05.05.2016 р. Кривий Ріг. У чоловічому монастирі відбулося відспівування протоієрея Анатолія Старіченка.

Відспівування священика5 травня, у четвер Світлої седмиці, пам’ять апостолів Нафанаїла, Луки та Климента (І), відбулося богослужіння у Свято-Володимирському чоловічому монастирі м. Кривого Рогу. Божественну літургію у храмі священномученика Володимира, митрополита Київського і Галицького звершив митрополит Криворізький і Нікопольський Єфрем у співслужінні кліриків Криворізької єпархії.

За богослужінням собор духовенства особливо молився про новопреставленого протоієрея Анатолія Старіченка, настоятеля храму 40 мучеників Севастійських с. Глеюватка Криворізького району. Спочилий 1 травня 2016 року, в самий день Світлого Христового Воскресіння, священик востаннє був присутній на богослужінні своїм тілом.

Згідно церковного уставу, відспівування і поховання мирян, ченців і священиків в дні Світлої седмиці сповнене радістю у Воскреслому Спасителеві, Який здобув перемогу над смертю. У цей час Церква торжествує перемогу над смертю, яку сотворив Господь наш Іісус Христос і обіцяв кожному, хто вірує в Нього після Свого Другого Пришестя на землю і Страшного Суду. Воскресіння Христове вносить в заупокійні молитви особливі, радісні ноти. Замість заупокійного канону на Світлій седмиці читають Пасхальний канон, а у тих випадках, коли належить читати Літію, співають Пасхальні стихири.

Після звершення Божественної літургії відбувся чин відспівування протоієрея Анатолія, після чого митрополит Єфрем звернувся до віруючих зі словом про висоту пастирського служіння покійного.

«У празник Святої Пасхи відійшов до Господа протоієрей Анатолій Старіченко, на 40-му році свого життя, зробивши все за Законом Божим. Він преставився не роздумуючи про те, що ця земна Пасха – його остання, і що в ці священні дні він скуштує вже нову Пасху з нашим Господом.

Пасха – радісне свято для всіх, немає, і не буде більшої радості тут на землі. Як не можна порівняти сонце ні з яким яскравим світлом, навіть зіркою, так і радість Пасхи Господньої не можна нічим затьмарити. Сьогодні ми разом з Церквою оспівували покійному: “Блажен путь воньже идеши днесь душе, яко уготовася тебе место упокоения“. І тому прощаючись з нашим побратимом у Христі і другом, протоієреєм Анатолієм, ми також знаємо нашим розумом і серцем, що йде ця людина в Царство Отця Небесного».

Поховання отця Анатолія під спів тропаря Пасхи відбулося за апсидою храму священномученика Володимира, митрополита Київського і Галицького, на території кладовища чоловічого монастиря.

Переглянути галерею