khram_muchenytsi_kateryny014Вже традиційно, в день пам’яті  Святої Великомучениці Катерини, Митрополит Криворізький і Нікопольський Єфрем відвідав Свято – Катеринівську парафію яка знаходиться  на самій північній околиці міста житловому масиві Північного Гірничо-Збагачувального  Комбінату.

На святкове богослужіння до храму – іменинника  прибуло чи мало віруючих жителів житлового масиву Північного ГЗК та гостей з довколишніх міських й сільських храмів.

Біля входу в храм владику Єфрема хлібом – сіллю  зустрічали парафіяни, які ще пам’ятають, як в 1996 році в новоствореній Криворізькій єпархії, одним з перших був відкритий Свято – Катерининський  храм в невеликому пристосованому приміщенні.

За Божественною Літургією Його Високопреосвященству співслужили благочинний Криворізького міського Південного благочиння протоієрей Володимир Борак, благочинний Криворізького міського Центрального благочиння протоієрей Анатолій Риженко, благочинний Криворізького міського Північного благочиння протоієрей Георгій Базилевський, настоятель храму Мучениці Катерини протоієрей Сергій Овечкін та священнослужителі з числа кліру Криворізької єпархії.

khram_muchenytsi_kateryny006Під час богослужіння на сугубій єктенії були піднесені особливі прохання про єдність Святого Православ’я та за мир в Україні, а Високопреосвященніший владика біля Престолу Божого підніс молитву за мир на святій українській землі.

На запричастному вірші з повчальною проповіддю на тему життя та подвигу Святої Великомучениці Катерини, до всіх присутніх,  звернувся настоятель храму Іоанна Милостивого патріарха Олександрійського с. Камяне Поле ієрей Вадим Мусевич.

Велика кількість богомольців, серед яких були і численні іменинниці, мали можливість приступити в цей день до таїнств Сповіді та Святого Причастя. (подробнее)

З благословення Митрополита Криворізького і Нікопольського Єфрема, канцелярія Криворізької єпархії повідомляє, що, з благословення Блаженнішого Митрополита Київського і всієї України Онуфрія, на виконання рішення Священного Синоду Української Православної Церкви від 6 грудня 2019 року (Журнали №28, №29), у неділю 8 грудня, на підтримку миротворчих ініціатив Української Держави щодо врегулювання конфлікту на Донбасі, в усіх храмах та монастирях Криворізької єпархії необхідно піднести за богослужінням сугубі молитви про успішну реалізацію миротворчого процесу та настання миру на сході України, а також після богослужіння виголосити текст Заяви Священного Синоду Української Православної Церкви.

ПРОШЕНИЕ НА СУГУБОЙ ЕКТЕНИИ

            Еще молимся Господу Богу нашему, о еже благословити доброе намерение рабов Своих, правителей народа нашего, яко да без препятствия благоуспешно сотворят намерение свое, во еже укрепити и утвердити мир в стране нашей; рцем вси: Всемилостивый Господи, услыши и помилуй.

МОЛИТВА

            Господи, Иисусе Христе, Боже наш, средостение вражды разрушивый, истинный мир людем Твоим даровавый и миротворцев блаженными сынами Божиими нарекий! Молим Тя: благослови ищущих истиннаго мира и трудящихся сего ради. Просвети умы и сердца всех, приступающих к богоугодному творению мира. Умудри власти предержащия, укрепи волю правителей народа нашего, просвети разум их, да с мудростию, рассуждением и велиим попечением о благе потрудятся в созидании вожделеннаго мира.

            Благодатию Пресвятаго Твоего Духа сотвори, да не усты токмо глаголется, но и самим делом мир творится во всех народех, да утешатся сироты и вдовицы, да не восплачут более, но да возрадуются, мир чаемый видяще. Умягчи сердца ожесточенных, сотвори, да и тии в кротости взыщут согласия и любви. Благослови всякаго человека, и научи разумети и творити волю Твою, яже есть спасение, любовь, мир и единение всех людей. Посли Небесное благословение стране нашей Украине, властем, воинству и всему народу ея, предстательством Преблагословенныя Твоея Матере и всех Твоих святых. (подробнее)

В день свята Введення у храм Пресвятої Владичиці нашої Богородиці і Приснодіви Марії, Митрополит Криворізький і Нікопольський Єфрем з архіпастирським візитом відвідав новозбудований Свято-Введенський храм, що розташувався на мікрорайоні 5-му Зарічному міста Кривого Рогу.

Правлячого Архієрея з хлібом-сіллю та букетами квітів зустрічали вихованці недільної школи, що діє при храмі.

За Божественною Літургією Митрополиту Єфрему співслужили настоятель Свято-Введенського храму м. Кривий Ріг і благочинний Криворізького міського Північного благочиння протоієрей Георгій Базилевський, благочинний Криворізького міського Центрального благочиння протоієрей Анатолій Риженко, благочинний Криворізького міського Південного благочиння протоієрей Володимир Борак та запрошене духовенство.

Під час богослужіння на сугубій єктенії були піднесені особливі прохання про єдність Святого Православ’я та за мир на українській землі.

По запричасному вірші із проповіддю про церковне виховання дітей до парафіян звернувся настоятель Свято-Миколаївського храму м. Кривий Ріг протоієрей Димитрій Салатюк.

Чисельні віруючі цього дня присутпили до  Сповіді та Причастя Святих Хритових Таїн.

По завершенні Божественної Літургії відбулось славлення Пресвятій Богородиці і Приснодіві Марії.

По закінченні богослужіння Митрополит Єфрем звернувся до чисельних богомольців, котрі цього дня з усього міста стеклися до святого храму, із словом архіпастирського повчання. Також, Владика подякував настоятелю Свято-Введенського храму м. Кривого Рогу протоієрею Георгію Базилевському за його старанне і ревне служіння.

Наостанок, настоятель храму подякував Архіпастирю за радість спільної молитви, а Високопреосвященніший владика надав усім присутнім в храмі богомольцям своє святительське благословіння.

Дивитись галерею

< (подробнее)

Porfyriya_Kryvorizkogo007В понеділок 25-тої неділі після П’ятидесятниці, Митрополит Криворізький і Нікопольський Єфрем відвідав з архіпастирським візитом храм священномученика Порфирія, єпископа Криворізького м. Кривий Ріг, де очолив Божественну Літургію з нагоди престольного свята. (подробнее)

Porfyriya_Kryvorizkogo003Увечері недільного дня, напередодні дня пам’яті священномученика Порфирія, єпископа Криворізького (1937), в Спасо-Преображенському кафедральному соборі міста Кривого Рогу Митрополит Криворізький і Нікопольський Єфрем у співслужінні сонма духовенства м. Кривого Рогу, звершив всенічне бдіння.

За богослужінням правлячий Архієрей освятив на літіі хліби, пшеницю, вино і єлей, а також помазав богомольців освяченим єлеєм.

По завершенні богослужіння владика Єфрем привітав парафіян з наступаючим святом, після чого всі присутні, на чолі з Архіпастирем, прослідували хресною ходою до пам’ятника священномученикам Онуфрію і Порфирію, єпископам Криворізьким, де Вископреосвященніший владика затеплив лампаду та надав всім присутнім своє святительське благословіння.

***

Pofiriy_GulevichSv_Porfiriy_GulevichПолікарп Васильович Гулевич, майбутній єпископ Порфирій, 25 червня 1928 року був хіротонізований на єпископа Криворізького, вікарія Дніпропетровської єпархії, і почав нести свій святительський подвиг на землях Криворіжжя. З перших днів свого архієрейського служіння Владика здобув повагу і любов духовенства і мирян, ввірених його святительському окормленню. Він здійснював часті богослужіння, на яких незмінно виголошував проповіді, активно відвідував парафії єпархії. Служіння священномученика Порфирія на Криворізькій землі тривало всього два роки, проте залишило глибокий молитовний слід в серцях віруючих.

18 вересня 1930 року єпископ Порфирій був призначений вікарієм Одеської єпархії з переведенням на Кіровоградську кафедру. Сповідник віри Христової став ревним викривачем обновленського розколу, проповідником церковної єдності, а також добрим прикладом слідування Христу і Його заповідям. (подробнее)

Bogosluzhinnya_v_kafedralnomu_sobori004В неділю 24-ту після П’ятидесятниці, день пам’яті святого мученика Платона (302 або 306), в Спасо-Преображенському кафедральному соборі міста Кривого Рогу Митрополит Криворізький і Нікопольський Єфрем звершив Божественну Літургію. (подробнее)

Ioanna_Zlastousta008В день пам’яті святителя Іоанна Златоуста, архієпископа Константинопольського (407), Митрополит Криворізький і Нікопольський Єфрем традиційно наніс архіпастирський візит до м. Покров. Правлячий архієрей звершив святкову Божественну Літургію в храмі святителя Іоанна Златоуста, прибувши на запрошення його настоятеля, благочинного Покровського благочиння протоієрея Володимира Качана.

Високопреосвященнішого владику з хлібом-сіллю, букетами квітів та віршами на храмовому подвір’ї зустріли вихованці недільної школи.

За сприяння Народного Депутата України 7 та 8 скликань Андрія Шипко перед початком богослужіння до храму була доставлена ікона з часткою святих мощей святителя та чудотворця Спиридона, єпископа Тримифунтського (бл. 348).

За Божественною Літургією правлячому Архієрею співслужили благочинний Нікопольського міського благочиння протоієрей Миколай Марущак, благочинний Покровського благочиння та настоятель храму протоієрей Володимир Качан та чисельне духовенство з числа кліру Криворізької єпархії.

Під час богослужіння на сугубій єктенії були піднесені особливі прохання про єдність Святого Православ’я та за мир на українській землі.

По запричастному вірші повчальне слово в похвалу святителя Іоанна Златоуста, промовив настоятель храму великомученика Димитрія Солунського с. Дмитрівка Нікопольського району протоієрей Сергій Великий.

При традиційно великому зібранні богомольців, чисельні віруючі приступили до святого Причастя Тіла і Крові Христових.

По закінченні Божественної Літургії, Митрополит Єфрем у співслужінні духовенства звершив молебень, наприкінці котрого підніс молитви до святителів Іоанна Златоуста та Спиридона Тримифунтського.

Насамкінець Митрополит Єфрем звернувся до всіх присутніх зі словами привітань та подякував настоятелю храму отцю Володимиру за його старанні пастирські труди, а протоієрей Володимир подякував Архіпастирю та гостям-священикам за радість молитовного єднання. (подробнее)

Ioanna_Mylostyvogo004В день пам’яті святителя Іоанна Милостивого, патріарха Александрійського (620), Митрополит Криворізький і Нікопольський Єфрем з архіпастирським візитом відвідав храм на честь святителя Іоанна Милостивого, що знаходиться в с. Кам’яне Поле Криворізького району, де очолив святкове богослужіння з нагоди престольного свята.

Архіпастиря з хлібом-сіллю та букетами квітів зустрічали вихованці недільної церковно-приходської школи, що діє при храмі.

Владиці Єфрему за Божественною Літургією співслужили благочинний Криворізького Північного Міського благочиння протоієрей Георгій Базилевський, настоятель храму святителя Іоанна Милостивого с. Кам’яне Поле ієрей Вадим Мусевич та чисельне духовенство.

На Малому вході, з нагоди 1400 ліття від дня прославлення святителя Іоанна Милосивого, патріарха Александрійського, Митрополит Криворізький і Нікопольський Єфрем нагородив настоятеля храму святителя Іоанна Милостивого с. Кам’яне Поле Криворізького району ієрея Вадима Мусевича камилавкою.

Особливо посиленою була молитва за встановлення миру на Україні та за єдність Святого Православ’я.

По завершенні Божественної Літургії Митрополит Єфрем, у співслужінні духовенства, звершив молебень, наприкінці котрого Високопреосвященніший владика підніс молитву до святителя Іоанна Милостивого.

По закінченні богослужіння правлячий Архієрей побажав отцю настоятелю благодатної допомоги від Господа в подальшому служінні на користь ввіреної йому Богом пастви.

Архіпастир відзначив медалями Криворізької єпархії священномучеників Онуфрія і Порфирія єпископів Криворізьких ІІ ст. голову Шевченківської селищної ради Гришину Світлану Володимирівну та Дригу Сергія Дмитровича – благодійника та помічника отця-настоятеля. Високопреосвященніший владика відзначив благословенною Архієрейською грамотою старосту храму святителя Іоанна Милостивого с. Кам’яне Поле Дригу Інну Петрівну. (подробнее)

Liturgiya002В неділю 23-ту після П’ятидесятниці, день пам’яті святого великомученика Мини (304), Митрополит Криворізький і Нікопольський Єфрем звершив святкове богослужіння у Спасо-Преображенському кафедральному соборі міста Кривого Рогу.

За Божественною  Літургією святителя Іоанна Златоуста правлячому Архієрею співслужили священнослужителі з числа кліру кафедрального собору. (подробнее)

Pamyat_zhertv_golodomoru006В суботу 23-ї неділі після П’ятидесятниці, в день пам’яті апостолів від 70-ти Ераста, Олімпа, Родіона, Сосипатра, Кварта і Тертія (ІІ), день поминання жертв голодоморів на Україні, Митрополит Єфрем звершив Божественну Літургію в храмі святого мученика Іоанна Воїна м. Кривий Ріг.

Його Високопреосвященству за Божественною Літургією співслужили намісник чоловічого монастиря священномученика Володимира, митрополита Київського і Галицького м. Кривий Ріг архімандрит Володимир (Нероба), благочинний Криворізького Центрального Міського благочиння протоієрей Анатолій Риженко, настоятель храму святого мученика Іоанна Воїна протоієрей Валентин Очковський та настоятель храму на честь святителя Миколая Чудотворця м. Кривий Ріг (сел. Вечірній Кут) ієромонах Іосиф (Бурдієнко).

За богослужінням молились ректор Донецького Юридичного Інституту Бесчастний Віктор Миколайович, котрий цього дня молитовно відзначив своє 60-річчя, голови районних в м. Кривому Розі рад, керівники підприємств Кривого Рогу, представники правоохоронних органів міста та чисельні віряни.

На сугубій єктенії Архіпастир біля Святого Престолу уклінно молився про припинення ворожнечі та кровопролиття на землі України, а також за єдність Святого Православ’я. Високопреосвященніший владика підніс особливо посилені молитви за жертв безбожної влади – тих чисельних православних християн, що померли від голоду на землі України та за покійного Предстоятеля Української Православної Церкви Блаженнішого Митрополита Київського і всієї України Володимира (Сабодана).

Цього дня чисельні віруючі причастилися Святих Христових Таїн від рук правлячого Архієрея.

Pamyat_zhertv_golodomoru010По завершені Божественної Літургії Митрополит Єфрем, у співслужінні духовенства, звершив молебень.

По закінченні богослужіння Високопреосвященніший владика звернувся до парафіян зі словом архіпастирського повчання, в котрому розповів про ті страшні часи, котрі довелось пережити нашим співвітчизникам на початку 30-х років минулого сторіччя, що стали наслідком безбожної, антилюдської пропаганди ідеологів та вождів  більшовизму. (подробнее)

khram_svyatoho_mykolaya004В четвер 23-ї неділі після П’ятидесятниці, в день пам’яті  Собору Архістратига Божого Михаїла та прочих небесних сил безплотних, Високопреосвященнійший Митрополит Єфрем звершив Божественну Літургію в храмі Святителя Божого Миколая міста Кривий Ріг. (подробнее)

Канцелярія Криворізької єпархії Української Православної Церкви інформує, що з благословення Митрополита Криворізького і Нікопольського Єфрема, на виконання Указу Президента України від 13 листопада 2014 року №872/2014 «Про відзначення Дня Гідності і Свободи», необхідно провести 21 листопада 2019 року панахиди за загиблими у боротьбі за свободу і незалежність України під час масових акцій протесту в листопаді 2013 – лютому 2014 років, а також, на виконання Закону України «Про Голодомор 1932 – 1933 років в Україні» та Указу Президента України від 26 листопада 1998 року №1310/98 «Про встановлення пам’яті жертв Голодомору» (зі змінами), з метою вшанування пам’яті жертв геноциду українського народу, необхідно провести 23 листопада 2019 року панахиди за загиблими від голоду. (подробнее)

selo_zelene004 (2)В неділю 22-гу після П’ятидесятниці Митрополит Криворізький і Нікопольський Єфрем, на запрошення настоятеля храму ієрея Ярослава Козіна, звершив богослужіння в  храмі на честь святителя Луки Кримського с. Степове Широківського району.

Перед початком богослужіння з хлібом-сіллю та букетами квітів свого Архіпастиря урочисто зустрічали парафіяни, що беруть активну участь у відроджені й благоустрої  храму та фольклорний ансамбль Степівського Будинку культури «Калина» . (подробнее)

petro_kalnyshevskyy008В середу 22-ї неділі після П’ятидесятниці, в день пам’яті свято праведного Петра Калнишевського (1803), правлячий архієрей – Митрополит Криворізький та Нікопольський  Єфрем прибув до храму що заснований на честь останнього кошового отамана.

На порозі храму, свого Архіпастиря урочисто з хлібом-сіллю та квітами вітали вдячні парафіяни.

За богослужінням правлячому Архієрею співслужили: намісник криворізького чоловічого монастиря Священномученика Володимира, митрополита Київського і Галицького архімандрит Володимир (Нероба),  благочинний Криворізького Міського Центрального благочиння протоієрей Анатолій Риженко, настоятель храму-іменинника  ієрей Віктор Цьомко, та священнослужителі з числа кліру Криворізької єпархії.

petro_kalnyshevskyy009За Літургією було проголошено молитовне прохання за мир на Україні, примирення ворогуючих та про єдність Святого Православ’я. Особливості цій молитві придало те, що проголошена вона була сьогодні – в день пам’яті отамана Петра Калнишевського – святого воїна та праведного мирянина, що є особливим молитовником за нашу землю перед Престолом Божим.

На запричасному вірші настоятель храму преп. Серафима Саровського м. Кривий Ріг ієрей Віталій  Русанов виголосив проповідь на тему житія та земного подвигу святого праведного отамана.

petro_kalnyshevskyy014По закінченні богослужіння правлячий Архієрей звернувся до присутніх в храмі богомольців зі словом архіпастирського повчання.

Насамкінець, Високопреосвященніший владика надав усім присутнім своє святительське благословіння.

Особливої духовної радості цього дня надало те що, духовенство Криворізької єпархії на чолі зі своїм правлячим Архієреєм, звершили святковий молебень у підніжжя пам’ятника праведного Петра Калнишевського-засновника міста Кривий Ріг . (подробнее)

Анонс богослужінь Митрополита Криворізького і Нікопольського Єфрема

23 листопада, субота, апп. від 70-ти Ераста, Олімпа, Родіона, Сосипатра, Кварта і Тертія (І)

З нагоди дня поминання жертв Голодомору в Україні, Митрополит Єфрем звершить Божественну Літургію в храмі святого мученика Іоанна Воїна м. Кривий Ріг. Початок богослужіння о 08-00.

24 листопада, неділя, вмч. (подробнее)

velykomuchenytsi_paraskevy00210 листопада Православна Церква вшановує пам’ять Великомучениці Параскеви, нареченої П’ятниця (ІІІ). Цього дня Митрополит Криворізький і Нікопольський Єфрем очолив Божественну літургію у храмі святої Параскеви, що знаходиться у крайній північній частині міста Кривого Рогу – на мікрорайоні Даманському.

 Перед початком богослужіння правлячого Архієрея тепло зустрічали вихованці недільної школи.

За богослужінням Митрополиту Єфрему співслужили: намісник криворізького чоловічого монастиря Священномученика Володимира, митрополита Київського і Галицького архімандрит Володимир (Нероба), благочинний Північного міського благочиння протоієрей Георгій Базилевський, благочинний Криворізького Міського Центрального благочиння протоієрей Анатолій Риженко, настоятель храму святої Великомучениці Єкатерини протоієрей Сергій Овечкін, настоятель храму Великомучениці Параскави протоієрей Ростислав Гамзяк  та сонм духовенства єпархії.

velykomuchenytsi_paraskevy003Знаменна духовна подія щороку збирає багато прихожан і гостей для спільної молитви, до неї цього дня долучився і голова Тернівської районної у місті ради Віталій Михайлович Солод.

На сугубій єктенії Архіпастир біля Святого Престолу підніс умиленну молитву про припинення ворожнечі та кровопролиття на землі України, а також за єдність Святого Православ’я.

Після читання Єванглія Владика звернувся до народу Божого з повчальним словом про святість на прикладі житія Великомучениці Параскеви.

Після завершення богослужіння Архіпастир звернувся до присутніх на храмовому святі з привітальним словом, подякувавши священству за участь у Божественній літургії і всім – за спільну молитву та любов до Божого Дому. Також Архієрей тепло подякував настоятелю храму протоієрею Ростиславу Гомзяку за старанні труди у ввіреній йому парафії. (подробнее)

prepodobnoho_nestora_litopystsya003В день пам’яті преподобних  Нестора Літописця (1114), Нестора Некнижного(XIV) Печерських та мученика Нестора Солунського(306),  Митрополит Криворізький і Нікопольський Єфрем, на запрошення настоятеля  Свято-Миколаївського храму,  протоієрея Димитрія  Салатюка, наніс архіпастирський візит до храму Святого Миколая, що розташований в Центрально-Міському р-ні  м. Кривого Рогу.

За богослужінням правлячому Архієрею співслужили: секретар Криворізької єпархії протоієрей Віктор Симонюк, намісник криворізького чоловічого монастиря Священномученика Володимира, митрополита Київського і Галицького архімандрит Володимир (Нероба),  благочинний Криворізького Міського Центрального благочиння протоієрей Анатолій Риженко, настоятель Свято-Миколаївського храму протоієрей Димитрій  Салатюк, та священнослужителі з числа кліру Криворізької єпархії.

Під час богослужіння духовенство та миряни молилися про мир в нашій Батьківщині та за єдність Святого Православ’я.

По завершенні Божественної Літургії Митрополит Єфрем, у співслужінні духовенства звершив молебень, по закінченні котрого звернувся до всіх присутніх зі словами повчальної проповіді.

prepodobnoho_nestora_litopystsya006Після  цього було звершено заупокійну літію  по в Бозі cпочилої послушниці Ази Михайлівни Ковтун, колишнього бухгалтера Криворізького Єпархіального Управління, що відійшла у вічність рівно 40 днів тому.

На сам кінець Владика  Єфрем звернувся  з вітальнім словом до отця Димитрія з нагоди дня пам’яті Димитрія Солунського(306),  якого на передодні молитовно вшановувала Свята Православна Церква, та який є небесним покровителем отця настоятеля.

Також цей день став пам’ятним для Свято-Миколаївської парафії тим що, правлячім Архієрейом було торжественно відкрито та освячено нову просфорню, яка знаходиться  в Духовно-Просвітительському Центрі що при  храмі Святого Миколая. (подробнее)

Канцелярія Криворізької єпархії повідомляє, що, з благословення Блаженнішого Митрополита Київського і всієї України Онуфрія, 10 листопада 2019 року у всіх храмах та монастирях єпархії за богослужінням необхідно піднести молитви за дітей-сиріт та звернутися до парафіян з закликом долучитися до богоугодної справи опікування сиротами та їх усиновлення.

ПРОХАННЯ НА ЄКТЕНІЇ

На мирній єктенії

О спасении рабов Божиих, всех сирот, о даровании им покоя душевнаго, целомудрия и благочестия, Господу помолимся.

О всех, служащих сиротам, учащих их, благотворящих им, и о всякой пользе их пекущихся, Господу помолимся.

О благочестивых родителях, приявших сирот в семейства своя, и о еже Господу Богу благословити таковых и в подвизе укрепити, Господу помолимся.

На сугубій єктенії

Еще молимся о спасении, посещении, прощении и оставлении грехов рабов Божиих, всех сирот, лишенных родителей своих, яко да Господь дарует им мир душевный и житие нескверное, рцем вси: Господи, услыши и помилуй.

Еще молимся о всех верных, пекущихся о нуждах сирот, приявших их в семейства своя и наставляющих на всякое дело благое, и о свышнем покрове их, рцем вси: Господи, услыши и помилуй.

Еще молимся о умягчении сердец всех людей земли нашея, яко да всяк по силе своей в любви и терпении сирот милует, чад в благочестии воспитывает, скорбящих утешает, гладствующих насыщает и безкровных вводит в дом, рцем вси: Господи, услыши и помилуй.

МОЛИТВА

Господи Вседержителю, Бога Отца именовати нас научивый, благодать усыновления даровавый нам, Отче сирот! Ты бо рекл еси: аще же и забудет жена отроча свое, еже не помиловати изчадия чрева своего, но Аз не забуду тебе. Сего ради Тебе просим: спаси и помилуй чад Твоих, родителей лишенных, просвети их светом благодати Твоея, да познают Тебе, Небеснаго Отца, со Единородным Твоим Сыном и Всесвятым Твоим Духом. Утеши плачущия, вразуми неразумныя, исцели болящия, укрепи немощствующия. Некрещенных святаго Крещения сподоби; просвещенных Крещением утверди в благочестии и чистоте. (подробнее)

vmch_Dymytriya_Solunskogo007В день пам’яті святого великомученика Димитрія Солунського, котрий постраждав за Христа у ІV столітті, Митрополит Криворізький і Нікопольський Єфрем з архіпастирським візитом відвідав храм на честь великомученика Димитрія в Довгинцівському районі міста Кривого Рогу, де очолив святкове богослужіння з нагоди престольного свята. (подробнее)

Yuviley_otcya_Georgiya_Lemish009В день пам’яті праведної Тавіфи (І) Митрополит Єфрем прибув розділити радість молитовного єднання зі своєю паствою в храмі на честь святих рівноапостольних царя Константина і матері його цариці Єлени міста Кривого Рогу (район трамвайного парку). Цього дня свій 50-річний ювілей відзначив протоієрей Георгій Леміш, настоятель храму, котрий гостинно прийняв правлячого Архієрея.

Перед початком богослужіння з хлібом-сіллю та букетами квітів урочисто зустрічали свого Архіпастиря вихованці недільної школи.

Разом з правлячим Архієреєм за Божественною Літургією молилися настоятель храму рівноапостольних Константина та Єлени м. Кривий Ріг протоієрей Георгій Леміш та священнослужителі з числа кліру Криворізької єпархії.

На Малому Вході Митрополит Єфрем нагородив медаллю Криворізької єпархії святителів Криворізьких Онуфрія і Порфирія І ступеню настоятеля храму рівноапп. Константина та Єлени протоієрея Георгія Леміша.

На сугубій єктенії Архіпастир біля Святого Престолу підніс умиленну молитву про припинення ворожнечі та кровопролиття на землі України, а також за єдність Святого Православ’я.

По завершенні Божественної Літургії Митрополит Єфрем, у співслужінні духовенства, звершив подячний молебень.

По закінченні богослужіння, Архіпастир звернувся до парафіян зі словом повчальної проповіді та привітав отця-настоятеля з ювілейною датою, побажавши йому Божого благословіння у подальшому пастирському служінні.

За багаторічну старанну працю на благо мешканців Кривого Рогу отець Георгій Леміш удостоївся високої нагороди – нагрудного знаку «За заслуги перед містом» ІІІ ступеня.

Священик подякував Митрополиту Єфрему за радість спільної молитви та за високі нагороди.

Насамкінець, Високопреосвященніший владика надав усім присутнім в храмі богомольцям своє святительське благословіння.

подробнее)

kazanska_ikona_bohorodytsi009В свято Казанської ікони Божої Матері (1612) відбулось урочисте богослужіння в храмі на честь цього чудотворного образу Пресвятої Богородиці у місті Кривому Розі.

Новий величний собор було збудовано на історичному місці, де до 60-х років минулого століття стояв храм святого благовірного князя Олександра Невського в селищі Довгинцеве, поруч з головним залізничним вокзалом міста – «Кривий Ріг-Головний». В наші дні ця земна келія Цариці Небесної прикрашається трудами настоятеля храму протоієрея Анатолія Беденко, котрий, з нагоди престольного свята, запросив розділити радість молитовного єднання зі своєю паствою у стінах нового храму Митрополита Криворізького і Нікопольського Єфрема.

На церковному подвір’ї Високопреосвященнішого владику з хлібом-сіллю та букетами квітів зустрічали вихованці недільної школи.

За Божественною Літургією Митрополиту Єфрему співслужив намісник чоловічого монастиря священномученика Володимира, митрополита Київського і Галицького м. Кривий Ріг архімандрит Володимир (Нероба), настоятель храму Казанської ікони Божої Матері м. Кривого Рогу протоієрей Анатолій Беденко та запрошене духовенство.

kazanska_ikona_bohorodytsi003На Малому вході Високопреосвященніший владика за старанні пастирські труди, з благословення Митрополита Київського і всієї України Онуфрія, нагородив настоятеля храму Казанської ікони Божої Матері м. Кривий Ріг протоієрея Анатолія Беденка митрою.

На сугубій єктенії дияконом з церковного амвону були виголошені особливі прохання за настання миру на українській землі та за єдність Святого Православ’я, а Високопреосвященніший владика підніс біля Святого Престолу умиленну молитву до Господа за мир на Україні та примирення ворогуючих.

Чисельні прихожани та гості храму Казанської ікони Божої Матері цього дня приступили до спасительних Таїнств Сповіді та Святого Причастя. (подробнее)

nedilne_bogoslyzinia006В неділю 20-ту після П’ятидесятниці, день пам’яті преподобного Іларіона Великого (371-372), Митрополит Криворізький і Нікопольський Єфрем звершив богослужіння в Спасо-Преображенському кафедральному соборі міста Кривого Рогу.

За Божественною  Літургією святителя Іоанна Златоуста правлячому Архієрею співслужили священнослужителі з числа кліру кафедрального собору та клірик Ізюмської єпархії ієромонах Арсеній. (подробнее)

pishanska_ikona003IkonaУвечері суботи, напередодні Неділі 20-тої після П’ятидесятниці, дня пам’яті преподобного Ілариона Великого, в Спасо-Преображенському кафедральному соборі міста Кривого Рогу Митрополит Криворізький і Нікопольський Єфрем у співслужінні сонма духовенства м. (подробнее)

pomunalna_sybota003Димитріївська поминальна субота – субота перед днем пам’яті святого великомученика Димитрія Солунського, який відзначається 8 листопада за новим стилем. Вона стала днем особливого поминання покійних після перемоги руських воїнів в Куликовській битві в 1380 році. (подробнее)

Піщанська ікона Божої Матері

В суботу, 2 листопада 2019 р. до Спасо-Преображенського кафедрального собору міста Кривого Рогу прибуде чудотворна Піщанська ікона Божої Матері для поклоніння віруючих. Зустріч святині відбудеться біля святих воріт собору о 16-00, перед початком Всенічного Бдіння. В Кривому Розі святиня перебуватиме до 10 листопада, коли по закінчені Божественної Літургії, відбудуться урочисті проводи чудотворного образу.
З 11 по 17 листопада чудотворна Піщанська ікона Божої Матері відвідає міста Апостолове, Зеленодольськ, Покров, Нікополь та Марганець, де буде доступна для поклоніння благочестивих віруючих.

***

Образ Божої Матері, іменований “Піщанський” був явлений великому святителю Іоасафу, єпископу Білгородському. У 1754 році, незадовго до своєї кончини, святитель побачив уві сні, ніби він в одній з обстежуваних їм церков в притворі на купі сміття знайшов ікону Богоматері з Немовлям, від якої виходило сяйво. Тут же він почув: “Дивись, що зробили з ликом Моїм служителі цього храму. Образ Мій призначений для країни цієї джерелом благодаті, а вони повалили його в сміття”.

Яке ж було здивування єпископа, коли він виявив побачену уві сні ікону в Воскресенській церкві м. Ізюм Харківської губернії. Образ служив в притворі перегородкою, за яку зсипали вугілля для кадила. З благословіння святителя ікона була поміщена в великий кіот і поставлена ​​в гідне місце. Більше трьох днів прожив святитель Іоасаф в Ізюмі, і кожен ранок і вечір приходив він у Воскресенську церкву і молився перед образом Божої Матері.

IkonaУ 1792 році Воскресенська церква разом з розташованої там іконою була перенесена з Замостя (міське передмістя) у вищу місцевість – на Піски.

Слух про чудесне явлення швидко поширився серед віруючих. До чудотворної ікони стали стікатися натовпи прочан, переповнюючи не тільки церкву, але й прилеглу до храму територію, так що священик не встигав служити молебні. (подробнее)

Eparhialna_rada29 жовтня поточного року в Малому залі засідань Управління Криворізької єпархії відбулось засідання єпархіальної ради під головуванням Митрополита Криворізького і Нікопольського Єфрема.

У зборах прийняли участь: секретар єпархії протоієрей Віктор Симонюк, намісник криворізького чоловічого монастиря священномученика Володимира, митрополита Київського і Галицького архімандрит Володимир (Нероба), а також благочинні та помічники благочинних Криворізької єпархії УПЦ. (подробнее)

deniy_prumurennia00428 жовтня в день визволення України від фашистських загарбників, у Кривому Розі в сквері біля храму Святителя Миколая в Центрально – міському районі, проходили урочисті заходи з нагоди відзначення 75-ї річниці виволення міста.

Серед присутніх знаходились голова Центрально-Міської районної у місті ради – Сергій Володимирович Нєженцев, ветерани, шкільна а студентська молодь, жителі району. (подробнее)

Liturgiya_v_kafedralnomu_sobori003В неділю 19-ту після П’ятидесятниці, день пам’яті святих отців VII Вселенського Собору, Митрополит Криворізький і Нікопольський Єфрем звершив святкове богослужіння у Спасо-Преображенському кафедральному соборі міста Кривого Рогу. (подробнее)

iverckuj_obraz_011В суботу 19-ї Неділі після П’ятидесятниці Свята Церква вшановує Іверський  образ Божої Матері. Саме в цей день Митрополит Криворізький і Нікопольський Єфрем звершив Божественну Літургію в храмі – імениннику.

Перед початком  богослужіння, правлячого Архієрея зустрічали вихованці недільної школи які своїми  піснеспівами прославили Божу Матір. (подробнее)

Vstanovlennia_kupolu_y_hrestaДень пам’яті святих мучениць Зінаіди та Філоніли у м. Нікополі був сповнений особливою духовною радістю, адже ще один Дім Божий прикрасився куполом та сяючим на сонці хрестом. Сталася ця знаменна подія в храмі святого преподобного Іоанна Дамаскіна. (подробнее)

Karamanic_Fedir_IvanovychВ день пам’яті святителя Філарета (Амфітетрова), Митрополита Київського і Галицького священнослужителі з числа кліру Криворізької єпархії, в храмі Іверської ікони Божої Матері м. Кривий Ріг, звершили відспівування в Бозі спочилого керівника ПАТ «Кривбасзалізрудком» Федора Івановича Караманця. (подробнее)

Pokrovskiy_yarmarok001На території Саксаганського району міста Кривого Рогу пройшов традиційний Покровський ярмарок. Уже кілька років поспіль цей захід об’єднує у собі традиції відразу кількох славних свят. Захід був приурочений до свята Покрови Пресвятої Богородиці – однієї з великих дат православного церковного календаря, Дня українського козацтва, а також відносно нового свята – Дня захисника України. (подробнее)

Pokrovskiy_zhinochiy_monastyr007В понеділок неділю 18-тої після П’ятидесятниці, день свята Покрову Пресвятої Владичиці нашої Богородиці і Приснодіви Марії, Митрополит Криворізький і Нікопольський Єфрем наніс традиційний архіпастирський візит у жіночий Свято-Покровський монастир Кривого Рогу.

Священноархімандрита обителі хлібом-сіллю та квітами зустрічали при вході до величного Свято-Покровського собору настоятелька монастиря ігуменя Анастасія (Алфімова) з сестрами, а вихованці недільної школи заспівали гостям свята піснеспіви в похвалу Пресвятої Богородиці.

За Божественною Літургією Його Високопреосвященству співслужили секретар Криворізької єпархії протоієрей Віктор Симонюк, намісник чоловічого монастиря священномученика Володимира, митрополита Київського і Галицького м. Кривий Ріг архімандрит Володимир (Нероба), благочинний Криворізького міського Південного благочиння протоієрей Володимир Борак, благочинний Криворізького міського Центрального благочиння протоієрей Анатолій Риженко, клірики Свято-Покровського жіночого монастиря та гості обителі в священному сані.

На Малому вході за старанні пастирські труди Митрополит Єфрем нагородив наперсним хрестом клірика Свято-Покровського жіночого монастиря м. Кривий Ріг ієромонаха Никодима (Ревка).

Під час богослужіння на сугубій єктенії були піднесені особливі прохання про єдність Святого Православ’я та за мир в Україні, а Високопреосвященніший владика біля Престолу Божого підніс молитву за мир на святій українській землі.

При традиційно великому зібранні богомольців, чисельні віруючі приступили до святого Причастя Тіла і Крові Христових.

По закінченні Божественної Літургії, Митрополит Єфрем у співслужінні духовенства звершив молебень та хресний хід навколо собору, після чого Високопреосвященніший владика підніс умиленну молитву до Пресвятої Богородиці і окропив богомольців святою водою.

Насамкінець, Архіпастир сердечно привітав всіх присутніх із престольним святом Покрову Пресвятої Владичиці і надав усім своє святительське благословіння. (подробнее)

Hram_svt.Vasyliya_Velykogo009В Неділю 17-ту після П’ятидесятниці, Митрополит Криворізький і Нікопольський Єфрем з відвідав з архіпастирським візитом храм святителя Василія Великого в смт. Вишневе П’ятихатського району, де очолив очолив Божественну Літургію з нагоди 20-річчя від дня заснування храму. (подробнее)

Zustrich_moschey001Zustrich_moschey002Увечері суботи, напередодні Неділі 17-тої після П’ятидесятниці, дня пам’яті святителя Михаїла, першого митрополита Київського (992), в Спасо-Преображенському кафедральному соборі міста Кривого Рогу Митрополит Криворізький і Нікопольський Єфрем у співслужінні собору духовенства м. (подробнее)

В суботу, 12 жовтня 2019 р. до Спасо-Преображенського кафедрального собору міста Кривого Рогу прибудуть мощі святителя Іоанна Златоуста, архієпископа Константинопольського для поклоніння віруючих. Зустріч святині відбудеться біля святих воріт собору о 16-00, перед початком Всенічного Бдіння.

* * *

Житіє святителя Іоанна Златоуста (+407)

День пам’яті – 14/27 вересня

agios_iwannis_o_xrisostomosВеликий учитель Христової Церкви святитель Іоанн Златоуст народився в Антіохії в родині військовоначальника Секунда. Мати святого Анфуса, залишилась в двадцять років вдовою та всі свої сили віддала на виховання сига в християнському благочесті.

Юнак навчався в найкращіх філософів та риторів та отримав добре світське виховання. Вивчаючи еллінську мудрість, майбутній Святитель уникав розкоші та спокус світського життя. Він старанно та глибоко вивчав Священне Писання, подовгу з умиленням молився. Святитель Мелетій наставив його в вірі та хрестив в 367 році.

Через три роки святий Іоанн був поставлений у читця.

Після смерті матері він роздав майно, прийняв монашество, котре він називав «істинною філософією», і разом із другом Василієм удалився в пустелю, уникаючи призначення на єпископську кафедру. Однак святий Іоанн, сам ухилившись по смиренню від Архієрейства, таємно допоміг возвести в сан єпископа свого сподвижника. В цей час Іоанн написав «Шість слів про священство». Чотири роки провів святий в трудах пустинного життя. Одного разу під час молитви Іоанну явились сяті апостоли Іоанн Богослов та Петро. Апостол Іоанн Богослов передав подвижнику сувій та сказав: «Візьми цей сувій. Я – Іоанн, котрий возлежав на Таємній Вечері на персях у Господа і котрий від Нього отримав Божественні одкровення, Господь дарує тобі знання глибин Премудрості, щоб ти напував людей вченням Христовим і своїми устами закрив уста єретиків». Святі Апостоли предсказали майбутньому великому учителю Церкви, що він після великих трудів та скорбот наслідує Царство Боже. (подробнее)

Наш адрес:
ул. Церковная, 4
г. Кривой Рог
Днепропетровская обл.
50000 Украина
Наш телефон:
(0564) 93-83-69
Наш e-mail:
consistoria@meta.ua

 Управление Выйти Обратная связь