01.05.2016 р. Кривий Ріг. Відійшов у вічність клірик єпархії – протоієрей Анатолій Старіченко (05.10.1976 – 01.05.2016).

Протоієрей Анатолій СтаріченкоВвечері 1 травня 2016 року, у день Святої Пасхи, на 40-му році життя відійшов у вічність настоятель храму Сорока мучеників Севастійських села Глеюватка Криворізького району – протоієрей Анатолій Стариченко.

Майбутній священнослужитель Старіченко Анатолій Іванович народився 5 жовтня 1976 року у сім’ї робочого у місті Оріхові Запорізької області. У цьому місті пройшло дитинство отця Анатолія, тут він закінчив у 1991 році школу № 1 і вступив до СПТУ-33. Під час навчання в профтехучилищі юнак зацікавився вірою, став відвідувати храм, несучи послух пономаря та півчого на кліросі.

У 1994 році майбутній священик вступив до Чернігівського Духовного Училища регентів-псаломщиків і у 1997 році закінчив його з дипломом псаломщика І-го розряду.

3 серпня 1997 року у храмі Покрова Пресвятої Богородиці м. Оріхова відбулося таїнство Вінчання молодого випускника Духовного Училища з Іриною Володимирівною Гончаровою, після цього молоде подружжя переїхало до міста Кривого Рогу.

За Божественною літургією у Спасо-Преображенському кафедральному соборі Кривого Рогу 17 серпня 1997 року єпископом Криворізьким і Нікопольським Єфремом Анатолій Старіченко був висвячений у сан Диякона. Дияконський послух отець Анатолій ніс у Спасо-Преображенському соборі і храмі Різдва Пресвятої Богородиці.

9 січня 1998 року, у свято апостола первомученика і архідиякона Стефана, за Божественною літургією у Спасо-Преображенському кафедральному соборі єпископом Криворізьким і Нікопольським Єфремом над отцем Анатолієм було звершено ієрейську хіротонію.

Молодий священик почав своє пастирське служіння настоятелем храму великомученика Пантелеймона с. Вільне Криворізького району та храму Чуда Архістратига Михаїла в Хонах м. Кривого Рогу (селище Авангард). В цей же час отець Анатолій заочно навчався у Київській Духовній Семінарії, яку закінчив у 2001 році.

З  жовтня 2002 року і до останнього дня впродовж 14 років священик Анатолій Старіченко незмінно служив настоятелем храму 40-ка мучеників Севастійських с. Глеюватка Криворізького району. У цьому селі батюшка зміг створити міцну і дружню церковну громаду. Спочатку віруючі молилися у невеликій пристосованій церкві, але спільними зусиллями отця Анатолія, жителів села та благодійників у 2012 році було розпочато будівництво кам’яного храму у самому центрі села. Велична православна святиня, окраса села, під мудрим керівництвом священика зводилася у короткі строки, на престольне свято у березні поточного року майже готовий до освячення храм вперше прийняв Криворізького архіпастиря.

Старанного і благочестивого священика було відзначено багатьма церковними нагородами, у день Святої Пасхи 2008 року отець Анатолій був нагороджений Хрестом з прикрасами, а на Пасху Господню у 2014 році – Палицею.

З 2009 року протоієрей Анатолій Старіченко також звершував священицьке служіння у Свято-Троїцькому храмі с. Недайвода Криворізького району. Крім того, з кінця 2013 року священик регулярно відвідував ув’язнених Криворізької установи виконання покарань № 3, несучи Слово Боже засудженим до довічного позбавлення волі, звершуючи таїнства Сповіді, Хрещення та Причастя.

Проявляючи величезну любов до ближніх, вдень 1 травня 2016 року, у свято Світлого Христова Воскресіння, протоієрей Анатолій Старіченко разом з ієреєм Олегом Івасиком та ієреєм Сергієм Конченком поспішили до ув’язнених з доброю звісткою про Воскреслого Христа, щоб дати їм добру надію на спасіння та вічне життя у Небесному Царстві. Це сповнене щирої радості богослужіння і стало останнім у земному житті отця Анатолія. На зворотному шляху з в’язниці батюшка загинув у трагічній автокатастрофі…

Управління Криворізької єпархії на чолі з митрополитом Криворізьким і Нікопольським Єфремом приносить щирі співчуття родині загиблого священнослужителя, його вдові і трьом осиротілим діткам та молиться за спокій його душі. Вічна пам’ять справжньому пастирю Христової Церкви!

Попрощатися з отцем Анатолієм можна буде у храмі 40-ка мучеників Севастійських села Глеюватка у середу, 4 травня, з 15 до 18 години. Відспівування клірика єпархії звершиться у четвер, 5 травня, у Свято-Володимирському чоловічому монастирі м. Кривого Рогу після завершення Пасхальної Божественної літургії (початок о 7 годині ранку). Чин відспівування очолить правлячий архієрей митрополит Єфрем.

Також звертаємося до всіх вірних з проханням посилити свої молитви за тяжко хворого ієрея Олега, який знаходиться в реанімації у дуже важкому стані.

* * *

«Личить знати, що якщо хто помре на святу Пасху або в який-небудь із днів Світлої седмиці до неділі апостола Фоми, співається лише небагато з звичайного співу про покійних заради величі і честі радісного свята Воскресіння: бо це свято веселощів і радості, а не жалоби. І воскресним співом над покійним Церква звіщає, що всі, що вмирають у Христі воскреслому, маючи надію на воскресіння і життя вічне, завдяки Христову воскресінню переселяються від печалі світу цього до веселості і радості».

Требник, Послідування відспівування усопших у Пасхальну седмицю