13.04.17, м. Кривий Ріг. Митрополит Єфрем очолив богослужіння Великого Четверга з чином омовіння ніг в кафедральному соборі.

Чин омовіння ніг13 квітня 2017 року, у Великий Четвер Страсної седмиці, спомин Тайної Вечері, митрополит Криворізький і Нікопольський Єфрем молився за уставним богослужінням у Спасо-Преображенському кафедральному соборі міста Кривого Рогу. У співслужінні соборного духовенства правлячий архієрей звершив Божественну літургію святителя Василія Великого.

Цього дня у Євангелії, що читається за богослужінням, згадуються відразу декілька знаменних подій з останніх годин земного життя Іісуса Христа: Таємна Вечеря, де Спаситель встановив новозавітне таїнство Святої Євхаристії; омовіння ніг учням в знак великого смирення і любові до них; молитва в Гетсиманському саду і зрада Іудою Господа на страждання і смерть.

За Божественною літургією була піднесена сугуба молитва про мир і припинення міжусобної ворожнечі в Україні.

За усталеною доброю традицією в цей день говіють всі прихожани собору, тому служба в цей день особливо багатолюдна.

Сповідавшись і причастившись Святих Христових Таїн, парафіяни стали свідками чину омовіння ніг, звершеного Архієреєм після закінчення Божественної літургії. Для участі в цьому чині в соборі зібралися дванадцять криворізьких священиків на чолі з намісником Свято-Володимирського чоловічого монастиря архімандритом Володимиром (Неробою) та благочинними трьох міських благочинь.

Зворушливі слова Євангельської розповіді про показаний Христом Спасителем великий подвиг смирення стали темою повчання правлячого архієрея. Також владика Єфрем звернув увагу на найголовнішу подію дня –  встановлення Святої Божественної Євхаристії Господом нашим Іісусом Христом.

Переглянути галерею