1 травня

PaskhaПАСХАЛЬНЕ ПОСЛАННЯ МИТРОПОЛИТА КРИВОРІЗЬКОГО ТА НІКОПОЛЬСЬКОГО ЄФРЕМА.

Возлюблені у Господі отці, брати і сестри!

З милості Господа нашого Ісуса Христа, Який «посвятив Себе за нас» (Ін. 17, 19), ми знову досягли Великого дня – Воскресіння Христового, торжества життя над смертю, бо «з гробу красне правди нам засіяло Сонце»:

ХРИСТОС ВОСКРЕС!

Багато радощів переживає людина у своєму земному житті, але жодна з них не може зрівнятися з благодатною радістю святої Пасхи. Навіть саме життя людини, прекрасний дар Божий, не мало б у собі всієї повноти, якби воно не було увінчане Воскресінням Христовим. Лише в тріумфі життя над смертю і життя людини отримує свою красу та неоціненну повноту, в якій міститься зміст життя: жити, творити, трудитися в ім’я добра та справедливості, в ім’я торжества, увінчаного безсмертям. Ціною жертовної любові Сина Божого наше земне життя, яке людина безмежно любить, до якого вона так прагне, і яким вона так дорожить, позбавлене знищення часом силою Воскресіння, яке принесло нам усвідомлену радість віри в безсмертя людини.

Ця благодатна радість не є чимось далеким, що можна досягти лише при переході нашому у вічне потойбічне життя. Царство цієї благодатної радості починається від хрещальної купелі: через неї ми, усиновлені Церквою Христовою, вступаємо у вічний союз з Богом та, вдягнувшись у незаперечну правду Сина Божого – нашого Іскупителя, стаємо її власниками та носіями у цьому світі. Це і є наше входження у царство вічної радості, обіцяної Господом Своїм учням та апостолам: «І зрадіє серце ваше, і радості вашої ніхто не відбере від вас» (Ін. 16, 22). І таким чином ще в юдолі земного буття ми відчуваємо наперед насолоду від благодатного джерела вічного життя – Воскресіння Христового.

Мої улюблені! За словами святого апостола Петра, «хто любить життя і хоче бачити добрі дні» (1 Пет. 3, 10), хай прославляє Воскресіння Христове жертовною любов’ю до потреб наших ближніх, як Господь послужив нашому спасінню, бо лише «так відкриється для вас вільний вхід до вічного Царства Господа нашого і Спасителя Ісуса Христа» (2 Пет. 1, 11).

У служінні ближньому наша християнська совість спонукає нас не тільки вкушати від плодів благодатного джерела вічної радості, але і самим потрудитися на користь братнього спасительного єдинодумства, любові та прагнення миру – основи нашого життя на землі. Господь, що бачив наперед майбутні долі світу, у повчання Своїм учням, майбутнім будівничим Його святої Церкви, говорив: «Мир залишаю вам, мир Мій даю вам» (Ін. 14, 27), а потім вітав після Свого преславного Воскресіння такими ж словами: «Мир вам!.. доторкніться до Мене і роздивіться, це Я Сам» (Лк. 24, 36; 39), закликаючи їх та нас до миротворчого служіння: «Немає більше тієї любові, як хто душу свою покладе за друзів своїх», і далі додає: «Ви друзі Мої, якщо виконуєте те, що Я заповідаю вам» (Ін. 15, 13 – 14).

Возлюблені! В наші дні злобні сили усякими підступними хитруваннями намагаються втягнути людей у братні міжусобиці та бійні і за плечима цих жертв добитися своїх антилюдських цілей. Такі зловісні загрози зобов’язують нас, християн, не тільки молитися про «мир усього світу», але усіма силами нашого християнського обов’язку злитися з людьми доброї волі у їхній борні проти сил зла, які ціною незліченних людських жертв шукають свого щастя.

Як сьогодні підходять ті пророчі слова до людей, які намагаються нав’язати іншим свою волю через зброю, позбавляючи ні в чому неповинних людей дарованого їм Богом життя, з погордою забуваючи, що не тільки мільйони людей, а навіть одна єдина людина дорога та мила Господу Богові: «Дивіться, не зневажайте жодного з малих цих: бо кажу вам, що Ангели їхні на небесах завжди бачать лице Отця Мого Небесного» (Мф. 18, 10).

Якщо Господь так цінує кожну людину, то якою мерзенною і огидною в очах Божих є рука, що здіймається на чуже життя: усяке винищення людини – замах на творіння Боже. «Мир залишаю вам. Мир Мій даю вам» (Ін. 14, 27), – заповідав Господь, йдучи на Свій Хресний подвиг за спасіння світу, а Воскресінням Своїм Він простягає над світом Свої Божественні руки з незагоєними ще ранами та благословляє викуплений Ним світ від гріха та смерті, говорячи: «Мир вам» (Ін. 20, 19).

В цих Божественних словах Іскупителя роду людського винесений суд Божий усім, хто порушує життя людини на землі, і тому для нас, християн, немає подвигу святішого за відстоювання миру Божого на землі, праці для миру, молитви за мир, сіяння миру серед людей, як дару Божого, як першого благословення Воскреслого Христа.

За Христовим заповітом, мої улюблені, апостол Павло говорив: «Дбайте про добро один одному і всім» (1 Фес. 5, 15), «перемагай зло добром» (Рим. 12, 21), бо цим ми прославимо нашого Іскупителя Христа Життєдавця.

Мої улюблені, закликаю і я вас звершувати своє служіння Христу з любов’ю, свято зберігаючи віру своїх отців та синівську відданість Матері-Церкві, однодумно прославляючи ім’я Боже гарячою вірою в Нього та неухильним виконанням Його святих заповідей у всьому своєму житті.

Благодатне світло від Живоносного Гробу Господнього хай осіяє вас вічною радістю віри та укріпить вас творити волю Божу для блага Церкви Христової, для миру на землі та Царства правди Божої у душах ваших.

Прославляючи Христа Життєдавця, Який дарує нам Своє життя з пресвітлим Воскресінням, вітаю вас Пасхальним цілуванням –

ХРИСТОС ВОСКРЕС!

ЄФРЕМ, БОЖОЮ МИЛІСТЮ