Пам’ять преподобного Онуфрія Великого25 червня 2017 року, в 3-ю неділю після П’ятидесятниці, у день пам’яті свого небесного покровителя – преподобного Онуфрія Великого (IV), Предстоятель Української Православної Церкви Блаженніший Митрополит Київський і всієї України Онуфрій звершив Божественну літургію на соборній площі Свято-Успенської Києво-Печерської Лаври. (подробнее)

Выпускники лицея24 июня 2017 года в Свято-Георгиевской великой памятной колокольне был отслужен благодарственный молебен по случаю выпускного дня Криворожского лицея с усиленной военно-физической подготовкой. Кроме выпускников «Суворовского училища», в благодарении Богу поучаствовали их родители, преподаватели, а также заместитель начальника лицея Супрун Александр Валерьевич. (подробнее)

Правила поведінки на водіБезпека для малих та дорослих

Правила поведінки на воді

Найбільш чудовий відпочинок улітку – відпочинок на воді.

Окрім того вода – це чудодійний засіб оздоровлення організму. Плавання зміцнює організм, розвиває силу, спритність, витривалість. Людина, яка вміє плавати, почуває себе у воді спокійно і впевнено. Але, на жаль, для декого відпочинок біля води закінчується трагедією. Так, серед основних причин загибелі дітей на воді є невміння плавати та купання без нагляду дорослих.

Для того, щоб відпочинок на воді приніс тільки задоволення необхідно дотримуватись певних правил:

  • купатися можна тільки у спеціально відведених та обладнаних для цього місцях;
  • безпечніше відпочивати на воді у світлу частину доби;
  • купатися краще в спокійну безвітряну погоду при температурі води – не нижче +20С, повітря – не нижче +24С;
  • після прийняття їжі купатися можна не раніше, ніж через 1,5-2 години;
  • у воду заходити слід повільно: постій і почекай, дозволяючи тілу пристосуватися до температури води. Перед зануренням у воду необхідно змочити обличчя і плечі. Це особливо важливо для тих, хто купається вперше в сезоні, а також для тих, хто особливо чутливо сприймає холод;
  • у воду слід входити неспішно, обережно пробуючи дно ногою. Якщо не вмієш плавати, не заходь у воду глибше пояса, щоб не оступитися і не потрапити на глибоке місце, в яму, чи не опинитися на сильній течії;
  • у воді варто бути не більше 15 хвилин. Перебуваючи у воді, не стій на одному місці, активно рухайся, плавай. Не купайся аж доти, поки тобі не стане холодно, бо при переохолодженні у воді наступає різке скорочення м’язів, що несе за собою зупинку дихання. При перших ознаках переохолодження негайно виходь з води, переодягнися у сухий одяг, зроби декілька фізичних вправ, простих рухів, присідань або побігай.
  • ніколи не плавай наодинці. Не запливай далеко, особливо за буї, оскільки можна не розрахувати свої сили. Навчися відпочивати на воді. (подробнее)

Вічний вогоньЩороку 22 червня в Україні проходять заходи до Дня скорботи і вшанування пам’яті жертв війни. Пам’ятна дата була встановлена указом Президента України від 17 листопада 2000 року.

Рано вранці 22 червня 1941 року солдати гітлерівської Німеччини без оголошення війни вторглися на територію СРСР. (подробнее)

Акафіст святителю МиколаюУ четвер, 22 червня 2017 року, митрополит Криворізький і Нікопольський Єфрем звершив читання акафісту святителю Миколаю Чудотворцю перед ковчегом з часточкою святих мощів небесного покровителя Кривого Рогу в Свято-Миколаївському храмі міста.

Його Високопреосвященству співслужили благочинний Центрального міського округу протоієрей Анатолій Риженко та священики згаданого благочиння. (подробнее)

В Криворожскую епархию прибудут мощи двух чудотворцев.

С 25 июня по 8 июля 2017 года  в Криворожско-Никопольскую епархию прибудут две святыни из Афонского подворья города Киева: частица нетленных мощей СВЯТИТЕЛЯ СПИРИДОНА, ЕПИСКОПА ТРИМИФУНТСКОГО, ЧУДОТВОРЦА и частица нетленных мощей ПРЕПОДОБНОГО АЛЕКСИЯ, ЧЕЛОВЕКА БОЖИЯ.

График пребывания святынь:

25 июня (воскресенье) в 8:45 прибытие и торжественная встреча святынь в Спасо-Преображенском кафедральном соборе г. Никополя (ул. Преображенская, 1).
Пребывание святынь в соборе по 26 июня включительно.

27 июня (вторник), в праздник обретения мощей сщмч. Владимира, митр. Киевского, в 8:30 прибытие и торжественная встреча святынь в Святого сщмч. Владимира, митр. Киевского мужском монастыре г. Кривого Рога (ул. Монастырская (бывш. Фрунзе), 1).
Пребывание святынь в монастыре по 28 июня включительно.

29 июня (четверг) в 8:45 прибытие и торжественная встреча святынь в Свято-Покровском женском монастыре г. Кривого Рога (ул. Эдуарда Фукса (бывш. Тухачевского), 58а).
Пребывание святынь в Свято-Покровском соборе монастыря до 1 июля включительно.

2 июля (воскресенье) в 8:45 прибытие и торжественная встреча святынь в Спасо-Преображенском кафедральном соборе г. Кривого Рога (ул. Соборная, 1).
Пребывание святынь в соборе по 8 июля включительно.
8 июля (суббота) после вечернего Богослужения – торжественные проводы святынь в Спасо-Преображенском кафедральном соборе Кривого Рога.

Справка

Святитель Спиридон Тримифунтский

Родился будущий святитель в конце III века на острове Кипр. Известно, что он был пастухом, имел жену и детей. Все свои средства отдавал на нужды ближних и странников, за это Господь вознаградил его даром чудотворения: он исцелял неизлечимо больных и изгонял бесов. После смерти жены, в царствование императора Константина Великого (306—337), он был избран епископом города Тримифунта. В сане епископа святитель не изменил своего образа жизни, соединив пастырское служение с делами милосердия. (подробнее)

День медработникаЕжегодно в третье воскресенье июня в Украине, по многолетней традиции, отмечают День медицинского работника.

В понедельник, 19 июня в Никопольском городском Доме культуры отметить свой профессиональный праздник собрались медицинские работники, среди которых было немало ветеранов труда. (подробнее)

Митрополит Ефрем и врачиПо благословению митрополита Криворожского и Никопольского Ефрема, ко Дню медицинского работника в воскресенье, 18 июня, во всех храмах Больничного благочиния Криворожской епархии священники совершили богослужения и праздничные молебны.

Криворожское больничное благочиние объединяет храмы и часовни на территории районной и городских больниц, онкологического и психоневрологического диспансеров, пренатального центра. (подробнее)

Экскурсия школьниковВо время летних школьных каникул Спасо-Преображенский собор города Никополя проводит бесплатные экскурсии по храму. Учащиеся многих школ города вместе с учителями уже смогли посетить собор, где узнали об истории храма, его устройстве и чтимых иконах.

подробнее)

Всередині Спасо-Преображенського соборуПодорож туди, де все знаходить свій сенс

В метушливому сучасному світі іноді не вистачає рівноваги та душевного спокою. Відірватися від повсякденної суєти, відпочити думками допомагають подорожі до місць, що відкривають таємниці буття і сенс життя. Випала нагода поринути у світ духовності і підопічним Територіального центру міста Покрова.

9 червня, з благословення митрополита Криворізького та Нікопольського Єфрема і за сприяння благочинного Покровського благочиння, настоятеля храму святителя Іоанна Златоуста протоієрея Володимира Качана група поважних паломників вирушила в цікаву паломницьку поїздку святими місцями Криворіжжя. Учасники поїздки відвідали храми та монастирі, побували на цілющому джерелі, мали можливість відзначити особливості українського іконопису й храмової архітектури.

Спасо-Преображенський соборІсторична знахідка

Початком паломницького туру був візит до старої частини Кривого Рогу, де знаходиться найстаріша релігійна знахідка міста. Отець Володимир розповів цікаві історичні факти про духовне серце міста.

– Декілька років тому при проведенні ремонтних робіт біля місця колишнього пам’ятника Леніну виявили залишки старовинної церкви. Як виявилося, це був фундамент одного з найперших храмів міста, зведеного на честь святого Миколи Чудотворця. Науковці стверджують, що на цьому місці в різні часи по черзі стояли три храми. Перший, дерев’яний, був зведений ще 1761 року. Спалили його під час російсько-турецької війни. Через сто років його відбудували з білого вапняку. У цьому храмі була особлива ікона Миколи Чудотворця, яка збирала тисячі паломників. В 1934 році церкву розібрали, а на її місці поставили пам’ятник Леніну, який був знесений активістами у 2015 році. Сьогодні цікава історична знахідка – розкопаний фундамент старовинної церкви – зберігається під скляним куполом. На колишньому постаменті Леніна нині встановлено пам’ятник Святому Миколаю. (подробнее)

Диякон Василій Зайченко18 червня 2017 року, у Неділю 2-гу після П’ятидесятниці, в день пам’яті всіх святих, у землі Руській просіявших, митрополит Криворізький і Нікопольський Єфрем звершив Божественну літургію в Спасо-Преображенському кафедральному соборі Кривого Рогу, де напередодні недільного дня відслужив Всеношну. (подробнее)

ПатрульУ числі інших 38-ми патрульних автомобілів, переданих Дніпропетровщині міністром внутрішніх справ України Арсеном Аваковим, один автомобіль урочисто зустрічали в Покрові. Відтепер гібридний позашляховик перебуває на службі сектору реагування міської патрульної поліції. (подробнее)

Школьники и священникВ период летних каникул учащиеся общеобразовательных школ Кривого Рога, которые посещают пришкольные лагеря, традиционно побывали на экскурсиях в храмах города.

Свечиподробнее)

Полиция НикополяУтром 7 июня на Европейской площади города Никополя по приглашению начальника никопольской полиции Евгения Кравцова благочинный Никопольского городского благочиния протоиерей Николай Марущак совершил чин освящения пяти новых автомобилей, которые ежедневно будут вести патрулирование на улицах Никополя. (подробнее)

kardio_centr0113 июля 2017 года председатель епархиального молодежного отдела протоиерей Антоний Бондарь вместе с протоиереем Сергием Сманцером посетили Детский кардиоревматологический санаторий, благословили воспитанников внешкольного оздоровительного учреждения на новый летний сезон. (подробнее)

Настоятель храмуСвято Трійці – одне з найбільших і найшанованіших християнських свят. Православна церква відзначає велику і славну подію в житті Христової Церкви — День Святої Трійці, зіслання Святого Духа на апостолів. Цей день був великим днем, бо зіслання Святого Духа на апостолів стало початком створення Церкви Христової на землі. Святкування вбирає в себе велику кількість традицій.

Цього дня ми вбираємо оселі в зелень, ідемо до церкви освячувати букети з м’яти, любистку, чебрецю та багатьох інших запашних трав. У молитвах просимо, щоб Господь і нас долучив до благодаті Святого Духа.

Діти на святіУ понеділок православні віряни відзначають День Святого Духа. Цього дня у парку біля храму Іоанна Златоуста відбулося святкове дійство.

Чимало гостей завітало на свято. Благочинний Нікопольського району та міста Покров, настоятель храму Іоанна Златоуста протоієрей Володимир Качан радо вітав усіх, бажав, щоб Господь дарував кожному духовне очищення, сповнене благодаті Божої, зміцнення християнського духу, укріпляв наше життя у вірі, надії, любові, наповнював життя святістю.

ВиставаВітали присутніх юні прихожани, талановиті учні недільної школи храму. Діти разом зі своєю наставницею, викладачем недільної школи  щиро розповідали про свято, проникливо читали вірші, співали пісень, показували повчальні сценки та казки.

Долучився до вітань у величне свято і творчий колектив міської школи мистецтв. Юні артисти представили музичні та віршовані твори, танцювальні номери. Вже добре відомі міському глядачу дзвінки голоси ансамблю «Доремікс», талановиті танцюристи бально-спортивного клубу «Грація», проникливі читці театрального колективу «Сюрприз» викликали своїми виступами щирі оплески та теплі радісні посмішки.

подробнее)

Поминальная суббота«Сегодня родительская!» — фраза, которую мы слышим несколько раз в году. У Бога все живы, а память и молитва о наших усопших родных и друзьях — важная часть христианской веры.

Заупокойное богослужениеподробнее)

Дитяче святоДитячі голоси, сміх та весела музика лунали 1 червня у кафе «Спектр» міста Покрова. Тут відбулось свято для діток із обмеженими фізичними можливостями.

45 маленьких гостей закладу активно взяли участь у концертно-розважальній програмі, що підготували для них вихованці Будинку творчості дітей та юнацтва і юні артисти недільної школи храму Іоанна Златоуста. (подробнее)

Реабилитационный центрНакануне Дня защиты детей, священнослужители Спасо-Преображенского кафедрального собора г. Никополя посетили детский реабилитационный центр «Орленок». По просьбе заведующей Ирины Хмелевской был отслужен праздничный молебен, в котором приняли участие все посетители центра: взрослые и дети. (подробнее)

Учасники конференціїЗ 29 травня по 2 червня 2017 року, в селищі Лазурному Херсонської області відбувалася ХІІ Всеукраїнська конференція голів і представників єпархіальних відділів по роботі з молоддю. Захід проводився Синодальним молодіжним відділом сьомий рік поспіль і цього разу зібрав 75 учасників з усіх єпархій Української Православної Церкви.

Від Криворізької єпархії з благословення митрополита Криворізького і Нікопольського Єфрема у конференції були присутні голова Єпархіального відділу протоієрей Антоній Бондар (м. Кривий Ріг) та заступник голови відділу протоієрей Ігор Мельников (м. Нікополь).

Виступ протоієрея Ігоря МельниковаПід час урочистого відкриття голова Синодального відділу по роботі з молоддю, вікарій Київської Митрополії єпископ Обухівський Іона відслужив молебень на початок доброї справи. Після молитви було оголошено вітальне слово Блаженнішого Митрополита Київського і всієї України Онуфрія до учасників конференції.

Робота продовжилася доповіддю єпископа Іона та першого заступника голови Синодального відділу архімандрита Іоасафа (Перетятько). Було окреслено основні заходи, проведені молодіжним відділом за минулий рік. Зокрема восени 2016 року в Києві відбувся перший з᾽їзд православної молоді, навесні 2017-го — перший волонтерський зліт. Учасники конференції поділилися враженнями про молодіжні зустрічі та висловили свої міркування та побажання щодо подальших заходів. Також було представлено Паломницький відділ Київського Свято-Троїцького Іонинського монастиря, який з благословення Блаженнішого Митрополита Онуфрія почав діяти з 2017 року, та оновлений журнал «Отрок.ua» — офіційне видання Відділу по роботі з молоддю.

Учасники форумуДругий день форуму розпочався з виступу архімандрита Іоасафа (Перетятька), який розглянув тему «Психологічні аспекти підліткових самогубств». (подробнее)

Конференція30 і 31 травня 2017 року, з благословення Блаженнішого Митрополита Київського і всієї України Онуфрія, відбулася IV Всеукраїнська конференція керівників єпархіальних відділів УПЦ у справах сім’ї. Захід проходив під Києвом в стінах клінічного санаторію «Жовтень» і був присвячений обговоренню концепції та положення про наставництво в Церкві, а також перспективам реалізації в усіх єпархіях УПЦ проекту «Наставництво для дітей, які проживають в інтернатних установах».

Криворізьку єпархію з благословення митрополита Криворізького і Нікопольського Єфрема на заході представляв голова єпархіального відділу у справах сім’ї, настоятель храму Вхід Господень до Єрусалима м. Кривого Рогу протоієрей Ігор Сутурін.

Сімейний форумСімейний форум очолив архієпископ Ровеньківський і Свердловський Пантелеімон. Відкриваючи конференцію, архієрей звернувся до всіх присутніх зі словом, в якому окреслив основні напрямки роботи Синодального відділу у справах сім’ї. Одним з перших серед них є турбота Церкви про дітей. Також Його Високопреосвященство зачитав Звернення Предстоятеля УПЦ до організаторів, учасників та гостей конференції.

Перша половина робочого дня конференції була приділена презентації «Новації в державній політиці в сфері захисту прав дітей», яку провела Керівник секретаріату депутатського об’єднання «Захист прав дитини – пріоритет держави» Людмила Волинець.

Під час конференції були представлені видання Синодального відділу у справах сім’ї, в тому числі новий посібник «Сім кроків наставництва в УПЦ», де розписана специфіка поетапного впровадження наставництва в Українській Православній Церкві.

Вечір першого дня закінчився зустріччю з відомим маркетологом і журналістом провідних українських ЗМІ – Віктором Іваненком. Учасники конференції почули рекомендації про якісне висвітлення своєї роботи в медіа-просторі і активну співпрацю з засобами масової інформації. (подробнее)

День Святого Духа5 червня 2017 року, у другий день Святої Трійці, Православна Церква відзначила День Святого Духа. З цієї нагоди та з нагоди храмового свята митрополит Криворізький і Нікопольський Єфрем звершив святкове богослужіння у Свято-Духовському храмі м. Марганця.

Біля входу до храму владику Єфрема зустрічали дітки з квітами та віршованими вітаннями, а також настоятель – протоієрей Ігор Назар’єв. (подробнее)

Дияконська хіротонія4 червня 2017 року, у день народження Христової Церкви – свято П’ятидесятниці, митрополит Криворізький і Нікопольський Єфрем звершив святкове богослужіння у Спасо-Преображенському кафедральному соборі міста Кривого Рогу.

Напередодні ввечері Його Високопреосвященство у співслужінні соборного кліру очолив всенічне бдіння, за яким було відслужено літію та полієлей. (подробнее)

Богослужіння у храмі4 червня – в день Святої Трійці в храмі святого праведного Петра Калнишевського, який знаходиться по вулиці Миколаївське шосе у Кривому Розі, відбулося особливе торжество. У цей день була відслужена перша Божественна літургія, яку очолив настоятель храму ієрей Віктор Цьомко. (подробнее)

Храм в районі трампарку3 червня 2017 року, у Троїцьку батьківську суботу і свято рівноапостольних царя Константина (337) і матері його цариці Єлени (327), митрополит Криворізький і Нікопольський Єфрем традиційно наніс архіпастирський візит до храму святих рівноапостольних Костянтина і Єлени міста Кривого Рогу (район трамвайного парку), де і очолив Божественну літургію з нагоди престольного свята.

Перед початком богослужіння з яскравими повітряними кульками урочисто зустрічали свого Архіпастиря вихованці недільної школи. У віршах та піснях діти розповіли про святих небесних покровителів свого храму і його новітню історію, згадавши прикрий випадок нещодавнього вандалізму та щиро закликавши усіх людей бути добрішими.

Разом з правлячим архієреєм за Божественною літургією молилися благочинний Південного міського округу протоієрей Володимир Борак, благочинний Центрального міського округу протоієрей Анатолій Риженко, настоятель храму протоієрей Георгій Леміш та настоятель храму преподобного Іова Почаївського протоієрей Ярослав Слабунов.

По завершенні богослужіння владика Єфрем і співслужащі священики звершили велику соборну панахиду, за якою духовенство і парафіяни молилися за прощення гріхів своїх покійних родичів і просили Божої милості для християн, які відійшли в інший світ.

За православною традицією, престольне свято завершилося хресним ходом і святковим молебнем, після якого Архіпастир нагадав присутнім про причини прославлення царя Костянтина і цариці Єлени в лику святих і найменування їх титулом «рівноапостольні». На завершення проповіді митрополит Єфрем пояснив значення молитви за спочилих і необхідність цієї молитви як для покійних, так і для тих, що моляться. Також прозвучали привітання численних причасників престольного свята, які в день своїх небесних покровителів сподобилися приступити до Чаші Христової.

У своєму слові настоятель храму протоієрей Георгій Леміш сердечно подякував правлячому архієрею за святі молитви та висловив вдячність усім небайдужим православним криворіжцям, чиїми стараннями за швидкий строк храм було відновлено та ще більш прикрашено заради слави Божої. (подробнее)

Священномученика Онуфрия1 червня 2017 року, у пам’ять священномученика Онуфрія, архієпископа Курського і Обоянського, першого єпископа Криворізького (1938), відбулося святкове богослужіння в Свято-Онуфріївському храмі, розташованому в Металургійному районі міста Кривого Рогу.

На запрошення настоятеля храму протоієрея Володимира Златова святкову Божественну літургію очолив митрополит Криворізький і Нікопольський Єфрем, якому співслужили секретар єпархії протоієрей Віктор Симонюк, намісник Свято-Володимирського чоловічого монастиря архімандрит Володимир (Нероба), отці благочинні міських і сільського благочинницьких округів, настоятелі православних храмів міста.

Особливо багато на святі було присутніх дітей, оскільки храм-іменинник розміщений між двома школами – гімназією № 95 і школою-інтернатом № 1. Вихованці недільної школи вітали свого Архіпастиря віршами та квітами, радіючи приходу літньої пори і святу Міжнародного дня захисту дітей, який також відзначається 1 червня.

По завершенні богослужіння був звершений хресний хід навколо храму, після чого митрополит Єфрем привітав присутніх з днем небесного покровителя храму і святого молитовника за місто Кривий Ріг і його жителів. Архіпастир закликав кожного озброїтися святою вірою і святою молитвою і, дивлячись на подвиг священномученика Онуфрія, сміливо здійснювати своє земне мандрування: «Будемо молитися за наше місто, будемо молитися за Церкву святу, будемо молитися за наших ворогів, як заповідав нам Господь, будемо молитися за весь світ і за цю землю, яка стогне від гріха і не може більше терпіти різного беззаконня. Нам же дана велика сила і послух – молитися і рятувати цей світ».

Настоятель храму протоієрей Володимир сердечно подякував владиці Єфрему за архіпастирські молитви і слово повчання для своєї пастви та попрохав благословити його і усіх присутніх на добрі діла у славу Божу.

* * *

Священномученик Онуфрій, архієпископ Курський і Обоянський (в миру Антоній Максимович Гагалюк) народився 2 квітня 1889 року в Холмській губернії. У 1915 році закінчив Санкт-Петербурзьку духовну академію. (подробнее)

В Епархиальном управлении29 мая, ко Дню защиты детей, автоцех Никопольского завода ферросплавов предоставил Спасо-Преображенскому кафедральному собору г. Никополя автобус для увлекательной поездки. По благословению Высокопреосвященнейшего Ефрема, митрополита Криворожского и Никопольского учащиеся воскресной и иконописной школ собора, а также группа слушателей Богословских курсов совершили паломничество по храмам и монастырям города Кривого Рога. (подробнее)

Подячний молебень28 травня, в останню неділю весни, в Спасо-Преображенському кафедральному  соборі м. Нікополя був здійснений традиційний подячний молебень з нагоди закінчення навчального року.

На церковному дворі зібралися учні різного віку, вчителі шкіл і викладачі навчальних закладів, численні прихожани. (подробнее)

До уваги настоятелів усіх православних храмів Криворізької єпархії, намісника та ігумені!

Канцелярія Криворізької єпархії УПЦ інформує, що з благословення митрополита Криворізького і Нікопольського Єфрема, за Божественною літургією 4 червня 2017 року, у День Святої Трійці, необхідно зачитати Послання Священного Синоду Української Православної Церкви з нагоди 25-ої річниці Харківського Архієрейського Собору.

ПОСЛАННЯ

Священного Синоду
до єпископату, духовенства, чернецтва та мирян
з нагоди 25-ої річниці Харківського Архієрейського Собору
Української Православної Церкви

Ваші Високопреосвященства і Преосвященства!

Дорогі отці, браття і сестри!

Цього року Українська Православна Церква з почуттям особливого духовного піднесення відзначає 25-ту річницю Харківського Архієрейського Собору, який відбувся 27-28 травня 1992 р. Це була вирішальна подія в новітній історії Православ’я в Україні, і ми смиренно дякуємо Богові за Його великі милості і щедроти, які Він являв і являє Своїй Святій Церкві впродовж її історичного буття на нашій землі.

Ще з апостольських часів усі спірні питання в Церкві завжди вирішувалися на Соборах в дусі заповіданої Богом любові. Соборність — це основа церковного устрою, видимий прояв союзу вірних в Іісусі Христі, їхньої єдності у Святому Дусі. Як свідчить Святе Письмо, у багатьох тих, хто увірував, було одне серце і одна душа (див.: Діян. 4:32). Соборність — це єдність у розмаїтті, яка дозволяє кожному члену Церкви залишатися самим собою, але не дає нікому замикатися на собі. В Церкві не може бути ані авторитарних диктаторів, ані анархії та хаосу, які суперечать її Божественній природі. Соборна форма церковного управління є Богоустановленим шляхом, який дозволяє народу Божому долати усі перешкоди, що трапляються йому в подорожі до Небесної Вітчизни.

Харківський Архієрейський Собор 1992 р. — це потужний прояв соборності нашої Церкви. Він став відповіддю на ті виклики, які постали перед Православ’ям в незалежній Українській державі. На межі ‎1991-1992 рр. в Українській Православній Церкві склалася конфліктна ситуація, зумовлена намаганням тодішнього Предстоятеля митрополита Філарета (Денисенка) одноосібно визначати подальший шлях церковного розвитку та безапеляційно нав’язувати свою волю іншим. (подробнее)

Площа перед собором28 травня 2017 року, у Неділю Святих Отців I Вселенського Собору, Блаженніший Митрополит Київський і всієї України Онуфрій очолив Божественну літургію на площі перед Успенським собором Свято-Успенської Києво-Печерської Лаври.

Його Блаженству співслужили Першоієрарх Руської Православної Церкви за кордоном митрополит Східно-Американський і Нью-Йоркський Іларіон, учасники Харківського Собору 1992 року: митрополит Одеський і Ізмаїльський Агафангел, митрополит Сімферопольський і Кримський Лазар, митрополит Хустський і Виноградівський Марк, митрополит Донецький і Маріупольський Іларіон, митрополит Дніпропетровський і Павлоградський Іриней, митрополит Тернопільський і Кременецький Сергій, а також майже сімдесят архієреїв Української Православної Церкви, у тому  числі митрополит Криворізький і Нікопольський Єфрем.

Після читання Святого Євангелія Предстоятель звернувся до пастви зі словом проповіді. Блаженніший Владика розповів про I Вселенський Собор, обставини та причини його скликання, про Святих Отців, які захищали чистоту віри у той час. Архіпастир також згадав події 1992 року: Собор, обрання Блаженнішого Володимира (Сабодана) та його визначну роль у відродженні церковного життя.

Під час Літургії була піднесена сугуба молитва про мир в Україні. Також особливо помолились за спочилих учасників Харківського Собору та Блаженнішого Митрополита Володимира (Сабодана).

Після запричасного керуючий справами УПЦ митрополит Бориспільський і Броварський Антоній зачитав Звернення Священного Синоду з нагоди 25-ої річниці Харківського Архієрейського Собору.

Наприкінці богослужіння було звершено подячний молебень.

По завершенні богослужіння Криворізький архіпастир разом з іншими ієрархами взяв участь в урочистому відкритті тематичної фотовиставки у Трапезній палаті храму на честь преподобних Антонія та Феодосія Печерських Києво-Печерської Лаври. Представлені на виставці фотографії ілюструють життя єпархій, роботу Церкви з молоддю та дітьми, сюжети із життя Предстоятеля та українські святині. (подробнее)

Подячний молебеньВ першу суботу після свята перенесення мощей святителя і чудотворця Миколая з Мир Лікійських в Бар – весняного свята Небесного Покровителя Кривого Рогу – відбуваються святкування з нагоди Дня народження цього кафедрального міста.

З благословення митрополита Криворізького і Нікопольського Єфрема, початком міських урочистостей у суботу, 27 травня, було покладено подячний молебень, який звершив єпископ міста у співслужінні собору духовенства Кривого Рогу. Піднести хвалу і подяку Всемилостивому Господу за великі благодіяння над містом і його жителями в Спасо-Преображенський кафедральний собор прибули міський голова Юрій Вілкул, голова Саксаганської районної в місті ради Валерій Беззубченко, гості та прихожани собору.

Святковий подячний молебень був здійснений перед великими християнськими святинями, які благоговійно зберігаються і шануються в Кривому Розі: часткою Животворящого Древа Господнього, частками мощей апостола Андрія Первозванного, рівноапостольної Марії Магдалини, великомучениці Катерини і святителя Миколая, Мир Лікійських чудотворця, іконою з часткою мощей святого праведного Петра Калнишевського, а також привезеними хресним ходом з Київського Афонського подвір’я святинями: мощами великомученика Георгія Побідоносця та його місцевошанованою іконою з часткою мощей.

По завершенні подячного молебню владика Єфрем звернувся до присутніх з архіпастирським словом, у якому подякував за любов і турботу про «виноградник, в якому благословив нам жити, працювати і молитися Всемилостивий Господь. Турбота про наш земний дім – богоспасенний град Кривий Ріг – повинна стати нашим священним обов’язком. Будемо намагатися в усі часи приносити гідні плоди нашого мирного, творчого і благочестивого життя винуватцю всіх благ – Пастиреначальнику Христу».

У вітальному слові міський голова Вілкул Ю.Г. зазначив: «Сьогоднішнє свято ми почали з молитви за мир і єдність України, за мирний і стабільний розвиток нашого Кривого Рогу, за те, щоб Божа благодать дійсно перебувала в нашому місті, і його мешканці були здоровими, проживали в нормальних комфортних умовах, а ми зі свого боку будемо намагатися і далі робити все для того, щоб життя в нашому місті ставала все краще і краще. (подробнее)

Никопольские воиныПо благословению Высокопреосвященнейшего Ефрема, митрополита Криворожского и Никопольского, в воскресенье, 21 мая, военнослужащие никопольского гарнизона поклонились мощам святого великомученика Георгия Победоносца. Эту святыню привезли в часть священнослужители Никопольского городского благочиния Криворожской епархии Украинской Православной Церкви. (подробнее)

Выпускной экзамен25 мая 2017 года, в двунадесятый праздник Вознесения Господня, в воскресной школе храма Рождества Пресвятой Богородицы г. Кривого Рога состоялось важное событие: впервые в истории воскресной школы были проведены выпускные экзамены по предмету «Закон Божий» и церковному пению, которые, по благословению митрополита Криворожского и Никопольского Ефрема, курировались отделом религиозного образования и катехизации Криворожской епархии.

Сдача экзаменаВ 16 часов в здании духовно-просветительского центра собрались взволнованные выпускники, педагоги, родители. Руководитель выпускного класса Татьяна Иванова готовила своих учеников к этому ответственному дню на протяжении всего учебного года. Экзаменационную комиссию возглавил председатель отдела религиозного образования и катехизации протоиерей Валентин Очковский, члены комиссии: благочинный Центрального городского округа, настоятель храма Рождества Пресвятой Богородицы протоиерей Анатолий Рыженко, директор воскресной школы Славтич Н.В. и преподаватель Закона Божия Иванова Т.В.

Экзамен начался с пения праздничного тропаря Вознесения и напутственного слова духовника воскресной школы отца Анатолия Рыженко. По решению педагогического совета, учитывая, что церковное пение в воскресной школе храма Рождества Пресвятой Богородицы является профильным предметом, на выпускной экзамен было вынесено и хоровое пение (трехголосье) тропарей восьми гласов. С этим заданием ребята успешно справились, так как уже много лет поют на клиросе в храме. Вначале они были певчими детского хора, а в 2016-2017 учебном году были переведены в молодежный хор православного молодежного братства имени святителя Петра Могилы, митрополита Киевского и Галицкого, действующего при храме Рождества Пресвятой Богородицы.

Экзамен в воскресной школеЭкзамен проводился по билетам. (подробнее)

Свято-Вознесенський храмВвечері 24 травня, напередодні свята Вознесіння Господнього, митрополит Криворізький і Нікопольський Єфрем молився за вечірнім богослужінням у Спасо-Преображенському кафедральному соборі Кривого Рогу.

Правлячий архієрей у співслужінні соборних кліриків звершив Всеношну, під час якої на літії освятив пшеницю, хліб та єлей, а на полієлеї звершив помазання богомольців.

25 травня 2017 року, у четвер 6-тої седмиці після Пасхи – двонадесяте свято Вознесіння Господнього, митрополит Єфрем традиційно звершив архіпастирський візит до найстарішого храму міста – Свято-Вознесенського, який знаходиться на житломасиві Південного ГЗК у Інгулецькому районі міста Кривого Рогу.

Вихованці недільної школи на порозі храму дзвінкими дитячими голосами зустрічали свого Архіпастиря, співаючи хвалебні пісні Богу та розповідаючи святкові вірші про Господнє Вознесіння.

На запрошення настоятеля храму, благочинного Криворізького міського південного благочиння протоієрея Володимира Борака, співслужити митрополиту Єфрему прибули секретар єпархії протоієрей Віктор Симонюк, намісник Свято-Володимирського чоловічого монастиря архімандрит Володимир (Нероба), благочинний Криворізького міського Північного благочиння протоієрей Георгій Базилевський, благочинний Криворізького міського Центрального благочиння протоієрей Анатолій Риженко та інші гості у священному сані.

Перед початком Божественної літургії до «Криворізького Єлеону» прибули святині з Афонського подвір’я міста Києва – ковчег та ікона з частками святих мощей великомученика Георгія Побідоносця, до яких благоговійно приступили чисельні прихожани та гості.

Після читання Святого Євангелія митрополит Єфрем звернувся до віруючих з архіпастирським повчанням на тему свята, у якому наголосив на необхідності кожного, хто вирішив йти за Господом нашим Іісусом Христом, якнайчастіше прибігати до таїнства Покаяння заради відпущення гріхів та можливості наслідувати Царство Небесне.

Традиційно велика кількість православних християн гідно підготували свої безсмертні душі до великого свята, тому Причастя Божественних Тіла і Крові звершувалося одразу з трьох чаш. (подробнее)

Дети и гостиПо благословению митрополита Криворожского и Никопольского Ефрема, 20 мая 2017 года состоялась поездка инициативной группы прихожан храма Рождества Пресвятой Богородицы г. Кривого Рога в Апостолово, где был посещен Реабилитационный центр «Надія» и детское отделение Апостоловской районной больницы. Группу в составе 9-ти человек возглавил настоятель прихода – благочинный Центрального городского округа протоиерей Анатолий Рыженко.

Отец Анатолий как всегда с любовью пообщался с детками, подарил молитвословы, крестики и иконки. Преподаватели воскресной школы храма Рождества Пресвятой Богородицы провели с ребятами мастер-классы. В старшей группе мастер народной вышивки Лариса Федоровна Кравченко провела мастер-класс, где девочки знакомились с традициями и символикой народной вышивки, осваивали азы вышивания крестиком на маленьких рушниках.

Елена Вознесенская и Оксана Долгова с детками средней группы сделали коллективную работу «Ангелы» в смешанной технике – рисование и аппликация, а также читали сказки. Детки из младшей группы очень обрадовались Библейским раскраскам, увлеченно разрисовывали Пасхальные картинки и Ангелов. В этом им помогали Сергей и Вера Куриленко и Светлана Березина.

Руководитель детского хора воскресной школы храма Оксана Долгова и певчая молодежного хора Православного молодежного братства имени святителя Петра Могилы София Березина порадовали всех своим пением.

В завершение встречи, руководству заведений были переданы вещи, пожертвованные для этих детей прихожанами храма Рождества Пресвятой Богородицы, а также закупленные на собранные средства: спортивный инвентарь (футбольный и баскетбольный мячи, бадминтон), средства личной гигиены, чистящие и моющие средства, летняя обувь для всех воспитанников Центра (33 пары) и, конечно же, сладости.

Увидев желание откликнуться на нужды и помочь в решении проблем, и.о. директора Реабилитационного центра «Надія» Виктория Михайловна Величко рассказала о том, что у них не работают стиральные машины. Тут же было оказано содействие: вызван мастер и произведен ремонт 3-х машин. (подробнее)

Николая ЧудотворцаВвечері 21 травня, в переддень свята перенесення мощей святителя і чудотворця Миколая з Мир Лікійських у Бар (1087), митрополит Криворізький і Нікопольський Єфрем молився за всеношною у Свято-Миколаївському храмі міста Кривого Рогу. У цьому храмі, що розташований в історичному центрі міста – на перетині вулиць Свято-Миколаївської та Церковної і проспекту Поштового, протягом останніх п’яти з половиною років зберігається велика святиня – частка мощей святителя Миколая.

Перед початком вечірнього богослужіння до храму прибула ще одна шанована святиня – ковчег з мощами великомученика і побідоносця Георгія та його місцевошанована ікона з часткою святих мощей з Афонського подвір’я міста Києва, які наразі хресним ходом відвідують парафії єпархії.

На запрошення настоятеля храму протоієрея Димитрія Салатюка на всеношну прибули помолитися разом зі своїм архіпастирем настоятелі православних храмів Центрального міського округу на чолі з благочинним протоієреєм Анатолієм Риженком.

За богослужінням на центрі храму митрополит Єфрем з собором духовенства прочитали акафіст святителю Миколаю, після чого багаточисельні віруючі мали можливість молитовно прикластися до святинь, а Архіпастир помазав прихожан і прочан освяченим єлеєм.

22 травня, у день пам’яті святителя і чудотворця Миколая, православні криворіжці з різних кінців міста поспішили до Свято-Миколаївського храму у Центрально-Міському районі, аби молитовно згадати небесного покровителя свого міста – адже саме на честь святого Миколая їх предки два з половиною століття тому назвали перший храм на території свого поселення. Цей храм знаходився зовсім поруч з теперішнім, двічі перебудовувався, але був зруйнований у годину гонінь у ХХ столітті. Промислом Божим, минулого року на святому місці колишнього храму постала ікона у бронзі – пам’ятник святому Миколаю, який було освячено Предстоятелем УПЦ Блаженнішим Митрополитом Київським і всієї України Онуфрієм.

Перед початком богослужіння настоятель храму протоієрей Димитрій Салатюк урочисто зустрічав митрополита Єфрема, нагадавши у своєму слові усім присутнім, що цього дня відзначається 930 років перенесення мощей святителя і чудотворця Миколая із Мир Лікійських в Бар (Італія). (подробнее)

Наш адрес:
ул. Церковная, 4
г. Кривой Рог
Днепропетровская обл.
50000 Украина
Наш телефон:
(0564) 90-19-53
Наш e-mail:
consistoria@meta.ua

 Управление Выйти Обратная связь