13.11.16, м. Кривий Ріг. Жителі міста молитовно вшанували святого, що стояв у витоків заснування Кривого Рогу.

Неділя 21-ша після П'ятидесятниці13 листопада 2016 року, у Неділю 21-шу після П’ятидесятниці, свято праведного Петра Калнишевського (1803), у Спасо-Преображенському кафедральному соборі міста Кривого Рогу відбулася Божественна літургія. Богослужіння очолив правлячий архієрей, митрополит Криворізький і Нікопольський Єфрем, у співслужінні духовенства кафедрального собору.

За богослужінням Криворізький архіпастир, священнослужителі та всі присутні в храмі молилися про мир в нашій країні.

На запричасному економ собору протоієрей Андрій Будовський виголосив проповідь на тему Євангельського читання – про зцілення Господом Іісусом Христом Гадаринського біснуватого (Лк. 8, 26-39).

Після завершення Літургії та молебню митрополит Єфрем нагадав віруючим, що рівно рік тому за богослужінням у Запоріжжі сонм архієреїв та духовенства УПЦ на чолі з Предстоятелем, Блаженнішим Митрополитом Київським і всієї України Онуфрієм, звершив чин прославлення святого праведного Петра Калнишевського, останнього кошового отамана Запорізької Січі.

Владика зазначив: «Таким чином Криворіжжя здобуло ще одного святого молитовного заступника за наш край, адже поштова станція Кривий Ріг була побудована за розпорядженням саме кошового отамана Запорізької Січі Петра Калнишевського, який затвердив місце розташування станції на місці злиття рік Інгульця та Саксагані. Це сталося у 1775 році – саме цю дату ми бачимо на знаках біля в’їздів у наше місто. Завдяки архівам ми знаємо, що на той час на цьому місці вже існував козацький зимівник і дерев’яна церква на честь святителя Миколая Чудотворця.

І завдячуючи рішенню святого Петра Калнишевського з’явилася  поштова станція Кривий Ріг – центр розбудови для майбутнього військового поселення, згодом села, містечка і, нарешті, міста. Сьогодні ми маємо перейменовану вулицю у Центрально-Міському районі, названу на честь цього святого – раніше це була вулиця Харитонова. І дай Бог, щоб у нашому місті у майбутньому відкрився храм на честь святого праведного Петра Калнишевського, щоб під його склепіннями ми могли піднести молитви Всемилостивому Богу за святих людей, котрі жили поміж наших пращурів і чиї ноги ходили по нашій землі».

Переглянути галерею