Отже, зазначається в листі, будь-які протиправні дії, як представників релігійної організації в сукупності з протиправною діяльністю самої організації, а також зв’язок між такими діями має бути доведений у передбачений законом спосіб. (подробнее)

изображение_viber_2022-06-23_09-15-05-459В день пам’яті святителя Іоанна, митр. Тобольського (1715), в Свято-Миколаївському храмі, що знаходиться в Центрально-Міському районі міста Кривого Рогу, Митрополит Єфрем звершив молебень святителю і чудотворцю Миколаю, архієпископу Мир Лікійському перед його святими мощами та чудотворною іконою. (подробнее)

ZboryВ Неділю Всіх Святих парафії Криворізької єпархії Української Православної Церкви святителя Іоанна Милостивого, патріарха Олександрійського с. Кам’яне Поле Криворізького району та святих апостолів Петра і Павла с. Зелене Поле того ж району незаконним шляхом були переведені в підпорядкування так званій «ПЦУ».

19 червня, заборонений в служінні, колишній клірик Криворізької єпархії Крилач Максим Сергійович прибувши на данні парафії з представниками органів місцевого самоврядування, самочинно організував процедуру зміни підлеглості цих громад до іншої юрисдикції. Дії Крилача М.С. являються грубим порушенням діючого законодавства оскільки обговорення, голосування та прийняття рішення були проведені виключно мешканцями селищ, що не належать до числа членів релігійних громад. В свою чергу парафіяни та настоятелі згаданих храмів навіть не були повідомленні про намір проведення зборів  і не мали можливості приймати в них участь, в порушення вимог Закону України «Про свободу совісті та релігійні організації». Крім того, захід в с. Зелене Поле був умисно проведений за відсутності настоятеля, котрий в даний час перебуває за кордоном, з метою лікування хворої дитини.

Не зважаючи на заклик Президента України Володимира Зеленського не розпалювати міжрелігійну ворожнечу та не призводити до дій, що можуть дестабілізувати ситуацію на місцях з середини, особливо у воєнний час, згадані особи використовують маніпуляційні гасла, що породжують конфлікт та розбрат і у церковному середовищі серед віруючих даних селищ. Особливо подібні дії засуджуються підчас війни, котру засудив Собор Української Православної Церкви від 27 травня 2022 року, як порушення Божої Заповіді «Не вбивай!» (Вих. 20:13). Також, сприймаючи церковний розкол, як глибоку, болючу рану на церковному тілі, Собор закликав, з метою поліпшення міжконфесійної ситуації на Україні, припинити протиправні дії по захвату храмів та примусові переводи парафій Української Православної Церкви. (подробнее)

nedilne_bogoslyzinia003В Неділю 1-шу після П’ятидесятниці, день Всіх святих, Митрополит Криворізький і Нікопольський Єфрем, з нагоди престольного свята, звершив Божественну Літургію в нижньому Всіхсвятському храмі Спасо-Преображенського кафедрального собору м. (подробнее)

den_sviatago_dyha024В понеділок 1-ї седмиці після П’ятидесятниці, день Святого Духа, Митрополит Криворізький і Нікопольський Єфрем звершив Божественну Літургію в Свято-Миколаївському храмі м. Кривого Рогу.

За богослужінням Його Високопреосвященству співслужили благочинний Криворізького міського Центрального благочиння протоієрей Анатолій Риженко, настоятель Свято-Миколаївського храму м. (подробнее)

trijtsya032В день народження Православної Церкви – свято П’ятидесятниці, Митрополит Криворізький і Нікопольський Єфрем звершив святкове богослужіння у Спасо-Преображенському кафедральному соборі міста Кривого Рогу.

Напередодні ввечері Його Високопреосвященство у співслужінні соборного кліру очолив Всеношну, за якою було відслужено літію та полієлей. (подробнее)

pomunalna_sybota027Традиційно в Троїцьку батьківську поминальну суботу Митрополит Криворізький і Нікопольський Єфрем розділив радість молитовного єднання зі своєю паствою в Свято-Троїцькому храмі міста Кривого Рогу, куди прибув на запрошення його настоятеля протоієрея Валентина Задорожнього. (подробнее)

Наша адреса:
вул. Церковна, 4
м. Кривий Ріг
Дніпропетровська обл.
50000 Україна
Наш телефон:
(097) 422-74-07
Наш e-mail:
consistoria@meta.ua

 Управление Выйти Обратная связь