Liturgiya_Peredosviachenyh_Dariv008В день пам’яті 40 мучеників Севастійських (бл. 320), керуючий Криворізькою єпархією Митрополит Криворізький і Нікопольський Єфрем, відвідав з архіпастирським візитом храм Різдва Христового у м. Кривому Розі, де очолив Літургію Передосвячених Дарів. (подробнее)

Liturgiya_Peredosviachenyh_DarivВ середу другої седмиці Великого посту, в день пам’яті священномучеників, які у Херсонесі єпископству вали: Василія, Єфрема, Капітона, Євгенія, Єферія, Єлпідія та Агафодора, Митрополит Криворізький і Нікопольський Єфрем звершив Літургію Передосвячених Дарів у Спасо-Преображенському кафедральному соборі м. (подробнее)

1. Криворожские городские Северное и Южное благочиния

Исповедь

19 марта (вторник 2-й седмицы) в 9:00
Храм Рождества Пресвятой Богородицы, г. Кривой Рог

Литургия Преждеосвященных Даров
20 марта (среда 2-й седмицы) в 8-00
Спасо-Преображенский кафедральный собор, г. Кривой Рог

2. Криворожское городское Центральное и Криворожское районное благочиния

Исповедь
26 марта (вторник 3-й седмицы) в 9:00
Храм Рождества Пресвятой Богородицы, г. Кривой Рог

Литургия Преждеосвященных Даров
27 марта (среда 3-й седмицы) в 8:00
Свято-Николаевский храм, г. Кривой Рог

3. Никопольское и Покровское благочиния

Исповедь
2 апреля (вторник 4-й седмицы) в 15:00
Спасо-Преображенский кафедральный собор, г. Никополь

Литургия Преждеосвященных Даров
3 апреля (среда 4-й седмицы) в 8:00
Спасо-Преображенский кафедральный собор, г. Никополь

4. Желтоводское благочиние

Исповедь

9 апреля (вторник 5-й седмицы) в 12:00
Свято-Троицкий храм, г. Жёлтые Воды

Литургия Преждеосвященных Даров
10 апреля (среда 5-й седмицы) в 8:00
Свято-Троицкий храм, г. Жёлтые Воды

5. Томаковское благочиние

Исповедь
11 апреля (четверг 5-й седмицы) в 14:00
Свято-Благовещенский храм, пгт Томаковка

Литургия Преждеосвященных Даров
12 апреля (пятница 5-й седмицы) в 8:00
Свято-Благовещенский храм, пгт Томаковка

7. Апостоловское благочиние

Исповедь
16 апреля (вторник 6-й седмицы) в 9:00
Свято-Покровский храм, г. Апостолово

Литургия Преждеосвященных Даров
17 апреля (среда 6-й седмицы) в 8:00
Свято-Покровский храм, г. Апостолово

8. Софиевское благочиние

Исповедь
16 апреля (вторник 6-й седмицы) в 9:00
Свято-Покровский храм, г. Апостолово

Литургия Преждеосвященных Даров
17 апреля (среда 6-й седмицы) в 8:00
Храм св. (подробнее)

Torzhestvo_Pravoslavya_HirotoniyaВ першу Неділю Великого посту, у свято Торжества Православ’я, Митрополит Криворізький і Нікопольський Єфрем звершив всеношну та Божественну Літургію в Спасо-Преображенському кафедральному соборі міста Кривого Рогу.

За богослужінням правлячому Архієрею співслужили священнослужителі з числа кліру Спасо-Преображенського кафедрального собору м. (подробнее)

Vidspivuvannya_prot_GrygoriaВ суботу першої седмиці Великого посту, в день пам’яті великомученика Феодора Тирона, в Свято-Миколаївському храмі с. Лозуватка Криворізького району Митрополит Криворізький і Нікопольський Єфрем очолив заупокійну Божественну Літургію та відспівування в Бозі почилого клірика Криворізької єпархії протоієрея Григорія Грищенка.

Напередодні ввечері тіло покійного було доставлено в лозуватський Свято-Миколаївський храм, де за новопреставленим були здійснені заупокійна літія, а також вечірня й утреня з чином парастасу. Всю ніч криворізькі священнослужителі читали Святе Євангеліє над тілом свого спочилого побратима та співслужителя.

За заупокійною Божественною Літургією Високопреосвященнішому владиці співслужили секретар Криворізької єпархії протоієрей Віктор Симонюк, намісник криворізького чоловічого монастиря священномученика Володимира, митрополита Київського і Галицького архімандрит Володимир (Нероба), благочинний Криворізького районного благочиння протоієрей Борис Бабешко, благочинний Криворізького Центрального міського благочиння протоієрей Анатолій Риженко, благочинний Криворізького міського Південного благочиння протоієрей Володимир Борак, благочинний Криворізького міського Північного благочиння протоієрей Георгій Базилевський, благочинний Криворізького міського лікарняного благочиння протоієрей Вадим Уяздовський, благочинний Жовтоводського благочиння протоієрей Олександр Пономаренко, син спочилого в Бозі отця Григорія, настоятель храму преподобного Серафима Саровського м. Кривого Рогу протоієрей Олександр Грищенко та чисельне духовенство Криворізької єпархії.

За упокій дорогого батюшки молилися рідні та близькі покійного, парафіяни храму, учні недільної школи, члени молодіжного братства і численні віруючі з усього Кривого Рогу та округи, які знали і любили покійного священика.

По закінченні Божественної Літургії, Архіпастир, у співслужінні духовенства звершив відспівування спочилого священнослужителя. (подробнее)

Liturgiya_Peredosviachenyh_dariv001У п’ятницю першої седмиці Великого посту, в день молитовної пам’яті святителя Арсенія, єпископа Тверського (1409), Митрополит Криворізький і Нікопольський Єфрем молився за соборним великопісним богослужінням у нижньому храмі Всіх святих Спасо-Преображенського кафедрального собору міста Кривого Рогу.

Собором духовенства кафедрального собору та храмів міста на чолі з правлячим Архієреєм були відслужені великопісні часи, зображальні і вечірня, після чого була звершена Літургія Передосвячених Дарів.

За богослужінням були виголошені особливі прохання про припинення кровопролиття на українській землі та за єдність святого Православ’я, після чого Криворізький архіпастир підніс молитву про відновлення миру в Україні.

Після закінчення богослужіння Митрополит Єфрем, у співслужінні духовенства, звершив молебний канон святому великомученику Феодору Тирону та благословив коливо.

Після відпусту правлячий архієрей звернувся до присутніх зі словом проповіді, після чого надав усім богомольцям своє Архіпастирське благословіння.

* * *

Традиція освячення і роздачі колива віруючим в першу п’ятницю Великого посту пов’язана з історією гоніння на християн за часів імператора Юліана Відступника.

Тоді імператор розпорядився окропити ідоложертовною кров’ю всю без винятку їжу, що продавалася на ринках Константинополя. Це означало, що люто ненависні Юліаном християни повинні були просто померти від голоду, оскільки, як розумів імператор, вживати їжу, скроплену принесеною в жертву язичницьким богам кров’ю, християни не стануть.

За церковним переданням, в цей момент константинопольському архієпископу Євдоксію явився святий великомученик Феодор Тирон і сповістив його про те, що наказ нечестивого імператора не встиг поширитися на домашні припаси християн – пшеницю і мед. Святий Феодор Тирон повелів архієрею, щоб християни змішали пшеницю з медом і куштували їх у славу Божу, щоб не померти від голоду і в той же час не зрадити християнську віру споживанням ідоложертовної їжі. (подробнее)

«Блажен путь, воньже идеши днесь душе, яко уготовася тебе место упокоения»
(Прокимен на погребение священников, гл.6)

Protoierey_Gryroriy

Ввечері 13 березня, в середу першої неділі Великого посту, відійшов у вічність клірик Криворізької єпархії протоієрей Григорій Васильович Грищенко. Отець Григорій відійшов до Господа на 72-му році свого земного життя.

Майбутній священик Григорій Васильович Грищенко народився 07 листопада 1947 року в селі Глеєватка Криворізького району в родині українських селян. Невдовзі над новонародженим було звершено Таїнство Святого Хрещення.

Закінчивши в 1969 році 11 класів загальноосвітньої середньої школи, Григорій Васильович вступив до Криворізького авіаційного технікуму, по закінченні котрого, в 1968 році був направлений на роботу до авіазагону м. Дніпропетровська.

В тому ж 1969 році майбутній священик одружився на дівчині православного віросповідання – Котеленець Ларисою Миколаївною, з котрою обвінчався у Свято-Миколаївському храмі с. Лозуватка Криворізького  району. У шлюбі в молодої пари народились двоє дітей – син та донька. Промислом Божим син отця Григорія, пішовши по стезі свого батька, також став священнослужителем і нині звершує своє служіння в криворізькому храмі на честь преподобного Серафима Саровського, чудотворця.

З 1972 по 1974 рік майбутній священик служив в лавах Радянської Армії. Мав військове звання лейтенанта.

З 1974 по 1990 рік Григорій Васильович працював в Криворізькому авіаційному технікумі на посаді завідуючого лабораторією.

Майбутній священик був прихожанином Свято-Вознесенського храму м. Кривого Рогу, що єдиний на все місто вцілів за роки гонінь на Православну Церкву. З 1990 року Григорій Васильович ніс послух читця в цьому храмі та помічника його настоятеля по господарчій частині.

30 грудня 1990 року за рекомендацією духовника Григорія Васильовича – протоієрея Костянтина Огієнка, Преосвященний Гліб, Єпископ Дніпропетровський і Запорізький, хіротонісав Григорія Васильовича в сан Диякона, а 8 січня 1991 року – в сан Ієрея. (подробнее)

Chytannia_Pokayannogo_kanonuВ четвер першої седмиці Великого посту Митрополит Криворізький і Нікопольський Єфрем традиційно звершив велике повечір’я з читанням останньої частини Великого канону преподобного Андрія Критського у храмі святителя Миколая в Центрально-Міському районі м. (подробнее)

Pokayanniy_kanonВ середу першої седмиці Великого посту, Митрополит Криворізький і Нікопольський Єфрем відвідав Свято-Володимирський чоловічий монастир міста Кривого Рогу, де традиційно звершив Велике повечір’я з читанням третьої частини Великого покаянного канону преподобного Андрія Критського у храмі святого священномученика Володимира, митрополита Київського і Галицького. (подробнее)

«Веси создание наше, веси немощь нашу Человеколюбче: согрешихом, но не отступихом от Тебе Боже, ниже воздехом руки наша к богу чуждему, пощади нас Твоею благостию, Благоутробне».

Тропар пророцтва зі служби середи першої седмиці.

Liturgiya_Peredosviachenyh_Darivподробнее)

“Аще и согреших, Спасе, но вем, яко человеколюбец еси, наказуеши милостивно, и милосердствуеши тепле: слезяща зриши, и притекаеши яко Отец, призывая блудного”.

Из Великого Канона св. Андрея Критского

Chytannia_Pokayannogo_KanonuУ вівторок першої седмиці Великого посту, Митрополит Криворізький і Нікопольський Єфрем звершив у нижньому храмі Всіх святих Спасо-Преображенського кафедрального собору Кривого Рогу утреню, часи, зображальні та вечірню. За великопісним богослужінням молилися настоятелі криворізьких храмів, клірики кафедрального собору, а також парафіяни.

Ввечері того ж дня владика Єфрем традиційно відвідав Свято-Покровський жіночий монастир м. Кривого Рогу, де звершив читання другої частини Великого покаянного канону преподобного Андрія Критського за Великим повечір’ям у теплому храмі святих Жон-Мироносиць. За богослужінням зі священноархімандритом обителі молилися намісник криворізького чоловічого монастиря священномученика Володимира, митрополита Київського і Галицького архімандрит Володимир (Нероба), клірики жіночого монастиря у священному сані, а також ігуменя Свято-Покровського жіночого монастиря м. Кривого Рогу Анастасія (Алфімова), насельниці святої обителі та чисельні богомольці.

У Великому Покаянному каноні всю біблійну історію преподобний Андрій переплітає з іносказаннями та робить її ілюстрацією до моральних розмірковувань. Перші сім з половиною пісень канону присвячені переважно героям та подіям старозавітної історії, у середині восьмої пісні підводиться підсумок зверненню до старозавітних образів: «Зі Старого Заповіту усіх нагадав тобі, душе, для прикладу», — і увага піснеписця переключається на новозавітні події. Кожен з добрих або злих персонажів біблійної історії – вервечка прабатьків, патріархів, суддів, царів, пророків, ізраїльтян та їхніх сусідів – стає для св. Андрія приводом розмірковувати про власний гріховний стан. Злі вчинки стають приводом розмірковувати про свої гріхи, а добрі – про відсутність своїх чеснот. (подробнее)

BlazhennishiyБлаженніший Митрополит Київський і всієї України Онуфрій благословив вірним чадам Української Православної Церкви в період Святого Великого посту «звершувати невеличкий подвиг заради нашої Української землі, Українського народу, щоб Господь послав благословіння на всіх нас, щоб Господь послав мир в наші душі, в наші сім’ї, в наше суспільство», а саме читати по одній кафізмі з Псалтирі в день та звершувати по дванадцять земних поклонів з Ісусовою молитвою. (подробнее)

Ponedilok_pershoi_sedmyci_Velykogo_postuВ понеділок першої седмиці Великого посту Митрополит Криворізький і Нікопольський Єфрем молився за ранковим богослужінням у нижньому храмі Всіх святих Спасо-Преображенського кафедрального собору міста Кривого Рогу. Духовенство собору і настоятелі криворізьких храмів на чолі зі своїм архіпастирем звершили утреню, часи, зображальні і вечірню.

Ввечері цього ж дня Митрополит Єфрем молився за Великим повечір’ям в кафедральному соборі Кривого Рогу. У співслужінні духовенства, правлячий Архієрей звершив читання першої частини Великого покаянного канону преподобного Андрія Критського.

У практиці Православної Церкви покаянний канон Андрія Критського прочитується частинами на великому повечір’ї з понеділка до четверга першої седмиці Великого посту, і також на утрені четверга п’ятої седмиці, у день так званого «Маріїного стояння» — співається повністю.

Великий покаянний канон належить перу святого Андрія Критського (660-740) – візантійського ритора та гімнографа. Саме цей святий увів у візантійський церковний вжиток новий жанр – канон. Новий жанр виявився пов’язаним із дев’ятьма «біблійськими піснями». Кожна з пісень канону починається ірмосом, котрий є «зв’язкою» між тематикою біблійної пісні та змістом канону. Ірмос задає метрику та мелодію для тропарів канону, котрі, власне, розкривають зміст. Тропарі канону виконуються почергово з віршами біблійних пісень: друга пісня, як найбільш «скорботна», виконується тільки в період Великого посту. Свт. Андрій був автором і зовсім коротких канонів – лише з трьох пісень, так званих «трипіснців», що були покладені в основу великопісної богослужбової збірки – Тріодь Пісна.

У наступні дні першої седмиці Великого посту владика Єфрем за ранковими богослужіннями буде молитися у Спасо-Преображенському кафедральному соборі Кривого Рогу, а читання наступних трьох частин Великого канону Андрія Критського звершить відповідно: у вівторок – в Свято-Покровському жіночому монастирі, у середу – в чоловічому монастирі священномученика Володимира, у четвер – в храмі святителя Миколая, що по вулиці Свято-Миколаївській м. (подробнее)

Proschena_nedilia001В Прощену неділю Митрополит Криворізький і Нікопольський Єфрем звершив вечірню з чином прощення в Спасо-Преображенському кафедральному соборі м. Кривого Рогу.

Правлячому архієрею співслужили священнослужителі з числа кліру кафедрального собору міста. (подробнее)

Liturgiya_v_kafedralnomu_sobori005В Неділю сиропусну, день спомину Адамового вигнання, Митрополит Криворізький і Нікопольський Єфрем звершив Божественну Літургію у Спасо-Преображенському кафедральному соборі міста Кривого Рогу.

Напередодні, ввечері суботнього дня, Архіпастир молився за вечірнім богослужінням у тому ж кафедральному соборі міста. (подробнее)

Masliana001MaslianaПо запрошенню настоятеля Свято-Петропавлівської парафії с. Зелене Поле ієрея Георгія Гецка, в рамках благодійного проекту “З Богом до успіху” пройшов благодійний  дитячий захід присвячений масляниці. (подробнее)

До уваги настоятелів усіх храмів Криворізької єпархії,
отця-намісника та ігумені!

Канцелярія Криворізької єпархії інформує, що з благословення Блаженнішого Митрополита Київського і всієї України Онуфрія, 24 березня 2019 року, у день пам’яті преподобного Олексія Голосіївського, Київського, у всіх храмах та монастирях Криворізької єпархії під час Божественної Літургії на сугубій єктенії необхідно піднести особливі молитовні прохання про дітей, які страждуть від аутизму та розладу аутистичного спектру.

Прохання на сугубій єктенії

Невинно страдати о нас изволивый, Христе Боже, и страждущим сострадательно помогаяй, сих младенцев и отроков, невинно страждущих от недуга аутизма (имена), благослови благостию Своею, да явится на них слава Твоя, рцем вси, Человеколюбче Милостивый, скоро услыши и помилуй.

Сердцеведче Господи, светом Твоим просвети сердца родителей сих младенцев и отроков, терпением благослови, и на всякую добродетель настави, да благодарят Твое Благоутробие; молимся Ти, Христе Царю, скоро услыши и помилуй.

Молитва:

Господи, Иисусе Христе, Боже наш, послужити спасению  рода  человеческаго изволивый, страшныя Страсти претерпевый, и даже до Креста и погребения снизшедый; Воскресением же тридневным естество человеческое обновивый! Обнови светом Твоим умы и сердца младенцев и отроков (имена), невинно страждущих от недуга аутизма, благослови их, укрепи, утверди и умудри их благодатию Твоею.

Служащих ближним нарекий Твоими служителями, Господи, благослови добродетелию терпения родителей, служащих сим чадам, мудростию Евангелия украси их, раздражительность и пагубу гнева укроти, зависти зачатки искорени, подаждь радость духовную и доверие всецелое благой воле Твоей, Боже!

Верою припадаем Ти, Блаже, и приносим молитвы угодника Твоего, преподобнаго и богоноснаго отца нашего Алексия Голосеевскаго;  на  нем  бо  Промысл  Твой дивный явися, яко благодатию отверзошася уста его, недугом прежде скованныя, и проповеда он радость Воскресения Твоего. (подробнее)

Zbory_duhovenstvaВ храмі святителя Миколая міста Кривого Рогу відбулися загальні збори духовенства Криворізької єпархії.

Єпархіальні збори розпочалися молитвою «Царю Небесний». Перед духовенством виступив Керуючий Криворізькою єпархією Митрополит Криворізький і Нікопольський Єфрем. (подробнее)

Liturgiya007В Неділю про Страшний суд та день пам’яті святителя Льва, папи Римського (461) Митрополит Криворізький і Нікопольський Єфрем звершив Божественну Літургію у Спасо-Преображенському кафедральному соборі міста Кривого Рогу.

За богослужінням Його Високопреосвященству співслужили клірики Спасо-Преображенського кафедрального собору в священному сані. (подробнее)

Pomynalna_subota015В день особливого поминання спочилих – Вселенську батьківську (м’ясопусну) поминальну суботу, день пам’яті великомученика Феодора Тирона (бл. 306) Митрополит Криворізький і Нікопольський Єфрем звершив Божественну Літургію у Спасо-Преображенському кафедральному соборі міста Кривого Рогу. (подробнее)

Розвиток Київської Русі, показав, що сила Православної церкви завжди була в її єдності. Усвідомлюючи це, більшовицьке керівництво з початку 20-х років ХХ сторіччя почало робити все, щоб поглибити розкол і ослабити Церкву зсередини. Таким шляхом планувалось скомпрометувати її діяльність в очах віруючих, зменшити вплив і, в перспективі, повністю знищити.

Необхідно підкреслити, що ситуація для більшовиків була сприятливою. Ще до Жовтневого перевороту багато людей, в основному інтелігенція, вважали, що статус священиків, як службовців державного апарату, компрометує Церкву.

Всередині самого організму РПЦ на початку ХХ ст. існували відчутні протиріччя між простим духівництвом і єпископатом, – «білим» (священики, диякони, причетники) і «чорним» (монашество).

Після повалення царизму було створено ініціативну групу з священнослужителів, яка активно зайнялась вербуванням прихильників «більш канонічного облаштування Церкви». Організація утворилась в Петербурзі 7 березня 1917 року під назвою «Всеросійський союз демократичного православного духівництва і мирян» і почала активно виступати за проведення реформ в Церкві та за її оновлення. Цей рух всередені РПЦ отримав назву «обновленського».

Але найголовнішою подією з часів Петра І для віруючих став Помісний Собор, який працював (з перервами) з серпня 1917 року по вересень 1918 року. Він прийняв рішення про відновлення патріархатства і 5 листопада 1917 року обрав Патріархом митрополита Московського і Коломенського Тихона (в миру Василя Белавіна). Собор оголосив анафему радянській владі, різко засудив прийняття декрету про відділення Церкви від держави і школи від церкви. Лад, який встановили більшовики, було названо «пришестям антихриста».

Рішення Помісного Собору обновленці на чолі з О. Введеснським та Л. Поповим зустріли вороже. Вони та їх однодумці публічно оголосили про свій розрив з патріаршою (Тихонівською) церквою і розпочали розробку головних положень нової Церкви, яка офіційно буде боротись з Тихонівською.

Більшовики уважно слідкували за подіями і робили все, щоб поглибити вже існуючий розкол. (подробнее)

Nedilya_pro_bludnogo_syna003В підготовчу неділю до Великого посту, котра зветься Неділею про блудного сина, Митрополит Криворізький і Нікопольський Єфрем очолив Божественну Літургію в Спасо-Преображенському кафедральному соборі м. Кривого Рогу.

За Божественною Літургією правлячому Архієрею співслужили священнослужителі з числа кліру Спасо-Преображенського собору – протоієрей Олександр Горовенко, протоієрей Димитрій Телятников, протодиякон Максим Онищенко, диякон Вадим Мусевич та диякон Павло Шахно. (подробнее)

75_rokiv_vyzvolennya_Kryvogo_Rogu75_rokiv_vyzvolennya_Kryvogo_RoguУ Кривому Розі відбулися заходи, приурочені до 75-ї річниці визволення міста від нацистських загарбників. Вдячні жителі міста зібралися, щоб згадати, як 22 лютого 1944 р., після двох з половиною років окупації, Кривий Ріг був звільнений від ворога.

В урочистій церемонії взяли участь ветерани-визволителі Кривого Рогу, ветерани та учасники бойових дій, учасники антитерористичної операції на сході України, Криворізький міський голова Вілкул Юрій Григорович, народний депутат та кандидат в Президенти України Вілкул Олександр Юрійович, Митрополит Криворізький і Нікопольський Єфрем, народні депутати України, голови райвиконкомів, почесні громадяни міста, керівники промислових підприємств, духовенство, громадські активісти, студенти, школярі та жителі міста.

Учасники урочистих заходів поклали квіти до Стели Героїв, пам’ятника героям-криворіжцям, які загинули в зоні проведення антитерористичної операції на сході України, пам’ятника воїнам-інтернаціоналістам та монумента «Перемога».

Ті, що прийшли вшанували хвилиною мовчання пам’ять полеглих героїв. Після церемонії покладання квітів по проспекту Миру урочистим маршем пройшли марширували курсанти військового ліцею, студенти ВУЗів МВС, представники криворізьких військових підрозділів, а також проїхала військова техніка – бойові машини і танк Т-34.

Далі учасники дійства пройшли до Свято-Георгіївської пам’ятної дзвіниці, де секретар Криворізької єпархії, настоятель храму Іверської ікони Божої Матері протоієрей Віктор Симонюк звершив літію за загиблими визволителями міста, після чого присутні запалили свічки пам’яті за полеглими героями.

Також цього дня відбулося урочисте зібрання в Криворізькому академічному міському театрі драми та музичної комедії імені Тараса Шевченка. (подробнее)

vuzvolennia_kruvogo_roga00122 лютого біля пам’ятника невідомому солдату по вулиці Свято-Миколаївській, у сквері поруч з Свято-Миколаївським храмом, жителі Центрально-Міського району поклали квіти в пам’ять про загиблих визволителів Кривого Рогу в 1944 році.

Після запалення вічного вогню настоятелем храму святителя Миколая протоієреєм Димитрієм Салатюком, всі присутні вшанували загиблих в роки Великої Вітчизняної війни молитовною хвилиною мовчання.

Від вічного вогню на братській могилі був запалений смолоскип, полум’ям котрого будуть запалені вогні пам’яті біля монументу «Перемога».

vuzvolennia_kruvogo_roga006Участь в церемонії покладання квітів прийняли ветерани Другої світової війни, представники місцевої влади на чолі з головою Центрально-Міської районної в місті Кривому Розі ради Нєженцевим Сергієм Володимировичем, бійці АТО, воїни-інтернаціоналісти, студенти, учні шкіл та всі бажаючі мешканці району.

Довідка

На заключному етапі Нікопольсько-Криворізь­кої операції радянським військам 3-го Українського фронту було підтверджено завдання оволодіти Кривим Рогом і відкинути противника за р. Інгулець. Для наступу на місто були визначені війська 37-ї армії, які наносили удар з північного сходу на Кривий Ріг, та 46-ї армії, які наступали на місто з південного сходу. Війська 8-ї гвардійської, 5-ї ударної і 6-ї армій вели наступ на заході від міста Апостолово. Безпосередньо у Кривому Розі утримували оборону частини п’яти піхот­них та двох танкових дивізій 6-ї німецької польової армії.

21 лютого 1944 р. командування 37-ї та 46-ї армій розпочало несподіваний на­ступ для німців на передмістя Кривого Рогу, розташовані у північно-західно­му та південному напрямі. У запеклих боях противника було частково знищено, частково взято в полон.

22 лютого 1944 р. до 16.00 Кривий Ріг було звільнено від німецьких військ. Протягом на­ступних двох днів дивізії 34-го стрілецького корпусу вийшли до р. (подробнее)

До уваги настоятелів храмів Криворізької єпархії, наміснику та ігумені!

В понеділок, 4 березня о 09:00 ранку в  Свято – Миколаївському  храмі міста Кривий Ріг  відбудуться загальноєпархіальні збори духовенства Криворізької єпархії.

До уваги настоятелів усіх храмів Криворізької єпархії, отця-намісника та ігумені.

Канцелярія Криворізької єпархії інформує, що з благословення Митрополита Криворізького і Нікопольського Єфрема, з нагоди святкування 75-ої річниці визволення м. Кривого Рогу від нацистських загарбників, необхідно 22 лютого 2019 року провести панахиди за жертвами Другої світової війни, молебні за мир та злагоду в Україні, а також за захисників Вітчизни. (подробнее)

Moleben_sv_MykolayuВ день пам’яті святого великомученика Феодора Стратилата (319), в Свято-Миколаївському храмі м. Кривого Рогу, що знаходиться в Центрально-Міському районі міста, Митрополит Єфрем звершив молебень святителю і чудотворцю Миколаю, архієпископу Мир Лікійському перед його святими мощами та чудотворною іконою. (подробнее)

Seminar_z_rubolovli001Seminar_z_rubolovli002Настоятель Свято-Петропавлівської парафії ієрей Георгій Гецко на запрошення голови Криворізької міської федерації рибного спорту взяв участь у семінарі присвяченому особливостям ловлі риби та планування змагань та заходів на 2019 рік. (подробнее)

Molodizhne_Bratstvo006В воскресенье в 15:00 в Духовно-просветительском центре храма Рождества Пресвятой Богородицы, по благословению Высокопреосвященнейшего Ефрема Митрополита Криворожского и Никопольского, состоялся праздничный вечер, посвященный Всемирному дню православной молодежи. В организации этого вечера приняли участие члены Молодежного братства имени святителя Петра Могилы, митрополита Киевского и Галицкого, действующего при храме Рождества Пресвятой Богородицы.

После пения тропаря Сретения Господня, выступил настоятель храма Рождества Пресвятой Богородицы – председатель молодежного братства протоиерей Анатолий Рыженко, который рассказал о важности молодежного движения в Православной Церкви, обозначил основные направления этой деятельности и благословил проведение праздника. Присутствующий на этом вечере настоятель храма святой мученицы Татианы – глава отдела по делам молодежи Криворожской епархии протоиерей Антоний Бондарь зачитал Обращение святейшего патриарха Кирилла к православной молодежи и поздравил всех присутствующих с этим Днем. С приветственными словами и поздравлениями выступили также присутствующие на празднике молодые священники: настоятель храма Благовещения Пресвятой Богородицы протоиерей Иоанн Барыло, настоятель храма святого апостола Андрея Первозванного иерей Дионисий Рыженко, настоятель храма святой равноапостольной Марии Магдалины иерей Александр Лесков, настоятель храма святого праведного Петра Калнышевского иерей Виктор Цьомко, настоятель храма святого великомученика Димитрия Солунского иерей Николай Биденко.

Программа праздничного вечера была разнообразна и увлекательна: концертные номера в исполнении молодежного хора чередовались с поэтическими страничками и занимательными играми. Особенно интересной и динамичной оказалась викторина на тему Сретения Господня, которая проходила в интерактивном формате. Эту игру в подарок молодежному братству подготовил насельник Свято-Успенской Киево-Печерской Лавры иеромонах Митрофан Божко. (подробнее)

vidznajdennua_zagublux016 В  понеділок неділі про митаря та фарисея, в день шанування ікони Божої Матері, іменованої «Віднайдення загиблих», митрополит Криворізький і Нікопольський Єфрем звершив Божественну літургію в храмі-пам’ятнику на честь ікони Божої Матері «Віднайдення загиблих», який присвячений пам’яті загиблих воїнів-інтернаціоналістів і розташований в парку Ювілейному Довгинцівського району Кривого Рогу.

15 лютого виповнилося 30 років як наші воїни, проявивши героїзм, доблесть, мужність і стійкість, покинули далекий Афганістан, виконавши свій військовий та інтернаціональний обов’язок. Понад 200 тисяч солдатів і офіцерів були нагороджені бойовими орденами і медалями, а 87 стали героями Радянського Союзу. Понад 3200 українців загинули смертю хоробрих. 3700 криворіжців пройшли горнило цієї війни, 175 повернулися додому інвалідами, а 53 наших земляка загинули. Тривала Афганська війна залишила після себе рану, що не загоюється, невщухаючу біль, пам’ять за загиблими друзями в серцях тих, хто повернувся до рідного дому. Духовної лікарнею, що лікує душевні рани воїнів-ветеранів, вдів, матерів і сиріт загиблих воїнів, став храм ікони Божої Матері «Віднайдення загиблих».

Перед початком богослужіння, при вході в храм владику Єфрема зустрічали вихованці недільної школи, які порадували свого архіпастиря і всіх присутніх віршами та піснями про великий дар любові Божої.

vidznajdennua_zagublux003Божественну літургію Митрополиту Єфрему співслужили намісник Криворізького чоловічого монастиря священномученика Володимира, митрополита Київського і Галицького архімандрит Володимир (Нероба), благочинний Південного міського благочіння протоієрей Володимир Борак, настоятель храму протоієрей Анатолій Бондар, чисельне духовенство єпархії та в тому числі й особливі гості священики-колишні воїни-інтернаціоналісти що воювали в Афганістані: протоієрей Богдан Табака, настоятель храму Різдва Пресвятої Богородиці смт. (подробнее)

Zustrich_z_chempionamyВ рамках духовно-благодійного проекту “З Богом до успіху” настоятель Свято-Петропавлівської парафії ієрей Георгій Гецко спільно з Зеленопільською школою провели чудовий благодійний захід з видатними людьми Криворіжжя, а саме з членами боксерської команди Українські Отамани, боксерами Тимуром Бєляком і Ігорем Шевадзуцьким. (подробнее)

nedily_pro_mutary_ta_faruseyu003У Неділю про митаря та фарисея, в день пам’яті преподобного Кирила Новоєзерского(1532), Митрополит Єфрем очолив богослужіння в Спасо – Преображенському  кафедральному соборі м. Кривого Рогу.

За Божественною Літургією святителя Іоанна Златоуста правлячому Архієрею співслужили священнослужителі з числа кліру кафедрального собору. (подробнее)

akt_vandalizmy00215 лютого 2019 року в день свята Стрітення Господнього, близько 19:30, група невідомих  осіб вчинили акт вандалізму над храмом Вознесіння Господнього м. Кривий  Ріг, що знаходиться в житловому масиві Південного ГЗК.

Вандалами, за допомогою запальної суміші, було здійснено підпал храму, що й призвело до загоряння та серйозних пошкоджень центральних вхідних дверей і надбрамної ікони Вознесіння Господнього. (подробнее)

Православна Церква шанує пам’ять святого

рівноапостольного Миколая, архієпископа Японського

16/3 лютого

kalendar003Святитель Миколай Японський, в миру Іван Дмитрович Касаткін, народився 1 серпня 1836 року в селі Березі Смоленської губернії. Блискуче закінчивши Смоленську Духовну семінарію, в 1857 році він був прийнятий в Санкт-Петербурзьку Духовну Академію. Закінчуючи академію, в ньому зародилося бажання проповідувати православну віру в Японії.

Подавши відповідне прохання, 24 червня 1860 року Іван був пострижений у чернецтво з ім’ям Миколай. У липні 1860 році ієромонах Миколай виїхав на місце свого служіння в місто Хокодате. Спочатку проповідь Євангелія в Японії здавалася абсолютно фантастичною та неможливою. Вісім років пішло на те, щоб вивчити країну, народ, мову та звичаї.

У 1869 році було прийнято рішення: «Утворити для проповіді між японськими язичниками особливу Російську Духовну Місію», начальником якого був призначений возведений у сан архімандрита отець Миколай.

kalendar001В 1871 році в Японії почалося гоніння та переслідування християн. В 1873 році, коли гоніння дещо зменшилися, архімандрит Миколай розпочав будівництва церкви в Токіо, а потім й духовного училища.

До 1874 році при Місії в Токіо вже діяли чотири училища: катехізаторське, семінарське, жіноче та для притчу, а в Хокодате два училища, чоловіче та жіноче.

До 1878 році Японська православна Церква вже налічувала 4115 християн. Богослужіння в громадах та викладання проводилося рідною мовою, налагодилось видавництво духовної літератури.

30 березня 1880 року в Троїцькому соборі Олександро-Невської лаври відбулася хіротонія архімандрита Миколая у єпископа Токійського. (подробнее)

stritenny012У день двонадесятого свята Стрітення Господа нашого Іісуса Христа, Митрополит Криворізький і Нікопольський Єфрем звершив святкову Божественну літургію у храмі Стрітення Господнього, що в районі рудника Суха Балка міста Кривого Рогу.

Цього дня в нашій державі також відзначалася 30-та річниця виведення радянських військ з Афганістану, що є також визначною датою для настоятеля храму протоієрея Миколая Ливки, який є ветераном війни у Афганістані (1979-89 рр.).

Напередодні ввечері правлячий архієрей звершив всеношну у Спасо – Преображенському кафедральному соборі Кривого Рогу у співслужінні соборних кліриків. Після завершення вечірнього богослужіння владика Єфрем звернувся до віруючих зі словами привітання з наступаючим святом Стрітення Господнього та призвав на всіх Боже благословення.

stritenny003В сам день свята, на запрошення настоятеля отця Миколая, віруючі криворіжці з різних куточків міста зібралися разом зі своїм архіпастирем на святкове богослужіння у храмі що святкував своє престольне свято.

Його Високопреосвященству співслужили Божественну літургію намісник Криворізького чоловічого монастиря священномученика Володимира, митрополита Київського і Галицького архімандрит Володимир (Нероба), благочинний Криворізького міського Північного благочиння протоієрей Георгій Базилевський, ключар Спасо – Преображенського кафедрального собору м. Кривий Ріг, протоієрей Євгеній Кльосов та настоятель храму ікони Божої Матері «Живоносне Джерело» ієрей Олег Рудько.

По завершенні Божественної літургії митрополит Єфрем за церковним статутом звершив чин освячення свічок, які у великій кількості принесли прихожани та гості храму. У Православ’ї чин освячення свічок відбувається в пам’ять встановленого Мойсеєм обов’язку приносити в жертву Богу усіх первістків, а також як знак освячення і очищення світу істинним Світлом Христового Євангелія. Стрітенська свічка нагадує православним про запалений в кожному з нас вогник Благодаті Божої, який треба зберегти на земному шляху. (подробнее)

 Православна Церква шанує пам’ять мученика ТРИФОНА

14/1 лютого

trifon001Святий мученик Трифон народився в одній з областей Малої Азії, у селищі Кампсада. З юних років Господь дав йому силу вигнання бісів й зцілення різних хвороб. (подробнее)

Наш адрес:
ул. Церковная, 4
г. Кривой Рог
Днепропетровская обл.
50000 Украина
Наш телефон:
(0564) 93-83-69
Наш e-mail:
consistoria@meta.ua

 Управление Выйти Обратная связь