10 листопада Православна Церква вшановує пам’ять Великомучениці Параскеви, нареченої П’ятниця (ІІІ). Цього дня Митрополит Криворізький і Нікопольський Єфрем очолив Божественну літургію у храмі святої Параскеви, що знаходиться у крайній північній частині міста Кривого Рогу – на мікрорайоні Даманському.

 Перед початком богослужіння правлячого Архієрея тепло зустрічали вихованці недільної школи. (подробнее)

В день пам’яті преподобних  Нестора Літописця (1114), Нестора Некнижного(XIV) Печерських та мученика Нестора Солунського(306),  Митрополит Криворізький і Нікопольський Єфрем, на запрошення настоятеля  Свято-Миколаївського храму,  протоієрея Димитрія  Салатюка, наніс архіпастирський візит до храму Святого Миколая, що розташований в Центрально-Міському р-ні  м. Кривого Рогу.

За богослужінням правлячому Архієрею співслужили: секретар Криворізької єпархії протоієрей Віктор Симонюк, намісник криворізького чоловічого монастиря Священномученика Володимира, митрополита Київського і Галицького архімандрит Володимир (Нероба),  благочинний Криворізького Міського Центрального благочиння протоієрей Анатолій Риженко, настоятель Свято-Миколаївського храму протоієрей Димитрій  Салатюк, та священнослужителі з числа кліру Криворізької єпархії. (подробнее)

Канцелярія Криворізької єпархії повідомляє, що, з благословення Блаженнішого Митрополита Київського і всієї України Онуфрія, 10 листопада 2019 року у всіх храмах та монастирях єпархії за богослужінням необхідно піднести молитви за дітей-сиріт та звернутися до парафіян з закликом долучитися до богоугодної справи опікування сиротами та їх усиновлення.

ПРОХАННЯ НА ЄКТЕНІЇ

На мирній єктенії

О спасении рабов Божиих, всех сирот, о даровании им покоя душевнаго, целомудрия и благочестия, Господу помолимся.

О всех, служащих сиротам, учащих их, благотворящих им, и о всякой пользе их пекущихся, Господу помолимся.

О благочестивых родителях, приявших сирот в семейства своя, и о еже Господу Богу благословити таковых и в подвизе укрепити, Господу помолимся.

На сугубій єктенії

Еще молимся о спасении, посещении, прощении и оставлении грехов рабов Божиих, всех сирот, лишенных родителей своих, яко да Господь дарует им мир душевный и житие нескверное, рцем вси: Господи, услыши и помилуй.

Еще молимся о всех верных, пекущихся о нуждах сирот, приявших их в семейства своя и наставляющих на всякое дело благое, и о свышнем покрове их, рцем вси: Господи, услыши и помилуй.

Еще молимся о умягчении сердец всех людей земли нашея, яко да всяк по силе своей в любви и терпении сирот милует, чад в благочестии воспитывает, скорбящих утешает, гладствующих насыщает и безкровных вводит в дом, рцем вси: Господи, услыши и помилуй.

МОЛИТВА

Господи Вседержителю, Бога Отца именовати нас научивый, благодать усыновления даровавый нам, Отче сирот! Ты бо рекл еси: аще же и забудет жена отроча свое, еже не помиловати изчадия чрева своего, но Аз не забуду тебе. Сего ради Тебе просим: спаси и помилуй чад Твоих, родителей лишенных, просвети их светом благодати Твоея, да познают Тебе, Небеснаго Отца, со Единородным Твоим Сыном и Всесвятым Твоим Духом. Утеши плачущия, вразуми неразумныя, исцели болящия, укрепи немощствующия. Некрещенных святаго Крещения сподоби; просвещенных Крещением утверди в благочестии и чистоте. (подробнее)

vmch_Dymytriya_Solunskogo007В день пам’яті святого великомученика Димитрія Солунського, котрий постраждав за Христа у ІV столітті, Митрополит Криворізький і Нікопольський Єфрем з архіпастирським візитом відвідав храм на честь великомученика Димитрія в Довгинцівському районі міста Кривого Рогу, де очолив святкове богослужіння з нагоди престольного свята. (подробнее)

Yuviley_otcya_Georgiya_Lemish009В день пам’яті праведної Тавіфи (І) Митрополит Єфрем прибув розділити радість молитовного єднання зі своєю паствою в храмі на честь святих рівноапостольних царя Константина і матері його цариці Єлени міста Кривого Рогу (район трамвайного парку). Цього дня свій 50-річний ювілей відзначив протоієрей Георгій Леміш, настоятель храму, котрий гостинно прийняв правлячого Архієрея.

Перед початком богослужіння з хлібом-сіллю та букетами квітів урочисто зустрічали свого Архіпастиря вихованці недільної школи.

Разом з правлячим Архієреєм за Божественною Літургією молилися настоятель храму рівноапостольних Константина та Єлени м. Кривий Ріг протоієрей Георгій Леміш та священнослужителі з числа кліру Криворізької єпархії.

На Малому Вході Митрополит Єфрем нагородив медаллю Криворізької єпархії святителів Криворізьких Онуфрія і Порфирія І ступеню настоятеля храму рівноапп. Константина та Єлени протоієрея Георгія Леміша.

На сугубій єктенії Архіпастир біля Святого Престолу підніс умиленну молитву про припинення ворожнечі та кровопролиття на землі України, а також за єдність Святого Православ’я.

По завершенні Божественної Літургії Митрополит Єфрем, у співслужінні духовенства, звершив подячний молебень.

По закінченні богослужіння, Архіпастир звернувся до парафіян зі словом повчальної проповіді та привітав отця-настоятеля з ювілейною датою, побажавши йому Божого благословіння у подальшому пастирському служінні.

За багаторічну старанну працю на благо мешканців Кривого Рогу отець Георгій Леміш удостоївся високої нагороди – нагрудного знаку «За заслуги перед містом» ІІІ ступеня.

Священик подякував Митрополиту Єфрему за радість спільної молитви та за високі нагороди.

Насамкінець, Високопреосвященніший владика надав усім присутнім в храмі богомольцям своє святительське благословіння.

подробнее)

kazanska_ikona_bohorodytsi009В свято Казанської ікони Божої Матері (1612) відбулось урочисте богослужіння в храмі на честь цього чудотворного образу Пресвятої Богородиці у місті Кривому Розі.

Новий величний собор було збудовано на історичному місці, де до 60-х років минулого століття стояв храм святого благовірного князя Олександра Невського в селищі Довгинцеве, поруч з головним залізничним вокзалом міста – «Кривий Ріг-Головний». В наші дні ця земна келія Цариці Небесної прикрашається трудами настоятеля храму протоієрея Анатолія Беденко, котрий, з нагоди престольного свята, запросив розділити радість молитовного єднання зі своєю паствою у стінах нового храму Митрополита Криворізького і Нікопольського Єфрема.

На церковному подвір’ї Високопреосвященнішого владику з хлібом-сіллю та букетами квітів зустрічали вихованці недільної школи.

За Божественною Літургією Митрополиту Єфрему співслужив намісник чоловічого монастиря священномученика Володимира, митрополита Київського і Галицького м. Кривий Ріг архімандрит Володимир (Нероба), настоятель храму Казанської ікони Божої Матері м. Кривого Рогу протоієрей Анатолій Беденко та запрошене духовенство.

kazanska_ikona_bohorodytsi003На Малому вході Високопреосвященніший владика за старанні пастирські труди, з благословення Митрополита Київського і всієї України Онуфрія, нагородив настоятеля храму Казанської ікони Божої Матері м. Кривий Ріг протоієрея Анатолія Беденка митрою.

На сугубій єктенії дияконом з церковного амвону були виголошені особливі прохання за настання миру на українській землі та за єдність Святого Православ’я, а Високопреосвященніший владика підніс біля Святого Престолу умиленну молитву до Господа за мир на Україні та примирення ворогуючих.

Чисельні прихожани та гості храму Казанської ікони Божої Матері цього дня приступили до спасительних Таїнств Сповіді та Святого Причастя. (подробнее)

nedilne_bogoslyzinia006В неділю 20-ту після П’ятидесятниці, день пам’яті преподобного Іларіона Великого (371-372), Митрополит Криворізький і Нікопольський Єфрем звершив богослужіння в Спасо-Преображенському кафедральному соборі міста Кривого Рогу.

За Божественною  Літургією святителя Іоанна Златоуста правлячому Архієрею співслужили священнослужителі з числа кліру кафедрального собору та клірик Ізюмської єпархії ієромонах Арсеній. (подробнее)

pishanska_ikona003IkonaУвечері суботи, напередодні Неділі 20-тої після П’ятидесятниці, дня пам’яті преподобного Ілариона Великого, в Спасо-Преображенському кафедральному соборі міста Кривого Рогу Митрополит Криворізький і Нікопольський Єфрем у співслужінні сонма духовенства м. (подробнее)

pomunalna_sybota003Димитріївська поминальна субота – субота перед днем пам’яті святого великомученика Димитрія Солунського, який відзначається 8 листопада за новим стилем. Вона стала днем особливого поминання покійних після перемоги руських воїнів в Куликовській битві в 1380 році. (подробнее)

Піщанська ікона Божої Матері

В суботу, 2 листопада 2019 р. до Спасо-Преображенського кафедрального собору міста Кривого Рогу прибуде чудотворна Піщанська ікона Божої Матері для поклоніння віруючих. Зустріч святині відбудеться біля святих воріт собору о 16-00, перед початком Всенічного Бдіння. В Кривому Розі святиня перебуватиме до 10 листопада, коли по закінчені Божественної Літургії, відбудуться урочисті проводи чудотворного образу.
З 11 по 17 листопада чудотворна Піщанська ікона Божої Матері відвідає міста Апостолове, Зеленодольськ, Покров, Нікополь та Марганець, де буде доступна для поклоніння благочестивих віруючих.

***

Образ Божої Матері, іменований “Піщанський” був явлений великому святителю Іоасафу, єпископу Білгородському. У 1754 році, незадовго до своєї кончини, святитель побачив уві сні, ніби він в одній з обстежуваних їм церков в притворі на купі сміття знайшов ікону Богоматері з Немовлям, від якої виходило сяйво. Тут же він почув: “Дивись, що зробили з ликом Моїм служителі цього храму. Образ Мій призначений для країни цієї джерелом благодаті, а вони повалили його в сміття”.

Яке ж було здивування єпископа, коли він виявив побачену уві сні ікону в Воскресенській церкві м. Ізюм Харківської губернії. Образ служив в притворі перегородкою, за яку зсипали вугілля для кадила. З благословіння святителя ікона була поміщена в великий кіот і поставлена ​​в гідне місце. Більше трьох днів прожив святитель Іоасаф в Ізюмі, і кожен ранок і вечір приходив він у Воскресенську церкву і молився перед образом Божої Матері.

IkonaУ 1792 році Воскресенська церква разом з розташованої там іконою була перенесена з Замостя (міське передмістя) у вищу місцевість – на Піски.

Слух про чудесне явлення швидко поширився серед віруючих. До чудотворної ікони стали стікатися натовпи прочан, переповнюючи не тільки церкву, але й прилеглу до храму територію, так що священик не встигав служити молебні. (подробнее)

Eparhialna_rada29 жовтня поточного року в Малому залі засідань Управління Криворізької єпархії відбулось засідання єпархіальної ради під головуванням Митрополита Криворізького і Нікопольського Єфрема.

У зборах прийняли участь: секретар єпархії протоієрей Віктор Симонюк, намісник криворізького чоловічого монастиря священномученика Володимира, митрополита Київського і Галицького архімандрит Володимир (Нероба), а також благочинні та помічники благочинних Криворізької єпархії УПЦ. (подробнее)

deniy_prumurennia00428 жовтня в день визволення України від фашистських загарбників, у Кривому Розі в сквері біля храму Святителя Миколая в Центрально – міському районі, проходили урочисті заходи з нагоди відзначення 75-ї річниці виволення міста.

Серед присутніх знаходились голова Центрально-Міської районної у місті ради – Сергій Володимирович Нєженцев, ветерани, шкільна а студентська молодь, жителі району. (подробнее)

Liturgiya_v_kafedralnomu_sobori003В неділю 19-ту після П’ятидесятниці, день пам’яті святих отців VII Вселенського Собору, Митрополит Криворізький і Нікопольський Єфрем звершив святкове богослужіння у Спасо-Преображенському кафедральному соборі міста Кривого Рогу. (подробнее)

iverckuj_obraz_011В суботу 19-ї Неділі після П’ятидесятниці Свята Церква вшановує Іверський  образ Божої Матері. Саме в цей день Митрополит Криворізький і Нікопольський Єфрем звершив Божественну Літургію в храмі – імениннику.

Перед початком  богослужіння, правлячого Архієрея зустрічали вихованці недільної школи які своїми  піснеспівами прославили Божу Матір. (подробнее)

Vstanovlennia_kupolu_y_hrestaДень пам’яті святих мучениць Зінаіди та Філоніли у м. Нікополі був сповнений особливою духовною радістю, адже ще один Дім Божий прикрасився куполом та сяючим на сонці хрестом. Сталася ця знаменна подія в храмі святого преподобного Іоанна Дамаскіна. (подробнее)

Karamanic_Fedir_IvanovychВ день пам’яті святителя Філарета (Амфітетрова), Митрополита Київського і Галицького священнослужителі з числа кліру Криворізької єпархії, в храмі Іверської ікони Божої Матері м. Кривий Ріг, звершили відспівування в Бозі спочилого керівника ПАТ «Кривбасзалізрудком» Федора Івановича Караманця. (подробнее)

Pokrovskiy_yarmarok001На території Саксаганського району міста Кривого Рогу пройшов традиційний Покровський ярмарок. Уже кілька років поспіль цей захід об’єднує у собі традиції відразу кількох славних свят. Захід був приурочений до свята Покрови Пресвятої Богородиці – однієї з великих дат православного церковного календаря, Дня українського козацтва, а також відносно нового свята – Дня захисника України. (подробнее)

Pokrovskiy_zhinochiy_monastyr007В понеділок неділю 18-тої після П’ятидесятниці, день свята Покрову Пресвятої Владичиці нашої Богородиці і Приснодіви Марії, Митрополит Криворізький і Нікопольський Єфрем наніс традиційний архіпастирський візит у жіночий Свято-Покровський монастир Кривого Рогу.

Священноархімандрита обителі хлібом-сіллю та квітами зустрічали при вході до величного Свято-Покровського собору настоятелька монастиря ігуменя Анастасія (Алфімова) з сестрами, а вихованці недільної школи заспівали гостям свята піснеспіви в похвалу Пресвятої Богородиці.

За Божественною Літургією Його Високопреосвященству співслужили секретар Криворізької єпархії протоієрей Віктор Симонюк, намісник чоловічого монастиря священномученика Володимира, митрополита Київського і Галицького м. Кривий Ріг архімандрит Володимир (Нероба), благочинний Криворізького міського Південного благочиння протоієрей Володимир Борак, благочинний Криворізького міського Центрального благочиння протоієрей Анатолій Риженко, клірики Свято-Покровського жіночого монастиря та гості обителі в священному сані.

На Малому вході за старанні пастирські труди Митрополит Єфрем нагородив наперсним хрестом клірика Свято-Покровського жіночого монастиря м. Кривий Ріг ієромонаха Никодима (Ревка).

Під час богослужіння на сугубій єктенії були піднесені особливі прохання про єдність Святого Православ’я та за мир в Україні, а Високопреосвященніший владика біля Престолу Божого підніс молитву за мир на святій українській землі.

При традиційно великому зібранні богомольців, чисельні віруючі приступили до святого Причастя Тіла і Крові Христових.

По закінченні Божественної Літургії, Митрополит Єфрем у співслужінні духовенства звершив молебень та хресний хід навколо собору, після чого Високопреосвященніший владика підніс умиленну молитву до Пресвятої Богородиці і окропив богомольців святою водою.

Насамкінець, Архіпастир сердечно привітав всіх присутніх із престольним святом Покрову Пресвятої Владичиці і надав усім своє святительське благословіння. (подробнее)

Hram_svt.Vasyliya_Velykogo009В Неділю 17-ту після П’ятидесятниці, Митрополит Криворізький і Нікопольський Єфрем з відвідав з архіпастирським візитом храм святителя Василія Великого в смт. Вишневе П’ятихатського району, де очолив очолив Божественну Літургію з нагоди 20-річчя від дня заснування храму. (подробнее)

Zustrich_moschey001Zustrich_moschey002Увечері суботи, напередодні Неділі 17-тої після П’ятидесятниці, дня пам’яті святителя Михаїла, першого митрополита Київського (992), в Спасо-Преображенському кафедральному соборі міста Кривого Рогу Митрополит Криворізький і Нікопольський Єфрем у співслужінні собору духовенства м. (подробнее)

В суботу, 12 жовтня 2019 р. до Спасо-Преображенського кафедрального собору міста Кривого Рогу прибудуть мощі святителя Іоанна Златоуста, архієпископа Константинопольського для поклоніння віруючих. Зустріч святині відбудеться біля святих воріт собору о 16-00, перед початком Всенічного Бдіння.

* * *

Житіє святителя Іоанна Златоуста (+407)

День пам’яті – 14/27 вересня

agios_iwannis_o_xrisostomosВеликий учитель Христової Церкви святитель Іоанн Златоуст народився в Антіохії в родині військовоначальника Секунда. Мати святого Анфуса, залишилась в двадцять років вдовою та всі свої сили віддала на виховання сига в християнському благочесті.

Юнак навчався в найкращіх філософів та риторів та отримав добре світське виховання. Вивчаючи еллінську мудрість, майбутній Святитель уникав розкоші та спокус світського життя. Він старанно та глибоко вивчав Священне Писання, подовгу з умиленням молився. Святитель Мелетій наставив його в вірі та хрестив в 367 році.

Через три роки святий Іоанн був поставлений у читця.

Після смерті матері він роздав майно, прийняв монашество, котре він називав «істинною філософією», і разом із другом Василієм удалився в пустелю, уникаючи призначення на єпископську кафедру. Однак святий Іоанн, сам ухилившись по смиренню від Архієрейства, таємно допоміг возвести в сан єпископа свого сподвижника. В цей час Іоанн написав «Шість слів про священство». Чотири роки провів святий в трудах пустинного життя. Одного разу під час молитви Іоанну явились сяті апостоли Іоанн Богослов та Петро. Апостол Іоанн Богослов передав подвижнику сувій та сказав: «Візьми цей сувій. Я – Іоанн, котрий возлежав на Таємній Вечері на персях у Господа і котрий від Нього отримав Божественні одкровення, Господь дарує тобі знання глибин Премудрості, щоб ти напував людей вченням Христовим і своїми устами закрив уста єретиків». Святі Апостоли предсказали майбутньому великому учителю Церкви, що він після великих трудів та скорбот наслідує Царство Боже. (подробнее)

Moschi_Ioanna_ZlatoustaСтараннями благодійників Криворізької єпархії, віруючої родини – італійця Анжело, його дружини  Олени та їх сина Масіма Станішіа Криворіжжя здобуло собі ще одного небесного заступника. Пані Олена привезла з Риму в дар нашій єпархії частку мощей святителя Іоанна Златоуста (+407). (подробнее)

Ioanna_BogoslovaВ день пам’яті улюбленого учня Господа нашого Іісуса Христа – апостола і євангеліста Іоанна Богослова (поч. II), Митрополит Криворізький і Нікопольський Єфрем прибув до міста Покров, де очолив престольне свято в храмі освяченому на честь святого Апостола і наперсника Христового Іоанна.

Вихованці недільної школи, що діє при храмі зустрічали Архієрея з хлібом-сіллю, квітами, святковими співами і віршами.

За Божественною Літургією Митрополиту Єфрему співслужили благочинний Нікопольського благочиння протоієрей Миколай Марущак, настоятель храму святого апостола Іоанна Богослова м. Покров протоієрей Анастасій Галичан та священнослужителі з числа кліру Криворізької єпархії.

На Малому вході, за ревні пастирські труди, з благословення Предстоятеля Української Православної Церкви Блаженнішого Митрополита Київського і всієї України Онуфрія, Митрополит Єфрем нагородив настоятеля храму святого апостола і євангеліста Іоанна Богослова м. Покров протоієрея Анастасія Галичана правом служіння Божественної Літургії з відкритими Царськими вратами до «Отче наш».

Під час богослужіння на сугубій єктенії були піднесені особливі прохання про єдність Святого Православ’я та за мир в Україні, а Високопреосвященніший владика біля Престолу Божого підніс молитву за мир на святій українській землі.

В цей день чисельні богомольці причастились Святих Христових Таїн від рук правлячого Архієрея.

По завершенні Божественної Літургії відбувся хресний хід навколо споруджуваного собору, після котрого Митрополит Єфрем звернувся до парафіян зі словом архіпастирського повчання.

За допомогу в будівництві храму святого Іоанна Богослова м. Покров, Митрополит Єфрем, з благословення Митрополита Київського і всієї України Онуфрія, нагородив Марченко Сергія Олександровича орденом УПЦ рівноапостольного князя Володимира, а Галичян Тетяну Григорівну орденом УПЦ рівноапостольної княгині Ольги. (подробнее)

Festyval_Vivat001В свято преподобного Сергія Радонезького на малій сцені КП «Криворізький академічний міський театр драми та музичної комедії імені Тараса Шевченка», за ініціативи виконкому Центрально–Міської районної у місті ради, відбувся гала-концерт VIІ-го літературно-музичного фестивалю вшанування воїнів-інтернаціоналістів «Віват».

Мета фестивалю:

- військово-патріотичне виховання молоді;

- вшанування подвигу воїнів-інтернаціоналістів, мужності та героїзму під час виконання військового обов’язку;

- привернення уваги суспільства до проблем ветеранів війни, воїнів-інтернаціоналістів, солдатських та офіцерських вдів, матерів;

- підтримка творчо обдарованої молоді;

- виявлення нових імен талановитих виконавців, молодих поетів, композиторів;

- духовне збагачення особистості;

- заохочення молоді до активного проведення дозвілля.

Festyval_Vivat002З благословенню Митрополита Криворізького та Нікопольського Єфрема, на фестивалі «Віват» був присутній благочинний Центрального міського благочиння протоієрей Анатолій Риженко.

В своєму слові до присутніх батюшка зазначив: «Любов – це жертва. Як і віра, що без справ є мертвою, любов без діл нічого не значить. Так само і патріотизм має проявлятись не в словах та лозунгах, а в конкретних діях, адже патріотом є не той, хто гарно розмовляє, а той, хто не кидає сміття на дорогу.

Принцип диявола – розділяй та володарюй. Господь же закликає нас до єдності, до миру в країні та миру в родині. Я бажаю всім нам, щоб закінчилась війна та наступив довгоочікуваний мир. Я також служив в армії, тримав зброю в руках та захищав Вітчизну. Я і зараз продовжую бути воїном. Священик теж воїн, але воїн Христовий. Тепер я борюсь за душі, намагаюсь повернути їх до нормального життя та дати надію на майбутнє». (подробнее)

Радуйся, отдавый послушние Богу Отцу, Емуже Сын послушлив бе даже до смерти крестныя.
Радуйся, нищету твою Богу Сыну обнищавшему нас ради, в плоти твоей явивый смиренно.
Радуйся, чистоту свою Святому Духу, в чистых сердцах живущему, сохранивый нетленно…
(Акафист прп. Сергию Радонежскому)

prp.Sergiya_Radonezkogo007В день пам’яті ігумена всієї Русі – преподобного Сергія, ігумена Радонезького, чудотворця (1392), Митрополит Криворізький і Нікопольський Єфрем наніс архіпастирський візит до храму преподобного Сергія Радонезького м. Кривого Рогу, що на селищі Первомайка Саксаганського району, з нагоди престольного свята, а також 20-ої річниці від дня заснування храму та Дня Ангела його настоятеля протоієрея Сергія Сергєєва.

Вранці святкового дня вихованці недільної школи, що діє при храмі, з хлібом-сіллю та букетами квітів зустрічали свого Архіпастиря.

За Божественною Літургією Митрополиту Єфрему співслужили благочинний Криворізького Центрального Міського благочиння протоієрей Анатолій Риженко, благочинний Криворізького міського Північного благочиння протоієрей Георгій Базилевський, настоятель храму преподобного Сергія Радонезького м. Кривого Рогу протоієрей Сергій Сергєєв та священнослужителі з числа кліру Криворізької єпархії.

За богослужінням молився нині тезоіменитий секретар Криворізької міської ради Сергій Васильович Маляренко.

На Малому Вході Митрополит Криворізький і Нікопольський Єфрем, з благословіння Предстоятеля Української Православної Церкви, Митрополита Київського і всієї України Онуфрія, нагороди настоятеля храму преподобного Сергія, ігумена Радонезького протоієрея Сергія Сергєєва, правом служіння Божественної Літургії з відкритими Царськими вратами до «Отче наш».

Під час богослужіння на сугубій єктенії були піднесені особливі прохання про єдність Святого Православ’я та за мир в Україні, а Високопреосвященніший владика біля Престолу Божого підніс молитву за мир на святій українській землі. (подробнее)

Liturgiya002В неділю 16-ту після П’ятидесятниці, свято Зачаття чесного славного Пророка, Предтечі і Хрестителя Господнього Іоанна, Митрополит Криворізький і Нікопольський Єфрем звершив святкове богослужіння у Спасо-Преображенському кафедральному соборі міста Кривого Рогу. (подробнее)

Forum001Традиційно понад 100 активних священнослужителів і мирян, які працюють з молоддю, зібралися в селищі Лазурному на Херсонщині на Всеукраїнську конференцію голів і представників єпархіальних молодіжних відділів Української Православної Церкви.

Це вже 17-й форум, що традиційно двічі на рік проводиться Відділом по роботі з молоддю при Священному Синоді УПЦ, і цього разу головна тема — «Православні літні дитячі табори».

Куратори та організатори таборів по всій Україні зібралися на п’ятиденну конференцію, аби розглянути та проаналізувати наявні проблеми в організації літнього дитячого відпочинку, поділитися досвідом і напрацюваннями, аби покращити роботу дитячих православних закладів і вивести її на якісно новий рівень.

Розпочався форум з молебня на початок доброї справи. Голова Синодального молодіжного відділу вікарій Київської Митрополії архієпископ Обухівський Іона передав учасникам благословення Предстоятеля Церкви Блаженнішого Митрополита Онуфрія, який завжди жваво цікавиться молодіжною роботою та підтримує будь-які ініціативи активного духовенства та мирян.

З вітальним словом від митрополита Херсонського і Таврійського Іоанна виступив представник Херсонської єпархії. Від навчальних закладів УПЦ слово було надано віце-ректорові Полтавської місіонерської духовної семінарії єпископу Новосанжарському Веніаміну.

Перший заступник голови Синодального молодіжного відділу архімандрит Іоасаф (Перетятько) детально ознайомив учасників з програмою конференції, наголосивши, що особливістю цьогорічного зібрання стане більш активне залучення учасників конференції в обговорення заявлених питань, задля чого заплановано декілька відкритих дискусій та диспутів.

Участь в форумі прийняли представники Криворізької єпархії – голова Молодіжного відділу протоієрей Антоній Бондар, благочинний Жовтоводського благочиння протоієрей Олександр Пономаренко та настоятель Свято-Троїцького храму м. (подробнее)

«Блажен путь, воньже идеши днесь душе, яко уготовася тебе место упокоения»
(Прокимен на погребение мирян, гл.6)

Pohovannia_Azy_MyhaylivnyВ четвер 16-ої неділі після П’ятидесятниці, в день пам’яті великомученика Євстафія Плакіди, жінки його Феопістії та чад їхніх Агапія і Феопіста (близько 118), в Свято-Миколаївському храмі м. Кривий Ріг Митрополит Криворізький і Нікопольський Єфрем очолив заупокійну Божественну Літургію та відспівування своєї в Бозі cпочилої послушниці Ази Михайлівни Ковтун, колишнього бухгалтера Криворізького Єпархіального Управління.

Напередодні ввечері тіло покійної було доставлено в Свято-Миколаївський храм, де за новопреставленою були звершенні заупокійна літія, а також вечірня й утреня з чином парастасу. Всю ніч, в виконання волі спочилої, над її тілом парафіяни читали Псалтир, котрий вона так возлюбила за часів свого земного життя.

За заупокійною Божественною Літургією Високопреосвященнішому владиці співслужили намісник криворізького чоловічого монастиря священномученика Володимира, митрополита Київського і Галицького архімандрит Володимир (Нероба), благочинний Криворізького Центрального міського благочиння протоієрей Анатолій Риженко, настоятель Свято-Миколаївського храму м. Кривий Ріг протоієрей Димитрій Салатюк, настоятель храму Різдва Христового м. Кривий Ріг протоієрей Валерій Лук’янов, настоятель храму Благовіщеня Пресвятої Богородиці м. Кривий Ріг протоієрей Іван Барило, настоятель храму преподобного Іоанна Ліствичника м. Кривий Ріг протоієрей Сергій Сманцер, настоятель храму рівноапостольної Марії Магдалини м. Кривий Ріг ієрей Олександр Лєсков, настоятель храму праведного Петра Калнишевського м. Кривий Ріг ієрей Віктор Цьомко, настоятель храму ікони Божої Матері “Живоносне Джерело” м. Кривий Ріг ієрей Олег Руденко, настоятель храму святителя Іоанна Милостивого с. Кам’яне Поле Криворізького району ієрей Вадим Мусевич та настоятель храму на честь святителя Миколая м. (подробнее)

Aza_MyhaylivnaВранці 1 жовтня у вівторок 16-ої седмиці після П’ятидесятниці, відійшла у вічність колишня бухгалтер Криворізького Єпархіального Управління, послушниця Митрополита Криворізького і Нікопольського Єфрема Ковтун Аза Михайлівна.

Народилась Аза Михайлівна 28 листопада 1938 року в родині робочого в селі Ново-Павлівка Нікопольського району Дніпропетровської області. Таїнство Хрещення над нею було звершене в ранньому дитинстві. Її батько – Киця Михайло Петрович (1909-1990) учасник бойових дій Великої Вітчизняної Війни, по поверненні з фронту, працював водієм. Мати – Киця Анна Дем’янівна (1914-1983) працювала вчителем в середній школі. В родині було троє дітей. Старшого брата звали Валентин, другою в родині народилась маленька Аза, а з часом на світ з’явився і молодший брат – Олександр.

В 1955 році Аза Михайлівна закінчила середню школу та поступила до Криворізького залізорудного інституту, котрий закінчила в 1962 році та була направлена була направлена в Мурманську область м. Ковдор, де працювала диспетчером Ковдорського залізо-збагачувального комбінату.

В 1964 році Аза Михайлівна вийшла заміж за Ковтуна Олександра, а через рік в них народилась донька Оксана.

По поверненні в 1967 році до Кривого Рогу Аза Михайлівна працевлаштувалась до Кривбасвибухпрому.

В 1978 році вона перейшла працювати до Мінбудстрою в гірничотехнічну інспекцію по будівництву швидкісного трамваю, на посаду інспектора, де  проробила п’ять років. Після переведення гірничотехнічної інспекції до м. Дніпропетровськ, Аза Михайлівна повернулась працювати до Кривбасвибухпрому де проробила наступні 30 років, займаючи різні робочі та керівні посади.

З 2006 році з благословення Митрополита Криворізького і Нікопольського Єфрема, Аза Михайлівна була прийнята на послух в Криворізьке Єпархіальне Управління на посаду бухгалтера. Вірою і правдою служила вона Церкві, правлячому Архієрею і Богу. В усіх радостях та негараздах Аза Михайлівна залишалась відрадою для всіх хто її знав. (подробнее)

 cychu_odescoho_000У  неділю після Воздвиження та день пам’яті преподобного Кукші Одеського, Блаженніший Митрополит Київський і всієї України Онуфрій звершив Божественну літургію у Свято-Успенському чоловічому монастирі Одеси, а після відвідав Покровський скит у с. Маринівка. Про це повідомляє Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ. 

Перед Літургією біля воріт обителі Архіпастиря урочисто зустрічали архієреї, духовенство, насельники монастиря та тисячі вірян, які прибули на свято.

Його Блаженству співслужили: митрополит Одеський і Ізмаїльський Агафангел, керуючий справами УПЦ митрополит Бориспільський і Броварський Антоній, митрополит Криворізький і Нікопольський Єфрем, єпископат Української Православної Церкви, духовенство монастиря та єпархії і гості у священному сані.

Після читання Святого Євангелія Архіпастир звернувся до вірян зі словом проповіді.

Завершивши Божественну літургію, священнослужителі на чолі з Предстоятелем звершили хресний хід з мощами преподобного Кукші.

Блаженніший Митрополит Онуфрій очолив освячення нового храму свято-Успенського монастиря на честь святої блаженної Матрони.

cychu_odescoho_003Після богослужіння було виголошене многоліття. Митрополит Агафангел звернувся до Предстоятеля з подякою за архіпастирський візит та передав у дар Архіпастирю ковчег з частинкою мощей преподобного Кукші Одеського.

Блаженніший Владика подякував митрополиту за вітання та дар, за багаторічні архіпастирські труди, плідну діяльність і будівництво храмів. Розповідаючи про життя преподобного Кукші, Предстоятель пояснив пастві, в чому полягає справжня єдність.

Святі угодники є не тільки молитовниками за нас грішних перед Богом — вони є для нас прикладом того, як людина повинна жити на землі. (подробнее)

misto_odesa_001На запрошення Високопреосвященнійшого Агафангела Митрополита Одеського та Ізмаїльского, владика Єфрем прибув до міста Одеса та взяв участь в святкових богослужіннях з нагоди дня пам’яті преподобного Кукши Одеського.

Напередодні свята Високопреосвященнійший Агафангел, митрополит Одеський і Ізмаїльський у співслужінні ієрархів Української Православної Церкви, братії монастиря, а також численного міського духовенства звершив всенічне бдіння в соборі на честь ікони Божої Матері «Живоносне Джерело» в Свято- Успенському Одеському чоловічому монастирі. (подробнее)

Nikopol002В день пам’яті святого великомученика Никити свій День Ангела та День Народження відзначає друге кафедральне місто Криворізької єпархії. В цьому році м. Нікополю виповнилось 380 років.

З благословення Митрополита Криворізького і Нікопольського Єфрема в Спасо-Преображенському кафедральному соборі м. Нікополь була звершена Божественна Літургія, котру очолив благочинний Нікопольського благочиння протоієрей Миколай Марущак. Разом з отцем благочинним цього дня біля Святого Престолу молились священнослужителі Нікопольського та Покровського благочинь, а також гості з Дніпропетровської єпархії Української Православної Церкви.

По закінченні Богослужіння відбулась вже традиційна хресна хода від кафедрального собору до центральної площі міста, де на місці будівництва величного собору на честь святого великомученика Никити, споруджений уклінний хрест. Тут священики звершили святковий молебень за котрим молились за м. Нікополь та його мешканців.

По закінченні богослужіння до присутніх богомольців зі словами привітань звернулись благочинний Нікопольського благочиння протоієрей Миколай Марущак, а також, присутні на святі, заступник Нікопольського міського голови Юрій Сокол та помічник народного депутата України 7 та 8 скликань Андрія Шипко – Раїса Кисельова.

Традиційно, напередодні святкового дня відбувся конкурс малюнків та творів до Дня Ангела міста. В сам день свята учасники конкурса, що зайняли призові місця були удостоєні нагород: за зайняті перші місця переможці отримали золоті натільні хрестики, а за другі та треті місця – срібні.

В завершення духовних урочистостей присутнім була запропонована благодійна трапеза на території Спасо-Преображенського кафедрального собору м. Нікополя.

В другій половині дня в будівлі міської адміністрації священнослужителі Нікопольського благочиння освятили кіот з трьома іконами – Покрова Пресвятої Богородиці, святого великомученика і цілителя Никити та святого праведного Петра Калнишевського. (подробнее)

vozdvyzhennya_khresta_hospodnoho003У свято Воздвиження Чесного і Животворящого Хреста Господнього, церковна громада храму Воздвиження Хреста Господнього міста Кривого Рогу, на чолі з настоятелем ієреєм Владиславом Мокрушиним, відзначила своє престольне свято. (подробнее)

Den_Usynovlennia002Щороку в день пам’яті святих мучениць Віри, Надії, Любові та матері їхньої Софії (бл. 137)  в Україні відзначається День усиновлення.

Це – день поваги до усиновителів, опікунів, прийомних батьків, вихователів дитячих будинків сімейного типу, які дарують свою любов і турботу дітям, які залишилися без піклування батьків, день радості дітей, які знайшли щастя в люблячих і турботливих сім’ях. (подробнее)

vozdvyzhennya_khresta_hospodnoho009Напередодні двонадесятого свята Воздвиження Чесного і Животворящого Хреста Господнього, Митрополит Криворізький і Нікопольський Єфрем звершив святкове всенічне бдіння у Спасо-Преображенському кафедральному соборі міста Кривого Рогу. (подробнее)

Osviachennia_Hramu_001В Понеділок 15-ої седмиці після П’ятидесятниці, день пам’яті святих мучениць Минодори, Митродори та Німфодори (305-311) Митрополит Криворізький і Нікопольський Єфрем з архіпастирським візитом відвідав новозбудований храм на честь ікони Божої Матері, іменованої «Скоропослушниця», що розташований на території ПАТ «Центральний Гірничо-Збагачувальний Комбінат» м. Кривого Рогу.

На початку богослужіння Митрополит Єфрем, у співслужінні духовенства, освятив новозбудований Дім Божий. Слід зазначити, що чин освячення храму, також, називається «оновленням», адже після свого освячення, він зі звичайної будівлі стає святим Домом Божим, а отже і зовсім іншим ніж був раніше – оновленим. Під час чину освячення, Архіпастир освятив Святий Престол, священики, з благословення владики, облачили Святу Трапезу у нові ризи, а Високопреосвященніший владика помазав святим миром стіни храму, освятивши їх.

За Божественною Літургією правлячому Архієрею співслужили намісник чоловічого монастиря священномученика Володимира, митрополита Київського і Галицького м. Кривий Ріг архімандрит Володимир (Нероба), настоятель храму Почаївської ікони Божої Матері м. Кривий Ріг протоієрей Георгій Богомол та настоятель храму первомученика архідиякона Стефана м. Кривий Ріг протоієрей Даміан Єдинок.

За богослужінням молився Генеральний Директор ПАТ «ЦГЗК» Шевчик Дмитро Володимирович та керівництво підприємства.

Osviachennia_Hramu_002За Божественною Літургією були виголошені особливі прохання про припинення кровопролиття на українській землі та за єдність святого Православ’я, після чого криворізький Архіпастир підніс уклінну молитву про відновлення миру в Україні.

По завершенні Святої Євхаристії, Митрополит Єфрем очолив молебень хресну ходу довкола новозбудованого храму, наприкінці котрого правлячий Архієрей підніс умиленну молитву до Пречистої Діви перед честь Її святим образом іменованим «Скоропослушницею» та окропив присутніх святою водою. (подробнее)

Наш адрес:
ул. Церковная, 4
г. Кривой Рог
Днепропетровская обл.
50000 Украина
Наш телефон:
(0564) 93-83-69
Наш e-mail:
consistoria@meta.ua

 Управление Выйти Обратная связь