15.10.16., смт Широке. 10-річчя Свято-Покровського храму ознаменувалося освяченням пам’ятника Ангелу-Охоронцю селища.

Освячення пам'ятника15 жовтня 2016 року, на другий день після свята Покрови Пресвятої Богородиці, у пам’ять священномученика Кіпріана, мучениці Іустини і мученика Феоктиста (304), митрополит Криворізький і Нікопольський Єфрем на запрошення благочинного Широківського благочиння та настоятеля Свято-Покровського храму смт Широке протоієрея Василя Яводчака очолив престольне богослужіння у згаданому храмі.

На церковному подвір’ї перед входом до храму квітками було викладено число 10 – саме скільки років виповнилося на престольне свято цього року від дня освячення нового величного Свято-Покровського храму.

Перед початком богослужіння учні недільної школи з повітряними кульками, хлібом-сіллю та квітами в руках вітали свого архіпастиря святковими віршами та співами. Розділити радість молитовного співслужіння за Божественною літургією прибули: благочинний Криворізького міського Центрального благочиння протоієрей Анатолій Риженко, клірики Широківського благочинницького округу, запрошене духовенство.

За богослужінням собором духовенства була піднесена сугуба молитва за мир в Україні,  молитва за українських воїнів, які нині захищають Вітчизну, а також заупокійна молитва за солдатами, котрі загинули в різні часи при виконанні свого військового обов’язку.

На запричасному повчальне слово промовив настоятель храму рівноапостольної Марії Магдалини с. Благодатне (колишня Чапаївка) протоієрей Олександр Шелковий.

Особливістю Божественної літургії став той факт, що більшість причасників Святих Христових Таїн становили наймолодші прихожани – діти.

Після завершення Божественної літургії відбувся хресний хід до центральної площі, де замість знесеного пам’ятника Леніну до дня смт Широке було встановлено пам’ятник Святому Ангелу-Хоронителю.

Після чину освячення пам’ятника Криворізький архіпастир привітав жителів смт Широке зі знаменною подією для всього селища – встановленням пам’ятного знаку святому послушнику нашого Господа, а також виголосив повчання, в якому зазначив: «Ангел-Хоронитель є не тільки у людини, він є і у села, і у міста, і навіть у цілих народів. Сьогодні ми зібралися, щоб згадати Ангела цього селища, який завжди стоїть на сторожі нашого миру, благополуччя і щастя. Ми не тільки його згадали, але і піднесли до нього свої молитви в надії, що він буде завжди стояти поруч з нами і захищати нас від усякого зла».

Звертаючись до отця-настоятеля, митрополит Єфрем привітав протоієрея Василія Яводчака з 20-річчям несення пастирського послуху на цьому приході та 10-річчям освячення оновленого Свято-Покровського храму, після чого нагородив священика медаллю Криворізької єпархії святих священномучеників Онуфрія і Порфирія, святителів Криворізьких І ступеня.

За багаторічний вагомий внесок в становленні Свято-Покровського храму смт Широке та сприяння встановленню пам’ятника Ангелу Охоронцю церковними відзнаками було нагороджено: голову Широківської районної ради Олександра Кокула та приватного підприємця Максима Вороницького – медалями святих священномучеників Онуфрія і Порфирія, святителів Криворізьких І ступеня; заступника голови Широківської районної ради Євгена Ситніченка та Широківського селищного голову Ігоря Сагуру – медалями священномучеників Онуфрія і Порфирія, святителів Криворізьких ІІ ступеня; скульптора Олександра Канібора – Архієрейською грамотою.

Наостанок отець благочинний подякував присутнім за святі молитви та додав: «Сьогодні ми освятили певний духовний орієнтир, яким також являється і храм, адже проходячи повз храми Божі, ми мимоволі підіймаємо свої погляди догори, а рука тягнеться для того, щоб осінити себе хресним знаменням. Відтепер і проходячи повз це місце, ми будемо підіймати свої погляди на небесний лик святого Ангела Охоронця і згадувати про Бога, про наше відношення до вічності та нашу безсмертну душу».

Переглянути галерею