nedilne_bogoslyzinia006У  33-ю Неділю після П’ятидесятниці, по Богоявленні, в день пам’яті преподобного Феодосія Великого(529), Митрополит Криворізький і Нікопольський Єфрем очолив служіння Священної літургії у Криворізькому Спасо-Преображенському кафедральному соборі. (подробнее)

Якщо Константинопольський патріарх — Вселенський не тільки за титулом, чому його не обирає вся Вселенська Церква? — Керуючий справами УПЦ

З огляду на всі заяви, які останнім часом робить Патріарх Варфоломій, виникає все більше і більше питань. І це не порожні питання, це питання, які задає паства.

Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ публікує актуальний коментар Керуючого справами УПЦ митрополита Бориспільського і Броварського Антонія з посиланням на facebook.com/MitropolitAntoniy.

Перш за все, про розуміння титулу «Вселенський Патріарх». Можна багато міркувати про історичне походження цього титулу, про те, як його розуміли в V або XI століттях. Але нам важливіше те, що нині Константинопольський патріарх, судячи з його дій, розуміє цей титул занадто буквально – в якості претензії на владу у Вселенській Церкві. Саме в цій якості Патріарх Варфоломій вважає себе в праві втручатися в справи інших Помісних Церков.

Наша багатомільйонна паства і ми – архієреї Української Православної Церкви, вправі запитати – на якій же підставі засновані ці претензії?

У 2014 році єпископат нашої Церкви на Архієрейському Соборі обрав нашого Предстоятеля – Блаженнішого Митрополита Онуфрія. Саме тому, він для наших архієреїв, духовенства і мирян – Господин і Отець. Це просто і очевидно.

І тоді цілком закономірно запитати, чому Патріарх, обраний кількома архієреями іншої Церкви на території Туреччини (уряд якої, до речі, називає його не інакше, як «Стамбульський Фанарський Грецький Патріарх») повинен бути нашим господином і отцем?

Якщо «Вселенський Патріарх», це щось більше, ніж один з пишних титулів давно минулої візантійської епохи, а щось більше, то чому цього самого патріарха не обирає вся Вселенська церква? Папа Римський, який також претендує на вселенську владу в рамках своєї конфесії, обирається конклавом кардиналів, які представляють всю Римсько-католицьку церкву. Але чи обирали Патріарха Варфоломія ті Церкви, у справи яких він активно втручається?

Зрозуміло, що можна скільки завгодно маніпулювати стародавніми документами, виривати з контексту канони і притягувати за вуха прецеденти минулих епох. (подробнее)

Bogoyavlenskiy_Hram_018У Післясвято Богоявлення, Собор святого славного пророка, Предтечі і Хрестителя Господнього Іоанна, Митрополит Криворізький і Нікопольський Єфрем завершив святковий круг Різдвяних і Богоявленських богослужінь, традиційно очоливши Божественну Літургію в Свято-Богоявленському храмі міста Кривого Рогу. (подробнее)

Sv.Bogoyavlennia_2Увечері, напередодні Святого Богоявління,  свята Хрещення Господа Бога і Спаса нашого Ісуса Христа Митрополит Криворізький і Нікопольський Єфрем у Спасо-Преображенському кафедральному соборі міста Кривого Рогу очолив святкову Всеношну, що складалася з великого повечір’я, літії з чином освячення п’яти хлібів і утрені. (подробнее)

nedilia_pered_bogojvlehiam019В Неділю перед Богоявленням, в день пам’яті собору 70-ти апостолів та преподобного Ахіли диякона Печерського, управляючий Криворізькою єпархією Високопреосвященійший Митрополит Єфрем, з архіпастирським візитом відвідав Свято-Миколаєвський храм, що в місті Кривому Розі, в якому очолив Божественну Літургію. (подробнее)

vasulia_velukogo029В день, коли всі православні християни відзначають велике свято Обрізання Господа Бога і Спаса нашого Іісуса Христа та день пам’яті святителя Василія Великого, архієпископа Кесарії Каппадокійської (379), Митрополит Єфрем, на запрошення благочинного Широківського благочиння протоієрея Василія Яводчака, з нагоди Дня Тезоіменитства та особистого ювілею – 50-річчям від дня народження, прибув до Свято-Покровського храму що знаходиться в смт. Широке.

Перед початком Літургії, під супровід церковного дзвону, Владику зустрічали вихованці недільної школи.

Божественну Літургію своєму Архіпастиреві співслужили секретар Криворізької єпархії протоієрей Віктор Симонюк, намісник криворізького чоловічого монастиря священномученика Володимира, митрополита Київського і Галицького архімандрит Володимир (Нероба), благочинний Криворізького міського Центрального благочиння протоієрей Анатолій Риженко, благочинний Криворізького районного благочиння протоієрей Борис Бабешко, благочинний Нікопольського благочиння протоієрей Миколай Марущак, благочинний Покровського благочиння протоієрей Володимир Качан, благочинний Апостолівського благочиння архімандрит Ілія (Лук’яненко) та настоятелі міських і районних храмів.

vasulia_velukogo023На  Малому Вході, з благословення Предстоятеля УПЦ, Блаженнішого Митрополита Київського і всієї України Онуфрія, правлячий Архієрей нагородив отеця-ювіляра орденом Української Православної Церкви святителя Димитрія Ростовського.

На сугубій єктенії були виголошені особливі прохання про припинення пандемії короновірусу COVID-19 та за медичних працівників, що несуть свій жертовний подвиг в “исцелении страждущих”.

По запричасному вірші, Різдвяне послання Митрополита Криворізького і Нікопольського Єфрема, виголосив протоієрей Миколай Марущак. (подробнее)

panuhida002Митрополит Криворізький і Нікопольський Єфрем на Центральному кладовищі Кривого Рогу відслужив панахиду за колишнім головою Криворізької міської ради Григорієм Івановичем Гутовським (+1993), який залишив світлу пам’ять про своє градоправління. Також вшанувати пам’ять про колишнього градоначальника прийшло теперішнє і колишнє керівництво міста на чолі з наступниками Григорія Івановича за посадою – Любоненком Ю.В., Вілкулом Ю.Г. та Павловим К.Ю.

По завершенні богослужіння владика Єфрем звернувся до учасників панахиди з повчальним словом.

Під молитовний спів архієрейського хору «Блажени, яже избрал и приял еси, Господи» присутні поклали квіти до місця вічного спочинку пріснопам’ятного раба Божого Григорія та його дружини раби Божої Раїси.

****

Григорій Іванович Гутовський був останнім радянським мером, депутатом Верховної ради двох скликань, який зіграв велику роль для рідного міста, тринадцять років очолюючи Криворізький міськвиконком. Його діяльність стосувалася соціального та промислового будівництва, також в 1990 році за його підтримки був закладений Спасо-Преображенський кафедральний собор на лобному місці міста, яке нині є географічним і духовним центром мегаполісу. Хоча за часів діяльності Гутовського й панував атеїзм, та вчинки і прагнення цього керівника були, по суті, гідними християнина: робити добро людям.

panuhida003За ініціативою Гутовського Г.І. було відкрито завод великопанельних конструкцій громадських споруд, завдяки якому в місті з’явилась більшість високоповерхових мікрорайонів, серед яких 1-й, 2-й і 3-й Східний, Всебратське-2, 4-й, 5-й і 7-й Зарічний, Сонячний, Гірницький, Індустріальний та інші. Карта Кривого Рогу стала значно просторішою і багатшою новими житловими масивами. Крім цього, будувалися нові школи, дитячі садки та інші об’єкти інфраструктури, завдяки яким підвищувався рівень життя населення Кривого Рогу. (подробнее)

hram_rizdva_hrustovogo014У Неділю 31-шу після П’ятидесятниці, після Різдва Христового, у свято праведного Іосифа Обручника, Давида царя і Якова, брата Господнього, Митрополит Криворізький і Нікопольський Єфрем звершив святкову Божественну літургію в храмі Різдва Христового, що на мікрорайоні Східному-2 міста Кривого Рогу. (подробнее)

«Таинство странное вижу и преславное:
небо – вертеп; престол Херувимский – Деву;
ясли – вместилище, в них же возлеже
невместимый Христос Бог,
Его же, воспевающе, величаем».
(Праздн. Кан., ирмос 9 п.).

Возлюбленные о Господе отцы, братия и сестры!

rizdvoСнова круг времен привел нас к светлому празднику Рождества Христова, всегда уносящему нашу мысль в пределы Вифлеемской веси, где в убогой пещере, в ночной тиши «Отроча родися нам Сын, и дадеся нам». (Ис. 9, 8). О преславном пришествии в мир Божьего Сына святитель Афанасий, патриарх Александрийский, говорит: «Желая оказать людям верную помощь, Слово Божие приходит как человек, приемля на Себя тело подобно телам человеческим… Чтобы те, которые не захотели познать Его из промышления о Вселенной, хотя из телесных Его дел познали бы Божие во плоти Слово, а чрез Него и Отца». (2 Слово о воплощении Бога-Слова). Воистину «таинство странное и преславное», ибо с пришествием в мир Мессии – Христа Сына Божия, в дверь нашей земной жизни вошла нескончаемая радость, как говорит преподобный Исаак Сирин: «Пришествием Своим Христос излиял благодать Свою на мир… и в неизреченном Таинстве соединил Он нас с Собой». (Сл. 55).

В величайшем таинстве Рождества Христова человечество познало, что Бог наш, в Которого мы веруем и Имя Которого мы исповедуем, не отвлеченное понятие всесовершенного бытия, а Бог наш есть Бог живой, Источник жизни, Сокровище всякого блага, «о Нем бо живем и движемся и есмы» (Деян. 17, 28); что жизнь во всей гармоничной красоте не случайное стихийное явление природы, а непостижимый дар Творца, Которым человек облагодатствован, а через пришествие в мир Сына Божьего и обожен, чтобы с Ним, в Его Божественной правде вечно наслаждаться беспредельным благоволением своего Премудрого Создателя.

Вот, возлюбленные празднолюбцы великого таинства, какую животворную радость вселил в человеческую душу Богомладенец Христос. В воплощении Христовом открылась людям глубина Премудрости Божьей, и только она могла примирить создание с Создателем человека – Богом. (подробнее)

stefana017Щороку на третій день Різдва Христового, православні віруючі молитовно вшановують пам’ять святого апостола первомученика і архідиякона Стефана – першого християнина, який, після зішестя Святого Духа на апостолів, постраждав за віру Христову.

Цього дня Митрополит Єфрем, при дотриманні карантинних норм і обмежень, звершив святкову Божественну Літургію у храмі первомученика і архідиякона Стефана міста Кривого Рогу, що по вулиці Дишинського в районі селища Дубова Балка («Більшовик»). (подробнее)

nikopolj006На другий день свята Різдва Христового, день святкування Собору Пресвятої Богородиці, Митрополит Криворізький і Нікопольський Єфрем відвідав свою другу кафедру – місто Нікополь, де звершив святкову Божественну Літургію в Спасо-Преображенському кафедральному соборі. (подробнее)

vehirnia007Ввечері, в день святкування Різдва Господа Бога і Спаса нашого Іісуса Христа Митрополит Криворізький і Нікопольський Єфрем очолив святкову вечірню в Спасо-Преображенському кафедральному соборі Кривого Рогу. Привітати свого архіпастиря зі святом Різдва Христового в кафедральний собор прибули священнослужителі єпархії та численні віруючі. (подробнее)

rizdvо_xrustove018Вночі, напередодні свята Різдва Христового, Митрополит Криворізький і Нікопольський Єфрем у Спасо-Преображенському кафедральному соборі міста Кривого Рогу очолив святкову Всеношну, що складалася з великого повечір’я, літії з чином освячення п’яти хлібів і утрені. (подробнее)

navechirie_ rizdva017У Навечір’я Різдва Христового, у Спасо-Преображенському кафедральному соборі Кривого Рогу Митрополит Криворізький і Нікопольський Єфрем звершив Царські часи та Божественну Літургію святителя Василія Великого, за котрими йому співслужили клірики собору. (подробнее)

Blagodiyniy_ZahidВвечері, напередодні свята Різдва Господа Бога і Спаса нашого Іісуса Христа, біля памятної Свято-Татіанівської каплиці, розташованої при спортивному клубі “БАРС” відбувся благодійний захід, присвячений спомину радісної події пришестя в світ Сина Божого. (подробнее)

Nedilia_sviatyh_otciv008В Неділю 30-у після П’ятидесятниці, перед Різдвом Христовим, святих отців, Митрополит Криворізький і Нікопольський Єфрем очолив богослужіння в Спасо-Преображенському кафедральному соборі Кривого Рогу.

За Божественною Літургією святителя Іоанна Златоуста Архіпастирю співслужили священнослужителі з числа кліру кафедрального собору м. (подробнее)

nedilne_bogoslyzinea016В Неділю 29-у після П’ятидесятниці, в день пам’яті святих праотців, Митрополит Криворізький і Нікопольський Єфрем очолив богослужіння в Спасо-Преображенському кафедральному соборі Кривого Рогу.

За Божественною Літургією святителя Іоанна Златоуста Архіпастирю співслужили священнослужителі з числа кліру кафедрального собору м. (подробнее)

nedilne_bogoslyzinea008В Неділю 28-му після П’ятидесятниці, в день пам’яті   Святителя Амвросія Медиоланського(397), Митрополит Криворізький і Нікопольський Єфрем очолив богослужіння в Спасо-Преображенському кафедральному соборі Кривого Рогу.

За Божественною Літургією святителя Іоанна Златоуста Архіпастирю співслужили священнослужителі з числа кліру кафедрального собору м. (подробнее)

sviatutelia_mukolaia009В день пам’яті святителя Миколая, архієпископа Мир Лікійських, чудотворця (бл. 345), православні криворіжці зібралися у Свято-Миколаївському храмі, що в історичному центрі свого міста, щоб молитовно відсвяткувати торжество небесного покровителя Кривого Рогу.

За наявними історичними відомостями можна стверджувати, що ще в 1761 році на цьому місці, у поселенні біля злиття річок Інгульця і ​​Саксагані, була відкрита дерев’яна Свято-Миколаївська церква, і з тих пір святитель Миколай проявляє своє заступництво і молитовне піклування про поселення, що стало в наші дні містом з майже 700-тисячним населенням. Саме тут була заснована в 1775 році поштова станція Кривий Ріг, початок якої дав нині вже канонізований святий праведний Петро Калнишевський, останній кошовий отаман Запорізької Січі. У цьому храмі на початку ХХ століття молилися і перші єпископи Кривого Рогу –  святі священномученики Онуфрій (Гагалюк) і Порфирій (Гулевич). На жаль, незабаром після арешту архіпастирів храм був закритий і зруйнований, а святі ікони з храму, за однією з версій, були скинуті в одну зі старих шахт Кривого Рогу. Уже після утворення Криворізької єпархії, в 2001 році трудами владики Єфрема на місці поруч із зруйнованим храмом виник новий храм, перебудований з існуючого приміщення у вигляді базиліки, який і продовжив історію стародавнього храму в новітній час. А в 2018 році до храму повернулась одна з ікон зі зруйнованого за радянських часів Свято-Миколаївського храму, що була врятована від знищення благочестивою християнкою, котра довгі роки переховувала святиню в своїй оселі.

sviatutelia_mukolaia049Напередодні ввечері, 18-го грудня, Митрополит Єфрем звершив Всенічне бдіння у Свято-Миколаївському храмі міста. За богослужінням Високопреосвященніший владика у співслужінні духовенства звершив читання акафісту святителю та чудотворцю Миколаю. На літії владика Єфрем освятив хліби, пшеницю, вино і єлей, а також помазав священнослужителів та богомольців освяченим єлеєм. (подробнее)

InauguraciyaInauguraciya001В день пам’яті святої великомучениці Варвари (бл. 306) в сесійному залі Криворізької міської ради відбулась інаугурація новообраного мера м. (подробнее)

apostola_Andriya_011В день пам’яті святого апостола Андрія Первозванного (бл. 62) святкує своє престольне свято парафія Свято-Андріївського храму, що знаходиться в Центрально-Міському районі міста Кривого Рогу. Цього дня, розділити радість молитовного єднання зі своєю паствою, до храму апостола Андрія Первозванного прибув  Митрополит Криворізький і Нікопольський Єфрем.

Біля храму правлячого Архієрея з хлібом-сіллю та букетами квітів зустріли наймолодші прихожани.

За Божественною Літургією правлячому Архієрею співслужили намісник чоловічого монастиря священномученика Володимира, митрополита Київського і Галицького м. Кривий Ріг архімандрит Володимир (Нероба), благочинний Криворізького міського Центрального благочиння протоієрей Анатолій Риженко, настоятель храму святої великомучениці Єкатерини м. Кривий Ріг протоієрей Сергій Овечкин та настоятель Свято-Андріївського храму м. Кривий Ріг ієрей Діонісій Риженко.

Під час богослужіння на сугубій єктенії були піднесені молитовні прохання про позбавлення людей від смертоносної інфекції.

При традиційно великому зібранні богомольців, чисельні віруючі приступили до святого Причастя Тіла і Крові Христових.

По закінченні Божественної Літургії, правлячий Архієрей у співслужінні духовенства звершив молебень, наприкінці котрого Високопреосвященніший владика підніс умиленну молитву до святого апостола Андрія Первозванного.

По закінченні богослужіння Митрополит Єфрем звернувся до чисельних богомольців, котрі цього дня з усього міста стеклися до святого храму, зі словом архіпастирського повчання. Владика подякував настоятелю Свято-Андріївського храму ієрею Діонісію Риженко за його пастирські труди i служіння на благо ввіреної йому Богом пастви.

Наостанок, настоятель храму подякував Архіпастирю за радість спільної молитви, а правлячий Архієрей надав усім присутнім своє святительське благословіння.

подробнее)

molebin_mukolauy001В свято ікони Божої Матері, йменованої “Знамення”, в Свято-Миколаївському храмі м. Кривого Рогу, що знаходиться в Центрально-Міському районі міста, Митрополит Єфрем звершив молебень святителю і чудотворцю Миколаю, архієпископу Мир Лікійському перед його святими мощами та чудотворною іконою. (подробнее)

sviatoj_ekaterinu025За усталою традицією, в день пам’яті  святої великомучениці Єкатерини (305-313), Митрополит Криворізький і Нікопольський Єфрем відвідав Свято-Катеринівську парафію, що знаходиться  на самій північній околиці Кривого Рогу – житловому масиві Північного Гірничо-Збагачувального  Комбінату.

Напередодні ввечері Архіпастир очолив Всенічне бдіння в Спасо-Преображенському кафедральному соборі м. Кривого Рогу. Перед початком богослужіння, для молитовного поклоніння віруючими, був винесений ковчег з часткою святих мощей святої великомучениці Єкатерини.

В сам святковий день на церковному подвір’ї Свято-Єкатерининського храму владику Єфрема з хлібом-сіллю зустрічали наймолодші парафіяни – вихованці недільної школи.

За Божественною Літургією Його Високопреосвященству співслужили намісник чоловічого монастиря священномученика Володимира, митрополита Київського і Галицького м. Кривий Ріг архімандрит Володимир (Нероба), благочинний Криворізького Міського Північного благочиння протоієрей Георгій Базилевский, благочинний Криворізького Міського Центрального благочиння протоієрей Анатолій Риженко, настоятель храму святої великомучениці Єкатерини протоієрей Сергій Овечкін та запрошене духовенство.

sviatoj_ekaterinu022На Малому Вході, з благословення Предстоятеля Української Православної Церкви, Блаженнішого Митрополита Київського і всієї України Онуфрія, Митрополит Єфрем нагородив палицею за старанні пастирські труди клірика Свято-Катеринівського храму м. Кривий Ріг протоієрея Петра Петриляка.

Під час богослужіння на сугубій єктенії були піднесені молитовні прохання про позбавлення людей від смертоносної інфекції.

На запричастному вірші з повчальною проповіддю на тему життя та подвигу Святої Великомучениці Єкатерини, до всіх присутніх,  звернувся настоятель храму Святих благовірних князів Петра і Февронії м. (подробнее)

nedilne_bogoslyzinia004В Неділю 26-у після П’ятидесятниці, день пам’яті святого Благовірного Великого князя Олександра Невського та святителя Митрофана Вороніжського, Митрополит Криворізький і Нікопольський Єфрем очолив богослужіння в Спасо-Преображенському кафедральному соборі Кривого Рогу. (подробнее)

vvedenia020В день свята Введення у храм Пресвятої Владичиці нашої Богородиці і Приснодіви Марії, Митрополит Криворізький і Нікопольський Єфрем  очолив святкову Божественну Літургію в Свято-Введенському храмі, що знаходиться на мікрорайоні 5-й Зарічний міста Кривого Рогу.

Перед початком богослужіння правлячого Архієрея з хлібом-сіллю та букетами квітів зустрічали вдячні прихожани та вихованці недільної школи, що діє при храмі.

За Божественною Літургією Митрополиту Єфрему співслужили намісник чоловічого монастиря священномученика Володимира, митрополита Київського і Галицького м. Кривий Ріг архімандрит Володимир (Нероба),  настоятель Свято-Введенського храму м. Кривий Ріг і благочинний Криворізького міського Північного благочиння протоієрей Георгій Базилевський, благочинний Криворізького міського Центрального благочиння протоієрей Анатолій Риженко та запрошене духовенство.

Також серед почесних гостей в храмі молився кандидат в мери Кривого Рогу Павлов К. Ю. зі своєю командою.

На сугубій єктенії були виголошені особливі прохання про припинення пандемії короновірусу COVID-19 та за медичних працівників, що несуть свій жертовний подвиг в “исцелении страждущих”.

Чисельні віруючі цього дня приступили до  Сповіді та Причастя Святих Христових Таїн.

По завершенні Божественної Літургії відбулось славлення Пресвятій Богородиці і Приснодіві Марії.

По закінченні богослужіння Митрополит Єфрем звернувся до присутніх богомольців із словом архіпастирського повчання. Також, Владика подякував настоятелю Свято-Введенського храму м. Кривого Рогу протоієрею Георгію Базилевському за його старанне і ревне служіння.

Наостанок, настоятель храму подякував Архіпастирю за радість спільної молитви, а Високопреосвященніший владика надав усім присутнім в храмі богомольцям своє святительське благословіння. (подробнее)

svsch.Porfyriy_010В середу 26-тої неділі після П’ятидесятниці, Митрополит Криворізький і Нікопольський Єфрем з архіпастирським візитом відвідав храм священномученика Порфирія, єпископа Криворізького м. Кривий Ріг, де очолив Божественну Літургію з нагоди престольного свята. (подробнее)

Liturgiya_006В Неділю 25-ту після П’ятидесятниці, день пам’яті святого апостола і євангелиста Матфея (бл. 60), Митрополит Криворізький і Нікопольський Єфрем звершив богослужіння в Спасо-Преображенському кафедральному соборі Кривого Рогу.

За Божественною Літургією святителя Іоанна Златоуста Архіпастирю співслужили священнослужителі з числа кліру кафедрального собору м. (подробнее)

Ioanna_Zlatousta_002В четвер 25-тої неділі після П’ятидесятниці, день пам’яті святителя Іоанна Златоуста, архієп. Константинопольського (407) Митрополит Криворізький і Нікопольський Єфрем звершив святове богослужіння в Спасо-Преображенському кафедральному соборі м. (подробнее)

Zbory_001В день пам’яті апостолів від 70-ти Ераста, Олімпа, Родіона, Сосипатра, Кварта и Тертія (І) в Малому залі засідань Управління Криворізької єпархії відбулось засідання єпархіальної ради під головуванням Митрополита Криворізького і Нікопольського Єфрема.

Перед початком зборів присутні помолились за вічний спочинок душ новопреставленого Патріарха Сербського Іринея (Гавриловича) та Митрополита Київського і всієї України Володимира (Сабодана), котрому в цей день виповнилося б 85 років. (подробнее)

Liturgiya_004В Неділю 24-ту після П’ятидесятниці, свято ікони Божої Матері, іменованої «Скоропослушниця», Митрополит Криворізький і Нікопольський Єфрем звершив богослужіння в Спасо-Преображенському кафедральному соборі Кривого Рогу.

За Божественною Літургією святителя Іоанна Златоуста Архіпастирю співслужили священнослужителі з числа кліру кафедрального собору м. (подробнее)

hram_sviatago_nikolaia005В суботу 24-ї неділі після П’ятидесятниці, в день пам’яті Собору Архістратига Божого Михаїла та прочих небесних сил безплотних, Високопреосвященнійший Митрополит Єфрем звершив Божественну Літургію в храмі Святителя Божого Миколая міста Кривий Ріг. (подробнее)

Канцелярія Криворізької єпархії доводить до Вашого відома, що 21 листопада відзначається День Гідності та Свободи і 28 листопада День пам’яті жертв голодоморів.

У зв’язку з цим, з благословення Митрополита Криворізького і Нікопольського Єфрема, необхідно в вищезазначені дні в усіх храмах Криворізької єпархії УПЦ провести панахиди за загиблими в боротьбі за свободу і незалежність України та за жертвами голодоморів. (подробнее)

Liturgiya_005В Неділю 23-тю після П’ятидесятниці, день пам’яті святих мучеників Акиндина, Пігасія, Єлпідифора, Анемподисти і тих, що з ними (близько 341-345), Митрополит Криворізький і Нікопольський Єфрем очолив богослужіння в Спасо-Преображенському кафедральному соборі Кривого Рогу. (подробнее)

petra_kalnehevskogo020В п’ятницю 23-ї неділі після П’ятидесятниці, в день пам’яті святого праведного Петра Калнишевського (1803), Митрополит Криворізький і Нікопольський  Єфрем прибув до храму, що заснований в м. Кривому Розі на честь останнього кошового отамана.

На порозі храму, свого Архіпастиря зустріли  Голова виконкому Центральної районної в місті Кривому Розі Ради Нєженцев Сергій Володимирович та вдячні парафіяни. (подробнее)

molebin002В день пам’яті священомученика  Зиновія Егейского та сестри його Зиновії (285), в Свято-Миколаївському храмі м. Кривого Рогу, що знаходиться в Центрально-Міському районі міста, Митрополит Єфрем звершив молебень святителю і чудотворцю Миколаю, архієпископу Мир Лікійському перед його святими мощами та чудотворною іконою. (подробнее)

vmc.Paraskevy_005У вівторок 23 седмиці після П’ятидесятниці, день пам’яті святої великомучениці Параскеви, нареченої П’ятниця (ІІІ), Митрополит Криворізький і Нікопольський Єфрем очолив Божественну Літургію у храмі святої Параскеви, що знаходиться у крайній північній частині міста Кривого Рогу – на мікрорайоні Даманському.

 Перед початком богослужіння правлячого Архієрея тепло зустрічали вихованці недільної школи, що діє при храмі.

За богослужінням Його Високопреосвященству співслужили благочинний Північного міського благочиння протоієрей Георгій Базилевський, благочинний Криворізького Міського Центрального благочиння протоієрей Анатолій Риженко, настоятель храму Великомучениці Параскави протоієрей Ростислав Гомзяк  та священнослужителі з числа кліру Криворізької єпархії.

Знаменна духовна подія щороку збирає багато прихожан і гостей для спільної молитви, до неї цього дня долучився і заступник голови Тернівської районної у місті Кривому Розі ради Кушнір Сергій Іванович.

Після читання Святого Євангелія Владика звернувся до народу Божого зі словом архіпастирського повчання.

На сугубій єктенії були виголошені особливі прохання про позбавлення людей від смертоносної інфекції.

По запричасному вірші до присутніх із проповіддю на тему життя та подвигу святої великомучениці Параскеви П’ятниці звернувся настоятель храму святої великомучениці Варвари м. Кривий Ріг протоієрей Роман Лесюк.

По завершенні Божественної Літургії Владика, у співслужінні духовенства, звершив молебень, наприкінці котрого Митрополит Єфрем підніс молитву до святої великомучениці Параскеви.

Після завершення богослужіння Архіпастир звернувся до присутніх на храмовому святі зі словом привітання. Архієрей тепло подякував настоятелю храму протоієрею Ростиславу Гомзяку за старанні труди у ввіреній йому парафії та благословив на подальші звершення у славу Божу. (подробнее)

Наш адрес:
ул. Церковная, 4
г. Кривой Рог
Днепропетровская обл.
50000 Украина
Наш телефон:
(097) 422-74-07
Наш e-mail:
consistoria@meta.ua

 Управление Выйти Обратная связь