ХРИСТОС ВОСКРЕС!

Христос Воскресе!

Возлюблені отці, брати і сестри!

Як миттєвий спалах блискавки розрізає темряву нічного мороку, освітлюючи небесний схил сяйвом сліпучого світла, так і дивна вістка про Воскресіння Христове осяює земний світ Істинним Світлом, Яке «просвічує кожну людину, що приходить на світ»  і Яке «темрява не обгорнула» (Ів.1,5-9).

Христос Життєдавець, ще вчора поруганий, принижений та зневажений, розіп’ятий та похований, нині подібно до вогняної блискавки в небесах преславно воскрес із гробу і всепереможно смертю смерть подолав. Тож святий апостол і євангеліст Іоанн Богослов, радіючи цій надзвичайній події, свідчить: «ми бачили славу Його, славу як Однонародженого від Отця», повного «благодаті та правди» (Ів. 1, 15).

Воскрес Христос і наша радість безмежна. Своїм воскресінням із мертвих Господь засвідчив, що Він є наш Бог Всесвятий, Бог Всемогутній і сповнений любові, Якому дорогий наш земний світ і кожна людина, яка живе на землі. Подвиг Його жертовної любові переконує нас, що Він палко бажає, щоб жоден з нас не загинув для вічного життя, але щоб усякий, хто вірує в Нього і слідує за Ним увійшов би «у вічну радість Господа свого», бо Він є початок нашого спасіння, як Він Сам говорить: «Я дорога, і правда, і життя. До Отця не приходить ніхто, якщо не через Мене» (Ів. 14, 6).

Істина нашої віри – це і є той зміст віри, якому належить жити і померти, який є в Таємній Вечері, в Гефсиманській ночі, в Голгофській Жертві, в перемозі Воскресіння і славі Вознесіння – в нове життя, оживотворене Духом Святим.

В світлі цієї дивної події і наше земне життя отримує неоціниму значимість – Божественне призначення. Своїм Месіанським подвигом Воскреслий Спаситель відкрив перед всім родом людським горизонт вічного життя, за межами якого всі негаразди, скорботи та печалі, як і примарне щастя нашого земного життя, – лише мить нудного сну, що біжить назустріч новому дневі, – в «новому небі і на новій землі» (Одкр. 21, 1).

І справжній християнин, радіючи Воскреслому Спасителю, в ці світлі дні звертає свої духовні очі до неба з особливим благоговінням до Господа: адже невимовною силою та могутністю Воскреслого Христа нам дарований вхід до вічного життя – Церкви Небесної, де живе тільки правда, святість, чистота і нелицемірна любов, де «Переможець наслідує усе, і Я буду Богом для нього, а він Мені буде за сина!» – говорить Господь (Одкр. 21, 7).

Своєю перемогою над смертю Господь явив світові невідому доти таємницю, що загробне життя – це не бездонне море, в якому тонуть усі; не безодня, в яку занурюються, не знаходячи дна, людські думки. Це царство вічної радості та вічної слави для всіх, хто своїм життям на землі не позбавив себе надії на обітниці Христові, знаючи з апостольського послання, що їхня «праця не намарна у Господі» (1 Кор. 15, 58).

Возлюблені! У всіх труднощах та випробуваннях житейських будемо пам’ятати слова апостола: «Завжди радійте! Безперестанку моліться! Подяку складайте за все, бо така Божа воля про вас у Христі Ісусі» (1 Сол. 5, 16-18). Будемо пам’ятати про це, кожен день звершуючи посильний труд молитви за своїх близьких і за увесь світ.

Наша Свята Православна Церква проповідує і творить мир – мир в наших душах і родинах, мир у нашій Вітчизні і по всьому лицю землі. Прагнення до миру і згоди – одна із головних задач Матері Церкви в її відносинах зі світською владою, політиками, громадянськими об’єднаннями, людьми різних віросповідань та релігій. На жаль, багато народів сьогодні розділено. В різних регіонах світу ллється кров, гинуть мирні жителі, не припиняється ворожнеча. Насилля, ненависть, інші пороки настирно нав’язуються суспільству через псевдокультуру. Немало наших співгромадян як і раніше страждають від бідності, злиднів, злочинності. Чи можна досягти миру в таких умовах? Можна, якщо згадати, що мир між людьми починається з миру у наших серцях. Звернувшись до Христа, доручивши Йому своє життя, ми стаємо справжніми миротворцями. Пам’ятаючи про це, Свята Церква пропонує всьому народові шлях благотворної моральної переміни, шлях до досконалості і миру – шлях Христовий. Йти цим шляхом закликаємо кожну людину – молоду і літню, багату і бідну, вчену і «не книжну», тих, хто має владу, і тих, хто її позбавлений.

Возлюблені! Віра в Воскреслого Господа – це наш безцінний скарб, і я щиро бажаю вам, щоб Воскреслий Христос допоміг кожному з нас до останніх днів нашого земного життя свято зберегти це багатство віри, якого нікому не відняти, і з непохитною вірою у Воскреслого Господа сподобитись святкувати Пасху вічну у житті майбутньому, – Пасху вічну у дивовижних обителях Отця нашого Небесного.

Радійте, возлюблені, і знову скажу – радійте, бо воістину Воскрес Христос!

ЄФРЕМ, БОЖОЮ МИЛІСТЮ
АРХІЄПИСКОП КРИВОРІЗЬКИЙ ТА НІКОПОЛЬСЬКИЙ