07.01.17, м. Кривий Ріг. Нічне Різдвяне богослужіння в Спасо-Преображенському кафедральному соборі.

ВсеношнаУвечері 6 січня 2017 року, напередодні свята Різдва Христового, митрополит Криворізький і Нікопольський Єфрем у Спасо-Преображенському кафедральному соборі міста Кривого Рогу очолив святкову Всеношну, що складалася з великого повечір’я, літії з чином освячення п’яти хлібів і утрені. Високопреосвященнішому владиці співслужили священики собору.

За святковою утренею було проспівано величання свята Різдва Христового і прочитано Євангеліє про священну подію святої Різдвяної ночі. По завершенні вечірнього богослужіння традиційно віруючі на чолі з архіпастирем виконали перед вертепом Різдвяні колядки, що прославляють народженого Богонемовля Христа і Його Пречисту Матір.

Кульмінаційна подія свята Різдва Господа Бога і Спаса нашого Ісуса Христа – нічна Божественна літургія – традиційно розпочалася рівно опівночі. У числі тих, хто молився за богослужінням в Спасо-Преображенському кафедральному соборі, були секретар Криворізької міської ради Сергій Маляренко, заступник міського голови Костянтин Бєліков, голова Саксаганської районної у місті ради Валерій Беззубченко, командир в/ч 3011 Національної гвардії України полковник В’ячеслав Мельник, заступник голови Довгинцівської районної у місті ради Юрій Красножон.

Різдвяні колядкиНа запричасному благочестивій увазі богомольців кліриком собору протоієреєм Андрієм Будовським було зачитано Різдвяне послання Предстоятеля УПЦ Блаженнішого Онуфрія, Митрополита Київського і всієї України. У велике християнське свято до святої чаші приступило безліч мирян, які гідно пройшли поприще Різдвяного посту.

Після завершення Божественної літургії перед іконою свята були проспівані тропар і кондак свята, після чого митрополит Єфрем звернувся до віруючих зі словами повчання про сенс свята Різдва Христового: «Велике чудо показав Господь через Своє народження, це чудо ми називаємо Його Божественною любов’ю, тому що в цьому народженні сповнюється повнота любові Бога до людини. Цього чуда людство очікувало більше ніж три с половиною тисячоліття: великий проміжок часу пройшов від Адама до Христа, від часу гріхопадіння і до того моменту, коли наш Бог і Творець прийняв людську плоть та прийшов у вигляді Немовля у цей світ, адже Він не міг більше споглядати, як страждає Його створіння – людина, страждає від гріха».

Правлячим архієреєм були відзначені церковною нагородою Криворізької єпархії – медаллю святих священномучеників Онуфрія і Порфирія, святителів Криворізьких – труди благодійників, які сприяли встановленню пам’ятника святителю Миколаю Чудотворцю до святкування 20-річного ювілею єпархії.

«Я бажаю, щоб після сьогоднішнього святкового богослужіння кожен, хто прийшов цієї ночі у храм Божий, пішов зі свята з Божим благословенням та наповнений духовною радістю, і цією радістю щоб ми поділилися зі своїми рідними і близькими. Свята Церква закликає нас радіти у ці святкові дні, співати та прославляти нашого Господа, тому що наступила духовна радісна пора. Будемо ми з вами разом з небесними ангелами прославляти нашого Христа, тому що Він начальник життя, тому що Він джерело всякого добра і блага та тому що в Ньому наше з вами спасіння», – додав владика Єфрем.

Завершилося нічне богослужіння співом Різдвяних колядок, які з радістю виконували хористи собору, прихожани і гості свята.

Переглянути галерею