Пасхальне послання
Патріарха Московського і всієї Русі КИРИЛА

Преосвященні архіпастирі, високоповажні отці,
всечесні ченці та черниці, дорогі брати і сестри!

ХРИСТОС ВОСКРЕС!

Voskreseniye_soshestvie-vo-adМилістю Всещедрого Бога ми сподобилися дочекатись світлосяйної великодньої ночі й знову радіємо славному Христовому Воскресінню. Сердечно вітаю всіх вас, мої дорогі, з цим великим святом і торжеством із торжеств.

Майже дві тисячі років віддаляють нас від згадуваної нині події. Однак щороку ми з незмінним духовним трепетом святкуємо Воскресіння Господнє, безустанно засвідчуючи винятковість того, що сталось у гробовій печері біля стін древнього Ієрусалима.

Увесь земний шлях Сина Божого: від Його чудесного Втілення до страждань і страшної смерті на Хресті — є обіцянням Творця, яке Він дав колись нашим прабатькам. Бог обіцяв послати у світ Того, Хто візьме на Себе наші немочі, понесе наші хвороби (Іс. 53, 4) і спасе людей Своїх від їхніх гріхів (Мф. 1, 21). Цю обіцянку Господь підтверджував неодноразово через Своїх пророків. Цій обіцянці Він залишався вірним навіть тоді, коли народ Ізраїлю відступав від завіту й порушував волю Творця.

У Воскресінні ж Христовому явлена у повноті любов Божа, адже подолано, нарешті, смерть — останній рубіж, що відчужував людину від істинного Джерела життя. І хоча фізична смерть існує, вона більше неспроможна вбивати наші душі, тобто позбавити нас життя вічного у спілкуванні з Творцем. Смерть переможена — її жало вирване (1 Кор. 15, 55). Полонив полон Господь (Єф. 4, 8) і зруйнував пекло. У Бога не залишається неспроможним жодне слово (Лк. 1, 37) — воістину Він воскрес, як сказав (Мф. 28, 6)!

Цього року народи Землі зазнають особливих випробувань. Згубна пошесть поширилася по всьому світу, досягнувши і наших країн. Влада запроваджує обмежувальні заходи, для того щоб запобігти вибуховому поширенню епідемії. (подробнее)

Пасхальне послання

Предстоятеля Української Православної Церкви

Блаженнішoго Митрополита Київського і всієї України Онуфрія

Архіпастирям, пастирям, чернецтву

та всім вірним чадам

Української Православної Церкви

 

ХРИСТОС ВОСКРЕС!

Блаженнейший-Митрополит-Онуфрий-2020Цими вічно живими і дорогими серцю словами поздоровляю всіх Вас: боголюбиві Архіпастирі й пастирі, благочестиві іноки та інокині, дорогі брати й сестри, — вірні чада нашої Святої Української Православної Церкви, — зі світлим Празником Преславного Воскресіння Господа Бога і Спасителя нашого Іісуса Христа.

Празник Воскресіння Христового є найбільшим із усіх наших Православних Свят. Воскресіння Христове іменується «празників Празник і Торжество із торжеств» (Пасх. канон, 8 пісня, ірмос), тому що у Світлому Христовому Воскресінні ми святкуємо перемогу життя над смертю.

Син Божий, Друга Іпостась Святої Живоначальної Троїці, по Своїй безмежній любові до нас, падших людей, приклонив Небо і зійшов на землю; взяв на Себе людську природу, освятив, очистив і спас її. Син Божий, наш Спаситель і Господь, на Хресті розірвав рукописаніє наших гріхів, звільнив нас від влади диявола і забрав нас із руки його. Коли наш Спаситель, як Людина, помер на Хресті і зійшов душею в пекло, — це було завершенням іскупительного подвигу Спасителя. (подробнее)

ПАСХАЛЬНЕ  ПОСЛАННЯ
МИТРОПОЛИТА КРИВОРІЗЬКОГО І НІКОПОЛЬСЬКОГО ЄФРЕМА

БОГОЛЮБИВИМ ПАСТИРЯМ ТА ВІРНИМ ЧАДАМ
КРИВОРІЗЬКОЇ ЄПАРХІЇ
УКРАЇНСЬКОЇ ПРАВОСЛАВНОЇ ЦЕРКВИ

ХРИСТОС ВОСКРЕС!

Возлюблені у Господі отці, брати і сестри!

PaskhaВ духовному захопленні від чудесної події – Воскресіння Христового свята Православна Церква, яка об’єднує «від заходу і півночі, і моря, і сходу чад своїх», від повноти материнської любові закликає на пир віри та чадолюбства усіх народжених на землі, гукає: «Прийдіть, в цей святковий день Воскресіння скуштуємо, як молодого вина, божественної радості та прилучимось Царству Христа» (Пісня 8 Канону Пасхи), бо «Винуватець нашого спасіння, Господь наш Ісус Христос, що став «навіки Первосвящеником за чином Мелхиседековим» (Євр. 6, 20), «приніс в жертву Самого Себе» (Євр. 7, 27), переміг смерті жало та преславно воскрес із мертвих.

Про спасительний подвиг Агнця Божого, як Переможця пекла та смерті, Який вихопив рід людський із пащі диявола та Своїм воскресінням дарував нам життя вічне, святий апостол Павло говорить, що маємо Первосвященика, Який «засів на небесах, по правиці престолу величності, що Він Священнослужитель святині й правдивої скинії, яку збудував був Господь, а не людина» (Євр. 8, 1 – 2), що Ісус, Син Божий «небо перейшов, …щоб з’явитись тепер перед Божим Лицем за нас… зі Своєю Кровію» (Євр. 4, 14; 9, 24 – 25).

Триденне Христове Воскресіння «нас ради людей та нашого ради спасіння» – це Божественна застава і нашого воскресіння, це вічне заступництво Христа Спасителя за рід людський перед Отцем Своїм Небесним, це безцінна жертва за гріхи світу Його Пречистої Крові, «що нею ми наближуємось до Бога». (Євр. 7, 19) Благодатна радість про Воскреслого Господа перевищує всі радості та втіхи нашого тимчасового життя: у ньому Христос Спаситель сам відкриває нам таємні двері до вічного життя, воцерковлює нас у Церкві Небесній, робить нас рідними святим та Богові, і творить із нас нащадків «іншого життя вічного начала» (Канон Пасхи). (подробнее)

РІЗДВЯНЕ ПОСЛАННЯ МИТРОПОЛИТА КРИВОРІЗЬКОГО І НІКОПОЛЬСЬКОГО ЄФРЕМА.

«Христос народжується, славіть,

Христос з небес, зустрічайте!»

Возлюблені у Господі отці, брати і сестри!

Таким натхненним божественним піснеспівом свята Православна Церква готує своїх чад до достойної зустрічі Сина Божого, що гряде з небес на землю спасти рід людський, тих, «хто сидить у краю тіні смерти» (Іс. 9, 1).

З часів сивої давнини в поколіннях жило пророче слово, вимовлене ще на зорі людства з вуст Самого Бога, про те, що «сім’я жони зітре голову змія» (Бут. 3, 15). Цим Божественним завітом, який передавався через праведних мужів і святих пророків, віками укріплювалася віра і утверджувалася надія в майбутнього Месію – Спасителя Світу. Великий пророк Божий Ісая, якого називають старозавітним євангелістом, звістив прихід у світ Месії: «Ось Діва в утробі зачне, і Сина породить, і назвеш ім’я Йому: Еммануїл» (Іс. 7, 14), а далі пророк Міхей промовив: «А ти, Віфлеєме-Єфрате… із тебе Мені вийде Той, що буде Владика в Ізраїлі, і віддавна постання Його, від днів віковічних»
(Міх. 5, 1). Про прихід у світ Сина Божого подібним чином говорили й інші старозавітні пророки.

Святкуючи подію великого і дивовижного таїнства, свята Церква, ликуючи, співає: «Радій вся земле, ось Христос наближається, народжуючись у Віфлеємі: море, звеселися, сонм пророків вигравай, дивись, як збуваються Твої словеса, і всі радійте праведні». (Кан. Нав. Р. Хр., п. 8).

Єдинородний Син Божий приніс всьому світу невимовну радість і дар Своєї Божественної любові, як жертовний залог нашого усиновлення Богові і нашого воскресіння для життя вічного та блаженного. З Його приходом у світ земля стала царством благодаті, усі віруючі в Його ім’я – синами Божими, а через жертовне освячення Його Пречистою Кров’ю наша земля перетворилась на храм Божий.

Зустрічаючи Різдво Христове, мої улюблені, ми відкриваємо путь Богонемовляті до наших сердець. І тепер кожен має дослідити себе: чи не потонула його душа у непрохідних нетрях пороку і пристрастей, чи приготоване наше серце для народженого Богонемовляти, бо храм нашого серця, не прикрашений вірою та християнськими чеснотами, покажеться чужим Серцезнавцю наших душ. (подробнее)

PaskhaПАСХАЛЬНЕ ПОСЛАННЯ МИТРОПОЛИТА КРИВОРІЗЬКОГО І НІКОПОЛЬСЬКОГО ЄФРЕМА.

О, Божественний, о, любий, о, пресолодкий
Твій голос! З нами неоманливо обіцяв бути
до кінця віку, Христе.
Тропар 9 пісні Пасхального канону

 

ХРИСТОС ВОСКРЕС!

Возлюблені у Господі отці, брати і сестри!

Торжество Воскресіння Христового, яке дивовижно об’єднує людей усіх часів у гімн святої надії та любові, – це благодатне уособлення Божественної правди, яка звершилась на землі. Це – велич неосяжної Божественної любові, яка охопила усі людські роди: мертві, живі і майбутні. Це – тріумф Нової Пасхи, у якій Сам Агнець Божий приноситься в жертву за спасіння роду людського, про що Він – Спаситель світу, у Своїй Первосвященицькій молитві говорить: «Отче Святий…за них Я посвячую Себе, щоб і вони були освячені істиною… хай любов, якою Ти полюбив Мене, в них буде, і Я в них» (Ів. 17, 11 – 26).

Минулі віки були б подібні до урагану, смерчу, що на своєму шляху за тисячоліття нещадно стирав із лиця землі усе живе, і жалом смерті перетворював в один могильний хаос усе велике і мізерне, святе і грішне. Але ось, за гріхи світу на Голгофському Хресті відбулася Священнодія любові Божої – Розп’яття Сина Божого, невимовним подвигом Якого, як провіщав нам пророк Даниїл, «покритий був злочин, запечатані були гріхи і виправдані беззаконня, і приведена була правда вічна… і помазаний був Святий святих» (Дан. 9, 24), Який «одним приношенням назавжди зробив досконалими освячуваних» (Євр. 11, 14), утвердив надбання земного життя людини незабутньою печаткою правди Божої – Воскресінням.

Так милосердя Боже, в жертовній любові Сина Божого, увінчало людину перемогою життя над смертю, в таїнстві якої на всі віки визначена та благодатно осмислена ціна Богом дарованого нам життя, ціна добра та зла, ціна нашого союзу з Богом, освяченого Найсвятішою Кров’ю Агнця, ціною Якої Господь і приготував для всіх «Пасху Божу спасительну», в торжестві якої і радість, і вічний тріумф. (подробнее)

ПОСЛАННЯ

БЛАЖЕННIШОГО МИТРОПОЛИТА КИЇВСЬКОГО I ВСІЄЇ УКРАЇНИ ОНУФРІЯ

ДО ПАСТВИ УКРАЇНСЬКОЇ ПРАВОСЛАВНОЇ ЦЕРКВИ З НАГОДИ ПРОЩЕНОЇ НЕДІЛІ

ТА ПОЧАТКУ ВЕЛИКОГО ПОСТУ

  Улюблені у Господі браття і сестри!

 Свята Православна Церква, піклуючись про духовне вдосконалення Своїх вірних чад, цьогоріч знову закликає всіх нас під час Великого посту підготовити себе духовно і тілесно до зустрічі Воскреслого із мертвих Господа і Спасителя нашого Іісуса Христа.

Вступаючи у сорокаденний піст, ми надихаємося тим, що він встановлений Самим Богом і тому є справою богоугодною. Перед початком Великого посту ми повинні простити один одному провини, щоб в мирі і злагоді провести спасительні дні Святої Чотиридесятниці. Сам Господь наш Іісус Христос в молитві «Отче наш» вказав, що умовою прощення наших гріхів є необхідність прощення гріхів нашим ближнім (див. Мф. 6:12). Святитель Іоанн Златоуст, розмірковуючи про значення прощення, говорить: «Ми повинні прощати іншим, оскільки самі потребуємо прощення».

Великий піст — це особливий час, коли кожному з нас слід принести Всемилостивому Богу плоди щирого покаяння у гріхах, що мали місце у нашому житті. Великий піст — це також час для звершення духовних подвигів та прояву любові до Бога і ближніх.

Хотів би нагадати, що піст — це не лише утримання від скоромної їжі. Піст — це також утримання від гріховних справ, злих слів і нечистих думок. Тому до посту треба приступати цілісно: і тілом, і духом. Поєднання посту з молитвою та участю у святих церковних Таїнствах є важливою умовою для очищення нашого серця та оновлення всього нашого життя.

Якщо ми всі духовно потрудимося у дні Святого Великого посту, Господь благословить кожного з нас і весь наш боголюбивий Український народ. Вірним нашої Святої Української Православної Церкви протягом всього Великого посту благословляється читати із Псалтирі по одній кафізмі в день за мир в нашій Українській Державі та благословення нашого народу.

Нехай благодать Божа допомагає усім нам достойно пройти поприще Великого посту та радісно зустріти у мирі та любові Світле Христове Воскресіння!

+ОНУФРІЙ,

МИТРОПОЛИТ КИЇВСЬКИЙ І ВСІЄЇ УКРАЇНИ,

ПРЕДСТОЯТЕЛЬ УКРАЇНСЬКОЇ ПРАВОСЛАВНОЇ ЦЕРКВИ

< (подробнее)

РІЗДВЯНЕ ПОСЛАННЯ МИТРОПОЛИТА КРИВОРІЗЬКОГО І НІКОПОЛЬСЬКОГО ЄФРЕМА.

«І Слово стало тілом, і перебувало між нами,

повне благодаті та правди, і ми бачили славу Його,

славу як Однонародженого від Отця».

(Ів. 1, 14)

 Возлюблені у Господі отці, брати і сестри!

Безмежне багатство благодаті відкривається нашому духовному погляду в словах євангельської істини. З цих благодатних глибин ми осягаємо сутність найбільшого таїнства – Втілення Сина Божого. Його поява в світі полягає не в тому, щоб тільки явити Себе світові, вказати на обов’язок людини перед своїм Творцем-Богом і закликати людину до його виконання, але щоб «всім, що Його прийняли, дати владу стати дітьми Божими» (Ів. 1, 12).

Через Божественний подвиг Сина Божого у спасінні й усиновленні людини Богом, ми розуміємо, якою дорогою і цінною є для Бога людина, що значить для Бога наша земля, якщо її освячує для нашого спасіння Той, без Якого «ніщо, що повстало, не повстало» (Ів. 1, 3). Своєю Божественною любов’ю до людини, через прийняття людської плоті Він поєднує наше людське єство зі Своїм Божеством, бере на Себе наш пошкоджений гріхом образ, рідниться з нами, «стає одним із нас», вписує Своє Божественне Ім’я з іменами усіх людей – праведних і неправедних, «з усіх нас робить одну родину» (ієромонах Софроній «Старець Силуан», с. 102), щоб Свій Божественний образ і подобу обновити в нас на віки вічні! Більш того, Він приймає на Себе всі тяготи земного життя, всі людські турботи. Бувши далеким від гріха та злочину, бере на Себе гріхи всього світу, всю людську злочинність, щоб силою і благодаттю Своєї жертовної любові та правди відродити людину для життя досконалого і святого – життя вічного. Тобто Він сходить в наш земний світ, щоб разом із людством як людина пройти всі земні випробування, усі вимоги життя, і переконати людину в її призначенні до обожіння та досягнення цієї духовно-моральної величі життя, адже в цьому подвигу людини з нею поряд вічно Він – її Господь, Який служить їй Своєю Божественною любов’ю. (подробнее)

До уваги настоятелів усіх православних храмів Криворізької єпархії, намісника та ігумені!

Канцелярія Криворізької єпархії УПЦ інформує, що з благословення митрополита Криворізького і Нікопольського Єфрема, за Божественною літургією 4 червня 2017 року, у День Святої Трійці, необхідно зачитати Послання Священного Синоду Української Православної Церкви з нагоди 25-ої річниці Харківського Архієрейського Собору.

ПОСЛАННЯ

Священного Синоду
до єпископату, духовенства, чернецтва та мирян
з нагоди 25-ої річниці Харківського Архієрейського Собору
Української Православної Церкви

Ваші Високопреосвященства і Преосвященства!

Дорогі отці, браття і сестри!

Цього року Українська Православна Церква з почуттям особливого духовного піднесення відзначає 25-ту річницю Харківського Архієрейського Собору, який відбувся 27-28 травня 1992 р. Це була вирішальна подія в новітній історії Православ’я в Україні, і ми смиренно дякуємо Богові за Його великі милості і щедроти, які Він являв і являє Своїй Святій Церкві впродовж її історичного буття на нашій землі.

Ще з апостольських часів усі спірні питання в Церкві завжди вирішувалися на Соборах в дусі заповіданої Богом любові. Соборність — це основа церковного устрою, видимий прояв союзу вірних в Іісусі Христі, їхньої єдності у Святому Дусі. Як свідчить Святе Письмо, у багатьох тих, хто увірував, було одне серце і одна душа (див.: Діян. 4:32). Соборність — це єдність у розмаїтті, яка дозволяє кожному члену Церкви залишатися самим собою, але не дає нікому замикатися на собі. В Церкві не може бути ані авторитарних диктаторів, ані анархії та хаосу, які суперечать її Божественній природі. Соборна форма церковного управління є Богоустановленим шляхом, який дозволяє народу Божому долати усі перешкоди, що трапляються йому в подорожі до Небесної Вітчизни.

Харківський Архієрейський Собор 1992 р. — це потужний прояв соборності нашої Церкви. Він став відповіддю на ті виклики, які постали перед Православ’ям в незалежній Українській державі. На межі ‎1991-1992 рр. в Українській Православній Церкві склалася конфліктна ситуація, зумовлена намаганням тодішнього Предстоятеля митрополита Філарета (Денисенка) одноосібно визначати подальший шлях церковного розвитку та безапеляційно нав’язувати свою волю іншим. (подробнее)

PaskhaПАСХАЛЬНЕ ПОСЛАННЯ МИТРОПОЛИТА КРИВОРІЗЬКОГО ТА НІКОПОЛЬСЬКОГО ЄФРЕМА.

«Раніш світанку вставаймо
і замість мира пісню заспіваймо Владиці.
І побачимо Христа, Сонце правди,
що життя всім освітлює».

(Канон Великодня, пісня 5)

 ХРИСТОС ВОСКРЕС!

 Возлюблені у Господі отці, брати і сестри!

 Найбільша духовна радість так змістовно висловлена у цьому пасхальному піснеспіві, дарована усім нам, що мають щастя зустрічати таємничий ранок Христового Воскресіння. Він нагадує нам про той світлозарний поранок, коли «все наповнилося світлом: і небо, і земля, і пекло … бо восстав Господь, що переміг смерть, бо Він є Син Бога, Який рятує рід людський» (Канон Великодня).

Глибоке почуття нашої християнської віри переносить нас у далеку Єрусалимську ніч, коли світ після страшних голгофських подій, затамувавши подих, чекав свого оновлення. Первосвященики, які прагнули смерті Христа, вимагали у Пилата сторожу для гробу, «щоб учні Його прийшовши вночі, не вкрали Його і не сказали народові: воскрес із мертвих» (Мф. 27, 64). Святі апостоли, як перелякана отара, в страху зібралися в одній кімнаті, «за закритими дверима» (Ін. 20, 19), в тремтливому очікуванні «виповнення пророцтв». А святі жони-мироносиці, сповнені жалю та співчуття, спішили з дорогоцінним миром та ароматами, за східним звичаєм, помазати Тіло свого Божественного Вчителя. Словом, у той час кожен по-своєму відчував, що має звершитись щось надзвичайне.

Аж ось жони-мироносиці знаходять гроб відкритим, і Господній Ангел, що сидить при ньому, заспокоює їх радісною звісткою: «Він воскрес!» (Мф. 28,6). Та не сплять спокійним сном члени синедріону. Дізнавшись від сторожі про те, що відбулося, вони «зібравшись зі старійшинами та порадившись, доволі грошей дали воїнам і сказали: говоріть, що учні Його прийшли вночі і вкрали Його, коли ми спали» (Мф. 28, 12 – 13).

Та як неможливо зупинити схід сонця, так неможливо було приховати «торжества із торжеств» – Воскресіння Христа, Який «явився як Всесильний» і, вітаючи жон-мироносиць, Своїх учнів та апостолів побідоносно прорік: «Не бійтесь! Радійте!. (подробнее)

Вниманию настоятелей храмов, наместнику и игумении Криворожской епархии!

По благословению Его Святейшества, Святейшего Патриарха Московского и всея Руси Кирилла, во всех храмах и монастырях Криворожской епархии 15 февраля сего года необходимо огласить за Божественной литургией Патриаршее обращение по случаю празднования Дня православной молодежи.

Обращение
по случаю празднования Дня православной молодежи
(15 февраля 2017 года)

Дорогие братья и сестры!

Совершая ныне празднование Сретения Господня, наша Церковь творит по сложившейся традиции молитву о молодом поколении, с надеждой вглядывается в тех, кому предстоит хранить и проповедовать православную веру в ближайшие десятилетия. (подробнее)

Різдвяне посланняРІЗДВЯНЕ ПОСЛАННЯ МИТРОПОЛИТА КРИВОРІЗЬКОГО ТА НІКОПОЛЬСЬКОГО ЄФРЕМА.

Возлюблені у Господі отці, брати та сестри!

Святкуючи подію великого і преславного таїнства – Втілення Господа нашого Ісуса Христа, свята Церква у торжестві оспівує: «Радій вся земле, Христос наближається, у Віфлеємі народжується: море возвеселися, собор пророків тішся, бачучи сьогодні, як збуваються Твої слова, і всі радійте праведні» (Кан. Нав. Р. Хр., п. 8).

Благодатна сила цієї дивовижної радості походить із найбільшого блага безмежної любові Божої до всіх людей. Ця любов в Лиці втіленого Сина Божого звільнила всіх земнородних від клятви законної та відродила в людині священну жагу свідомого пошуку Творця та правди Його для вічної насолоди від Джерела життя. Радістю цієї любові людство вже два тисячоліття живить своє сумління та влаштовує своє життя шляхом Заповідей Божих, що показують дорогу до джерела життя вічного.

З втіленням Сина Божого у світі земля поєднується з небом в єдине Царство Боже, а людина входить в благодатний союз зі своїм Творцем. В світлі Божественного Одкровення, принесеного на землю втіленим Сином Божим, вона стає співтворцем Царства Божого на землі, як свідчить святий апостол Павло, «хоч нищиться зовнішній наш чоловік, зате день-у-день відновляється внутрішній … у безмірнім багатстві слави вічної» (2 Кор. 4, 16 – 17).

В дивовижні Різдвяні дні увесь християнський світ духовно торжествує та з благоговінням радіє й переймається величчю торжества нашого союзу з Богом. Однак наш християнський обов’язок пам’ятати, що над нашою землею, як колись над Віфлеємськими немовлятами, підійнявся «меч Ірода». Сьогодні над мирними домівками наших співвітчизників безумствують зловісні мисливці за воєнними пожежами. Вони готові перетворити на пекельне попелище землю, освячену Господом в храм Свого Божества, в лоні якого всі люди – це благодатне насліддя, велич та відрада Його Божественної любові. Заради них Він втілився в світі.

Ми не знали жахіть війни. (подробнее)

До відома усіх настоятелів, намісника та ігумені Криворізької єпархії!

Канцелярія Криворізької єпархії повідомляє, що з благословення Блаженнішого Митрополита Київського і всієї України Онуфрія, необхідно виголосити 11 вересня 2016 року після Божественної літургії у монастирях та на парафіях Криворізької єпархії тексту Послання Святішого Патріарха Московського і всієї Русі Кирила з нагоди Дня тверезості.

Обращение Патриарха Московского и всея Руси Кирилла по случаю Дня трезвости
(11 сентября 2016 года)

Возлюбленные о Господе Преосвященные архипастыри, всечестные отцы, дорогие братья и сестры!

Ныне, когда воспоминается трагическая кончина праведника, названного Самим Христом большим из всех рожденных женами (Мф. 11, 11), святого славного Пророка, Предтечи и Крестителя Господня Иоанна, Русская Православная Церковь определила отмечать День трезвости.

Выбор нынешней даты неслучаен. Как известно из евангельского повествования, «муж праведный и святой» (Мк. 6,20) был жестоко и безрассудно убит Иродом, человеком, который берег его и многое делал, слушаясь его (Мк. 6,20). Но будучи одержим хмельным весельем и впечатленный плясками женщины, царь не захотел отказывать ей в коварной просьбе и обезглавил угодника Божия. Трагическая кончина Крестителя Господня стала последствием решения, принятого под воздействием вина.

Этот отрицательный пример показывает, что пристрастие к спиртным напиткам или иным средствам, одурманивающим человеческое сознание, заглушает голос разума, затуманивает нравственный взор. Зачастую этот порок толкает людей на необдуманные и даже преступные действия, что с очевидностью показывает его разрушительный характер, проявляющийся не только в физиологической, социальной, но и в духовной сфере.

Русская Православная Церковь призывает каждого осмыслить воспоминаемое сегодня событие, осознать причину греховного падения царя Ирода и по мере сил побеждать пагубную страсть: отказаться от чрезмерного употребления алкоголя, предостерегать от пристрастия к нему ближних и дальних, воспитывать юные поколения в духе верности евангельским идеалам воздержания. (подробнее)

Всеукраїнський хресний хід.

До уваги настоятелів храмів, намісника та ігумені, а також усіх вірних Криворізької єпархії УПЦ!

Канцелярія Криворізької єпархії УПЦ повідомляє, що з благословення Блаженнішого Митрополита Київськогоі всієї України Онуфрія, впродовж липня 2016 року відбудеться Всеукраїнський хресний хід – хода миру, любові та молитви за Україну з Почаївською, Святогірською іконами Божої Матері та іншими шанованими православними святинями.

Зокрема, на сході України Хресний хід розпочнеться 3 липня зі Святогірської Лаври і пройде територіями Горлівської, Ізюмської, Харківської, Полтавської, Кременчуцької, Бориспільської та Київської єпархій. На заході України Хресний хід розпочнеться 9 липня з Почаївської Лаври і пройде територіями Тернопільської, Рівненської, Шепетівської, Житомирської, Овруцької та Київської єпархій. 27 липня Хресні ходи зустрінуться у м. Києві на Володимирській гірці і разом з Предстоятелем УПЦ, єпископатом та духовенством разом пройдуть до Києво-Печерської Лаври, де 27-28 липня будуть звершені урочисті Богослужіння.

З нагоди цієї події Блаженніший Митрополит Онуфрій звернувся до єпископату, духовенства, чернецтва та мирян Української Православної Церкви з Архіпастирським Посланням, яке необхідно виголосити на парафіях та монастирях Криворізької єпархії.

ЗВЕРНЕННЯ
Предстоятеля Української Православної Церкви
Блаженнішого Митрополита Київського і всієї України Онуфрія з нагоди проведення Всеукраїнського Хресного ходу — ходи миру, любові та молитви за Україну

Всечесні архіпастирі та пастирі,
чесне чернецтво, дорогі брати і сестри!

У житті кожного християнина виникають такі моменти, коли він повинен згадати, що є не просто віруючою людиною, а частиною Православної Церкви — Тіла Христового. І від кожного з нас залежить доля Церкви та країни.

Багатовікова історія нашої землі налічує чимало трагічних сторінок. Нашим землякам довелось пережити безліч випробувань та найбільшим лихом завжди була війна. І в найважчі часи люди об’єднувались у спільній молитві до Бога та Пресвятої Богородиці з проханнями про допомогу. (подробнее)

PaskhaПАСХАЛЬНЕ ПОСЛАННЯ МИТРОПОЛИТА КРИВОРІЗЬКОГО ТА НІКОПОЛЬСЬКОГО ЄФРЕМА.

Возлюблені у Господі отці, брати і сестри!

З милості Господа нашого Ісуса Христа, Який «посвятив Себе за нас» (Ін. 17, 19), ми знову досягли Великого дня – Воскресіння Христового, торжества життя над смертю, бо «з гробу красне правди нам засіяло Сонце»:

ХРИСТОС ВОСКРЕС!

Багато радощів переживає людина у своєму земному житті, але жодна з них не може зрівнятися з благодатною радістю святої Пасхи. Навіть саме життя людини, прекрасний дар Божий, не мало б у собі всієї повноти, якби воно не було увінчане Воскресінням Христовим. Лише в тріумфі життя над смертю і життя людини отримує свою красу та неоціненну повноту, в якій міститься зміст життя: жити, творити, трудитися в ім’я добра та справедливості, в ім’я торжества, увінчаного безсмертям. Ціною жертовної любові Сина Божого наше земне життя, яке людина безмежно любить, до якого вона так прагне, і яким вона так дорожить, позбавлене знищення часом силою Воскресіння, яке принесло нам усвідомлену радість віри в безсмертя людини.

Ця благодатна радість не є чимось далеким, що можна досягти лише при переході нашому у вічне потойбічне життя. Царство цієї благодатної радості починається від хрещальної купелі: через неї ми, усиновлені Церквою Христовою, вступаємо у вічний союз з Богом та, вдягнувшись у незаперечну правду Сина Божого – нашого Іскупителя, стаємо її власниками та носіями у цьому світі. Це і є наше входження у царство вічної радості, обіцяної Господом Своїм учням та апостолам: «І зрадіє серце ваше, і радості вашої ніхто не відбере від вас» (Ін. 16, 22). І таким чином ще в юдолі земного буття ми відчуваємо наперед насолоду від благодатного джерела вічного життя – Воскресіння Христового.

Мої улюблені! За словами святого апостола Петра, «хто любить життя і хоче бачити добрі дні» (1 Пет. 3, 10), хай прославляє Воскресіння Христове жертовною любов’ю до потреб наших ближніх, як Господь послужив нашому спасінню, бо лише «так відкриється для вас вільний вхід до вічного Царства Господа нашого і Спасителя Ісуса Христа» (2 Пет. (подробнее)

Вниманию настоятелей храмов, наместнику и игумении Криворожской епархии!

По благословению Его Святейшества, Святейшего Патриарха Московского и всея Руси Кирилла, во всех храмах и монастырях Криворожской епархии необходимо огласить Послание Освященного Архиерейского Собора клиру, монашествующим и всем верным чадам Русской Православной Церкви за Божественной литургией 14 февраля сего года или в один из последующих воскресных дней.

Послание Освященного Архиерейского Собора клиру, монашествующим и всем верным чадам Русской Православной Церкви

Возлюбленные о Господе всечестные отцы, боголюбивые иноки и инокини, дорогие братья и сестры!

Состоявшийся во граде Москве 2-3 февраля 2016 года Освященный Архиерейский Собор обращается ко всем вам с апостольским приветствием: «благодать, милость, мир от Бога, Отца нашего, и Христа Иисуса, Господа нашего» (1 Тим. 1:2) да пребывает с вами неотступно.

Слова Господа «да будут все едино» (Ин. 17:21) с особой остротой звучат для нас сегодня, когда мир все более претерпевает разделения. Апостол Павел призывает: «Умоляю вас, братия, именем Господа нашего Иисуса Христа, чтобы все вы говорили одно, и не было между вами разделений, но чтобы вы соединены были в одном духе и в одних мыслях» (1 Кор. 1:10). Забота о соблюдении церковного единства является обязанностью каждого православного христианина: епископа, клирика, монашествующего и мирянина.

Одним из выражений этого единства были соборы, начиная с самого первого — Собора апостолов в Иерусалиме, решения которого предварялись словами: «Угодно Святому Духу и нам» (Деян. 15:28). В настоящее время готовится Всеправославный Собор, в котором будут участвовать епископы всех общепризнанных автокефальных Православных Церквей. Его открытие намечено на Крите в этом году в день Святой Пятидесятницы. Архиереям, которые будут представлять Русскую Православную Церковь на Всеправославном Соборе, предстоит, неукоснительно следуя истине Христовой и сообразуясь с неповрежденным святоотеческим Преданием, на протяжении более тысячи лет хранимым нашей Церковью, вместе с представителями других Поместных Церквей дать ответы на вопросы, стоящие перед всей полнотой Православия. (подробнее)

Вниманию настоятелей храмов, наместнику и игумении Криворожской епархии!

По благословению Его Святейшества, Святейшего Патриарха Московского и всея Руси Кирилла, во всех храмах и монастырях Криворожской епархии 15 февраля сего года необходимо огласить по окончании Божественной литургии Патриаршее послание по случаю празднования Дня православной молодежи.

Обращение
по случаю празднования Дня православной молодежи
(15 февраля 2016 года)

Дорогие братья и сестры!

 Сердечно поздравляю всех вас с великим двунадесятым праздником Сретения Господня, а также с отмечаемым ныне Днем православной молодежи.

По сложившейся традиции сегодня мы сугубо молились о подрастающем поколении, дабы Господь укрепил в юных сердцах веру и любовь к Богу, даровал молодым людям силы следовать путем Евангелия и способность в сей лукавый век «различать духов» (1 Кор. 12, 10), отличая добро от зла, правду ото лжи, настоящее и действительно ценное от сиюминутного, преходящего и наносного.

Мы живем в эпоху, которую справедливо называют информационной. Распространение всевозможных электронных средств связи и виртуальных отношений, к сожалению, все чаще заменяют людям живое межличностное общение. Но, несмотря на новые технические возможности, очень важно не замыкаться в нереальном мире, не терять живых человеческих отношений, ведь за экранами мониторов, планшетов и смартфонов не увидишь человеческую душу, не почувствуешь собеседника по-настоящему, а именно это и является поистине ценным в любом общении. Убежден, что значимым местом встречи и личного духовного развития для молодых людей может стать именно приходская община.

Отрадно, что в нашей Церкви сложилась замечательная традиция молодежного добровольческого служения, когда юноши и девушки, объединяясь в вере и любви к Богу и ближним, стремятся делиться с окружающими своим сердечным теплом и вниманием, помогая тем, кто в этом особенно нуждается: детям-сиротам, пожилым и тяжелобольным людям. Отдавая частичку самих себя, мы обретаем нечто гораздо большее: счастье быть нужным другим, радость от осознания того, что делаем этот мир чуть лучше и чуть добрее. (подробнее)

Різдво Христове
РІЗДВЯНЕ ПОСЛАННЯ МИТРОПОЛИТА КРИВОРІЗЬКОГО ТА НІКОПОЛЬСЬКОГО ЄФРЕМА (2016 р.)

Возлюблені у Господі отці, брати і сестри! В святі дні великого «Знамення» (Лк. 2, 12) – Різдва у плоті Сина Божого, ми, улюблені, спрямовуємо свій духовний зір до Віфлеємської печери, яка вмістила Невмістимого Спасителя світу, про прихід Якого святий Григорій Богослов говорить: «Саме Боже Слово, предвічне і невідоме, світло від світла, джерело життя та безсмертя, відбиток первісної краси… Слово Отця приходить до свого образу, носить плоть заради плоті… стає людиною у всьому, крім гріха».

Багато віків і поколінь змінилося з того часу, як людина через своє гріхопадіння втратила дар бачити свого Творця, бо успадкований гріхом порок затемнив і притупив у ній її світле начало. Невпинна боротьба добрих і злих спонукань приводила до перемоги зла, і у людини спотворювалося поняття про самого Бога, а отже і про своє покликання до життя.

Відійшовши від своєї основи – Бога і загубившись між гріхом та розпустою, між добром і злом, любов’ю та ненавистю, життям і смертю, людина за своєю духовною природою протягом усіх віків все ж тягнулася до свого Бога і у своєму внутрішньому пориванні невпинно шукала свого Творця.

В силу свого духовного тяжіння до Бога людина вклонялася небесним світилам, явлінням природи, зовнішній силі, легендарним героям. У духовній тузі прадавня людина прагнула свого оновлення і примирення з Богом. В болісному пошуку невідомого Бога лише невелика гілка синів Авраамових розумно вклонялася Єдиному Богу і Творцю Всесвіту.

І ось «Повнота часу» надійшла, і в убогому вертепі, в яслах на сіні, явився у світ Той, Хто приніс Собою спасіння всьому людству, за словами Ангельського гімну, приніс «мир і благовоління».

В ту таємничу ніч люди не знали про велике таїнство, яке звершилось. Мало хто сподобився стати його свідком. Але з тієї святої ночі невгасиме Божественне світло духовно озаряє кожну людську душу.

Син Божий, Який прийшов у світ, Своїм євангельським вченням та Божественним подвигом любові вказав людям новий сенс життя. (подробнее)

Христос Воскресе!

Возлюблені отці, брати і сестри!

Як миттєвий спалах блискавки розрізає темряву нічного мороку, освітлюючи небесний схил сяйвом сліпучого світла, так і дивна вістка про Воскресіння Христове осяює земний світ Істинним Світлом, Яке «просвічує кожну людину, що приходить на світ»  і Яке «темрява не обгорнула» (Ів.1,5-9).

Христос Життєдавець, ще вчора поруганий, принижений та зневажений, розіп’ятий та похований, нині подібно до вогняної блискавки в небесах преславно воскрес із гробу і всепереможно смертю смерть подолав. Тож святий апостол і євангеліст Іоанн Богослов, радіючи цій надзвичайній події, свідчить: «ми бачили славу Його, славу як Однонародженого від Отця», повного «благодаті та правди» (Ів. 1, 15).

Воскрес Христос і наша радість безмежна. Своїм воскресінням із мертвих Господь засвідчив, що Він є наш Бог Всесвятий, Бог Всемогутній і сповнений любові, Якому дорогий наш земний світ і кожна людина, яка живе на землі. Подвиг Його жертовної любові переконує нас, що Він палко бажає, щоб жоден з нас не загинув для вічного життя, але щоб усякий, хто вірує в Нього і слідує за Ним увійшов би «у вічну радість Господа свого», бо Він є початок нашого спасіння, як Він Сам говорить: «Я дорога, і правда, і життя. До Отця не приходить ніхто, якщо не через Мене» (Ів. 14, 6).

Істина нашої віри – це і є той зміст віри, якому належить жити і померти, який є в Таємній Вечері, в Гефсиманській ночі, в Голгофській Жертві, в перемозі Воскресіння і славі Вознесіння – в нове життя, оживотворене Духом Святим.

В світлі цієї дивної події і наше земне життя отримує неоціниму значимість – Божественне призначення. Своїм Месіанським подвигом Воскреслий Спаситель відкрив перед всім родом людським горизонт вічного життя, за межами якого всі негаразди, скорботи та печалі, як і примарне щастя нашого земного життя, – лише мить нудного сну, що біжить назустріч новому дневі, – в «новому небі і на новій землі» (Одкр. 21, 1).

І справжній християнин, радіючи Воскреслому Спасителю, в ці світлі дні звертає свої духовні очі до неба з особливим благоговінням до Господа: адже невимовною силою та могутністю Воскреслого Христа нам дарований вхід до вічного життя – Церкви Небесної, де живе тільки правда, святість, чистота і нелицемірна любов, де «Переможець наслідує усе, і Я буду Богом для нього, а він Мені буде за сина!» – говорить Господь (Одкр. (подробнее)

Вниманию настоятелей храмов Криворожской епархии!

По благословению Его Святейшества, Святейшего Патриарха Московского и всея Руси Кирилла, 15 февраля сего года по окончании Божественной литургии во всех храмах Криворожской епархии необходимо огласить Патриаршее послание по случаю празднования Дня православной молодежи.

Обращение Патриарха Московского и всея Руси КИРИЛЛА
по случаю празднования Дня православной молодежи
(15 февраля 2015 года)

Дорогие братья и сестры!

Сердечно поздравляю всех вас с праздником Сретения Господня, а также с отмечаемым ныне Днем православной молодежи.

Сегодня мы молитвенно воспоминаем, как Пречистая Дева Мария принесла своего Сына – Богомладенца Иисуса – в Иерусалимский храм, где их встретил старец Симеон, муж, по свидетельству Писания, праведный и благочестивый, на котором был Дух Святый (Лк. 2, 25). Сей человек прожил долгую и богоугодную жизнь и уже в конце ее сподобился узреть обещанного пророками Мессию, Спасителя мира.

Большинство из нас, и в первую очередь это относится к молодым людям, встретились в своей жизни со Христом, еще не достигнув преклонных лет, в юности или среднем возрасте. Эту драгоценную возможность мы получили от Господа безвозмездно, даром, и призваны бережно хранить возгоревшийся в наших сердцах огонь веры и любви к Богу. И чем ярче будет свет этого огня, чем крепче будет сила этой любви, тем радостнее и теплее будет нам и нашим ближним в этом мире.

Хотел бы сегодня призвать всех, а особенно молодых людей, не тратить впустую свое время. Помните, что у человека нет возможности переписать сценарий всей своей жизни с чистого листа, вновь задействовать имевшийся когда-то потенциал. По слову апостола Павла, поступайте осторожно, не как неразумные, но как мудрые, дорожа временем, потому что дни лукавы… Не будьте нерассудительны, но познавайте, что есть воля Божия… и исполняйтесь Духом (Еф. 5, 15-18).

Людям старшего поколения хорошо известно, сколь непрост и опасен бывает жизненный путь. Дабы уверенно и твердо идти по нему, не спотыкаясь о камни соблазнов и успешно преодолевая препятствия, нам нужно иметь своим попутчиком самого Бога. (подробнее)

Різдво Христове

«Христос народжується, прославляйте!
Христос – з небес, зустрічайте!»

Возлюблені о Господі отці, брати і сестри! Цим священним піснеспівом свята Церква знову звертає наш духовний зір до надзвичайної появи у світі Сина Божого і закликає своїх духовних чад благоговійно зустріти це «велике і преславне чудо» — Різдво Христове.

У втіленні Сина Божого Господь відкривається світові в усій Своїй повноті, щоб в пізнанні Бога людина приєдналася до торжества вічного життя. В цьому великому призначенні Господь постійно спонукає людей до духовного вдосконалення в добрі, правді та любові, і подвигом Свого земного життя дає нам взірець цих християнських доброчинностей.

Своїм втіленням Господь розкрив перед нами зміст і ціль нашого буття, що земне життя людини – шлях до буття вічного; що людина — не випадкове явище природи, а вічне насліддя Боже: «Так бо Бог полюбив світ, що дав Сина Свого Однонародженого, щоб кожен, хто вірує в Нього, не загинув, але мав життя вічне» (Ів. 3,16).

Возлюблені! Якщо ми у нашому житті інколи по-особливому переживаємо зовсім малозначущі та швидкоплинні моменти, то з якою ж зворушливою увагою належить нам зустрічати Різдво Христове, в якому криється питання — чи бути людині наслідником вічного життя, чи обмежитись могильним пагорбом, якщо такий ще буде отриманий?

У чому ж має полягати наша увага до цього великого таїнства?

Перш за все — у чистій і нелицемірній любові та правді, дарованих світові Різдвом Христовим, які сприяють нам облагороджувати усе, що нас оточує, миром Божим для блага всіх людей, як про це співали ангели у Різдвяну ніч: «Слава Богу на висоті, і на землі мир, у людях добра воля!» (Лк. 2, 14).

Разом зі святими ангелами людина покликана до співучасті з Богом в улаштуванні Царства Божого на землі, і має досягнути через свої справи вічного спілкування з Богом. Таке служіння Богові полягає не в красномовних повчаннях про мир, любов і правду. Цей дар Божий необхідно придбати у своєму серці, і особливо нам, пастирям церковним, що ведуть людей до правди Божої, щоб Церква Христова, яка об’єднує людей у любові Христовій, через наші немочі та людські пристрасті не стала мимовільною сівачкою розбрату, ворожнечі та розколів, що непричетні до Божої волі, бо «бо Бог не є Богом безладу, але миру» (1 Кор. (подробнее)

Собор єпископів УПЦ

Всечесні отці, возлюблені брати й сестри!

Благодать вам і мир від Бога, Отця нашого, 
і Господа Іісуса Христа!
(Рим 1, 7)

13 серпня 2014 року в 40-й день від кончини Блаженнішого Митрополита Київського та всієї України Володимира в Святій Успенській Києво-Печерській Лаврі зібрався Собор Єпископів із метою обрання нового Предстоятеля Української Православної Церкви.

Собор розпочав свою роботу з молитви за спокій душі спочилого Блаженнішого Митрополита Володимира. Протягом двадцяти двох років Його Блаженство стояв на чолі Української Православної Церкви. Цей час став справжньою епохою в історії Православ’я в Україні, адже відбулось небувале церковне відродження після десятиліть гонінь на віру та Церкву. Збудовано тисячі храмів та монастирів, канонізовано понад 250 святих, відкрито нові духовні та богословські навчальні заклади, створено сотні церковних засобів масової інформації, започаткована велика кількість благодійних проектів, відновлена духовно-пастирська опіка у війську та пенітенціарній системі. Його Блаженство доклав чимало зусиль для збереження статусу Української Православної Церкви як самокерованої з правами широкої автономії та звершував своє Предстоятельське служіння на благо України та народу Божого.

Беручи до уваги заслуги спочилого Блаженнішого Митрополита Володимира перед Святою Православною Церквою, Батьківщиною та народом України, Собор Єпископів прийняв рішення звернутися до керівництва держави і до влади міста Києва з пропозицією назвати іменем Блаженнішого Митрополита Володимира одну з вулиць української столиці та встановити у Києві пам’ятник Його Блаженству.

Із метою збереження творчого доробку Блаженнішого Митрополита Володимира вирішено видати повне зібрання його творів.

Віддаючи належне тій величезній увазі, яку приділяв Блаженніший Митрополит Володимир духовній освіті, відродженню та розвитку духовних навчальних закладів, прийнято рішення заснувати стипендію його імені для кращих студентів Київської духовної академії і семінарії. (подробнее)

Христос Воскресе!

Возлюблені у Господі отці, брати і сестри!

Волею люблячого нас Господа ми знову сподобились зустрічати світлозарний день Воскресіння Христового – святу Пасху, яка наповнює наші серця веселістю і невимовною втіхою, не тому тільки, що завершилася добра праця корисного для душі посту, але і тому, що на всі віки, за всі роди земні прийнята Богом Отцем жертва спокути, в ім’я якої при щирому розкаянні прощаються та загладжуються і наші гріхи, і гріхи всього світу, бо, як свідчить святий апостол Павло: «Христос один раз був у жертву принесений… жертвоприношенням одним вдосконалив Він тих, хто освячується» (Євр. 9, 28; 10, 14).

Свята Церква в дні спомину Страждань Господніх молитовно сприяла тому, щоб ми духовно побачили Хресний подвиг нашого Спасителя, Який «видав за нас Самого Себе, як дар і жертву Богові на приємні пахощі» (Еф. 5, 2). З яким би благоговінням не усвідомлювали ми велич спокутного подвигу Христового, нам ніколи не осягнути незмірної любові Божої, щедротами якої Господь зійшов до Хресної смерті. Святий апостол Павло говорить: «Бог доводить Свою любов до нас тим, що Христос умер за нас, коли ми були ще грішниками» (Рим. 5, 8). І як же нам осягнути жертовне смирення та добровільне приниження Господа?

Спаситель світу – Сяйво Отця, принижений і зневажений, увінчаний терновим вінцем, прибитий до Хреста. Ні співчуття, ні жалості, лише гріхи всього людства від створення світу безмірною вагою пригнічують Його груди, що горять вогнем страждань серед злобного безжального натовпу. І в ці найтяжчі хвилини Син Божий, пересилюючи біль тілесний і біль душевний, як жертва, на хресті розпростерта могутністю Своєї Божественної любові, покриває всі людські беззаконня і як захисник Божественної правди молить Отця Свого Небесного помилувати рід людський: «Отче, відпусти їм, бо не знають, що чинять вони» (Лк. 23, 34). А в ці священні хвилини Свята Кров з Його Божественного серця жертовно струменить на землю й омиває її від усіх беззаконь і тим самим освячує її у храм Божий для вічної священнодії під небесами за рід людський. (подробнее)

Різдво Христове

Возлюблені отці, брати і сестри!

Христос народжується, славте!

Знову чути над світом ангельську пісню: «Слава у вишніх Богу, і на землі мир, в людях благовоління» (Лк. 2, 14). Ось вже більше двадцяти століть віддаляють нас від цієї великої святої ночі, коли ця пісня прозвучала над землею. З того часу так багато змін відбулося в житті людства: створювалися та розпадалися імперії, розквітали та приходили в занепад культури. Сучасні досягнення перевищили найсміливіші мрії минувщини. Тільки одне лишилося незмінним: людина та її душа і цей життєдайний небесний поклик, що веде людство до духовного оновлення і досконалості.

«Прийдіть, зрадіємо Богові, справжню таємницю відкриваючи», – кличе нас сьогодні свята Православна Церква у різдвяних піснеспівах.

Про яку таємницю звіщають нам ці дивовижні піснеспіви? В усі часи людина відчувала спрямування вродженого невгамовного бажання правди і безсмертя в об’єднанні землі з небом, людей з Богом.

Давня язичницька мудрість в пошуках вічного джерела життя – Бога, інстинктом своєї безсмертної душі прагнула до Його пізнання, обожнюючи не тільки природу, але навіть і саму людину. Про це святий апостол Павло у Посланні до римлян пише: «Вони Божу правду замінили на неправду, і честь віддавали, і служили створінню більш, як Творцеві» (Рим. 1, 25). Пізня філософія, мудруючи у цьому напрямку, в своїх починаннях та пошуках створила надлюдину. Але, на жаль, ні в одному, ні в іншому не було розв’язки.

Нарешті, сама всемогутня любов Божа проявилася в таїнстві над таїнствами – у втіленні Божого Слова, в Таїнстві Боголюдини, Яка, за свідченням святого апостола Павла, «є образ невидимого Бога, народжений перш усякого творіння … щоб у Нім перебувала вся повнота, і щоб Ним поєднати з Собою все… чи то земне, чи то небесне» (Кол. 1, 15 – 20). Не людина стає Богом, а Бог – людиною. Не людина наближується до Бога, а Бог сходить, щоб наблизитися до людини, і у Своїй безмежній любові обіймає все людство в Свою Божественну повноту – вводить людину у торжество вічної Правди, бо те, що людське, увійшло до Божественного життя. (подробнее)

По благословению архиепископа Криворожского и Никопольского Ефрема, в связи с установлением дополнительного дня празднования памяти святых благоверных князя Петра, в иночестве Давида, и княгини Февронии, в иночестве Евфросинии, Муромских чудотворцев, 15 сентября сего года на всех приходах Криворожской епархии за Божественной литургией необходимо огласить Послание Святейшего Патриарха Московского и всея Руси Кирилла.

Послание Патриарха Московского и всея Руси КИРИЛЛА в связи с установлением дополнительного дня памяти святых благоверных князей Петра и Февронии, Муромских чудотворцев

Возлюбленные о Господе Преосвященные архипастыри, всечестные отцы, дорогие братья и сестры!

Сердечно поздравляю всех вас с днем памяти святых благоверных князей Петра и Февронии, Муромских чудотворцев. Это дополнительное празднование установлено 25 декабря 2012 года Священным Синодом Русской Православной Церкви, определившим совершать его в воскресенье, предшествующее 19 сентября (6 сентября по ст.ст.) в воспоминание перенесения честных мощей святых князей в 1992 году. И сегодня мы возносим ко Господу, благоверным Муромским князьям сугубые молитвы о православных семьях, об умножении любви, об укреплении мира, согласия и взаимопонимания среди супругов, о даровании им детей, об их благополучии и долгоденствии.

Князья Петр и Феврония явили нам пример подлинно христианской семьи. Исполняя евангельские заповеди, возрастая в вере, надежде и любви, они достигли святости, благочестиво живя в браке. Супруги хранили верность друг другу до последнего дня, выдержав с помощью Божией все испытания, отвергнув все соблазны. По особой милости Господней они перешли в мир иной в одно и то же время и были погребены вместе. Так Премудрый Создатель самой смертью прославил своих верных угодников, исполнивших Его повеление: «Оставит человек отца и мать и прилепится к жене своей, и будут два одною плотью, так что они уже не двое, но одна плоть. Итак, что Бог сочетал, того человек да не разлучает» (Мф. 19, 5-6).

Сегодня наши семьи, особенно молодые супружеские пары, помимо испытания бытом, материальными проблемами подвергаются другой, еще более серьезной опасности: современный мир предлагает нам совсем иную модель поведения, иной образ жизни, отличный от того, к которому призывает нас Христос и которому последовали благоверные Муромские князья. (подробнее)

Різдво Христове

«Таємно народився у вертепі, але небо Тебе всім проповідало, зірку зробило устами, Спасе, і волхвів до Тебе привело, які вірою вклонилися Тобі: з ними ж помилуй нас».
(Тропар Навечір’я Різдва Христового по 3-ій паримиї)

Возлюблені у Господі отці, брати і сестри!

Різдво Христове воістину таїнство, найбільше зі всіх таїнств, яке до наших днів займає центральне місце в умах великих мислителів світу.

Після гріхопадіння прабатьків і засудження їх у поті лиця обробляти землю, невід’ємною надією людини, яка стала основою її совісті, стало Божественне Одкровення про те, що «сім’я Жени зітре главу змія» (Буття 3, 15), і що в майбутньому Месія відновить її первообраз.  До втілення Сина Божого совість і розум людини у своїх високих почуттях не припиняли нудитися, тужити, вірити і сподіватися на своє духовне оновлення, відновлення союзу із Творцем. І чим ближчим ставав той час, тим гостріше відчувалася ця потреба. Однак, не тільки людина линула до свого Творця, а й Бог, як люблячий Отець, через Боговдохновенних пророків наближав людину до цього найбільшого таїнства. Ще при царі моавитському Валаку Валаам прорікав: «Я бачу Його, та не тепер, дивлюся на Нього, та Він не близький! Сходить зоря он від Якова, і підіймається жезл із Ізраїля». (Числа 24, 17).

Про Різдво Христа Спасителя від Діви з особливою ясністю пророкував святий пророк Божий Ісаія: «Ось Діва в утробі зачне, і Сина породить, і дадуть ім’я Йому: Еммануїл (Іс. 7, 14), – і далі, – Бо Дитя народилося нам, даний нам Син, і влада на раменах Його, і дадуть ім’я Йому: Дивний Порадник, Бог сильний, Отець вічності, Князь світу» (Іс. 9, 5).

Час приходу в світ Месії звістив пророк Даниїл: «Сімдесят років-тижнів призначено для твого народу та для міста твоєї святині, аж поки переступ буде докінчений, і міра гріха буде повна, аж поки вина буде спокутувана, і вічна правда приведена, аж поки будуть підтверджені видіння й пророки, і щоб помазати Святе святих» (Дан. (подробнее)

s2.jpg                                    Возлюблені отці, брати і сестри !

   Ласкою і милістю Божою ми знову зустрічаємо свято Святого Христового Воскресіння, і радість о Господі, що Воскрес із мертвих, пов’язує нас узами Христової любові.
В ці Великодні дні ми вклоняємось безмежній любові Божій, яка змусила Сина Божого, Господа Ісуса Христа, зійти на землю, втілитися, постраждати і померти Хресною смертю за нас, за наші гріхи та, як говорить апостол Павло, воскреснути «для виправдання нашого» (Рим. 4, 25).

   Христос Воскрес, і ця подія, засвідчена свідками, яким являвся Воскреслий, осяяла увесь світ невгасимим світлом життя вічного. Воскресіння Христове і нині наповнює радістю свідомість усіх, хто пізнав глибину цього буття, яке позбавило світ від гріховного спадку та освятило нас для торжества загального Воскресіння живих і мертвих. Через невгасиме торжество повстання з мертвих і нам даровані всі сили, необхідні для рятівного життя в любові Христовій, тому і Церква Христова нині радіючи промовляє: «…від землі до небес Христос Бог нас приведе, переможну пісню співаючи».

   Видатний ієрарх XIX століття, архієпископ Херсонський Інокентій говорив: «Нині в образі Воскреслого Спасителя нам повернуто всю втрачену в Адамі велич чад Божих, вручено все необхідне для наслідування Царства Небесного… нині ми всі звільнилися від непорушних пекельних оков».

   Христос, Бог наш, Переможець смерті та тління (Дії 2,31), Звершувач новозавітної Пасхи, дарує нам вічний спадок і тому, «як в Адамі вмирають усі, так само в Христі всі оживуть, кожен у своєму порядку: первісток Христос, потім ті, що Христові, під час Його приходу» (1 Кор. 15, 22 – 23). Святитель Іоанн Златоуст в своєму пасхальному слові говорить: «Христос Воскрес, і ніхто хай не боїться смерті… Христос Воскрес, і вічне життя дароване віруючим в Нього… Христос Воскрес… поклав початок воскресінню всіх померлих», і через Його Воскресіння ми стаємо народом Божим, народом помилуваним (1 Пет. (подробнее)

Наш адрес:
ул. Церковная, 4
г. Кривой Рог
Днепропетровская обл.
50000 Украина
Наш телефон:
(097) 422-74-07
Наш e-mail:
consistoria@meta.ua

 Управление Выйти Обратная связь