sybota_pered_bogojvlenniam002В Навечір’я Богоявлення (Хрещенський святвечір), Митрополит Криворізький і Нікопольський Єфрем очолив Божественну Літургію з великою вечірнею та чином освячення води в Спасо-Преображенському кафедральному соборі м. Кривого Рогу. (подробнее)

Panahyda001Митрополит Криворізький і Нікопольський Єфрем на Центральному кладовищі Кривого Рогу відслужив панахиду за колишнім головою Криворізької міської ради Григорієм Івановичем Гутовським (+1993), який залишив світлу пам’ять про своє градоправління. Також вшанувати пам’ять про колишнього градоначальника прийшло теперішнє і колишнє керівництво міста на чолі з наступниками Григорія Івановича за посадою – Любоненком Ю.В. та Вілкулом Ю.Г.

По завершенні богослужіння владика Єфрем звернувся до учасників панахиди з повчальним словом.

Під молитовний спів архієрейського хору «Блажени, яже избрал и приял еси, Господи» присутні поклали квіти до місця вічного спочинку пріснопам’ятного раба Божого Григорія та його дружини раби Божої Раїси.

________________________

GutovskiyГригорій Іванович Гутовський був останнім радянським мером, депутатом Верховної ради двох скликань, який зіграв велику роль для рідного міста, тринадцять років очолюючи Криворізький міськвиконком. Його діяльність стосувалася соціального та промислового будівництва, також в 1990 році за його підтримки був закладений Спасо-Преображенський кафедральний собор на лобному місці міста, яке нині є географічним і духовним центром мегаполісу. Хоча за часів діяльності Гутовського й панував атеїзм, та вчинки і прагнення цього керівника були, по суті, гідними християнина: робити добро людям.

За ініціативою Гутовського Г.І. було відкрито завод великопанельних конструкцій громадських споруд, завдяки якому в місті з’явилась більшість високоповерхових мікрорайонів, серед яких 1-й, 2-й і 3-й Східний, Всебратське-2, 4-й, 5-й і 7-й Зарічний, Сонячний, Гірницький, Індустріальний та інші. Карта Кривого Рогу стала значно просторішою і багатшою новими житловими масивами. Крім цього, будувалися нові школи, дитячі садки та інші об’єкти інфраструктури, завдяки яким підвищувався рівень життя населення Кривого Рогу. (подробнее)

Obrizannya_Gospodne004В свято Обрізання Господнього та день пам’яті святителя Василія Великого, архієпископа Кесарії Каппадокійської (379), Митрополит Криворізький і Нікопольський Єфрем звершив Божественну Літургію по чину святителя Василія Великого в Спасо-Преображенському кафедральному соборі м. (подробнее)

Комментарий Секретариата Синодальной Библейско-богословской комиссии Русской Православной Церкви.

Односторонние действия Константинопольского Патриархата на Украине, завершившиеся подписанием в январе 2019 года так называемого «томоса об автокефалии» вопреки воле епископата, духовенства, монашествующих и мирян Украинской Православной Церкви, вызвали острую дискуссию в церковной среде. Анализ публикаций по теме показывает, что для многих участников дискуссии украинский вопрос напрямую связан с такими ключевыми для православной экклезиологии понятиями, как апостольское преемство, икономия и её границы, устроение Православной Церкви на вселенском уровне, соборность и первенство. Обоснованная тревога за сохранение неповреждённого апостольского преемства в Церкви в связи с принятием Синодом Константинопольского Патриархата в евхаристическое общение лиц, не имеющих законной хиротонии, наблюдается в трудах целого ряда авторов, в том числе пишущих на греческом языке.

Ключевые тезисы, которые приводятся Константинопольским Патриархатом в обоснование их действий на Украине, уже были подробно рассмотрены Синодальной библейско-богословской комиссией в комментарии к опубликованному Константинопольской Патриархией письму Патриарха Варфоломея Архиепископу Албанскому Анастасию от 20 февраля 2019 года. Имея в виду продолжающееся обсуждение украинского церковного вопроса в среде епископата, духовенства и мирян некоторых Поместных Православных Церквей, секретариат Комиссии публикует свои комментарии к наиболее важным темам дискуссии.

1. Проблема апостольского преемства у раскольнических «иерархов»

Бо́льшая часть «хиротоний» епископата «Православной церкви Украины» ведёт своё начало от бывшего митрополита Киевского и всея Украины Филарета Денисенко, который 27 мая 1992 года был запрещён в священнослужении Архиерейским Собором Украинской Православной Церкви, а 11 июня 1992 года Архиерейским Собором Русской Православной Церкви был извергнут из сана. Ввиду отсутствия покаяния у монаха Филарета и продолжения им раскольнической деятельности, в том числе на территории других автокефальных Церквей, Архиерейским Собором Русской Православной Церкви от 18-23 февраля 1997 года он был отлучён от Церкви через анафематствование. (подробнее)

khram_rizdva_khrystovoho001У  Неділю після Різдва Христового, Митрополит Криворізький і Нікопольський Єфрем мав радість молитовного єднання зі своєю паствою у храмі Різдва Христового у мікрорайоні Східному-2 м. Кривого Рогу, куди прибув звершити Божественну літургію на запрошення настоятеля протоієрея Валерія Лук’янова.

Біля входу в храм свого Архіпастиря зустрічали дітки недільної школи: сповнені різдвяною радістю співи та вірші у їх виконанні сподобалися всім оточуючим, за що діти і отримали заслужені солодкі подарунки.

Розділити духовну радість до отця настоятеля прибули: намісник чоловічого монастиря священномученика Володимира, митрополита Київського і Галицького м. Кривий Ріг архімандрит Володимир (Нероба), благочинний Криворізького міського Південного благочиння протоієрей Володимир Борак, благочинний Криворізького міського Центрального благочиння протоієрей Анатолій Риженко та духовенство єпархії.

За богослужінням молився заступник голови Довгинцівської районної у місті Кривому Розі ради Юрій Красножон.

khram_rizdva_khrystovoho012Після читання недільного Євангелія Владика Єфрем з церковного амвону виголосив повчальну проповідь на тему смирення Господа нашого Іісуса Христа, Його Пречистої Матері та святого Іосифа Обручника: «Найкращий дар для нашого Бога і Христа – це наше смирення. Серцем сокрушенним і смиренним Бог не погордить, – так сказав псалмопівець Давид у своєму псалмі. Господь смиренних та покірливих любить, гордим же чинить опір. І якщо кожний з нас буде звершувати свій життєвий шлях так, як його звершували старець Іосиф, Пречиста Діва Марія, то обов’язково принесе свій духовний плід нашому Господу. Принесемо ж Богу наші сокрушенні та смиренні серця, які спонукають нас на добрі справи, на справи любові до Бога та до людей, і тоді, улюблені, навкруги нас засяє благодатний мир, про який співали у святу та тиху ніч Ангели: Слава Богу на висоті, і на землі мир, у людях добра воля!»

На сугубій єктенії правлячий Архієрей молився за єдність Святого Православ’я, а також за примирення ворогуючих у нашій Батьківщині. (подробнее)

prepodobnoho_lavrentiya_chernihovskoho008У суботу після Різдва Христового, в день пам’яті  святого преподобного Лаврентія, схиархімандрита Чернігівського (1950), Митрополит Криворізький і Нікопольський Єфрем традиційно відвідав с. Новопілля Криворізького району, де церковна громада храму преподобного Лаврентія Чернігівського на чолі з настоятелем протоієреєм Вадимом Уяздовським відзначала престольне свято.

Перед початком духовного торжества на церковному подвір’ї свого Архіпастиря зустрічали чисельні богомольці.

Його Високопреосвященству Божественну Літургію співслужили благочинний Криворізького районного округу протоієрей Борис Бабешко, настоятель храму та благочинний Криворізького лікарняного благочиння протоієрей Вадим Уяздовський та запрошене духовенство єпархії.

За святковим Богослужінням також молилися голова Криворізької районної ради Яценко В.В.та Новопільський сільський голова Мелетич В.М.

 Під час богослужіння, на сугубій єктенії, були піднесені особливі прохання про єдність Святого Православ’я та за мир в Україні.

prepodobnoho_lavrentiya_chernihovskoho002Чисельні парафіяни  та паломники мали можливість причаститися Святих Христових Таїн з рук свого правлячого Архієрея.

Після Божественної літургії, вже традиційно в святкові дні, сонмом духовенства було звершено славлення святу Різдва Христового, після чого Владика виголосив молитву до преподобного Лаврентія Черніговського.

В кінці Богослужіння Митрополит Єфрем звернувся до присутніх з повчальним словом на тему подвигу преподобного Лаврентія.  Також у своєму слові криворізький Архіпастир подякував настоятелю за пастирські труди  та за ревнісне служіння яке він  звершує ще й на медичних теренах, будучи провідним фахівцем Криворізької міської 1000-ліжкової клінічної лікарні № 2. (подробнее)

svyatago_pervomuchenika_i_arkhidiyakona_stefana012Щороку 9 січня, на третій день Різдва Христового, Православна Церква молитовно вшановує пам’ять святого апостола первомученика і архідиякона Стефана – першого християнина, який, після зішестя Святого Духа на апостолів, постраждав за віру Христову.

Цього дня Митрополит Криворізький і Нікопольський Єфрем звершив святкову архієрейську Божественну Літургію у храмі первомученика і архідиякона Стефана міста Кривого Рогу, що по вулиці Дишинського в районі селища Дубова Балка («Більшовик»).

Перед початком богослужіння владику Єфрема зустрічали наймолодші парафіяни храму, які у віршах прославили Народженого Христа.

Його Високопреосвященству співслужили на храмовому святі благочинний Північного міського благочиння протоієрей Георгій Базилевський, помічник благочинного Північного міського благочиння протоієрей Валентин Очковський, настоятель храму на честь преподобного Сергія Радонезького протоієрей Сергій Сергієв, настоятель храму на честь Стрітення Господнього м. Кривий Ріг протоієрей Миколай Ливка, настоятель храму на честь Входу Господнього в Єрусалим протоієрей Ігор Сутурин, настоятель храму первомученика архідиякона Стефана протоієрей Даміан Єдинок та духовенство єпархії.

svyatago_pervomuchenika_i_arkhidiyakona_stefana011Особливою рисою храма-іменинника є те що, він опікується людьми які мають вади слуху але також бажають знати Слово Боже та мати можливість бути повноцінними учасниками Богослужіння. Саме тому за Божественною Літургією у храмі була присутня громада вірян з вадами слуху, для яких сурдопереклад богослужіння звершила матушка Надія – дружина отця Даміана.

Під час богослужіння були піднесені особливі прохання про єдність Святого Православ’я та за мир в Україні, а Високопреосвященніший владика біля Престолу Божого підніс молитву за мир на українській землі. (подробнее)

m.nikopol011На другий день свята Різдва Христового, Собору Пресвятої Богородиці, Митрополит Криворізький і Нікопольський Єфрем відвідав свою другу кафедру – місто Нікополь, де звершив святкову Божественну Літургію в Спасо-Преображенському кафедральному соборі.

Ще рано вранці на в’їзді в місто свого Архіпастиря зустрічали благочинний Нікопольського міського округу протоієрей Миколай  Марущак, заступник міського голови  м. Нікополь  Сокол Юрій Олександрович та Метер Михайло Аркадійович.

На церковному подвір’ї  свого Архієрея зустрічали чисельні богомольці. А  вже на паперті головного храму міста Владику вітали вихованці  молодшої недільної школи та своїми віршами прославляли новонародженого младеньця Христа.

Криворізькому Архіпастиреві співслужили, благочинний Нікопольського міського округу протоієрей Миколай Марущак, благочинний районного  благочиння  м. Покров протоієрей Володимир Качан, благочинний районного благочиння м.Томаківка протоієрей Василій Турчак та настоятелі міських й районних храмів.

m.nikopol004На сугубій єктенії Високопреосвященніший владика молився за єдність Святого Православ’я, а також за примирення ворогуючих у нашій Батьківщині.

По за причасному вірші, Різдвяне послання, управляючого Криворізькою єпархією, виголосив протоієрей Миколай Марущак.

Цього святкового дня  велика кількість парафіян мали змогу приступити до головних церковних таїнств, сповіді та Причастя.

По завершенні богослужіння гостей та парафіян собору привітали ансамбль вихованців старшої недільної школи,  які в різдвяних колядках прославили Народженого Богонемовля Христа, за що і отримали заслужені солодкі подарунки.

На сам кінець Архіпастир звернувся до всіх присутніх з повчальним словом. В свою чергу, отець Миколай  подякував Митрополиту Єфрему за радість спільної молитви, подарував грецький образ Різдва Христового та попросив благословіння на труди в новому році. (подробнее)

РІЗДВЯНА КОЛЯДА

м. Кривий Ріг

Спасо-Преображенський

кафедеральний собор

(виконують вихованці недільних шкіл)

 

 

 

Rizdvo009Увечері, напередодні свята Різдва Христового, Митрополит Криворізький і Нікопольський Єфрем у Спасо-Преображенському кафедральному соборі міста Кривого Рогу очолив святкову Всеношну, що складалася з великого повечір’я, літії з чином освячення п’яти хлібів і утрені. (подробнее)

Rizdvianiy_Sviatvechir005У Навечір’я Різдва Христового, у Спасо-Преображенському кафедральному соборі Кривого Рогу Митрополит Криворізький і Нікопольський Єфрем звершив Царські часи та Божественну Літургію святителя Василія Великого, за котрими йому співслужили клірики собору. (подробнее)

DSC_0974В Неділю 29-ту після Пятидесятниці, перед Різдвом Христовим, святих отець, Митрополит Криворізький і Нікопольський Єфрем очолив Божественну Літургію у головному храмі міста.

Божественну Літургію святителя Іоанна Златоуста правлячий архієрей звершив вспівслужінні духовенства Кафедрального собору. (подробнее)

DSC_0887В суботу 4 січня, Митрополит Криворізький і Нікопольський Єфрем звершив святкову Божественну літургію в Свято-Покровському домовому храмі Свято-Покровського жіночого монастиря м. Кривого Рогу. Приводом для архіпастирського візиту в жіночу обитель традиційно послужило свято небесної покровительки настоятельки монастиря ігумені Анастасії (Алфімової) – день пам’яті великомучениці Анастасії Узорішительниці (бл. (подробнее)

rizdvo

РІЗДВЯНЕ ПОСЛАННЯ МИТРОПОЛИТА КРИВОРІЗЬКОГО І НІКОПОЛЬСЬКОГО ЄФРЕМА.

Возлюблені о Господі отці, брати та сестри!

«Істинно явилася нам благодать Христова і осіяло нас світло благочестя; істинно засяяло у нас Сонце правди і просвітило кінці всесвіту. Явився Владика з Небес і всю землю, як захотів, перетворив на небо», – говорить про таїнство Різдва Христового Іоанн Златоуст.

Із втіленням Сина Божого в світі почалося нове благодатне життя та рятівне відродження занепалої людини, якій Бог до цього часу не являв любові Своєї в такій безмежності, як втілення Свого Єдинородного Сина.

Втілившись, Єдинородний Син Божий підніс людське єство із безодні його падіння на найвищий щабель слави, звістив світові милість Божу, усім земнородним відкрив вхід до Отця Небесного. Наша земля, яка колись потрапила під прокляття (Бут. 3,  17), через вбогу Віфлеємську печеру стала Престолом Божим, бо Начальник світу – Син Божий, Який ліг в убогих яслах, приніс кінець безвідрадному уділу людини на землі. Він узяв на Себе гріхи світу, примирив людину із Богом, усі народи з’єднав в одну родину, і, збираючи усіх в Боже царство любові, зробив усіх земнородних Своїми братами – дітьми Отця Свого Небесного. Через це незбагненне таїнство земля поєдналася з небом в єдине Боже царство, і над землею з уст ангелів небесних прозвучав гімн найбільшого примирення: «Слава в вишніх Богу, і на землі мир, в людях благовоління!» (Лк. 2, 14)

Ликуючи в ці таємничі дні, Свята Церква Христова співає: «Розпростерла земля свої плечі і приймає Творця, Який приймає славу від Ангелів, від небес – зірку, від пастирів – хвалу, від волхвів – дари, і від усього світу – пізнання» (Тропар 3 пісні канону на повечір’ї 24 грудня).

Дивна радість, яка наповнює серця віруючих благодатним захопленням в ці дні, виходить із надзвичайного блага – Богопізнання і примирення з Ним, а джерелом цього найсвятішого акту є безмежна любов Божа до людини, любов, яка в Лиці Сина Божого звільнила нас, земнородних, від законної клятви та повернула нашій совісті внутрішній мир та благодатну потребу мирного життя з нашими ближніми: своїм божественним подихом вона відродила в нас жагу свідомого виконання заповідей Божих для нашого ж духовного вдосконалення у вічній правді Божій. (подробнее)

Анонс богослужінь Митрополита Криворізького
і Нікопольського Єфрема.

04 січня, субота, вмц. Анастастії Узорішительниці (бл.304).

З нагоди Дня Тезоіменитства Ігумені Свято-Покровського жіночого монастиря м. Кривий Ріг Митрополит Єфрем звершить Божественну Літургію в храмі святих Жон-Мироносиць обителі. Початок богослужіння о 08:00.

05 січня, Неділя перед Різдвом Христовим, святих отців.

Вранці недільного дня владика Єфрем звершить Божественну Літургію в Спасо-Преображенському кафедральному соборі м. Кривий Ріг. Початок богослужіння о 09:00.

06 січня, понеділок (ранок), Різдвяний святвечір.

В день Навечір’я Різдва Христового Митрополит Єфрем звершить Божественну Літургію в Спасо-Преображенському кафедральному соборі м. Кривий Ріг. Початок богослужіння о 08:00.

06 січня, понеділок (вечір), Різдвяний святвечір.

Високопреосвященніший владика очолить святкове Різдвяне Всеношне бдіння в Спасо-Преображенському кафедральному соборі м. Кривий Ріг. Початок богослужіння о 16:00.

06.07 – 07.07 (в ніч з понеділка на вівторок) Різдво Господа і Бога і Спаса нашого Іісуса Христа.

О 23-30 читання Часів, о 24:00 Митрополит Єфрем звершить нічну святкову Божественну Літургію в Спасо-Преображенському кафедральному соборі м. Кривий Ріг.

07 січня, вівторок, Різдво Господа і Бога і Спаса нашого Іісуса Христа.

О 16:00 Митрополит Єфрем очолить Велику вечірню, по закінченні котрої відбудеться концерт Різдвяних колядок (участь приймають вихованці Недільних шкіл м. Кривий Ріг).

08 січня, середа, Собор Пресвятої Богородиці.

Митрополит Єфрем звершить святкову Божественну Літургію в Спасо-Преображенському кафедральному соборі м. Нікополя. Початок богослужіння 0 08:30.

09 січня, четвер, Апостола Первомученика і Архідиякона Стефана (34). (подробнее)

Керуючий справами УПЦ митрополит Бориспільський і Броварський Антоній у своєму коментарі YouTube-каналу «ВИТРАЖИ» навів дев’ять аргументів про те, що наданий Константинопольським патріархом томос новоствореній розкольницькій структурі «ПЦУ» не зцілив розкол, а посилив його, не примирив українське суспільство, а поглибив розбрат. Про це повідомляє Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ.

Аргумент №1. Томос не зцілив розкол, а посилив його.

Як наголосив митрополит Антоній, замість двох неканонічних структур — УПЦ КП і УАПЦ — з’явилася нова неканонічна організація «ПЦУ». «Для цієї структури характерна політизованість і роз’єднаність. Розкол може породити тільки новий розкол», — зазначив владика.

Аргумент №2. Дії патріарха Варфоломія суперечать церковним канонам і традиції Церкви.

За словами Керуючого справами УПЦ, патріарх Варфоломій особисто переглядає загальноцерковні питання та скасовує документи, що були прийняті соборно Святою Церквою, що врешті призвело до кризи взаємин всіх Помісних Православних Церков.

Владика акцентував увагу на всі хибні кроки, зроблені Константинопольським патріархом: «Перше — це вторгнення на канонічну територію іншої Церкви. Друге — призначення Екзарха в іншу Церкву без узгодження зі священоначалієм цієї Церкви. Третє — створення церковних структур на канонічній території Помісної Православної Церкви. Четверте — прийом у спілкування осіб, які перебувають під забороною в іншої Помісної Церкви. П’яте — відновлення в сані клірика без покаяння після анафематствування.  Шосте — “співслужіння” з людьми, які не мають дійсного єпископського або священницького рукоположення».

Аргумент №3. Своїми діями патріарх Варфоломій суперечить сам собі.

Митрополит Антоній нагадав, що канонічний статус Предстоятеля УПЦ — Блаженнішого Митрополита Онуфрія, як і анафема Філарета Денисенка, ніколи не піддавалися сумніву жодною Помісною Православною Церквою, у тому числі Констинопольським патріархатом. (подробнее)

Bozhestvenna_Liturgiya006В неділю 28-му після П’ятидесятниці, святих праотців, Митрополит Криворізький і Нікопольський Єфрем звершив Божественну Літургію в Спасо-Преображенському кафедральному соборі міста Кривого Рогу.

За Божественною  Літургією святителя Іоанна Златоуста правлячому Архієрею співслужили священнослужителі з числа кліру кафедрального собору. (подробнее)

Hirotoniya_v_den_sv.Spyrydona011У вівторок 28-мої седмиці після П’ятидесятниці, в день пам’яті святителя Спиридона, єп. Тримифунтського, чудотворця (бл. 348), в Спасо-Преображенському кафедральному соборі міста Кривого Рогу Митрополит Криворізький і Нікопольський Єфрем, в співслужінні собору криворізького духовенства, звершив святкову Божественну Літургію.

Напередодні ввечері правлячий Архієрей звершив Всенічне бдіння, в кафедральному соборі міста. За богослужінням на літії Високопреосвященніший владика освятив хліби, пшеницю, вино і єлей, а також помазав священнослужителів та богомольців освяченим єлеєм.

В сам же день пам’яті святителя Спиридона, при величезному зібранні богомольців, Митрополит Єфрем звершив святкову Божественну Літургію, за котрою Архіпастиреві співслужили секретар Криворізької єпархії протоієрей Віктор Симонюк, намісник Свято-Володимирського чоловічого монастиря м. Кривого Рогу архімандрит Володимир (Нероба), благочинний Криворізького міського Південного благочиння протоієрей Володимир Борак, благочиний Криворізького міського Північного благочиння протоієрей Георгій Базилевський та духовенство міста.

Hirotoniya_v_den_sv.Spyrydona015Духовне торжество цього дня посилилося ієрейською хіротонієї. Содіючи Духу Святому, Митрополит Єфрем рукопоклав в сан Ієрея насельника чоловічого монастиря священномученика Володимира, митрополита Київського і Галицького м. Кривий Ріг ієродиякона Євсевія (Левіна).

При великій кількості богомольців, цього дня чисельні віряни сповідались і причастились Святих Христових Таїн.

По завершенні Божественної Літургії був звершений святковий молебень перед іконою зі святими мощами святителя Спиридона, єпископа Тримифунтського, по закінченні котрого Владика звернувся до присутніх вірян зі словом архіпастирського повчання. (подробнее)

Zbory001В понеділок 28-ї седмиці після П’ятидесятниці, в храмі святителя Миколая м. Кривого Рогу відбулися загальні збори духовенства Криворізької єпархії.

Єпархіальні збори розпочалися молитвою «Царю Небесний». Перед духовенством виступив Керуючий Криворізькою єпархією Митрополит Криворізький і Нікопольський Єфрем. (подробнее)

Liturgiya_v_kafedralnomu_sobori007В неділю 27-му після П’ятидесятниці, в свято Зачаття праведною Анною Пресвятої Богородиці, в Спасо-Преображенському кафедральному соборі міста Кривого Рогу Митрополит Криворізький і Нікопольський Єфрем звершив Божественну Літургію. (подробнее)

svt.Mykolaya017В день пам’яті святителя Миколая, архієпископа Мир Лікійських, чудотворця (бл. 345), православні криворіжці зібралися у Свято-Миколаївському храмі в історичному центрі свого міста, щоб молитовно відсвяткувати торжество небесного покровителя Кривого Рогу.

За наявними історичними відомостями можна стверджувати, що ще в 1761 році на цьому місці, у поселенні біля злиття річок Інгульця і ​​Саксагані, була відкрита дерев’яна Свято-Миколаївська церква, і з тих пір святитель Миколай проявляє своє заступництво і молитовне піклування про поселення, що стало в наші дні містом з майже 700-тисячним населенням. Саме тут була заснована в 1775 році поштова станція Кривий Ріг, початок якої дав нині вже канонізований святий праведний Петро Калнишевський, останній кошовий отаман Запорізької Січі. У цьому храмі на початку ХХ століття молилися і перші єпископи Кривого Рогу –  святі священномученики Онуфрій (Гагалюк) і Порфирій (Гулевич). На жаль, незабаром після арешту архіпастирів храм був закритий і зруйнований, яті ікони з храму, за однією з версій були скинуті в одну із старих шахт Кривого Рогу. Уже після утворення Криворізької єпархії, в 2001 році трудами владики Єфрема на місці поруч із зруйнованим храмом виник новий храм, перебудований з існуючого приміщення у вигляді базиліки, який і продовжив історію стародавнього храму в новітній час. А в 2018 році до храму повернулась одна з ікон зі зруйнованого за радянських часів Свято-Миколаївського храму, що була врятована від знищення благочестивою християнкою, котра довгі роки переховувала святиню в своїй оселі.

svt.Mykolaya006Напередодні ввечері Митрополит Єфрем звершив Всенічне бдіння, у тому ж Свято-Миколаївському храмі міста. За богослужінням Високопреосвященніший владика у співслужінні духовенства звершив читання акафісту святителю та чудотворцю Миколаю. На літії владика Єфрем освятив хліби, пшеницю, вино і єлей, а також помазав священнослужителів та богомольців освяченим єлеєм. (подробнее)

Zahid_do_dnia_sv_Mykolaya001Напередодні дня пам’яті святителя Миколая, з благословення Митрополита Криворізького і Нікопольського Єфрема, в криворізькому храмі священномученика Онуфрія відбулись святкові заходи. Після завершення Всенічного Бдіння, вихованці недільної школи, спільно за учнями Криворізької загальноосвітньої школи-інтернат №1 провели святковий концерт присвячений дню памяті святителя Миколая Чудотворця. (подробнее)

Svyaschennyky_vidvidaly_budynok-internatСвященики Молодіжного відділу Криворізької єпархії УПЦ, з нагоди свята святителя Миколая Чудотворця, відвідали Криворізький дитячий будинок-інтернат Дніпропетровської обласної ради.

Голова Молодіжного відділу Криворізької єпархії УПЦ, настоятель храму великомучениці Татіани протоієрей Антоній Бондар та настоятель Свято-Благовіщенського храму м. (подробнее)

Zapalennia_vogniv_na_Rizdvianiy_yalynciДень пам’яті святителя Миколая, архієпископа Мир Лікійських, чудотворця – одне з найулюбленіших та найочікуваніших зимових свят для дітей та дорослих. Напередодні цього дня в Спасо-Преображенському кафедральному соборі м. (подробнее)

Vmc_Varvary008В день пам’яті святої великомучениці Варвари і мучениці Іуліанії (близько 306), з нагоди престольного свята,  Митрополит Єфрем прибув розділити радість молитовного єднання зі своєю паствою до храму на честь святої великомучениці Варвари м. Кривого Рогу.

Правлячого Архієрея з хлібом-сіллю, букетами квітів та віршами зустрічали наймолодші прихожани – учні, діючої при храмі, недільної школи, що вже багато років несе світло знань для дітлахів.

За Божественною Літургією правлячому Архієрею співслужили: благочинний Криворізького міського Північного благочиння протоієрей Георгій Базилевський, настоятель храму святої великомучениці Варвари м. Кривий Ріг протоієрей Роман Лесюк та священнослужителі з числа кліру Криворізької єпархії.

Під час богослужіння на сугубій єктенії були піднесені особливі прохання про єдність Святого Православ’я та за мир на українській землі, а Високопреосвященніший владика біля Святого Престолу підніс до Господа умилену молитву про припинення ворожнечі на Україні.

По запричастному вірші повчальне слово у похвалу святої великомучениці Варвари промовив настоятель храму святого апостола та первомученика архідиякона Стефана протоієрей Даміан Єдинок..

При великому зібранні богомольців, багато віруючих приступили до святого Причастя Тіла і Крові Христових від руки правлячого Архієрея.

По закінченні Божественної Літургії, Архіпастир у співслужінні духовенства звершив молебень перед іконою з часткою мощей великомучениці Варвари, наприкінці котрого Владика підніс молитву до цієї святої нареченої Христової.

По закінченні богослужіння Митрополит Єфрем звернувся до чисельних богомольців, котрі цього дня з усього міста стеклися до дому Божого, зі словом архіпастирського повчання. Правлячий Архієрей подякував настоятелю храму великомучениці Варвари м. Кривий Ріг протоієрею Роману Лесюку за його ревне служіння на благо ввіреної йому Богом пастви та благословив його на подальші звершення на ниві Христовій. (подробнее)

LiturgiyaВ неділю 26-ту після П’ятидесятниці, день пам’яті святого пророка Авакума (VII ст. до Р.Х.), в Спасо-Преображенському кафедральному соборі міста Кривого Рогу Митрополит Криворізький і Нікопольський Єфрем звершив Божественну Літургію.

Напередодні ввечері Архіпастир звершив всенічне бдіння в тому ж кафедральному соборі Кривого Рогу. (подробнее)

Andriya_Pershozvannogo014В день пам’яті святого апостола Андрія Первозванного (бл.62) Митрополит Єфрем з архіпастирським візитом відвідав храм присвячений імені Первозванного Апостола Христова, що знаходиться в Центрально-Міському районі м. Кривого Рогу.

Біля храму правлячого Архієрея з хлібом-сіллю, букетами квітів та віршами зустрічали наймолодші парафіяни.

За Божественною Літургією правлячому Архієрею співслужили благочинний Криворізького Центрального міського благочиння протоієрей Анатолій Риженко, благочинний Криворізького Південного міського благочиння протоієрей Володимир Борак, настоятель Свято-Андріївського храму м. Кривий Ріг ієрей Діонісій Риженко та священнослужителі з числа кліру Криворізької єпархії.

За богослужінням молився ректор Донецького Юридичного Інституту Бесчасний Віктор Миколайович.

Цього дня особливість духовного торжества підсилилась дияконською хіротонією. За Божественною Літургією Митрополит Єфрем рукопоклав в сан Диякона свого вірного помічника, іподиякона Артемія Назарука. Звершились слова Господа нашого Іісуса Христа «Не ви Мене вибрали, а Я вибрав вас і дав вам завдання постійно приносити плоди» (Ін. 15:16) і отець Артемій, завдяки своїй гарячій вірі та полум’яному прагненні служіння Богу та його Святій Церкві, прийняв на себе благодать .

Під час богослужіння на сугубій єктенії були піднесені особливі прохання про єдність Святого Православ’я та за мир на українській землі.

По запричастному вірші повчальне слово, у похвалу святого апостола Христова Андрія, промовив настоятель храму святої великомучениці Татіани м. Кривий Ріг протоієрей Антоній Бондар.

При традиційно великому зібранні богомольців, чисельні віруючі приступили до святого Причастя Тіла і Крові Христових.

По закінченні Божественної Літургії, правлячий Архієрей у співслужінні духовенства звершив молебень, наприкінці котрого владика підніс умиленну молитву до святого апостола Андрія Первозванного. (подробнее)

Ikony_Bozhoi_Materi_Znamennia012В свято ікони Божої Матері іменованої  «Знамення» Митрополит Криворізький і Нікопольський Єфрем відвідав своє друге кафедральне місто, де очолив святкове богослужіння з нагоди престольного свята в храмі ікони Божої Матері «Знамення», одному з найстаріших храмів Нікопольського благочиння. Цього року парафія відзначила дві знаменних дати – 30-річчя від дня відродження храму та 50-річчя дияконської хіротонії його настоятеля протоієрея Олександра Єрохіна.

На церковному подвір’ї з хлібом-сіллю та букетами квітів зустріли свого Архіпастиря прихожани святого храму.

Його Високопреосвященству за Божественною Літургією співслужили благочинний Нікопольського благочиння протоієрей Миколай Марущак, благочинний Покровського благочиння протоієрей Володимир Качан, благочинний Томаківського благочиння протоієрей Василій Турчак, настоятель храму ікони Божої Матері «Знамення» м. Нікополь протоієрей Олександр Єрохін та чисельне духовенство єпархії.

За богослужінням молився заступник Нікопольського міського голови Сокол Юрій Олександрович.

На сугубій єктенії протодияконом з церковного амвону були виголошені особливі прохання про припинення кровопролиття на Україні та за єдність Святого Православ’я, а Високопреосвященніший владика підніс до Господа умиленну молитву про встановлення довгоочікуваного миру на українській землі.

По запричасному вірші до присутніх в храмі богомольців зі словом проповіді звернувся клірик нікопольського храму ікони Божої Матері «Знамення»  протоієрей Віталій Яковенко.

Чисельні прихожани та гості храму цього дня приступили до душеспасительних Таїнств Сповіді та Святого Причастя.

По закінченні Божественної Літургії Митрополит Єфрем у співслужінні духовенства звершив молебень, наприкінці котрого підніс молитву перед іконою Божої Матері, іменованою «Знамення».

подробнее)

В понеділок, 23 грудня о 09:00 в  Свято-Миколаївському  храмі міста Кривий Ріг (Центрально-Міський район) відбудуться загальноєпархіальні збори духовенства Криворізької єпархії.

Liturgiya_v_Kafedralnomu_sobori009В неділю 25-ту після П’ятидесятниці, день пам’яті святого священномученика Климента, папи Римського (101), в Спасо-Преображенському кафедральному соборі міста Кривого Рогу Митрополит Криворізький і Нікопольський Єфрем звершив Божественну Літургію. (подробнее)

khram_muchenytsi_kateryny014Вже традиційно, в день пам’яті  Святої Великомучениці Катерини, Митрополит Криворізький і Нікопольський Єфрем відвідав Свято – Катеринівську парафію яка знаходиться  на самій північній околиці міста житловому масиві Північного Гірничо-Збагачувального  Комбінату.

На святкове богослужіння до храму – іменинника  прибуло чи мало віруючих жителів житлового масиву Північного ГЗК та гостей з довколишніх міських й сільських храмів.

Біля входу в храм владику Єфрема хлібом – сіллю  зустрічали парафіяни, які ще пам’ятають, як в 1996 році в новоствореній Криворізькій єпархії, одним з перших був відкритий Свято – Катерининський  храм в невеликому пристосованому приміщенні.

За Божественною Літургією Його Високопреосвященству співслужили благочинний Криворізького міського Південного благочиння протоієрей Володимир Борак, благочинний Криворізького міського Центрального благочиння протоієрей Анатолій Риженко, благочинний Криворізького міського Північного благочиння протоієрей Георгій Базилевський, настоятель храму Мучениці Катерини протоієрей Сергій Овечкін та священнослужителі з числа кліру Криворізької єпархії.

khram_muchenytsi_kateryny006Під час богослужіння на сугубій єктенії були піднесені особливі прохання про єдність Святого Православ’я та за мир в Україні, а Високопреосвященніший владика біля Престолу Божого підніс молитву за мир на святій українській землі.

На запричастному вірші з повчальною проповіддю на тему життя та подвигу Святої Великомучениці Катерини, до всіх присутніх,  звернувся настоятель храму Іоанна Милостивого патріарха Олександрійського с. Камяне Поле ієрей Вадим Мусевич.

Велика кількість богомольців, серед яких були і численні іменинниці, мали можливість приступити в цей день до таїнств Сповіді та Святого Причастя. (подробнее)

З благословення Митрополита Криворізького і Нікопольського Єфрема, канцелярія Криворізької єпархії повідомляє, що, з благословення Блаженнішого Митрополита Київського і всієї України Онуфрія, на виконання рішення Священного Синоду Української Православної Церкви від 6 грудня 2019 року (Журнали №28, №29), у неділю 8 грудня, на підтримку миротворчих ініціатив Української Держави щодо врегулювання конфлікту на Донбасі, в усіх храмах та монастирях Криворізької єпархії необхідно піднести за богослужінням сугубі молитви про успішну реалізацію миротворчого процесу та настання миру на сході України, а також після богослужіння виголосити текст Заяви Священного Синоду Української Православної Церкви.

ПРОШЕНИЕ НА СУГУБОЙ ЕКТЕНИИ

            Еще молимся Господу Богу нашему, о еже благословити доброе намерение рабов Своих, правителей народа нашего, яко да без препятствия благоуспешно сотворят намерение свое, во еже укрепити и утвердити мир в стране нашей; рцем вси: Всемилостивый Господи, услыши и помилуй.

МОЛИТВА

            Господи, Иисусе Христе, Боже наш, средостение вражды разрушивый, истинный мир людем Твоим даровавый и миротворцев блаженными сынами Божиими нарекий! Молим Тя: благослови ищущих истиннаго мира и трудящихся сего ради. Просвети умы и сердца всех, приступающих к богоугодному творению мира. Умудри власти предержащия, укрепи волю правителей народа нашего, просвети разум их, да с мудростию, рассуждением и велиим попечением о благе потрудятся в созидании вожделеннаго мира.

            Благодатию Пресвятаго Твоего Духа сотвори, да не усты токмо глаголется, но и самим делом мир творится во всех народех, да утешатся сироты и вдовицы, да не восплачут более, но да возрадуются, мир чаемый видяще. Умягчи сердца ожесточенных, сотвори, да и тии в кротости взыщут согласия и любви. Благослови всякаго человека, и научи разумети и творити волю Твою, яже есть спасение, любовь, мир и единение всех людей. Посли Небесное благословение стране нашей Украине, властем, воинству и всему народу ея, предстательством Преблагословенныя Твоея Матере и всех Твоих святых. (подробнее)

В день свята Введення у храм Пресвятої Владичиці нашої Богородиці і Приснодіви Марії, Митрополит Криворізький і Нікопольський Єфрем з архіпастирським візитом відвідав новозбудований Свято-Введенський храм, що розташувався на мікрорайоні 5-му Зарічному міста Кривого Рогу.

Правлячого Архієрея з хлібом-сіллю та букетами квітів зустрічали вихованці недільної школи, що діє при храмі.

За Божественною Літургією Митрополиту Єфрему співслужили настоятель Свято-Введенського храму м. Кривий Ріг і благочинний Криворізького міського Північного благочиння протоієрей Георгій Базилевський, благочинний Криворізького міського Центрального благочиння протоієрей Анатолій Риженко, благочинний Криворізького міського Південного благочиння протоієрей Володимир Борак та запрошене духовенство.

Під час богослужіння на сугубій єктенії були піднесені особливі прохання про єдність Святого Православ’я та за мир на українській землі.

По запричасному вірші із проповіддю про церковне виховання дітей до парафіян звернувся настоятель Свято-Миколаївського храму м. Кривий Ріг протоієрей Димитрій Салатюк.

Чисельні віруючі цього дня присутпили до  Сповіді та Причастя Святих Хритових Таїн.

По завершенні Божественної Літургії відбулось славлення Пресвятій Богородиці і Приснодіві Марії.

По закінченні богослужіння Митрополит Єфрем звернувся до чисельних богомольців, котрі цього дня з усього міста стеклися до святого храму, із словом архіпастирського повчання. Також, Владика подякував настоятелю Свято-Введенського храму м. Кривого Рогу протоієрею Георгію Базилевському за його старанне і ревне служіння.

Наостанок, настоятель храму подякував Архіпастирю за радість спільної молитви, а Високопреосвященніший владика надав усім присутнім в храмі богомольцям своє святительське благословіння.

Дивитись галерею

< (подробнее)

Наш адрес:
ул. Церковная, 4
г. Кривой Рог
Днепропетровская обл.
50000 Украина
Наш телефон:
(0564) 93-83-69
Наш e-mail:
consistoria@meta.ua

 Управление Выйти Обратная связь