15.04.17, м. Кривий Ріг. Криворізький Архіпастир очолив богослужіння Великої Суботи.

Велика СуботаУ Велику Суботу митрополит Криворізький і Нікопольський Єфрем в Спасо-Преображенському кафедральному соборі Кривого Рогу очолив велику вечірню і останню у поточному Великому посту Божественну літургію святителя Василія Великого.

У п’ятнадцяти старозавітних пареміях, що читаються за богослужінням цього дня, зібрані найважливіші прообрази про порятунок людей Стражданнями і Воскресінням Іісуса Христа, а також пророцтва про настання благодатного Господнього Царства. Святоотцівська писемність називає ці уривки «Старозавітним Євангелієм» про Христа Воскреслого.

Після читання Апостола під спів «Воскресни, Боже…» священнослужителі, іподиякони і паламарі змінили облачення з чорних постових риз в святкові білі, в знак того, що скорбота закінчується і наближається Пасхальна радість.

Замість Херувимської пісні у Велику Суботу співається «Да молчит всякая плоть человеча…», в ознаменування того, що в останній день перед Великоднем відбулося поховання Спасителя і весь світ завмер в очікуванні Воскресіння Христа.

Завершилося богослужіння молитвою на благословення хлібів і вина – того, що дозволяє споживати богослужбовий устав у сьогоднішній день. Після цього владика Єфрем звернувся до присутніх з проповіддю, в якій згадав події Великої Суботи напередодні найвеличнішого дива у світі – подвигу Воскрешення Самого Себе з мертвих, звершений Господом заради нашого спасіння.

Переглянути галерею