29.06.2016 р. Нікопольський район. Святії цілителі, моліть Бога за нас!

Ікона-ковчегЗ благословення митрополита Криворізького і Нікопольського Єфрема, в ювілейний рік 20-річчя утворення Криворізької єпархії, 23 червня 2016 року, у свято ікони Божої Матері «Споручниця грішних», з храмового дня села Першотравневе Нікопольського району розпочався Хресний хід по храмах Нікопольського районного благочиння.

Із храму в храм буде переноситися ікона-ковчег, у якій знаходиться 14 частиць мощей цілителів, які були зібрані із різних частин світу стараннями народного депутата України Андрія Шипка.

Перед початком богослужіння ікону-ковчег зустрічав благочинний Нікопольського району протоієрей Володимир Качан із духовенством району і міста Нікополя.

Хресний хідПісля зустрічі розпочалася Божественна літургія, за якою молились народний депутат України Андрій Шипко, голова Нікопольської районної ради Микола Матюк, Першотравенський сільський голова Світлана Харік та прихожани і гості, а по завершенню служби пройшов хресний хід навколо храму.

Ікона-ковчег містить, поміж інших, частиці мощей мучеників безсрібників Косми і Даміана Римських; мучеників і безмездних лікарів Кира і Іоанна Александрійських; апостола від 70-ти і євангеліста Луки; святителя Луки, архієпископа Сімферопольського, сповідника;  преподобномучениці Параскеви Римської; великомученика і цілителя Пантелеймона; мучениці Лукії, діви Сиракузької; преподобного Агапіта Печерського, лікаря безмездного і преподобного Дамана Печерського, цілителя.