sv.Andriya13 грудня Православна Церква вшановує пам’ять апостола Андрія Первозванного, святителя Фрументія, архієпископа Індійського та святителя Досифея, митрополита Молдавського. В цей день святкує своє престольне свято храм присвячений імені Первозванного Апостола Христова, що знаходиться в Центрально-Міському районі міста Кривого Рогу. Розділити радість престольного свята зі своєю паствою до храму апостола Андрія Первозванного прибув  Митрополит Криворізький і Нікопольський Єфрем.

Біля храму правлячого Архієрея з хлібом-сіллю, букетами квітів та віршами зустрічали наймолодші прихожани.

За Божественною Літургією правлячому Архієрею співслужили: намісник Свято-Володимирського чоловічого монастиря м. Кривого Рогу архімандрит Володимир (Нероба), благочинний Криворізького міського Центрального благочиння протоієрей Анатолій Риженко, помічник благочинного Південного міського округу протоієрей Анатолій Бондар, настоятель Свято-Андріївського храму м. Кривий Ріг ієрей Діонісій Риженко та священнослужителі з числа кліру Криворізької єпархії.

Під час богослужіння на сугубій єктенії були піднесені особливі прохання про єдність Святого Православ’я та за мир на українській землі.

По запричастному вірші повчальне слово, у похвалу святого апостола Христова Андрія, промовив настоятель храму преподобного Серафима Саровського протоієрей Олександр Грищенко.

При традиційно великому зібранні богомольців, чисельні віруючі приступили до святого Причастя Тіла і Крові Христових.

По закінченні Божественної Літургії, правлячий Архієрей у співслужінні духовенства звершив молебень, наприкінці котрого владика підніс умиленну молитву до святого апостола Андрія Первозванного.

По закінченні богослужіння Митрополит Єфрем звернувся до чисельних богомольців, котрі цього дня з усього міста стеклися до святого храму, зі словом архіпастирського повчання. Владика подякував настоятелю Свято-Андріївського храму ієрею Діонісію Риженко за його пастирські труди i служіння на благо ввіреної йому Богом пастви. (подробнее)

Bogosluzhinnia_v_kaf_sobori008У Неділю 28-му після П’ятидесятниці, в день пам’яті преподобного Аліпія стовпника (640), Митрополит Єфрем очолив Божественну Літургію в Спасо-Преображенському кафедральному соборі м. Кривого Рогу.

Напередодні, ввечері суботнього дня, Архіпастир молився за вечірнім богослужінням у тому ж кафедральному соборі міста. (подробнее)

Ya_maluyu_svitYa_maluyu_svit002На запрошення голови ГО “Особливий дотик ” Ірини Баліної та ГО “Асоціація допомоги людям з розладами спектру аутизму – КР” священик Георгій Гецко прийняв участь у благодійному заході “Я малюю світ”, який проходив у Палаці Молоді та Студентів м. (подробнее)

vmc.Ekaterynyvmc.Ekateryny002В день пам’яті святої великомучениці Єкатерини (305-313), Митрополит Криворізький і Нікопольський Єфрем з архіпастирським візитом відвідав новозбудований храм на честь цієї угодниці Божої, що розташований на житломасиві Північного гірничо-збагачувального комбінату в м. Кривому Розі.

Правлячого Архієрея з хлібом-сіллю та букетами квітів зустрічали вихованці недільної школи, що діє при храмі.

На початку богослужіння Митрополит Єфрем, у співслужінні духовенства, освятив храм на честь святої великомучениці Єкатерини. Під час чину освячення, Високопреосвященніший владика освятив та помазав святим миром Святий Престол та сам храм, а священики, з благословення владики, облачили Святу Трапезу у нові ризи. Під Святим Престолом, за православними канонами, були розміщені мощі святого священномученика Володимира, митрополита Київського і Галицького (+1918).

За Божественною літургією правлячому архієрею співслужили намісник Свято-Володимирського чоловічого монастиря м. Кривого Рогу архімандрит Володимир (Нероба), благочинний Криворізького міського Північного благочиння протоієрей Георгій Базилевський, благочинний Криворізького міського Центрального благочиння протоієрей Анатолій Риженко, благочинний Криворізького міського Південного благочиння протоієрей Володимир Борак та запрошене духовенство.

На малому вході за ревні пастирські труди та з нагоди освячення храму, Митрополит Єфрем, з благословіння Предстоятеля Української Православної Церкви Блаженнішого Митрополита Київського і всієї України Онуфрія, удостоїв настоятеля храму протоієрея Сергія Овечкіна права служіння Божественної Літургії з відкритими Царськими Вратами до Отче наш.

По завершенні Божественної Літургії владика очолив молебень до святої великомучениці Єкатерини, наприкінці котрого архіпастир підніс умиленну молитву до цієї угодниці Божої. (подробнее)

Osviachennia_Hramu004Osviachennia_Hramu012В день свята Введення у храм Пресвятої Владичиці нашої Богородиці і Приснодіви Марії, Митрополит Криворізький і Нікопольський Єфрем з архіпастирським візитом відвідав новозбудований храм Введення у храм Пресвятої Богородиці, що розташувався на мікрорайоні 5-му Зарічному міста Кривого Рогу.

Правлячого Архієрея з хлібом-сіллю та букетами квітів зустрічали вихованці недільної школи, що діє при храмі. Наймолодші парафіяни привітали Владику віршами власного написання.

На початку богослужіння Митрополит Єфрем, у співслужінні духовенства, освятив новозбудований храм на честь Введення до храму Пресвятої Богородиці. Слід зазначити, що чин освячення храму, також, називається «оновленням», адже після освячення храму, він із звичайної будівлі стає святим Домом Божим, а отже і зовсім іншим ніж був раніше, оновленим. Під час чину освячення, Високопреосвященніший владика освятив та помазав святим миром Святий Престол, священики, з благословення владики, облачили Святу Трапезу у нові ризи – срачицю, пов’язану вервієм, та індитію, а правлячий архієрей помазав святим миром стіни храму, освятивши їх. Під Святим Престолом були розміщені мощі святого священномученика Володимира, митрополита Київського і Галицького (+1918).

За Божественною літургією правлячому архієрею співслужили секретар Криворізької єпархії протоієрей Віктор Симонюк, намісник Свято-Володимирського чоловічого монастиря м. Кривого Рогу архімандрит Володимир (Нероба), настоятель храму і благочинний Криворізького міського Північного благочиння протоієрей Георгій Базилевський, благочинний Криворізького міського Центрального благочиння протоієрей Анатолій Риженко, благочинний Криворізького міського Південного благочиння протоієрей Володимир Борак та запрошене духовенство.

На малому вході за ревні пастирські труди та з нагоди освячення храму, Митрополит Єфрем, з благословіння Предстоятеля Української Православної Церкви Блаженнішого Митрополита Київського і всієї України Онуфрія, удостоїв настоятеля храму протоієрея Георгія Базилевського високої нагороди – права носіння другого хреста з прикрасами. (подробнее)

sv.Porfyriya023Щороку 2 грудня у Спасо-Преображенському кафедральному соборі Кривого Рогу збираються на богослужіння віруючі, щоб молитовно згадати святого священномученика Порфирія, єпископа Криворізького (+1937), прославленого Православною Церквою у Соборі новомучеників Кримських і в числі Собору новомучеників та сповідників Єкатеринославських.

Напередодні ввечері, 1 грудня, Митрополит Єфрем у співслужінні криворізького духовенства звершив всеношну з літією. Особливої духовної радості цього дня надала визначна подія – до криворізького Спасо-Преображенського кафедрального собору прибули мощі святої мучениці Лукії Сиракузської (+304). Велику християнську святиню, на духовну втіху православним криворіжцям, привіз з Венеції в дар Криворізькій єпархії віруючий італієць Сандро Тревізан. Від нині мощі святої діви Лукії будуть завжди знаходитись у Спасо-Преображенському кафедральному соборі м. Кривого Рогу.

У день свята в кафедральному соборі відбулась Божественна Літургія, за якою правлячому архієрею співслужили секретар Криворізької єпархії протоієрей Віктор Симонюк, благочинний Криворізького міського Південного благочиння протоієрей Володимир Борак, благочинний Криворізького міського Центрального благочиння протоієрей Анатолій Риженко, намісник криворізького чоловічого монастиря священномученика Володимира, митрополита Київського і Галицького архімандрит Володимир (Нероба), клірики Спасо-Преображенського кафедрального та міське духовенство.

На малому вході, з благословення Блаженнішого Митрополита Київського і всієї України Онуфрія, за ревне пастирське служіння Митрополит Єфрем удостоїв права носіння хреста з прикрасами насельника Свято-Володимирівського чоловічого монастиря м. Кривого Рогу ієромонаха Авраамія (Гойду), а клірик Свято-Покровського жіночого монастиря ієрей Ігор Ревко був нагороджений Високопреосвященнішим владикою золотим наперсним хрестом.

Під час богослужіння були виголошені сугубі прохання про єдність Святого Православ’я та про примноження любові і подолання розбрату в нашій Батьківщині, а владика Єфрем прочитав особливу молитву про мир в Україні. (подробнее)

Peredacha_moschey_sv.Lukii001Peredacha_moschey_sv.Lukii003Стараннями благодійника Криворізької єпархії, віруючого італійця Сандро Тревізана Криворіжжя здобуло собі ще одну святу небесну заступницю. Пан Сандро привіз з Венеції в дар нашій єпархії частку мощей святої мучениці Лукії Сиракузської  (+304).

25 листопада поточного року, в приміщенні Управління Криворізької єпархії, благодійник передав велику християнську святиню Митрополиту Єфрему. Після благоговійного поклоніння мощам угодниці Божої, Високопреосвященніший владика подякував Сандро Тревізану за його великий дар, що послужить на духовну користь багатьом віруючим християнам.

1 грудня, напередодні святкування дня пам’яті священномученика Порфирія, єпископа Криворізького (+1937), перед початком Всенощного бдіння, котре очолив правлячий архієрей, до криворізького Спасо-Преображенського кафедрального собору були доставленні мощі святої мучениці Лукії Сиракузської (+304).

Чисельні віруючі цього дня вклонились мощам нареченої Христової.

Наступного дня, за Божественною Літургією, котру очолив Митрополит Єфрем, молився Сандро Тревізан. По закінченні богослужіння благодійник привітав криворіжців з радісною подією – віднайдення мощей святої Лукії та виказав свої щирі побажання, щоб молитви, котрі підноситимуться біля мощей угодниці Божої, були почуті нею та, щоб свята не залишила нікого без своєї допомоги.

Митрополит Єфрем подякував Сандро Тревізану за його духовний дар – мощі святої мучениці Лукії, та нагородив благодійника медаллю  священномучеників Онуфрія і Порфирія ІІ ст.

Від нині мощі святої діви Лукії будуть перебувати у Спасо-Преображенському кафедральному соборі м. Кривого Рогу.

***

Житіє святої мучениці Лукії Сиракузської. (подробнее)

В день пам’яті святого апостола і євангеліста Матвія (60), в Свято-Миколаївському храмі м. Кривого Рогу, що знаходиться в Центрально-Міському районі міста, Митрополит Єфрем звершив молебень святителю і чудотворцю Миколаю, архієпископу Мир Лікійському перед його святими мощами та чудотворною іконою.

За молебнем правлячому Архієрею співслужили:

  • благочинний Криворізького міського Центрального благочиння протоієрей Анатолій Риженко;
  • настоятель Свято-Миколаївського храму м. (подробнее)

26 листопада Свята Церква звершує пам’ять святителя Іоанна Златоуста, мучениці Манефи Кесарійської, а також священномученика Антоніна і з ним постраждалих. У цей святковий день, митрополит Криворізький і Нікопольський Єфрем традиційно наніс архіпастирський візит до м. Покров. Правлячий архієрей звершив святкову Божественну літургію в храмі святителя Іоанна Златоуста, прибувши на запрошення настоятеля, благочинного Покровського благочиння протоієрея Володимира Качана.

Перед початком богослужіння владику зустрічали з хлібом-сіллю, квітами та віршами, вихованці недільної школи.

За Божественною Літургією правлячому Архієрею співслужили: благочинний Криворізького міського Центрального благочиння протоієрей Анатолій Риженко, благочинний Нікопольського міського благочиння протоієрей Миколай Марущак, благочинний Покровського благочиння та настоятель храму протоієрей Володимир Качан та чисельне духовенство з числа кліру Криворізької єпархії.

За богослужінням молились: народний депутат України Шипко Андрій Федорович, директор НВК № 2 Мякотіна Лариса Станіславівна, начальник міської служби з надзвичайних ситуацій Стовба Володимир Олександрович, керівник ТОВ СТРОЙІНВЕСТ Маціборко Станіслав Михайлович, який був нагородженый Митрополитом Єфремом, медаллю Криворізької єпархії святих священномучеників Онуфрія і Порфирія, святителів Криворізьких ІІ ступеня.

На Малому Вході правлячий Архієрей з благословіння Патріарха Московського і всієї Русі Кирила, нагородив настоятеля храму святителя Іоанна Златоуста протоієрея Володимира Качана, ювілейною медаллю РПЦ з нагоди 100-річчя відновлення патріаршества.

Під час богослужіння на сугубій єктенії були піднесені особливі прохання про єдність Святого Православ’я та за мир на українській землі.

По запричастному вірші повчальне слово, у похвалу святителя Іоанна Златоуста, промовив настоятель Свято-Миколаївського храму с. Чистопіль ієрей Антоній Гродський.

При традиційно великому зібранні богомольців, чисельні віруючі приступили до святого Причастя Тіла і Крові Христових.

По закінченні Божественної Літургії, Митрополит Єфрем у співслужінні духовенства звершив молебень та відбувся хресний хід навколо храму, після котрого Митрополит Єфрем звершив освячення Образу Пресвятої Богородиці виготовлений з каменю і окропив богомольців святою водою. (подробнее)

У Неділю 26-ту після П’ятидесятниці, в день пам’яті Ікони Божої Матері «Милостива» і Свт. Іоанна Милостивого, патріарха Олександрійського (620), Митрополит Єфрем очолив богослужіння в Спасо-Преображенському кафедральному соборі м. Кривого Рогу.

Напередодні, ввечері суботнього дня Архіпастир молився за вечірнім богослужінням у тому ж кафедральному соборі міста.

За Божественною Літургією святителя Іоанна Златоуста правлячому Архієрею співслужили священнослужителі з числа кліру Спасо-Преображенського собору. (подробнее)

23 листопада на території Спасо-Преображенського кафедрального собору у Саксаганському районі Кривого Рогу вшанували пам’ять жертв голодомору 1932-1933 років, а також політичних репресій. Кліриком собору протоієреєм Євгеном Кльосовим і протодиякон Максимом Онищенко була відслужена панахида біля поклонного хреста, встановленого в пам’ять жертвам Голодомору і політичних репресій в ХХ столітті.

Криворіжці зібралися на території храму, щоб віддати шану загиблим. (подробнее)

sv.LukiaПеред початком Всенічного бдіння, в суботу, 1 грудня 2018 року о 16-00, в криворізький Спасо-Преображенський кафедральний собор з Венеції буде доставлено частку мощей святої мучениці Лукії Сиракузької (304). Усі віруючі зможуть молитовно вклонитися цілющим мощам святої діви Лукії – нареченої Христової, та випросити в неї молитов перед Престолом Царя Слави -Господа нашого Іісуса Христа. (подробнее)

Desiatyricha_hirotinii_vladyky_Volodymyra004В четвер 26 седмиці після П’ятидесятниці, коли всі православні віруючі вшановують ікону Божої Матері іменовану «Скоропослушниця» (Х), Митрополит Єфрем на запрошення Архієпископа Кам’янського і Царичанського Володимира, прийняв участь в урочистому богослужінні з нагоди 10-річчя архієрейської хіротонії владики Володимира. (подробнее)

Arhistratyga_Myhaila021В день святкування Собору Архістратига Михаїла та інших Небесних Сил безплотних Митрополит Криворізький і Нікопольський Єфрем очолив святкову Божественну Літургію в Свято-Михайлівському храмі м. Кривого Рогу, з нагоди престольного свята.

Біля входу з хлібом-сіллю та букетами квітів владику зустрічали вихованці недільної школи, котрі прочитали вірші власного написання присвячені архіпастирю.

За Божественною Літургією Митрополиту Єфрему співслужили намісник криворізького чоловічого монастиря священномученика Володимира, митрополита Київського і Галицького архімандрит Володимир (Нероба), благочинний Криворізького міського Північного благочиння протоієрей Георгій Базилевський, благочинний Криворізького міського Центрального благочиння протоієрей Анатолій Риженко, настоятель Свято-Михайлівського храму м. Кривого Рогу протоієрей Ігор Кучеров та священнослужителі з числа кліру Криворізької єпархії.

Під час богослужіння були піднесені особливі прохання про єдність Святого Православ’я та за мир в Україні, а Високопреосвященніший владика біля Святого Престолу підніс молитву за мир на українській землі.

На заупокійній єктенії архіпастир молився за упокій душ, цього дня тезоіменитих, спочилих кліриків Криворізької єпархії – колишнього настоятеля Свято-Михайлівського храму протоієрея Михаїла та новопреставленого протоієрея Михаїла Бута.

Після запричасного вірша до парафіян зі словом повчання звернувся настоятель храму святого апостола Фоми села Червоне ієрей Максим Крилач.

По закінченні Божественної Літургії, Митрополит Єфрем у співслужінні духовенства звершив молебень, наприкінці котрого архієрей підніс до архістратига Михаїла молитву.

По завершенні богослужіння Високопреосвященніший владика звернувся до прихожан із словом архіпастирського повчання. У своїй проповіді Митрополит Єфрем наголосив: «Безглуздя іти проти Бога! Завжди йде війна між Богом та дияволом, між світлом і пітьмою, між добро і злом, невидима битва, а ціль її – наші з вами людські душі. (подробнее)

Narada19 листопада поточного року в Малому залі засідань Управління Криворізької єпархії відбулось засідання єпархіальної ради під головуванням Митрополита Криворізького і Нікопольського Єфрема.

У зборах прийняли участь: секретар єпархії протоієрей Віктор Симонюк, намісник криворізького чоловічого монастиря священномученика Володимира, митрополита Київського і Галицького архімандрит Володимир (Нероба), а також благочинні та помічники благочинних Криворізької єпархії УПЦ. (подробнее)

Liturgia

У Неділю 25-ту після П’ятидесятниці, в день пам’яті свв. мчч. Галактіона та Єпистимії (III), Митрополит Єфрем очолив богослужіння в Спасо-Преображенському кафедральному соборі м. Кривого Рогу.

Напередодні, ввечері суботнього дня Архіпастир молився за вечірнім богослужінням у тому ж кафедральному соборі міста. (подробнее)

Shkola004Shkola002З благословення Митрополита Криворізького і Нікопольського Єфрема та на запрошення Голови Довгинцівської районної в місті ради Ратінова Ігоря Гарійовича, ієрей Миколай Беденко відвідав урочисті заходи у Криворізькій загальноосвітній школі І-ІІІ ступенів №109, яка у цей день відзначила своє 50-річчя. На святі були присутні почесні гості:

- Голова Довгинцівської районної в місті ради, випускник школи Ратінов Ігор Гарійович;

- Депутат Дніпропетровської обласної ради Салащенко Ірина Іванівна;

- Голова Металургійної районної у місті ради, випускник школи Шаповалов Геннадій Анатолійович;

- Почесний громадянин міста, голова Криворізької міської організації ветеранів, колишній працівник школи Дабіжа Микола Кирилович;

- Начальник відділу освіти виконкому Довгинцівської районної в місті ради Лопатнюк Олександр Миколайович;

- Головний спеціаліст з кадрових питань управління освіти і науки виконкому Криворізької міської ради Шумакова Світлана Миколаївна.

Зі словами привітання та подяки за сумлінну працю виступив випусник школи, ієрей Миколай Беденко. З побажанням Божого благословіння у святій справі виховання молоді священик подарував рідній школі ікону Спасителя.

У день святкування ювілею грамотами та відзнаками були нагороджені 30 працівників закладу. Директора школи Кіслова Сергій Юрійовича відзначено нагрудним знаком «За заслуги перед містом ІІ ступеня».

Зі сцени лунали привітання та побажання на адресу школи та педагогічного колективу і від директорів інших закладів нашого району:

- Лозівець Інесси Вячеславівни – директора Криворізької спеціалізованої школи №9 з поглибленим вивченням економіки, права та іноземних мов Криворізької міської ради Дніпропетровської області, випускниці нашої школи. (подробнее)

Протоієрей-Михайло-БутВранці 16 листопада, в п’ятницю 25-тої седмиці після П’ятидесятниці, відійшов у вічність клірик Криворізької єпархії протоієрей Михайло Олександрович Бут. Отець Михайло відійшов до Господа на 67-му році свого земного життя.

Майбутній священик Михайло Олександрович Бут народився 5 липня 1951 року в місті Апостолове в родині залізничника. Родина була багатодітна. Майбутній пастир словесного стада Христова мав чотири брати та дві сестри. В вересні 1951 року в Свято-Покровському храмі м. Апостолове над новонародженим було звершено Таїнство Хрещення.

Закінчивши в 1968 році 10 класів загальноосвітньої середньої школу, Михайло Олександрович вступив до Криворізького технікуму гірничого транспорту, по закінченні котрого, в 1971 році був призваний до рядів Радянської Армії.

25 серпня 1973 року майбутній священик одружився на Ткалич Марії Миколаївні, з котрою обвінчався у Свято-Покровському храмі м. Апостолове. У шлюбі в молодої пари народились двоє синів – Віктор та Миколай.

Усі подальші роки Михайло Олександрович працював за різноманітними спеціальностями на підприємствах і будівництвах народного господарства. Він був і механіком, і водієм, і помічником машиніста тепловозу, а також займав і інші робочі посади.

З 1 травня 1996 року, майбутній пастир працював охоронцем при храмі Покрову Пресвятої Богородиці в м. Апостолове, а також ніс послух паламаря, читця та псаломщика при згаданому храмі. Настоятель апостолівського Свято-Покровського храму протоієрей Ігор Мельников, у котрого трудився Михайло Олександрович, відзначав особливе прагнення до здобуття знань та місіонерської діяльності у свого помічника та послушника.

Милістю Божою, 9 вересня 2001 року, в Спасо-Преображенському кафедральному соборі м Кривого Рогу Єпископом, а нині Митрополитом Криворізьким і Нікопольським Єфремом Михайла Бута було висвячено у сан Диякона, а 7 жовтня того ж року, у свято святої рівноапостольної першомучениці Фекли, за Божественною Літургією у Спасо-Преображенському кафедральному соборі правлячий Архієрей звершив Ієрейську хіротонію над дияконом Михайлом Бутом. (подробнее)

Канцелярія Криворізької єпархії інформує, що з благословення Блаженнішого Митрополита Київського і всієї України Онуфрія, необхідно виголосити у неділю 18 листопада 2018 року під час Божественної літургії у монастирях та на парафіях Криворізької єпархії Постанову Собору Єпископів Української Православної Церкви, ухвалену 13 листопада 2018 року.

 Постанова Собору єпископів Української Православної Церкви від 13 листопада 2018 року

Собор єпископів Української Православної Церкви, який зібрався у Свято- Успенській Києво-Печерській Лаврі 13 листопада 2018 року, заслухавши Блаженнішого Митрополита Київського і всієї України Онуфрія про виклики, що постали протягом останнього часу перед Українською Православною Церквою, ухвалив таке:

 1. Українська Православна Церква, яка є канонічною та визнаною Помісними Православними Церквами, звершуючи своє служіння Богу і народу України, принципово підтримує незалежність та територіальну цілісність України. Українська Православна Церква присутня в усіх регіонах України та об’єднує як підконтрольні, так і непідконтрольні українській владі території, переживаючи разом зі своїм народом усі радощі й страждання.

2. Українська Православна Церква є самокерованою, наділеною всіма правами незалежності та самостійності, які на сьогодні потрібні для плідного служіння Богу та народу України.

3. Українська Православна Церква завжди послідовно виступала за зцілення розколу, за відновлення церковної єдності, тобто за єдину Церкву. Однак, відновлення єдності Українського Православ’я не повинно означати перетворення Церкви на елемент політики чи пропаганди, оскільки це суперечить природі Церкви. Переконані, що подолання церковного розділення має відбуватися без втручання державних, політичних та інших зовнішніх сил.

4. Собор єпископів виступає проти будь-яких спроб змінити назву Української Православної Церкви, про що вже заявляється першими особами держави, та інших проявів дискримінації віруючих Української Православної Церкви на законодавчому рівні. У разі прийняття відповідних законопроектів Верховною Радою України, Українська Православна Церква буде захищати свої права всіма законними засобами, які передбачені «Основами соціальної концепції Української Православної Церкви», законодавством України та Європейською Конвенцією з прав людини. (подробнее)

Канцелярія Криворізької єпархії Української Православної Церкви інформує, що з благословення Митрополита Криворізького і Нікопольського Єфрема, на виконання Указу Президента України від 24 жовтня 2018 року №339/2018 «Про відзначення Дня Гідності і Свободи», необхідно провести 21 листопада 2018 року панахиди за загиблими у боротьбі за свободу і незалежність України під час масових акцій протесту в листопаді 2014 – лютому 2014 років, а також, на виконання Указу Президента України від 26 листопада 2016 року №523/2016 «Про заходи у зв’язку з 85 роковинами Голодомору 1932-1933 років в Україні – геноциду Українського народу», з метою вшанування пам’яті жертв геноциду Українського народу, необхідно провести 24 листопада 2018 року панахиди за загиблими від голоду. (подробнее)

Arhiereyskiy_SoborНа території Свято-Успенської Києво-Печерської Лаври під головуванням Блаженнішого Митрополита Київського і всієї України Онуфрія відбулося засідання Собору єпископів Української Православної Церкви, в котрому прийняв участь Митрополит Криворізький і Нікопольський Єфрем. (подробнее)

Liturgia_sobor006У Неділю 24-ту після П’ятидесятниці, в день пам’яті преподобномучениці Анастасії Римлянині (ІІІ), Митрополит Єфрем очолив богослужіння в Спасо-Преображенському кафедральному соборі м. Кривого Рогу.

За Божественною Літургією святителя Іоанна Златоуста правлячому Архієрею співслужили клірики криворізького кафедрального собору – протоієрей Дмитро Теляников, протоієрей Олександр Горовенко, протодиякон Максим Онищенко та диякон Павло Шахно. (подробнее)

sv.Paraskevy015В день пам’яті святої великомучениці Параскеви, нареченої П’ятниця (ІІІ), Митрополит Криворізький і Нікопольський Єфрем з архіпастирським візитом відвідав храм на честь цієї угодниці Божої, що розташований на мкрн. Даманський м. Кривого Рогу, де очолив святкове богослужіння з нагоди престольного свята.

Архіпастиря з хлібом-сіллю та букетами квітів зустрічали вихованці недільної церковно-приходської школи.

За Божественною Літургією Високопреосвященнішому владиці співслужили намісник криворізького чоловічого монастиря священномученика Володимира, митрополита Київського і Галицького архімандрит Володимир (Нероба), благочинний Криворізького міського Центрального благочиння протоієрей Анатолій Риженко, настоятель храму святої великомучениці Параскеви П’ятниці м. Кривого Рогу протоієрей Ростислав Гомзяк та чисельне духовенство з числа кліру Криворізької єпархії.

На сугубій єктенії протодияконом з церковного амвону були піднесені особливі молитовні прохання за єдність Святого Православ’я, а також за примирення ворогуючих у нашій Батьківщині, а Митрополит Єфрем підніс умиленну молитву до Мироподателя Господа за встановлення миру на українській землі.

На запричасному вірші ієрей Андрій Стіньо, настоятель криворізького храму святих благовірних князів Петра і Февронії, звернувся до богомольців, що з усього міста зібралися в храм для молитовного вшанування святої Параскеви, з проповіддю на тему житія цієї нареченої Христової.

По завершенні Божественної Літургії владика, духовенство та миряни звершили хресний хід навколо святого храму, наприкінці котрого Митрополит Єфрем підніс молитву до святої великомучениці Параскеви П’ятниці та окропив вірян, а також місце будівництва храму, святою водою.

По закінченні богослужіння Високопреосвященніший владика подякував настоятелю храму протоієрею Ростиславу Гомзяку за його старанні труди у будівництві Дому Божого, за його любов до Бога та людей. (подробнее)

Vstanovlennya_kupoliv01Vstanovlennya_kupoliv02День пам’яті преподобного Нестора Літописця у м. Нікополі був сповнений особливою духовною радістю, адже ще один Дім Божий прикрасився куполами та сяючими на сонці хрестами. Сталася ця знаменна подія в храмі святого великомученика Георгія Побідоносця, що будується на міському кладовищі.

Перед початком робіт був звершений молебень “На початок всякої доброї справи”. Очолив богослужіння благочинний Нікопольського благочиння протоієрей Миколай Марущак. Разом із ним молились: благочинний церков м. Павлограду протоієрей Павло Бурлай, настоятель Свято-Георгіївського храму м. Нікополя протоієрей Михаїл Марущак, настоятель Свято-Вознесенського храму с. Каменське протоієрей Олександр Єрохін, настоятель храму преподобного Іоанна Дамаскіна м. Нікополя ієрей Михаїл Гончаров, клірики Спасо-Преображенського кафедрального собору м. Нікополя протоієрей Миколай Маханько та протодиякон Андрій Великий.

За богослужінням молились заступник нікопольського міського голови Сокол Юрій Олександрович та Генеральний директор ПАТ “Нікопольський завод феросплавів” Куцін Володимир Семенович.

По завершенні молебню свяшеннослужителі окропили святою водою всіх присутніх та робочу техніку, а ієрей Михаїл Гончаров навіть піднявся на дах храму, де сам прийняв участь у вставновленні куполів та хрестів.

Куполи для храму великомученика Георгія Побідоносця були виготовлені в стилі барокко місцевими майстрами, при особистій участі – міського голови м. Нікополя Фісака Андрія Петровича, Народного Депутата України Шипко Андрія Федоровича та Генерального директора ПАТ “Нікопольський завод феросплавів” Куціна Володимира Семеновича.

Хрести ж, що були встановленні на верхівки куполів, виготовлені в майстернях Свято-Успенської Києво-Печерської Лаври. (подробнее)

Dymytriya_Solunskogo010Dymytriya_Solunskogo008В день пам’яті святого великомученика Димитрія Солунського, котрий постраждав за Христа у ІV столітті, Митрополит Криворізький і Нікопольський Єфрем з архіпастирським візитом відвідав храм на честь великомученика Димитрія в Довгинцівському районі міста Кривого Рогу, де очолив святкове богослужіння з нагоди престольного свята.

Архіпастиря з хлібом-сіллю та букетами квітів зустрічали вихованці недільної церковно-приходської школи.

Співслужити за Божественною Літургією владиці Єфрему прибули секретар Криворізької єпархії протоієрей Віктор Симонюк, намісник криворізького чоловічого монастиря священномученика Володимира, митрополита Київського і Галицького архімандрит Володимир (Нероба), благочинний Криворізького міського Південного благочиння протоієрей Володимир Борак та чисельне духовенство міста Кривого Рогу.

На малому вході Митрополит Єфрем за ревне служіння Церкві Божій нагородив настоятеля храму ієрея Миколая Беденка правом носіння золотого наперсного хреста.

Особливо посиленою була молитва за єдність Святого Православ’я, а також за мир та спокій в Українській державі.

На запричасному вірші протоієрей Володимир Златов, настоятель храму священномученика Онуфрія, першого єпископа Криворізького, виголосив проповідь на тему житія та земного подвигу святого великомученика Димитрія.

По завершенні Божественної Літургії владика, духовенство та миряни звершили хресний хід навколо святого храму, наприкінці котрого Митрополит Єфрем підніс молитву до святого великомученика Димитрія Солунського.

По закінченні богослужіння Високопреосвященніший владика побажав отцю настоятелю благодатної допомоги від Господа в подальшому служінні на користь Церкви Христової, а всім присутнім надав своє святительське благословіння. (подробнее)

Vsih_Skorbotnyh_RadistЩороку 6 листопада Православна Церква вшановує образ Божої Матері «Усіх скорботних Радість» (1688). В цей день своє храмове свято відзначає одна з церковних громад міста Нікополя, яка молиться у тимчасовому храмі, розташованому в особливому місці – поруч з міською лікарнею і тубдиспансером. Саме тому парафіяни і гості цього храму шукають допомоги, розради і заступництва у Божої Матері в його стінах.

В цьому році, Митрополит Криворізький і Нікопольський Єфрем прибув до свого другого кафедрального міста, щоб молитовно вшанувати ікону Пресвятої Богородиці «Усіх скорботних Радість» на честь церковного святкування заради цієї чудотворної святині.

За Божественною Літургією Його Високопреосвященству співслужили: благочинний Нікопольського міського благочиння протоієрей Миколай Марущак, благочинний Покровського благочиння протоієрей Володимир Качан, настоятель храму на честь ікони Божої Матері «Усіх скорботних радість» м. Нікополь протоієрей Роман Казновецький та духовенство благочиння.

На малому вході настоятель храму отець Роман з Благословення Патріарха Московського і всієї Русі Кирила, був нагороджений правлячим архієреєм ювілейною медаллю з нагоди 100-річчя відновлення патріаршества в РПЦ.

Під час богослужіння на сугубій єктенії були піднесені особливі прохання про єдність Святого Православ’я та за мир в Україні, а Високопреосвященніший владика біля Престолу Божого підніс молитву за мир на українській землі.

Наприкінці богослужіння було звершено хресний хід та молебень перед шанованою іконою «Всіх скорботних Радість». Насамкінець Митрополит Єфрем звернувся до всіх присутніх зі словами привітань та подякував настоятелю храму отцю Роману за його старанні труди направленні на будівництво і оздоблення святого храму – цієї земної келії Пресвятої Богородиці, та на спасіння душ ввіреної йому Богом пастви.

Дивитися галерею

< (подробнее)

DSC_0933В Неділю 23-тю після П’ятидесятниці в день святкування Казанської ікони Божої Матері (1612) відбулось урочисте богослужіння в храмі на честь цього чудотворного образу Пресвятої Богородиці у місті Кривому Розі. Новий величний собор було збудовано на історичному місці, де до 60-х років минулого століття стояв храм святого благовірного князя Олександра Невського в селищі Довгинцеве, поруч з головним залізничним вокзалом міста – «Кривий Ріг-Головний». В наші дні ця земна келія Цариці Небесної прикрашається трудами настоятеля храму протоієрея Анатолія Беденко, котрий, з нагоди престольного свята, запросив розділити радість молитовного єднання зі своєю паствою у стінах нового храму Митрополита Криворізького і Нікопольського Єфрема.

На церковному подвір’ї Високопреосвященнішого владику з хлібом-сіллю та букетами квітів зустрічали вихованці недільної школи.

За Божественною Літургією Митрополиту Єфрему співслужили:

  • благочинний Криворізького міського Південного благочиння протоієрей Володимир Борак;
  • намісник криворізького чоловічого монастиря священномученика Володимира, митрополита Київського і Галицького архімандрит Володимир (Нероба);
  • настоятель храму Казанської ікони Божої Матері м. Кривого Рогу протоієрей Анатолій Беденко;
  • клірик Спасо-Преображенського кафедрального собору м. Кривого Рогу протоієрей Євген Кльосов
  • настоятель храму святого великомученика Димитрія Солунського ієрей Миколай Беденко
  • клірик Спасо-Преображенського кафедрального собору м. Кривого Рогу  протодиякон Максим Онищенко;
  • клірик Спасо-Преображенського кафедрального собору м. Кривого Рогу диякон Вадим Мусевич.

Після читання Святого Євангелія до богомольців зі словом архіпастирського повчання звернувся Митрополит Єфрем.

На сугубій єктенії дияконом з церковного амвону були виголошені особливі прохання за настання миру на українській землі та за єдність Святого Православ’я, а Високопреосвященніший владика підніс біля Святого Престолу умиленну молитву до Господа за мир на Україні та примирення ворогуючих. (подробнее)

Vsenichne_BdinniaНапередодні дня святкування Казанській іконі Божої Матері (1612) Митрополит Криворізький і Нікопольський Єфрем звершив Всенічне Бдіння в Спасо-Преображенському кафедральному соборі м. Кривого Рогу.

Його Високопреосвященству співслужили клірики собору в священному сані: протоієрей Димитрій Телятников, протоієрей Олександр Горовенко, протоієрей Євген Кльосов, ієрей Олег Руденко, протодиякон Максим Онищенко, диякон Вадим Мусевич та диякон Павло Шахно. (подробнее)

Moleben01В день пам’яті святого мученика Уара і з ним семи вчителів християнських (бл. 307), в Свято-Миколаївському храмі м. Кривого Рогу, що знаходиться в Центрально-Міському районі міста, Митрополит Єфрем звершив молебень святителю і чудотворцю Миколаю, архієпископу Мир Лікійському перед його святими мощами та чудотворною іконою. (подробнее)

Universytet_tretiogo_viku01Universytet_tretiogo_viku02На початку поточного 2018 року за ініціативою народного депутату України Костянтина Павлова в Кривому Розі розпочав свою роботу Університет третього віку. Особливістю даної соціальної програми стало те, що студенти, котрі прийняли в ній участь, за віком є не молодше 60 років. Метою проекту стало бажання допомогти криворізьким пенсіонерам освоювати нові знання, розширювати кругозір, знаходити нових друзів та знайомих, активно спілкуватися з однолітками.

Протягом трьох семестрів навчання клірики Криворізьких храмів брали активну участь в соціальній програмі Університет третього віку. Спілкуючись із людьми похилого віку на духовні теми, священнослужителі, зокрема, повідали своїм слухачам про земне життя та вчення Господа і Бога нашого Іісуса Христа, основи православного віровчення та історію християнства на землі України.

Так наприклад, 25 жовтня у ході занять у Саксаганському районному центрі Університету третього віку відбулося заняття на тему “Християнські чесноти”. З лекцією перед студентами поважного віку виступив голова Молодіжного відділу Криворізької єпархії, настоятель храму святої мучениці Тетяни протоієрей Антоній Бондар.

У виступі священика мова йшла про основу християнської моральності, а саме про керівництво при виборі на всіх життєвих шляхах православної людини її совістю – голосом Божим, який допомагає відрізнити добро від зла. Багато уваги у виступі отець Антоній приділив важливості молитви як живого зв’язку людини з Богом та християнській іконі як розповіді Євангелія шляхом ілюстрації та зображення дії Божественної благодаті у святих людях, а не як ідолопоклонству.

Наприкінці заняття священнослужитель розповів про те, як послужив проповіді Христової віри святитель Алма-Атинський Миколай (Могилевський), пам’ять котрого відзначається Церквою цього дня та який народився на території сучасного П’ятихатського району Криворізької єпархії. (подробнее)

Liturgia_sobor10У Неділю 22-гу після П’ятидесятниці, в день пам’яті священномученика Лукіана Печерського, в Дальніх печерах (1243), Митрополит Єфрем очолив богослужіння в Спасо-Преображенському кафедральному соборі м. Кривого Рогу.

За Божественною Літургією святителя Іоанна Златоуста правлячому Архієрею співслужили клірики криворізького кафедрального собору. (подробнее)

Vechirnya_003Напередодні недільного дня Митрополит Криворізький і Нікопольський Єфрем звершив Всенічне Бдіння в Спасо-Преображенському кафедральному соборі м. Кривого Рогу.

Його Високопреосвященству співслужили клірики собору в священному сані: протоієрей Олександр Горовенко, протоієрей Євген Кльосов, ієрей Олег Руденко, протодиякон Максим Онищенко, диякон Вадим Мусевич та диякон Павло Шахно. (подробнее)

Iverskoi_ikony10В день, коли Свята Церков вшановує Іверську ікону Божої Матері, Митрополит Криворізький і Нікопольський Єфрем звершив Божественну Літургію в храмі Іверської ікони Божої Матері м. Кривого Рогу.

Вихованці недільної школи духовними співами зустріли владику Єфрема біля входу до храму. (подробнее)

Zmagannya_z_avtoslalomu0621 жовтня клірик Криворізької єпархії УПЦ ієрей Георгій Гецко прийняв участь у відкритті змагань з автослалому та благословив організаторів та учасників змагань.

Дане змагання організували BMW Family Krivbass за підтримки народного депутата Верховної ради Гальченка Андрія Володимировича. (подробнее)

Liturgiya_001Liturgiya_002У день пам’яті святителя і сповідника Миколая, митрополита Алма-Атинського – особливо шанованого святого Криворізької єпархії, у храмі святої мучениці Тетяни м. (подробнее)

Sviato_Pokrovskiy_hram15У свято Єрусалимської ікони Божої Матері (48), Митрополит Криворізький і Нікопольський Єфрем звершив Божественну Літургію у Свято-Покровському храмі смт Широке Широківського району, прибувши на запрошення настоятеля храму, благочинного Широківського благочиння протоієрея Василя Яводчака. Перед початком богослужіння на церковному подвір’ї перед входом до храму зібралися учні недільної школи, які вітали свого архіпастиря хлібом-сіллю та квітами.

За Божественною Літургією правлячому Архієрею співслужили: благочинний Широківського благочиння протоієрей Василь Яводчак, благочинний Криворізького міського Центрального благочиння протоієрей Анатолій Риженко, благочинний Криворізького міського Південного благочиння протоієрей Володимир Борак та священики з числа кліру Криворізької єпархії.

За богослужінням молились: заступник голови Інгулецької районної в місті Кривому розі ради Жеребило Сергій Васильович, голова Широківської районної ради Ситніченко Євген Володимирович та голова селищної ОТГ Кокул Олександр Анатолійович.

На Малому Вході правлячий Архієрей з благословіння Патріарха Московського і всієї Русі Кирила, нагородив настоятеля Свято-Покровського храму протоієрея Василя Яводчака ювілейною медаллю РПЦ з нагоди 100-річчя відновлення патріаршества.

По запричастному вірші повчальне слово про шанування Пресвятої Богородиці виголосив настоятель храму святої преподобномучениці Євдокії  с. Явдотівка Широківського району протоієрей Олег Косач.

Чисельні богомольці цього дня причастилися Святих Христових Таїн від рук правлячого Архієрея.

Після завершення Літургії Митрополит Єфрем, у співслужінні духовенства звершив молебень до Пресвятої Богородиці перед її чудотворною іконою найменованою Єрусалимською та підніс до Цариці Небесної особливу молитву з нагоди церковного шанування Її святого образу цього дня.

Наприкінці богослужіння Митрополит Єфрем висловив слова вдячності всім, хто прийшов цього дня помолитися та віддати честь і хвалу Цариці Небесній, просячи Її заступництва і покровительства. (подробнее)

Наш адрес:
ул. Церковная, 4
г. Кривой Рог
Днепропетровская обл.
50000 Украина
Наш телефон:
(0564) 90-19-53
Наш e-mail:
consistoria@meta.ua

 Управление Выйти Обратная связь