В поминальну суботу 4-ї неділі Великого посту, Митрополит Єфрем, очолив  заупокійну Божественну Літургію в Свято-Миколаївському храмі м. Кривого Рогу.

В цей день минулого року відійшла до Господа р. Б. Єкатерина – мати Високопреосвященнішого владики. Помолитись зі своїм Архіпастирем за спочинок її душі прибули намісник чоловічого монастиря священномученика Володимира, митрополита Київського і Галицького м. (подробнее)

У п’ятницю четвертої седмиці Великого посту, в день пам’яті святої мучениці Матрони Солунської (ІІІ-IV),  в Спасо-Преображенському кафедральному соборі міста Нікополя відбулась соборна Божественна Літургія духовенства Нікопольського та Покровського благочинь.

Літургію Передосвячених Дарів очолив Митрополит Криворізький і Нікопольський Єфрем. За богослужінням Його Високопреосвященству співслужили благочинний Нікопольського благочиння протоієрей Миколай Марущак,  благочинний Покровського благочиння протоієрей Володимир  Качан, а також настоятелі та клірики храмів Нікопольського та Покровського благочинь. (подробнее)

BlagovischennyaDSC_0440-027В день свята Благовіщення Пресвятої Владичиці нашої Богородиці і Приснодіви Марії, Митрополит Криворізький і Нікопольський Єфрем мав радість молитовного єднання зі своєю паствою у Свято-Благовіщенському храмі м. Кривого Рогу, куди прибув звершити Божественну Літургію на запрошення його настоятеля протоієрея Івана Барила.

Напередодні ввечері правлячий Архієрей в Спасо-Преображенському кафедральному соборі м. Кривий Ріг звершив Всенічне Бдіння, котре в свято Благовіщення складалось з великого повечір’я з літією, утрені та 1-го часу. За богослужінням Архіпастир освятив хліби, пшеницю, вино та єлей, а також помазав вірян освяченим єлеєм. На 1-му часі священнослужителі на чолі з Владикою звершили поклоніння Чесному і Животворному Хресту Господньому, що перебуватиме на центральному аналої, для духовної підтримки віруючих, до п’ятниці хрестопоклонної седмиці Великого посту.

В сам день свята Його Високопреосвященство на церковному подвір’ї храму Благовіщення Пресвятої Богородиці м. Кривий Ріг зустріли вихованці, діючої при ньому недільної школи.

За святковим богослужінням Митрополиту Єфрему співслужили секретар Криворізької єпархії протоієрей Віктор Симонюк, намісник чоловічого монастиря священномученика Володимира, митрополита Київського і Галицького м. Кривий Ріг архімандрит Володимир (Нероба), благочинний Криворізького міського Центрального благочиння протоієрей Анатолій Риженко та настоятель Свято-Благовіщенського храму м. Кривий Ріг протоієрей Іван Барило.

Після читання Святого Євангелія Архіпастир звернувся до богомольців з церковного амвону зі словом повчальної проповіді.

На сугубій єктенії були виголошенні особливі прохання про припинення пандемії викликаної короновірусною інфекцією Covid-2019 та за лікарів, що несуть свій жертовний подвиг заради зцілення хворих.

В святковий день чисельні богомольці приступили до душеспасительних Таїнств Сповіді та Святого Причастя. (подробнее)

PasiyaDSC_0158-002В Неділю 3-ю Великого посту, Хрестопоклонну, Митрополит Криворізький і Нікопольський Єфрем звершив чин Пасії в храмі святих Жон-Мироносиць Свято-Покровського жіночого монастиря м. Кривий Ріг.

Правлячому Архієрею співслужили намісник чоловічого монастиря священномученика Володимира, митрополита Київського і Галицького м. (подробнее)

Hrestopoklonna_nediliaDSC_1009-013У Неділю 3-ю Великого посту, Хрестопоклонну, Митрополит Криворізький і Нікопольський Єфрем очолив богослужіння у криворізькому Спасо-Преображенському соборі.

За Божественною Літургією святителя Василія Великого правлячому Архієрею співслужили клірики кафедрального собору. (подробнее)

HrestopoklonnaВ Суботу напередодні 3-ї – Хрестопоклонної  неділі Великого посту, Митрополит Криворізький і Нікопольський Єфрем очолив Всеношне бдіння в Спасо-Преображенському кафедральному соборі м. Кривий Ріг.

Його Високопреосвященству співслужили клірики Спасо-Преображенського кафедрального собору. (подробнее)

Pomynalna_sybotaDSC_0907-009В поминальну суботу 3-ї неділі Великого посту, Митрополит Єфрем, очолив  заупокійну Божественну Літургію в Спасо-Преображенському кафедральному соборі міста Кривий Ріг.

Його Високопреосвященству співслужили священнослужителі з числа кліру кафедрального собору. (подробнее)

Spilne_GovinniaDSC_0861_020В середу другої седмиці Великого посту, в день пам’яті святителя Кирила, архієпископа Єрусалимського (386), Митрополит Криворізький і Нікопольський Єфрем звершив Літургію Передосвячених Дарів у Свято-Миколаївському храмі м. Кривого Рогу. (подробнее)

PassiyaDSC_0663_001Ввечері неділі 2-ої Великого Посту Владика Єфрем відслужив першу цього Великого посту Пасію із Акафістом Страстям Христовим. Архіпастр звершив читання акафісту, а також 26-й і 27-й розділи з Євангелія від Матвія.

За традицією під час читання акафісту Страстям Христовим віруючі моляться до Господа із запаленими свічками в руках. (подробнее)

Hirotoniya_Sobor_prp_Kyevo_PecherskyhDSC_0549_020В неділю 2-гу Великого посту, день пам’яті святителя Григорія Палами, архієпископа Фессалонікійського та Собору усіх преподобних Києво-Печерських, Митрополит Криворізький і Нікопольський Єфрем очолив недільне богослужіння у криворізькому кафедральному Спасо-Преображенському соборі. (подробнее)

Pomynalna_subotaDSC_0290_001В суботу 2-ої седмиці Великого посту, звершується пам’ять усіх від віку спочилих православних християн. В цей день Митрополит Єфрем, очолив  заупокійну Божественну Літургію в Спасо-Преображенському кафедральному соборі міста Кривий Ріг. (подробнее)

1. Криворожские Городские Северное и Южное благочиния

Исповедь
23 марта (вторник 2-й седмицы) в 9:00
Спасо-Преображенский кафедральный собор, г. Кривой Рог

Литургия Преждеосвященных Даров
24 марта (среда 2-й седмицы) в 8-00
Спасо-Преображенский кафедральный собор, г. Кривой Рог

2. Криворожское Городское Центральное и Криворожское районное благочиния

Исповедь
30 марта (вторник 3-й седмицы) в 9:00
Храм Рождества Пресвятой Богородицы, г. (подробнее)

Spilne_Govinnya_015В середу другої седмиці Великого посту, в день пам’яті святителя Софронія, патріарха Єрусалимського, Митрополит Криворізький і Нікопольський Єфрем очолив Літургію Передосвячених Дарів у Спасо-Преображенському кафедральному соборі м. Кривого Рогу. (подробнее)

hram_rizdva_hristovogo029У Седмицю 2-гу Великого посту, день пам’яті 40 мучеників Севастійських (бл. 320), керуючий Криворізькою єпархією Митрополит Криворізький і Нікопольський Єфрем, відвідав з архіпастирським візитом храм Різдва Христового у м. Кривому Розі, де очолив Літургію Передосвячених Дарів. (подробнее)

torzestvo_pravoslavia021В першу Неділю Великого посту, у свято Торжества Православ’я, Митрополит Криворізький і Нікопольський Єфрем звершив Літургію в Спасо-Преображенському кафедральному соборі міста Кривого Рогу.

За богослужінням правлячому Архієрею співслужили священнослужителі з числа кліру Спасо-Преображенського кафедрального собору м. Кривий Ріг.

Після читання Єванглія Владика Єфрем звернувся до присутніх у храмі парафіян  з словом повчальної проповіді

torzestvo_pravoslavia008Під час Літургії на сугубій єктенії з церковного амвону були піднесені особливі молитовні прохання про позбавлення людей від смертоносної інфекції COVID-2019 та за медичних працівників, що несуть свій жертовний подвиг в “исцелении страждущих”. Високопреосвященійший владика виголосив молитву про припинення епідемії. Наприкінці першого тижню Великого посту до Святого Причастя традиційно приступила велика кількість віруючих.

По завершенні богослужіння було урочисто звершено молебний спів Торжества Православ’я – молебень про торжество православної віри і про наставляння на шлях істинний всіх, хто відпав від соборності Церкви. Під час молебню всі присутні у соборі проспівали Символ Віри і молилися про єдність Святого Православ’я.

Звершений молитовний чин включає в себе читання «Символу віри», виголошення «Вічної пам’яті» усім захисникам Православ’я, проголошення «Многоліття» всіх Предстоятелів канонічних Православних Церков і вознесіння молитов за Церкву.

Після відпусту, тим хто гідно молився в першу седмицю Великого посту і причащався Святих Христових Таїн, Архіпастир побажав, щоб Господь укріпив їх духовні сили і далі гідно нести подвиг душеспасительного Великого посту.

Переглянути фотогалерею

< (подробнее)

spiljne_govinia015В суботу першої седмиці Великого посту, в свято великомученика Феодора Тирона (близько 306), Митрополит Криворізький і Нікопольський Єфрем молився за богослужінням в Спасо-Преображенському кафедральному соборі Кривого Рогу.

Архіпастирю за Божественною Літургією святителя Іоанна Златоуста співслужили клірики кафедрального собору. (подробнее)

bogosluzinia_velukogo_postyDSC_0686_025В  п’ятницю першої седмиці Великого посту, в день пам’яті мученика Конона Ісаврійського (І), Митрополит Криворізький і Нікопольський Єфрем звершив Літургію Передосвячених Дарів у Спасо-Преображенському кафедральному соборі м. Кривого Рогу.

Його Високопреосвященству співслужили клірики собору та настоятелі храмів єпархії. Собором духовенства були відслужені великопісні часи, зображальні і вечірня, після чого була звершена Літургія Передосвячених Дарів.

За Божою службою були виголошені особливі прохання про позбавлення людей від смертоносної інфекції та за лікарів, що несуть свій подвиг у зцілення «страждущих».

За великопісним богослужінням до єдиної Чаші приступили присутні у храмі віряни, які прийшли помолитися разом зі своїми духовними пастирями і наставниками.

bogosluzinia_velukogo_postyDSC_0734_030По закінченню богослужіння Митрополит Єфрем, у співслужінні духовенства, звершив читання молебного канону святому великомученику Феодору Тирону та благословив коливо.

Після відпусту правлячий Архієрей звернувся до присутніх зі словом проповіді, після чого надав усім богомольцям своє Архіпастирське благословіння.

* * *

Традиція освячення і роздачі колива віруючим в першу п’ятницю Великого посту пов’язана з історією гоніння на християн за часів імператора Юліана Відступника.

Тоді імператор розпорядився окропити ідоложертовною кров’ю всю без винятку їжу, що продавалася на ринках Константинополя. Це означало, що люто ненависні Юліаном християни повинні були просто померти від голоду, оскільки, як розумів імператор, вживати їжу, скроплену принесеною в жертву язичницьким богам кров’ю, християни не стануть.

За церковним переданням, в цей момент константинопольському архієпископу Євдоксію явився святий великомученик Феодор Тирон і сповістив його про те, що наказ нечестивого імператора не встиг поширитися на домашні припаси християн – пшеницю і мед. (подробнее)

pokaynuj_kanon001Вранці в четвер першої седмиці Великого посту, Митрополит Криворізький і Нікопольський Єфрем молився за богослужінням в Спасо-Преображенському кафедральному соборі м. Кривого Рогу, де духовенство собору і настоятелі криворізьких храмів, на чолі зі своїм Архіпастирем, звершили утреню, часи, зображальні і вечірню. (подробнее)

cholovihij_monasturDSC_0534_007Ввечері середи першої седмиці Великого посту, Митрополит Криворізький і Нікопольський Єфрем відвідав Свято-Володимирський чоловічий монастир м. Кривого Рогу, де традиційно звершив Велике повечір’я з читанням третьої частини Великого покаянного канону преподобного Андрія Критського у храмі святого священномученика Володимира, митрополита Київського і Галицького. (подробнее)

shitalityrgia_peredosviahenux_dariv001В середу першої седмиці Великого посту, день пам’яті преподобного Герасима Іорданського (475), Митрополит Криворізький і Нікопольський Єфрем звершив першу за поточний Великий піст Літургію Передосвячених Дарів.

Собором духовенства кафедрального собору та храмів міста на чолі з правлячим Архієреєм були відслужені великопісні часи, зображальні і вечірня, після чого була звершена Літургія Передосвячених Дарів. (подробнее)

shitannia_kanony008У вівторок першої седмиці Великого посту, Митрополит Криворізький і Нікопольський Єфрем в Спасо-Преображенському кафедральному соборі Кривого Рогу звершив утреню, часи, зображальні та вечірню. За великопісним богослужінням молилися клірики кафедрального собору, а також парафіяни.

Ввечері того ж дня владика Єфрем традиційно відвідав Свято-Покровський жіночий монастир м. Кривого Рогу, де звершив читання другої частини Великого покаянного канону преподобного Андрія Критського за Великим повечір’ям у теплому храмі святих Жон-Мироносиць. За богослужінням зі священноархімандритом обителі молилися священнослужителі з числа кліру Криворізької єпархії, ігуменя Свято-Покровського жіночого монастиря м. Кривого Рогу Анастасія (Алфімова), насельниці святої обителі та чисельні богомольці.

shitannia_kanony004У Великому Покаянному каноні всю біблійну історію преподобний Андрій переплітає з іносказаннями та робить її ілюстрацією до моральних розмірковувань. Перші сім з половиною пісень канону присвячені переважно героям та подіям старозавітної історії, у середині восьмої пісні підводиться підсумок зверненню до старозавітних образів: «Зі Старого Заповіту усіх нагадав тобі, душе, для прикладу», — і увага піснеписця переключається на новозавітні події. Кожен з добрих або злих персонажів біблійної історії – вервечка прабатьків, патріархів, суддів, царів, пророків, ізраїльтян та їхніх сусідів – стає для св. Андрія приводом розмірковувати про власний гріховний стан. Злі вчинки стають приводом розмірковувати про свої гріхи, а добрі – про відсутність своїх чеснот. Спастися, згідно зі св. Андрієм, можна через віддалення від пороків та пристрастей і наслідування чеснотам святих. В іншому разі недбалий грішник приречений горіти в полум’ї  його власних пристрастей.

подробнее)

shitannia_kanony009В понеділок першої седмиці Великого посту Митрополит Криворізький і Нікопольський Єфрем молився за ранковим богослужінням в Спасо-Преображенському кафедральному соборі міста Кривого Рогу. Духовенство собору і настоятелі криворізьких храмів на чолі зі своїм архіпастирем звершили утреню, часи, зображальні і вечірню.

Ввечері цього ж дня Митрополит Єфрем молився за Великим повечір’ям в кафедральному соборі Кривого Рогу. У співслужінні духовенства правлячий архієрей звершив читання першої частини Великого покаянного канону преподобного Андрія Критського.

shitannia_kanony011В кінці богослужіння Високопреосвященніший владика звернувся до присутніх в храмі богомольців зі словом архіпастирського повчання.

У практиці Православної Церкви покаянний канон Андрія Критського прочитується частинами на великому повечір’ї з понеділка до четверга першої седмиці Великого посту, і також на утрені четверга п’ятої седмиці, у день так званого «Маріїного стояння» — співається повністю.

Великий покаянний канон належить перу святого Андрія Критського (660-740) – візантійського ритора та гімнографа. Саме цей святий увів у візантійський церковний вжиток новий жанр – канон. Новий жанр виявився пов’язаним із дев’ятьма «біблійськими піснями». Кожна з пісень канону починається ірмосом, котрий є «зв’язкою» між тематикою біблійної пісні та змістом канону. Ірмос задає метрику та мелодію для тропарів канону, котрі, власне, розкривають зміст. Тропарі канону виконуються почергово з віршами біблійних пісень: друга пісня, як найбільш «скорботна», виконується тільки в період Великого посту. Свт. Андрій був автором і зовсім коротких канонів – лише з трьох пісень, так званих «трипіснців», що були покладені в основу великопісної богослужбової збірки – Тріодь Пісна.

подробнее)

proshena_nedilia001В Прощену Неділю Митрополит Єфрем, у співслужінні кліриків Спасо-Преображенського кафедрального собору м. Кривий Ріг, звершив вечірню з Чином прощення та читанням особливих молитов на початок Великого посту в головному храмі міста.

На це богослужіння традиційно зібралися віруючі, які прийшли випросити прощення у свого Архіпастиря, кліриків і один у одного. (подробнее)

proshena_nedilia033У Неділю сиропусну, спомин Адамового вигнання, Прощену неділю, Митрополит Криворізький і Нікопольський Єфрем очолив Божественну Літургію в Спасо-Преображенському кафедральному соборі Кривого Рогу.

За Божественною Літургією святителя Іоанна Златоуста правлячому Архієрею співслужили священнослужителі з числа кліру кафедрального собору. (подробнее)

ZboryВ Свято-Миколаївському храмі міста Кривого Рогу відбулись загальні збори духовенства Криворізької єпархії.

Єпархіальні збори розпочалися молитвою «Царю Небесний», після чого перед духовенством виступив Керуючий Криворізькою єпархією Митрополит Криворізький і Нікопольський Єфрем. (подробнее)

miasopystna_nedilia012В Неділю підготовчу до Великого посту, про Страшний Суд (м’ясопусну), Митрополит Криворізький і Нікопольський Єфрем звершив богослужіння у Спасо-Преображенському кафедральному соборі міста Кривого Рогу.

За Божественною  Літургією святителя Іоанна Златоуста правлячому Архієрею співслужили священнослужителі з числа кліру головного храму міста. (подробнее)

miasopystna_sybota006Перед Неділею (м’ясопусною) про Страшний суд Святою Церквою встановлена Вселенська батьківська (м’ясопусна) субота – день, коли в усіх православних храмах звершуються заупокійні служби, підносяться молитви за всіх од віку спочилих православних християн. (подробнее)

Marganec_Yuviley_018В день пам’яті апостолів від 70-ти Архипа й Филимона та мц. Апфії (І) Митрополит Криворізький і Нікопольський Єфрем очолив богослужіння в Спасо-Преображенському храмі м. Марганця. Приводом для архіпастирського візиту послугував особистий ювілей – 60-річчя настоятеля храму, благочинного Томаківського благочиння протоієрея Василія Турчака.

На церковному подвір’ї Його Високопреосвященство з хлібом-сіллю та букетами квітами зустрічали прихожани храму – як діти, так і дорослі.

За богослужінням Митрополиту Єфрему співслужили благочинний Томаківського благочиння протоієрей Василь Турчак, благочинний Нікопольського благочиння протоієрей Миколай Марущак, благочинний Покровського благочиння протоієрей Володимир Качан, духовенство згаданих благочинь, а також священнослужителі з Кам’янської єпархії, на чолі з благочинним Кам’янського церковного округу протоієреєм Володимиром Михайлюком.

Помолитись за Божественною Літургією, а також привітати отця Василія з 60-річчям прибув міський голова м. Марганець Геннадій Васильович Боровик.

На Малому Вході за старанні пастирські труди Митрополит Єфрем, з благословення Предстоятеля Української Православної Церкви, Блаженнішого Митрополита Київського і всієї України Онуфрія, нагородив настоятеля Спасо-Преображенського храму м. Марганець протоієрея Василія Турчака орденом Української Православної Церкви святителя Петра Могили.

На сугубій єктенії були виголошені особливі прохання про позбавлення людей від смертоносної інфекції, а також за лікарів та зцілення хворих.

На заупокійній єктенії Архіпастир молився за вічний спочинок душі приснопам’ятної схимонахіні Апфії (Орендовської), насельниці Свято-Покровського жіночого монастиря м. Кривий Ріг та всіх від віку спочилих православних християн

По завершенні Божественної Літургії Митрополит Єфрем, у співслужінні духовенства, звершив подячний молебень до Господу нашого Іісуса Христа в завершення котрого собором духовенства було проспіване багато річчя отцю Василію Турчаку. (подробнее)

nedilne_bogoslyzinia004В Неділю про блудного сина, Митрополит Криворізький і Нікопольський Єфрем звершив богослужіння в Спасо-Преображенському кафедральному соборі Кривого Рогу.

За Божественною Літургією святителя Іоанна Златоуста Архіпастирю співслужили священнослужителі з числа кліру кафедрального собору м. (подробнее)

Panahyda_001Митрополит Криворізький і Нікопольський Єфрем на Центральному міському кладовищі Кривого Рогу звершив панахиду за в Бозі спочилим полковником Нацгвардії, почесним громадянином міста Кривий Ріг Олександром Леонідовичем Голяковим (+2020).

За вічний спокій душі спочилого офіцера прибули помолитись Криворізький міський голова Костянтин Павлов, керівництво міста, а також дружина, діти та родичі покійного.

По завершенні богослужіння владика Єфрем звернувся до присутніх зі словом втіхи, після чого присутні поклали квіти до місця вічного спочинку приснопам’ятного раба Божого Олександра.

Упокой, Господи, душу спочилого раба Твого і всели його у святих Своїх обителях.

Вічна пам’ять!

***

pohrebinnya_oleksandra_holyakova007Олександр Леонідович Голяков народився 3 липня 1961 року в селищі Якшанга Костромської області. У 1978 році здобув повну середню освіту. У 1983 році закінчив Полтавське вище зенітне ракетне командне училище та отримав кваліфікацію офіцера з вищою військово-спеціальною освітою – інженер з експлуатації радіотехнічних засобів і до 1989 року проходив військову службу в Туркестанському військовому окрузі в артилерійських підрозділах.

Протягом трьох років, з 1989-го по 1992 рік, проходив службу як військового фахівець у Сирійській Арабській Республіці. Повернувшись додому, продовжив службу спочатку в Сухопутних військах, а потім – у лавах Національної гвардії України, пройшовши військовий шлях від заступника командира-начальника штабу зенітного дивізіону до командира Криворізької бригади, яку офіцер очолив у 2001 році.

У 2002 році полковник Олександр Голяков закінчив Національну академію оборони України, а у 2012-му – Національну академію внутрішніх справ за спеціальністю “Правознавство” (бакалавр). (подробнее)

Moleben_svt_MykolayuDSC_0516_001В свято Іверської ікони Божої Матері в Свято-Миколаївському храмі м. Кривого Рогу, що знаходиться в Центрально-Міському районі міста, Митрополит Єфрем звершив молебень святителю і чудотворцю Миколаю, архієпископу Мир Лікійському перед його святими мощами та чудотворною іконою. (подробнее)

Vyzvolennia_mista001У Кривому Розі відбулися заходи, приурочені до 77-ї річниці визволення міста від нацистських загарбників.

В урочистій церемонії прийняли участь Криворізький Міський Голова Костянтин Павлов, заступники мера міста та голови районних в місті Кривому Розі рад. (подробнее)

Zapalennya_vognyu001В день пам’яті святого мученика Никифора, з Антіохії Сирської (бл. 257) біля пам’ятника невідомому солдату по вулиці Свято-Миколаївській, у сквері поруч з Свято-Миколаївським храмом, жителі Центрально-Міського району поклали квіти в пам’ять про загиблих визволителів Кривого Рогу в 1944 році.

Після запалення вічного вогню настоятелем храму святителя Миколая протоієреєм Димитрієм Салатюком, всі присутні вшанували загиблих в роки Великої Вітчизняної війни молитовною хвилиною мовчання.

Від вічного вогню на братській могилі був запалений смолоскип, полум’ям котрого будуть запалені вогні пам’яті біля монументу «Перемога».

Участь в церемонії покладання квітів прийняли ветерани Другої світової війни, представники місцевої влади на чолі з заступником голови Центрально-Міської районної в місті Кривому Розі ради Логвіновим Сергієм Валерійовичем, бійці АТО, воїни-інтернаціоналісти, студенти, та всі мешканці району.

Довідка

На заключному етапі Нікопольсько-Криворізь­кої операції радянським військам 3-го Українського фронту було підтверджено завдання оволодіти Кривим Рогом і відкинути противника за р. Інгулець. Для наступу на місто були визначені війська 37-ї армії, які наносили удар з північного сходу на Кривий Ріг, та 46-ї армії, які наступали на місто з південного сходу. Війська 8-ї гвардійської, 5-ї ударної і 6-ї армій вели наступ на заході від міста Апостолово. Безпосередньо у Кривому Розі утримували оборону частини п’яти піхот­них та двох танкових дивізій 6-ї німецької польової армії.

21 лютого 1944 р. командування 37-ї та 46-ї армій розпочало несподіваний на­ступ для німців на передмістя Кривого Рогу, розташовані у північно-західно­му та південному напрямі. У запеклих боях противника було частково знищено, частково взято в полон.

22 лютого 1944 р. до 16.00 Кривий Ріг було звільнено від німецьких військ. Протягом на­ступних двох днів дивізії 34-го стрілецького корпусу вийшли до р. (подробнее)

Den_Pravoslavnoi_MolodiЩорічно в свято Стрітення Господнього відзначається День Православної Молоді. З цієї нагоди в Неділю про митаря та фарисея в приміщенні Духовно-Просвітницького Центру храму Різдва Пресвятої Богородиці м. Кривий Ріг відбувся урочистий захід, що був організований старанням, діючого при храмі, молодіжного братства на честь святителя Петра Могили, митрополита Київського і Галицького. (подробнее)

nedilne_bogoslyzinia012В Неділю про митаря та фарисея, Митрополит Криворізький і Нікопольський Єфрем звершив богослужіння в Спасо-Преображенському кафедральному соборі Кривого Рогу.

За Божественною Літургією святителя Іоанна Златоуста Архіпастирю співслужили священнослужителі з числа кліру кафедрального собору м. (подробнее)

Vidnaydennia_Zagyblyh_022В четвер 37-ї Седмиці після П’ятидесятниці, в день шанування ікони Божої Матері, іменованої «Віднайдення загиблих», Митрополит Криворізький і Нікопольський Єфрем звершив Божественну Літургію в храмі на честь ікони Божої Матері «Віднайдення загиблих», який присвячений пам’яті загиблих воїнів-інтернаціоналістів і розташований в парку Ювілейному Довгинцівського району Кривого Рогу.

15 лютого виповнився 32 роки як наші воїни, проявивши героїзм, доблесть, мужність і стійкість, покинули далекий Афганістан, виконавши свій військовий та інтернаціональний обов’язок. Понад 200 тисяч солдатів і офіцерів були нагороджені бойовими орденами і медалями, а 87 стали героями Радянського Союзу. Понад 3200 українців загинули смертю хоробрих. 3700 криворіжців пройшли горнило цієї війни, 175 повернулися додому інвалідами, а 53 наших земляка загинули. Тривала Афганська війна залишила після себе рану, що не загоюється, невщухаючу біль, пам’ять за загиблими друзями в серцях тих, хто повернувся до рідного дому. Духовної лікарнею, що лікує душевні рани воїнів-ветеранів, вдів, матерів і сиріт загиблих воїнів, став храм ікони Божої Матері «Віднайдення загиблих» в м. Кривий Ріг.

Перед початком богослужіння, при вході до храму владику Єфрема, з хлібом-сіллю та букетами квітів зустріли вихованці недільної школи.

За Божественною Літургією Митрополиту Єфрему співслужили намісник чоловічого монастиря священномученика Володимира, митрополита Київського і Галицького м. Кривий Ріг архімандрит Володимир (Нероба), благочинний Криворізького міського Центрального благочиння протоієрей Анатолій Риженко, настоятель храму ікони Божої Матері «Віднайдення загиблих» м. Кривий Ріг протоієрей Анатолій Бондар та чисельне духовенство єпархії.

За богослужінням на сугубій єктенії були виголошені особливі прохання про позбавлення людей від смертоносної інфекції.

На заупокійній єктенії Митрополит Єфрем молився Господу за тих воїнів-інтернаціоналістів, що не повернулися живими додому. (подробнее)

Наш адрес:
ул. Церковная, 4
г. Кривой Рог
Днепропетровская обл.
50000 Украина
Наш телефон:
(097) 422-74-07
Наш e-mail:
consistoria@meta.ua

 Управление Выйти Обратная связь