25.03.2015 р. Кривий Ріг. Криворізький архіпастир звершив читання Великого покаянного канону.

Канон преподобного Андрія Критського25 березня, в середу 5-ої седмиці Великого посту, під час утрені архієпископ Криворізький і Нікопольський Єфрем звершив читання Великого покаянного канону преподобного Андрія Критського у Спасо-Преображенському кафедральному соборі міста Кривого Рогу.

Великопісне богослужіння також супроводжувалося читанням житія преподобної Марії Єгипетської, яке звершили клірики собору протоієрей Андрій Будовський та протоієрей Євгеній Кльосов.

По-справжньому тривалим богослужінням в сучасній літургійній практиці Православної Церкви є утреня четверга 5-го тижня Великого Посту. У народі це богослужіння прийнято називати «Маріїним стоянням», оскільки в середині цієї довгої утрені читається житіє преподобної Марії Єгипетської. Його сенс у тому, щоб тепер, уже наприкінці великопостного шляху, коли до Великодня залишається два з половиною тижні, підвести підсумок посту як часу самоспостереження, самоосуду, плачучи про свої гріхи і покаяння в них. Читане на утрені житіє преподобної Марії Єгипетської пропонується як зразок того, яким глибоким і щирим може бути в житті людини покаяння, яке повністю перероджує його душу і змінює його життя.

Переглянути галерею