День медичного працівника в Україні традиційно святкують у третю неділю червня. Напередодні свята, священнослужителі Криворізької єпархії Української Православної Церкви привітали працівників сфери охорони здоров’я з професійним святом.

На всіх етапах свого історичного буття Православна Церков благословляла працю лікарів. Багато християнських святих як давнього, так і нового часу були лікарями та цілителями. І в наші дні Православна Церков прагне допомагати тим, хто трудиться на благо слабких та хворих. Постійно піклуючись про тілесне і, перш за все, духовне здоров’я наших громадян, православні священнослужителі співпрацюють з медичними установами. Так, на запрошення лікарів 1-ї міської лікарні м. Нікополя, клірики Криворізької єпархії не тільки прийшли привітати працівників медицини з професійним святом, але й звершили молебень преподобному Агапіту Києво-Печерському, лікарю безмездному, перед його святою іконою. Разом із священнослужителями та лікарями на богослужінні молився Народний Депутат України Андрій Шипко.

Благочинний Нікопольського благочиння протоієрей Миколай Марущак та настоятель Свято-Троїцького храму протоієрей Віталій Агафонов прийняли участь і в міських урочистостях. Отець Миколай привітав усіх зі святом, подякувавши лікарям за їх непростий труд та побажавши усім міцного здоров’я.  Священики подарували начальнику нікопольського міського відділу з охорони здоров’я Миколаю Сукачу ікону святого великомученика і цілителя Пантелеймона – небесного заступника усіх лікарів. Також, грамотами Української Православної Церкви були відзначені: Лілія Осіна – головний спеціаліст відділу охорони здоров’я Нікопольської міської ради, Вікторія Коваленко – спеціаліст І категорії відділу охорони здоров’я Нікопольської міської ради та Лідія Білик – головний лікар Нікопольського пологового будинку.

Священнослужителі виказали надію, що самозабвенне служіння ближнім, чуйність та доброта будуть завжди свідчити про відданість співробітників сфери медицини своєму покликанню. (подробнее)

bogosluzhinnia_kaf_sobor003bogosluzhinnia_kaf_sobor005У Неділю 3-ю після П’ятидесятниці, в день пам’яті святителя Митрофана, патріарха Константинопольського, Митрополит Єфрем очолив богослужіння в Спасо-Преображенському кафедральному соборі міста Кривого Рогу.

Напередодні недільного дня, Високопреосвященніший владика звершив вечірнє богослужіння в тому ж кафедральному соборі міста, по закінченні котрого Криворізький Архіпастир разом із соборними кліриками та присутніми цього дня в храмі богомольцями звершив хресну ходу зі святими мощами святої преподобномучениці Євгенії Римської. Біля церковних ворот правлячий архієрей ще раз благословив богомольців святинею, після чого ковчег із мощами угодниці Божої залишив межі Криворізької єпархії, продовжуючи хресну ходу по іншим містам Дніпропетровської області.

По завершенні вечірнього богослужіння, владика звернувся до присутніх зі словом проповіді, у котрій зокрема наголосив на тому, що свята преподобномучениця Євгенія завжди залишиться духом з криворізькими віруючими, адже кожна молитва, що буде звернена до угодниці Божої, нагадуватиме їй про ті молитовні зітхання, що вона почула перебуваючи своїми мощами на богоспаспаємому Криворіжжі.

У недільний день, за Божественною Літургією святителя Іоанна Златоуста правлячому Архієрею співслужили священнослужителі з числа клиру Спасо-Преображенського кафедрального собору м. Кривого Рогу.

За богослужінням були виголошені особливі прохання про припинення кровопролиття на українській землі, після чого Криворізький архіпастир підніс умиленну молитву про відновлення миру в Україні.

При традиційно великому зібранні богомольців, багато віруючих приступили до святого Причастя Тіла і Крові Христових.

По закінченні Божественної Літургії Митрополит Єфрем у співслужінні духовенства звершив молебень. (подробнее)

Osviachennya_hramu003В п’ятницю, в день пам’яті святителя Никифора сповідника, патріарха Константинопольського (828), Митрополит Криворізький і Нікопольський Єфрем звершив освячення храму святого мученика Лонгіна Сотника в Криворізькій установі виконання покарань №3.

В одному зі своїх слів святитель Феофан Затворник закликає душу того, хто скоїв гріх: «Сам Бог, готовий покарати, вказує тобі на притулок покаяння, здатний захистити від Господньої кари, та кличе до нього. Від потопу одні були відкриті двері для порятунку – двері ковчегу. Одні двері порятунку і від гріховного потопу – двері каяття. Чуєш, як співають: «Покаяния отверзи ми двери, Жизнодавче!» Іди! Бо вони вже відкриті і навіть рука зсередини простягнута, щоб прийняти тебе… Ось розбійник, що приніс покаяння наближається і отримає у спадок рай; приходить блудниця та сльозами стирає рукопис своїх гріхів; Закхей кається перед Господом – і він виправданий; апостол Петро плаче – і приймається; а Давид давно вже там. І весь дім наповнений виправданими грішниками. Сам Хазяїн дому гостинно заводить до Своєї обителі тих, хто кається, і їх, тих хто раніше віддалився від Нього, через покаяння робить своїми рідними».

Спорудження храму стало можливим завдяки розумінню керівництвом колонії необхідності такого духовного лікування і переродження душ тих, хто оступився на життєвому шляху, та старанній праці протоієрея Георгія Гладиша, котрий проводить постійну душепастирську опіку над ув’язненими виправної колонії.

За богослужінням Митрополиту Єфрему співслужили голова відділу пастирської опіки пенітенціарної системи протоієрей Олександр Бабуркин, настоятель тюремного храму святого мученика Лонгіна Сотника протоієрей Георгій Гладиш та священнослужителі з числа кліру Криворізької єпархії.

Разом з правлячим Архієреєм молилися начальник Криворізької установи виконання покарань №3 підполковник Єфіменко Олександр Олександрович та заступник начальника із соціально-виховної роботи підполковник Некрасов Віктор Володимирович. (подробнее)

Mityng00414 червня в Кривому Розі проходять урочисті заходи присвячені Дню вшанування пам’яті учасників антитерористичної організації на сході України. Ця дата була обрана невипадково, адже саме в цей день у 2014 році сталася страшна трагедія – в небі над Луганськом був збитий військово-транспортний літак ІЛ-76. (подробнее)

UTOS_00412 червня 2018 р. в театрі драми та музичної комедії ім. Т. Шевченка м. Кривого Рогу відбулись святкові заходи присвячені 85-річчю з дня створення Українського товариства сліпих та підприємства об’єднання громадян Криворізького учбово-виробничого підприємства УТОС. (подробнее)

Канцелярія Криворізької єпархії інформує, що з благословення Митрополита Криворізького і Нікопольського Єфрема, на виконання Указу Президента України від 17 листопада 2000 року №1245/2000 “Про День скорботи і вшанування пам’яті жертв війни в Україні”, 22 червня 2018 року необхідно провести панахиди за жертвами Другої світової війни та молебні за захисників України.

Nikolskiy_hram005Nikolskiy_hram007Ввечері 9 червня, в переддень свята всіх святих, у землі Руській просіявших, у Свято-Миколаївському храмі міста Кривого Рогу, що розташований у Центрально-Міському районі міста, для молитовного єднання зібрались священнослужителі із числа клиру Криворізької єпархії. Цього дня до святого храму прибули великі християнські святині – десниця святої преподобномучениці Євгенії Римлянині та частка мощей святителя та сповідника Луки, архієпископа Кримського.

На запрошення настоятеля храму протоієрея Димитрія Салатюка на всеношну прибули помолитися настоятелі православних храмів м. Кривого Рогу на чолі з благочинним Криворізького Міського Центрального благочиння протоієреєм Анатолієм Риженком.

За богослужінням на центрі храму священнослужителі соборно прочитали акафіст святій преподобномучениці Євгенії, після чого багаточисельні віруючі мали можливість молитовно прикластися до святинь, а протоієрей Анатолій Риженко помазав богомольців освяченим єлеєм.

10 червня, в день пам’яті всіх святих, в землі Руській просіявших, православні криворіжці з різних кінців міста поспішили до Свято-Миколаївського храму у Центрально-Міському районі, аби молитовно вклонитися великим християнськім святиням та приступити до спаситель них Таїнств Покаяння та Причастя.

При великому зібранні богомольців священнослужителі звершили святкову Божественну Літургію. Очолив богослужіння благочинний Центрально-Міського благочиння протоієрей Анатолій Риженко. Співслужили отцю Анатолію священнослужителі з числа клиру Криворізької єпархії.

По запричасному вірші із словом повчання до богомольців звернувся настоятель храму святої Марії Магдалини м. Кривого Рогу ієрей Олександр Лєсков.

Після завершення Божественної Літургії священнослужителі звершили молебень угодникам Божим – святій преподобномучениці Євгенії та святителю Лукі Кримському перед їх святими мощами. (подробнее)

Nedilne_bogosluzhinnya004У Неділю 2-гу після П’ятидесятниці, в день пам’яті всіх святих в землі руській просіявших, Митрополит Єфрем очолив богослужіння в Спасо-Преображенському кафедральному соборі м. Кривого Рогу.

Напередодні недільного дня, Високопреосвященніший владика звершив вечірнє богослужіння в тому ж кафедральному соборі міста. (подробнее)

Besida_z_uchniamyЗ благословення Високопреосвященнішого Єфрема Митрополита Криворізького і Нікопольського, голова Місіонерського відділу Криворізької єпархії, настоятель храму на честь ікони Божої Матері «Віднайдення загиблих» протоієрей Анатолій Бондар провів зустріч з учнями загальноосвітніх закладів нашого міста, які на період літніх канікул відвідують пришкільні літні табори. (подробнее)

Den_Zhurnalista_002Den_Zhurnalista_0016 червня, в Україні святкується День журналістики. Цього дня в Нікополі з особливою повагою вітали тих, хто своєю старанною працею через слово об’єднує і примиряє народ.

У Палаці культури і спорту заводу феросплавів на урочистий захід зібралися представники місцевих ЗМІ. Привітати журналістів з професійним святом прибув і благочинний Нікопольського благочиння протоієрей Миколай Марущак.

На увагу до церковних заслуг і в зв’язку з 50-річним ювілеєм Нікопольської організації НСЖУ батюшка нагородив грамотами від Української Православної Церкви голову правління Нікопольської регіональної організації НСЖУ Володимира Глядченко та двох його заступників Юлію Білик і Яківа Дрозд, а також головного редактора газети “Репортер” Світлану Коновалюк. Крім того, за перемогу у творчому конкурсі в номінації “Нікополь Православний” Дипломами були нагороджені журналісти: Федотова Поліна (газета “Репортер”), Чернигіна Наталя (газета “Проспект трубников”) та Овчаренко Анатолій (газета “Визит-венал”). Цім переможцям отець Миколай вручив срібні натільні хрестики.

За активне висвітлення життя Православної Церкви у місті Нікополі листи Подяки отримали фотокореспондент Олександр Косенко та головний редактор газети “Визит-венал” Олександр Олександров.

- Для справжнього журналіста духовним орієнтиром завжди повинен бути тільки Христос – Вічна Любов, Істина і Життя, – сказав отець Миколай, звертаючись до присутніх. Пам’ятаючи слова Спасителя “Від слів своїх будеш виправданий, і від слів своїх будеш засуджений”, бажаю вам мудрості і порятунку безцінних, безсмертних душ! Нехай вашими критеріями будуть євангельські істини, на які будуть орієнтуватися власні мірила добра і зла. Нехай Господь допомагає в несенні істини, в душі завжди панує мир і спокій, а результати роботи дають тільки добрі плоди. (подробнее)

IMG_9335

У понеділок, 4 червня 2018 року, в селищі Лазурному Херсонської області розпочала свою діяльність ХІV Всеукраїнська конференція голів і представників єпархіальних відділів та організацій у справах молоді Української Православної Церкви.

Понад 100 учасників з усіх регіонів України зібралися на традиційний форум, який двічі на рік проводиться Синодальним молодіжним відділом.

Під час урочистого відкриття голова Синодального відділу по роботі з молоддю, вікарій Київської Митрополії Архієпископ Обухівський Іона відслужив молебень на початок доброї справи. Після молитви було оголошено вітальне слово Блаженнішого Митрополита Київського і всієї України Онуфрія до учасників конференції.

В наступні дні учасники конференції прослухали наступні доповіді: «Досвід роботи з молоддю в єпархії» – керівника відділу у справах молоді Одеської єпархії протоієрея Максима Одесси, «Актуальність церковної роботи з залежними та їх близькими» – голови сектору протидії зловживання психоактивними речовинами соціального відділу Одеської єпархії протоієрея Василя Кобана, «Введення гендерного виховання» керівника відділу у справах молоді Тернопільської єпархії протоієрея Андрія Кинашевського, «Теорія комунікації та практика молодіжногослужіння» – редактора журнала «ОТРОК.UA» Юлії Коминко, «Актуальність онкозахворювань та процеси лікування» – виконавчого директора та головного лікаря приватної клініки Ільяса Зази, «Як досягнути бажаного в організації багатоденних молодіжних зборів та таборів без допомоги спонсорів (деталізація технічних і економічних питаннь)» – протоієрея Володимира Тукало, «Соціально небезпечні захворювання як об’єкт пастирської опіки» – протоієрея Ивана Тронька, «Творчість. Бізнес. Кар’єра» – засновника та директора проекту Svitlo Concert Євгена Кривіна, «Історія церковних юрисдикцій на території України» – Владислава Дятлова, ««Гладкий зелений» або навіщо священику біологія» – керівника молодіжного відділу Херсонської єпархії протоієрея Георгія Гуляєва, «Спілкування з молоддю, що має обмежені фізичні можливості» – випускника Цюрупинської школи-інтернату Федора Романова, «Про єдину помісну автокефальну церкву» – доктора богослов’я, доцента Київської духовної академії Сергія Бортника, «Багаторічне служіння в онкологічній лікарні» – протоієрея Євгена Мілешкина, «Робота з дітьми та підлітками – сприяння самореалізації в комерційних і культурних проектах» – головного редактора видавництва Київський дім книги Вадима Романенка. (подробнее)

Міністерство культури порушило законодавство у питаннях нереєстрації статутів релігійних організацій Української Православної Церкви.

 Таке рішення оголосили сьогодні, 5 червня 2018 року, в Окружному адміністративному суді міста Києва. Про це повідомляє Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ.

 У судовому засіданні за позовом Української Православної Церкви до Міністерства культури України щодо не реєстрації статутів релігійних організацій суд оголосив вступну та резолютивну частину свого рішення. Основний текст документу буде виготовлено через п’ять діб.

«У своєму рішенні суд встановив, що Міністерство культури України порушило законодавство у питанні нереєстрації статутів релігійних організацій УПЦ, — прокоментував голова Юридичного відділу УПЦ протоієрей Олександр Бахов. — Це дуже важливий факт, адже посадовці Мінкультури постійно стверджують, що вони начебто діють у рамках законодавства, притому ігнорують очевидні порушення закону».

Голова юридичного відділу звернув увагу, що суд задовольнив дві з трьох позовних вимог УПЦ до Мінкультури.

По-перше, суд визнав незаконними дії Міністерства культури щодо повернення на доопрацювання пакетів документів, поданих для проведення реєстрації статутів релігійних організацій УПЦ.

«Порушення є очевидним, тому суд і задовольнив цю вимогу. Адже повернути статути на доопрацювання вони могли лише протягом трьох місяців з дати подачі документів на реєстрацію, а не через півтора роки», — розповів протоієрей Олександр.

Він зазначив, що вимога стосовно бездіяльності Мінкультури також знайшла підтримку у суду.

«Відповідно до  закону «Про свободу совісті та релігійні організації» реєстрація статутів повинна відбуватись протягом 3-ох місяців і за результатом розгляду приймається одне з двох рішень – про реєстрацію, або про відмову у реєстрації. Так, як за два роки, жодного рішення, що передбачено законом, Міністерство не прийняло, цілком зрозуміло у чому вбачається бездіяльність Мінкультури і чому суд задовольнив цю позовну вимогу, — продовжив юрист. (подробнее)

Moleben_sv_Mykolayu010В четвер 2-гої седмиці по П’ятидесятниці, в день святкування Третього знайдення чесної глави святого і славного Пророка, Предтечі і Хрестителя Господнього Іоанна (бл. 850), в Свято-Миколаївському храмі м. Кривого Рогу, що знаходиться в Центрально-Міському районі міста, традиційно був звершений молебень святителю і чудотворцю Миколаю, архієпископу Мир Лікійському перед його святими мощами та чудотворною іконою. Очолив богослужіння Митрополит Криворізький і Нікопольський Єфрем.

За молебнем правлячому Архієрею співслужили:

  • настоятель Свято-Миколаївського храму м. Кривого Рогу протоієрей Димитрій Салатюк;
  • настоятель Свято-Покровського храму м. Кривого Рогу протоієрей Віталій Коваленко;
  • настоятель храму святого великомученика Пантелеімона с. Вільне протоієрей Сергій Фролов;
  • настоятель Трьох-Святительського храму м. Кривого Рогу протоієрей Василь Сніжко;
  • настоятель храму преподобного Серафима Саровського с. Данилівка Криворізького району протоієрей Димитрій Телятников;
  • настоятель Свято-Троїцького храму м. Кривого Рогу ієрей Валентин Задорожній;
  • настоятель храму святого праведного Петра Калнишевського м. Кривого Рогу ієрей Віктор Цьомко.

За богослужінням Криворізький архіпастир У співслужінні духовенства звершив читання канону та акафісту святителю і чудотворцю Миколаю, архієпископу Мир Лікійському.

По завершенні молебню всі присутні в храмі богомольці з вірою вклонилися святим мощам та чудотворній іконі святителя Миколая, котрий зветься у присвяченому йому акафісті «після Бога та Богородиці, для нас першою надією» (Ікос 12).

Насамкінець, до присутніх із архіпастирським повчанням звернувся Митрополит Єфрем. У своєму слові, правлячий Архієрей зокрема побажав, щоб насіння віри, що сіє у серцях людей Господь, по молитвам святителя Миколая та святого Іоанна Хрестителя, дали гарні сходи та принесли добрі плоди у Славу Божу для спасіння віруючої душі. (подробнее)

Den_Zahystu_ditey_001Den_Zahystu_ditey_0023 червня, у Спасо-Преображенському кафедральному соборі міста Нікополя, для спільної молитви зібрались викладачі, учні нікопольських шкіл та їх батьки. (подробнее)

Hram_sv_Konstantina_i_Eleny013В день пам’яті рівноапостольних царя Костянтина (337) і матері його цариці Єлени (327), Митрополит Криворізький і Нікопольський Єфрем традиційно з архіпастирським візитом відвідав храм святих рівноапостольних Костянтина і Єлени міста Кривого Рогу (район Трамвайного парку), де і очолив Божественну Літургію з нагоди престольного свята.

З хлібом-сіллю та букетами духмяних троянд, зустрічали свого архіпастиря вихованці недільної школи.

Перед початком богослужіння зі Свято-Михайлівського храму Київського подвір’я Афонського монастиря святого великомученика Пантелеімона до Храму святих Костянтина і Єлени були привезені святі і нетеленні мощі преподобномучениці Євгенії Римлянині, а саме її десниця. Зустріч великої християнської святині очолив Митрополит Єфрем.

Правлячому архієрею за Божественною Літургією співслужили намісник Свято-Володимирівського чоловічого монастиря м. Кривого Рогу архімандрит Володимир (Нероба), благочинний Криворізького міського Південного благочиння протоієрей Володимир Борак, благочинний Криворізького міського Центрального благочиння протоієрей Анатолій Риженко, настоятель храму свв. рівноапостольних Костянтина та Єлени протоієрей Георгій Леміш, духовенство міста та клірик Київського храму святителя Михаїла диякон Віталій.

Після читання Святого Євангелія до присутніх в храмі богомольців звернувся Митрополит Криворізький і Нікопольський Єфрем.

Під час Божественної Літургії правлячий архієрей підніс до Господа молитви за припинення ворожнечі та мир в нашій державі.

За православною традицією, престольне свято завершилося святковим молебнем і хресним ходом, після котрого владика Єфрем нагадав присутнім про причини прославлення царя Костянтина і цариці Єлени в лику святих і найменування їх титулом «рівноапостольні».

У своєму слові настоятель храму протоієрей Георгій Леміш сердечно подякував всім, хто прийшов молитовно прославити рівноапостольних Костянтина і Єлену, а також подякував Митрополиту Єфрему за радість спільної молитви у цей святковий день. (подробнее)

Nedilna_shkola_ Blagovistochka001Nedilna_shkola3 червня в Неділю Всіх Святих, вихованці недільної школи «Благовісточка», що діє при храмі Благовіщення Пресвятої Богородиці м. (подробнее)

Den_zahystu_diteyКожна дитина потребує, щоб в неї була любляча родина. Кожному немовляті необхідні материнська любов та батьківська турбота. Дітям необхідні радість та віра в чудо. Саме тому дорослі несуть відповідальність за кожну дитину.

В день захисту дітей настоятель храму Благовіщеня Пресвятої Богородиці м. (подробнее)

СВЯЩЕННОМУЧЕНИК ОНУФРИЙ (ГАГАЛЮК) –

АРХИЕПИСКОП КУРСКИЙ И ОБОЯНСКИЙ,

ПЕРВЫЙ ЕПИСКОП КРИВОРОЖСКИЙ

 

Христиане во все времена с особым благоговением и почитанием относились к памяти святых мучеников, своею кровью свидетельствовавших о верности Богу и Его Святой Церкви тогда, когда ненависть мира к последователям Христа Спасителя, о которой Он предупреждал Своих учеников (Ин. 16, 33), доходила до степени открытого гонения.

В мужественном и бескомпромиссном подвиге этих страдальцев за Истину мы, современное поколение православных христиан, так же, как и наши предшественники, призваны черпать духовные силы, видеть вдохновляющий пример стойкого и бесстрашного служения Господу Иисусу Христу в моменты решительного испытания совести пред лицом смертельной опасности.

Подвиг мученичества свидетельствует о безграничной любви человека к Богу, поэтому Святая Церковь так высоко ценит все, что связано с мучениками.

То, что Господь открыл нам духовное сокровище нашей земли, является проявлением Его милости и заботы о нашем спасении.

Современное общество живёт в непростое время. Минувшие десятилетия прошлого богоборческого столетия, безжалостного физического истребления духовенства и мирян, во многом нарушили нашу преемственную связь с духовными традициями христианского прошлого и их живыми носителями.

В сегодняшнее время мы особенно нуждаемся в молитвенном поминовении всех тех, кто пострадал за веру Христову.

 Церковь канонизировала всех святых, чьи имена стали известны, и всех тех, чьи имена затерялись. Сегодня они известны одному только Богу. Не все люди выдержали посылаемые им испытания. Но были те, кто превозмог немощь человеческого естества, те, кто оставался с Богом, полностью предавая себя в Его руки. Они предпочли принять смерть, но не отречься от веры.  Новомученики и исповедники сохранили и сохраняют наш народ от духовной гибели. Вернувшись в судьбоносный час истории, они протягивают всем нам руку молитвенного заступничества и раскрывают духовный смысл нашего бытия. (подробнее)

sv.Onufria_Kryvorizkogo0121 червня 2018 року, виповнилося 80 років від дня мученицької смерті святого священномученика Онуфрія, архієпископа Курського і Обоянського, першого єпископа Криворізького (1938). В цей день вшанувати пам’ять Криворізького святителя та помолитися разом зі своєю паствою до Свято-Онуфріївського храму, на запрошення його настоятеля протоієрея Володимира Златова, прибув Митрополит Криворізький і Нікопольський Єфрем. Розташований храм святого священномученика Онуфрія в Металургійному районі міста Кривого Рогу.

За богослужінням правлячому Архієрею співслужили секретар Криворізької єпархії протоієрей Віктор Симонюк, намісник Свято-Володимирського чоловічого монастиря м. Кривого Рогу архімандрит Володимир (Нероба), отці благочинні міських та сільського благочинницьких округів, настоятелі православних храмів міста.

Особливо багато на святі було присутніх дітей, оскільки храм-іменинник розміщений між двома школами – гімназією № 95 і школою-інтернатом № 1. Вихованці недільної школи вітали свого Архіпастиря віршами та квітами, радіючи приходу літньої пори і святу Міжнародного дня захисту дітей, який також відзначається 1 червня.

За богослужінням правлячий Архієрей біля Святого Престолу підніс до Господа умиленну молитву про відновлення миру та припинення ворожнечі на українській землі.

По завершенні богослужіння Криворізький архіпастир очолив хресний хід навколо храму, по закінченні котрого Митрополит Єфрем привітав присутніх з днем небесного покровителя храму і святого молитовника за місто Кривий Ріг і його жителів.

Також, правлячий Архієрей за ревне пастирське служіння нагородив настоятеля Свято-Онуфріївського храму протоієрея Володимира Златова медаллю Криворізької Єпархії Святих священномучеників Онуфрія і Порфирія, святителів Криворізьких І ст.

В свою чергу отець Володимир сердечно подякував владиці Єфрему за радість молитовного єднання у цей святковий день та слово повчання для своєї пастви. (подробнее)

Universytet_tretiogo_viku005Три місяці тому, за ініціативою Народного Депутату України Костянтина Павлова, в Кривому Розі розпочав свою роботу Університет третього віку. Особливістю даної соціальної програми стало те, що студенти, котрі прийняли в ній участь, за віком є не молодше 60 років.

Метою проекту стало бажання допомогти криворізьким пенсіонерам освоювати нові знання, розширювати кругозір, знаходити нових друзів та знайомих, активно спілкуватися з однолітками.

На протязі трьох місяців клірики Криворізької єпархії приймали активну участь в соціальній програмі Університет третього віку. Спілкуючись із людьми похилого віку на духовні теми, священнослужителі, зокрема, повідали своїм слухачам про земне життя та вчення Господа і Бога нашого Іісуса Христа, основи православного віровчення та історію християнства на землі України.

Три місяці тривало навчання в освітньому закладі незвичного формату. І от, 31 травня 2018 року в приміщенні Криворізького академічного міського театру драми і музичної комедії імені Тараса Шевченка, що у Центрально-Міському районі Кривого Рогу, відбувся перший випускний слухачів Університету третього віку.

Перш за все, зі сцени пролунали слова вдячності всім волонтерам, священнослужителям та науковцям, що прийняли участь в даній соціальній програмі.

Секретар Криворізької єпархії протоієрей Віктор Симонюк та настоятелі Криворізьких храмів: протоієрей Валентин Очковський (храм святого мученика Іоанна Воїна), протоієрей Антоній Бондар (храм святої мучениці Тетяни), протоієрей Анатолій Бондар (храм на честь ікони Божої Матері «Віднайдення загиблих»), протоієрей Володимир Златов (храм священномученика Онуфрія, першого єпископа Криворізького), протоієрей Роман Лесюк (храм святої великомучениці Варвари), протоієрей Антоній Сухаревський (храм святих князів страстотерпців Бориса і Гліба) та протоієрей Роман Борак (храм преподобних Антонія і Феодосія Києво-Печерських), котрі були викладачами в Університеті третього віку, отримали сертифікати учасників проекту. (подробнее)

Канцелярія Криворізької єпархії доводить до Вашого відома, що з благословення Блаженнішого Митрополита Київського і всієї України Онуфрія, в один з найближчих недільних днів у всіх храмах єпархії необхідно виголосити Звернення Священного Синоду Української Православної Церкви до єпископату, духовенства, чернецтва та мирян з приводу ініціатив щодо “надання Томосу про автокефалію Православної Церкви в Україні”.

ЗВЕРНЕННЯ

Священного Синоду Української Православної Церкви

до єпископату, духовенства, чернецтва та мирян з приводу ініціатив щодо «надання Томосу про автокефалію

Православної Церкви в Україні»

 Ваші Високопреосвященства і Преосвященства!

Дорогі отці, ченці і черниці, брати і сестри!

Протягом останніх тижнів в нашій країні активно обговорюється можливість одностороннього надання Константинопольським патріархатом «Томосу про автокефалію Православної Церкви в Україні».

Українська Православна Церква до сьогодні не отримувала від Константинопольського патріархату жодних офіційних повідомлень з приводу цього питання. Разом з тим нам відомо, що Помісні Православні Церкви світу також не отримували з Константинополя офіційних листів, що стосувалися б даного питання.

На прохання Предстоятелів Помісних Православних Церков, Блаженніший Митрополит Київський і всієї України Онуфрій звернувся до них з листами, у яких проінформував про поточну ситуацію в українському Православ’ї, а також виклав відношення Української Православної Церкви до ініціатив надання «Томосу про автокефалію». На сьогодні відомо, що Предстоятелі та Собори єпископів Помісних Православних Церков висловлюють насторожене та негативне ставлення до надання згаданого Томосу як засобу подолання розколу в українському Православ’ї. Зокрема, серед Помісних Церков спільною є думка про необхідність повернення схизматичних церковних груп до лона канонічної Церкви, що дозволить обговорювати питання статусу єдиної канонічної Церкви.

Така позиція Помісних Православних Церков світу співпадає з позицією нашої Церкви. (подробнее)

Postrig00729 травня 2018 року, в день памяті святого преподобного Феодора Освященного (368) відійшла до Господа насельниця Свято-Покровського жіночого монастиря м. Кривого Рогу схимонахиня Апфія (Орендовська).

Наступного дня, Митрополит Криворізький і Нікопольський Єфрем звершив заупокійну Божественну Літургію в теплому Свято-Покровському храмі криворізької жіночої обителі. (подробнее)

Krugliy_Stil_v_DniproODA005Митрополит Криворізький і Нікопольський Єфрем прийняв участь в круглому столі, присвяченому відзначенню пам’ятної дати 1030-річчя Хрещення Київської Русі – України. Зазначений захід проходив у Дніпропетровській Державній Обласній Адміністрації. (подробнее)

Den_Sviatogo_Duha01028 травня 2017 року, у другий день Святої Трійці, День Святого Духа, з нагоди храмового свята, Митрополит Криворізький і Нікопольський Єфрем звершив святкове богослужіння у Свято-Духівському храмі м. Марганця.

З віршованими вітаннями та букетами квітів зустрічали владику Єфрема дітки – наймолодші прихожани святого храму, а також його настоятель – протоієрей Ігор Назар’єв. (подробнее)

Petro_Kalnyshevskiy008У День Народження Кривого Рогу в Центрально-Міському районі міста постала ікона в бронзі – пам’ятник святому праведному Петру Калнишевському. Автором скульптурного образу є криворізький скульптор, митець, член Національного союзу художників України Володимир Токар. (подробнее)

Den_MistaУ день народження Христової Церкви – свято П’ятидесятниці, Митрополит Криворізький і Нікопольський Єфрем звершив святкове богослужіння у криворізькому Спасо-Преображенському кафедральному соборі. У цьому році двунадесяте свято співпало із Днем Народження міста Кривого Рогу.

До початку богослужіння у святий храм були доставлені мощі небесних заступників нашого міста – святителя Миколая Чудотворця та святого праведного Петра Калнишевського.

Традиційно, в День Міста Криворізький архіпастир звершив подячний молебень. Помолитися разом з правлячим архієреєм прибули Криворізький міський Голова Вілкул Юрій Григорович, народні депутати, а також представники міських та районних в місті Рад.

В кінці молебню Митрополит Єфрем підніс до Бога молитву за благостояння Кривого Рогу.

По закінченні молебню, правлячий архієрей звернувся до богомольців із проповіддю. Після слова Митрополита Єфрема, Криворізький міський Голова Вілкул Юрій Григорович звернувся до присутніх із промовою, по закінченні котрої, всі присутні вклонилися мощам небесних заступників Кривого Рогу.

Напередодні дня Святої Трійці ввечері Його Високопреосвященство у співслужінні соборного кліру очолив всенічне бдіння, за яким було звершенно літію та полієлей.

Після Євангельського читання усі віруючі були помазані освяченим єлеєм.

День Святої Трійці зібрав у кафедральному соборі численних прихожан на святкову Божественну літургію, під час якої багато віруючих приступили до Святої Чаші. У святковий недільний день кафедральний собор, як і всі храми єпархії, був прикрашений зеленими гілками дерев і травою, а віруючі тримали в руках букети польових квітів на знак наповненості життєдайною благодаттю Святого Духа.

Після читання Євангелія, Митрополит Єфрем виголосив проповідь, у якій розкрив зміст святкування П’ятидесятниці.

Під час Літургії були піднесені молитви за припинення ворожнечі та мир в нашій державі. (подробнее)

Hresna_Hoda_nad_mistomВ останню неділю травня у Кривому Розі традиційно святкується День Народження міста.

Вранці цього дня, Митрополит Єфрем разом із Криворізьким міським Головою Вілкулом Юрієм Григоровичем на гелікоптері звершив хресну ходу по повітрю. (подробнее)

Pomynalna_subota008У Троїцьку батьківську поминальну суботу Митрополит Криворізький і Нікопольський Єфрем мав радість молитовного єднання зі своєю паствою в Свято-Троїцькому храмі міста Кривого Рогу, куди прибув на запрошення його настоятеля ієрея Валентина Задорожнього.

Біля храму свого архіпастиря зустрічали з хлібом-сіллю та букетом весняних квітів наймолодші з прихожан – вихованці недільної школи, котрі піснями та віршами прославили Бога.

За Божественною Літургією Митрополиту Єфрему співслужили благочинний Центрально-Міського благочиння протоієрей Анатолій Риженко, настоятель храму Святої Тройці протоієрей Валентин Задорожній та настоятель храму святителя Луки Кримського с. Степове Широківського району ієрей Ярослав Козін.

За Божественною Літургією Високопреосвященніший владика біля Святого Престолу підніс до Господа молитву за настання довгоочікуваного миру на землі України.

На заупокійній єктенії Митрополит Єфрем молився за спокій душ православних християн, що загинули в страшному ДТП в місті Кривому Розі, адже саме на день Троїцької батьківської поминальної суботи припало 40 днів від дня трагедії.

Після отпусту Літургії Криворізький архіпастир очолив соборну панахиду, за котрою також були піднесені молитви за спокій душ загиблих в ДТП та усіх від віку спочилих православних християн.

По завершенні панахиди Митрополит Єфрем звернувся до богомольців зі словом проповіді. Зокрема, правлячий архієрей наголосив на тому, що усі ми, прийнявши святе хрещення, увійшли до лона Церкви. І це є для нас великою радістю, адже Свята Мати Православна Церква не забуває жодного зі своїх чад. Навіть коли не стає людей, що могли б пам’ятати спочилих та сугубо помолитися за них Православна Церква продовжує поминати у своїх молитвах усіх вірних від віку спочилих християн.

По закінченні проповіді, владика Єфрем подякував настоятелю Свято-Троїцького храму протоієрею Валентину Задорожньому за його пастирські труди та за старанне оздоблення святого храму. (подробнее)

25 травня 2018 року у резиденції Предстоятеля УПЦ на території Свято-Успенської Києво-Печерської Лаври відбулося чергове засідання Священного Синоду Української Православної Церкви, повідомляє Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ.

Ж У Р Н А Л № 07

У засіданні Священного Синоду Української Православної Церкви під головуванням Блаженнішого Митрополита Київського і всієї України Онуфрія —

МАЛИ МІРКУВАННЯ щодо Звернення до єпископату, духовенства, чернецтва та мирянУкраїнської Православної Церкви з приводу ініціатив щодо «надання Томосу про автокефалію Православної Церкви в Україні».

УХВАЛИЛИ:
Звернутися до єпископату, духовенства, чернецтва та мирян Української Православної Церкви з приводу ініціатив щодо «надання Томосу про автокефалію Православної Церкви в Україні».

Ж У Р Н А Л № 08

У засіданні Священного Синоду Української Православної Церкви під головуванням Блаженнішого Митрополита Київського і всієї України Онуфрія —

СЛУХАЛИ:
Інформацію Блаженнішого Митрополита Київського і всієї України Онуфрія про святкування у 2018 році на загальноцерковному та державному рівні 1030-річчя Хрещення Київської Русі.

УХВАЛИЛИ:
1. Для проведення урочистих заходів з нагоди 1030-річчя Хрещення Київської Русі утворити Організаційний комітет у такому складі:

1) Блаженніший Митрополит Київський і всієї України Онуфрій — голова Оргкомітету.
2) митрополит Вишгородський і Чорнобильський Павел, намісник Свято-Успенської Києво-Печерської Лаври.
3) митрополит Луганський і Алчевський Митрофан, голова Відділу зовнішніх церковних зв’язків Української Православної Церкви.
4) митрополит Бориспільський і Броварський Антоній, керуючий справами Української Православної Церкви — заступник Голови Оргкомітету.
5) архієпископ Ніжинський і Прилуцький Климент, голова Синодального інформаційно-просвітницького відділу Української Православної Церкви.
6) єпископ Баришівський Віктор, глава Адміністративного апарату Київської Митрополії. (подробнее)

25 травня 2018 року у резиденції Предстоятеля УПЦ на території Свято-Успенської Києво-Печерської Лаври відбулось засідання Священного Синоду Української Православної Церкви, на якому було прийнято Звернення до єпископату, духовенства, чернецтва та мирян з приводу ініціатив щодо «надання Томосу про автокефалію Православної Церкви в Україні». Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ публікує текст документу.

ЗВЕРНЕННЯ

Священного Синоду Української Православної Церкви

до єпископату, духовенства, чернецтва та мирян з приводу ініціатив щодо «надання Томосу про автокефалію

Православної Церкви в Україні»

 Ваші Високопреосвященства і Преосвященства!

Дорогі отці, ченці і черниці, брати і сестри!

 Протягом останніх тижнів в нашій країні активно обговорюється можливість одностороннього надання Константинопольським патріархатом «Томосу про автокефалію Православної Церкви в Україні».

Українська Православна Церква до сьогодні не отримувала від Константинопольського патріархату жодних офіційних повідомлень з приводу цього питання. Разом з тим нам відомо, що Помісні Православні Церкви світу також не отримували з Константинополя офіційних листів, що стосувалися б даного питання.

На прохання Предстоятелів Помісних Православних Церков, Блаженніший Митрополит Київський і всієї України Онуфрій звернувся до них з листами, у яких проінформував про поточну ситуацію в українському Православ’ї, а також виклав відношення Української Православної Церкви до ініціатив надання «Томосу про автокефалію». На сьогодні відомо, що Предстоятелі та Собори єпископів Помісних Православних Церков висловлюють насторожене та негативне ставлення до надання згаданого Томосу як засобу подолання розколу в українському Православ’ї. Зокрема, серед Помісних Церков спільною є думка про необхідність повернення схизматичних церковних груп до лона канонічної Церкви, що дозволить обговорювати питання статусу єдиної канонічної Церкви.

Така позиція Помісних Православних Церков світу співпадає з позицією нашої Церкви. (подробнее)

Sviaschenniy_Synod_UPC25 травня 2018 року у резиденції Предстоятеля УПЦ на території Свято-Успенської Києво-Печерської Лаври розпочало роботу чергове засідання Священного Синоду Української Православної Церкви, повідомляє Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ. (подробнее)

DSC_722625 травня 2018 року, перед початком засідання Священного Синоду Української Православної Церкви, в Аннозачатіївському храмі Свято-Успенської Києво-Печерської Лаври Митрополит Кам’янець-Подільський і Городоцький Феодор звершив Божественну Літургію, за якою молився Предстоятель, члени Священного Синоду, а також представники єпископату Української Православної Церкви. (подробнее)

zustrich_z_ditmy_001zustrich_z_ditmyКлирик Спасо-Преображенского кафедрального собора г. Кривого Рога протодиакон Максим Онищенко посетил Библиотеку-филиал № 20 КЗК «Городская детская библиотека». (подробнее)

Liturgia_sv_Mykolaya012Vsenichna_sv_Mykolaya001Ввечері 21 травня, в переддень свята перенесення мощей святителя і чудотворця Миколая з Мир Лікійських у Бар (1087), у Свято-Миколаївському храмі міста Кривого Рогу, що розташований у Центрально-Міському районі міста, зібрались священнослужителі із числа клиру Криворізької єпархії, щоб молитовно вшанувати пам’ять святителя Божого і чудотворця та вклонитися великій святині – частці святих мощей святого Миколая.

На запрошення настоятеля храму протоієрея Димитрія Салатюка на всеношну прибули помолитися настоятелі православних храмів м. Кривого Рогу на чолі з благочинним Криворізького Міського Центрального благочиння протоієреєм Анатолієм Риженком.

За богослужінням на центрі храму священнослужителі соборно прочитали акафіст святителю Миколаю, після чого багаточисельні віруючі мали можливість молитовно прикластися до святинь, а протоієрей Анатолій Риженко помазав богомольців освяченим єлеєм.

22 травня, у день пам’яті святителя і чудотворця Миколая, православні криворіжці з різних кінців міста поспішили до Свято-Миколаївського храму у Центрально-Міському районі, аби молитовно згадати небесного покровителя свого міста – адже саме на честь святого Миколая їх предки два з половиною століття тому освятили перший храм на території свого поселення. Цей храм знаходився зовсім поруч з теперішнім, двічі перебудовувався, але був зруйнований у годину лихоліття у ХХ столітті. Промислом Божим, на святому місці, де колись перебував святий храм, стараннями православних віруючих, був встановлений пам’ятник святому Миколаю, котрий освятив Предстоятель Української Православної Церкви Блаженніший Митрополит Київський і всієї України Онуфрій.

При великому зібранні богомольців священнослужителі звершили святкову Божественну Літургію. Очолив богослужіння секретар Криворізької єпархії протоієрей Віктор Симонюк. (подробнее)

sv.Mykolaya001В день свята перенесення мощей святителя і чудотворця Миколая, Високопреосвященніший Митрополит Криворізький і Нікопольський Єфрем, на запрошення Архієпископа Кременчуцького та Лубенського Миколая, відвідав Козельщанський жіночий монастир на честь Різдва Пресвятої Богородиці, який знаходиться в Полтавській області. (подробнее)

Hram_rizdva_Bogorodyci00320 мая 2018 года, по окончании Божественной Литургии, состоялся праздник по случаю окончания учебного года в воскресной школе храма Рождества Пресвятой Богородицы.

Традиционно такие праздники проводились во дворе храма, но в этот раз, из-за неблагоприятных погодных условий, учащиеся воскресной школы, преподаватели, родители и прихожане, во главе с настоятелем храма Рождества Пресвятой Богородицы протоиереем Анатолием Рыженко, собрались в большом концертном зале строящегося культурно-спортивного комплекса. (подробнее)

Наш адрес:
ул. Церковная, 4
г. Кривой Рог
Днепропетровская обл.
50000 Украина
Наш телефон:
(0564) 90-19-53
Наш e-mail:
consistoria@meta.ua

 Управление Выйти Обратная связь