16.04.17, м. Кривий Ріг. Митрополит Єфрем разом з криворізькою паствою прославив Воскресіння Христове у кафедральному соборі.

Пасха Господня16 квітня 2017 року вся повнота Православної Церкви святкує світле Христове Воскресіння – Пасху Господню.

З нагоди цього найвеличнішого християнського свята у ніч з 15 на 16 квітня митрополит Криворізький і Нікопольський Єфрем у Спасо-Преображенському  кафедральному соборі Кривого Рогу звершив Пасхальне богослужіння: полуношницю, хресний хід, Пасхальну заутреню і Божественну літургію святителя Іоанна Златоуста.

По завершенні полуношниці Свята Плащаниця Господня була перенесена з храму на святий Престол, після чого опівночі розпочався Пасхальний хресний хід довкола собору.

У цю надзвичайну ніч Його Високопреосвященство прочитав Слово огласительне святителя Іоанна Златоуста на Святу Пасху, а економ собору протоієрей Андрій Будовський виголосив Пасхальне послання Предстоятеля УПЦ Блаженнішого Онуфрія, митрополита Київського і всієї України архіпастирям, пастирям, чернецтву і всім вірним чадам Української Православної Церкви.

За традицією, Великоднє Євангеліє про втілення Бога Слова (Ін. 1, 1-17) читалося на декількох мовах: протодиякон Максим Онищенко почав читання Святого Письма церковнослов’янською мовою, далі правлячий архієрей і клір собору продовжили читання грецькою, латинською, іспанською, російською та українською мовами.

Традиційно в цю благословенну ніч в кафедральному соборі була велика кількість богомольців, багато з яких причастилися Святих Христових Таїн.

Після заамвонної молитви владика Єфрем освятив артос та звернувся з церковного амвона до своєї пастви з вітальним словом, у якому висловив надію на те, що Воскреслий Христос благословить нашу землю небесним благословенним миром і братньою любов’ю:

«Вітаю вас вічно живими словами, що йдуть від апостольських часів: ХРИСТОС ВОСКРЕС!

Ми з вами являємося наслідниками нашої святої християнської православної віри, сьогодні радіємо, ликуємо і торжествуємо, тому що це свято підтверджує нашу віру. Апостол Павел сказав: Якщо Христос не воскрес, то і проповідь наша марна, марна і віра ваша” (1 Кор. 15, 14). Тоді б даремними були всі наші труди. Але сьогодні Господь цим чудом нас ще раз повертає до життя. Він дає нам ще один рік, тому що вчора у Єрусалимському храмі Гробу Господнього зійшов Благодатний Вогонь. І ми віримо, що милість Божа буде над нами і над цим світом.

Перші слова, які сказав Господь, коли явився Своїм учням, були слова: Мир вам!” (Лк. 24, 36). Благословенний мир дає нам Господь. Миру просіть у Бога кожний день у святих молитвах, у своїх бажаннях, тому що цей мир може дати нам тільки наш Господь. І якщо ми з вами будемо цей мир приймати і зберігати у своєму серці, у нашій душі, тоді він буде панувати і у наших сім’ях, у наших селах і містах, у нашій рідній Україні, яка живе свято з Богом і Христом.

Так багато темних сил хоче, щоб наш благословенний народ не жив з Богом, хоче нас розділити з Господом, а потім і забрати найцінніше, що може бути у людини – її віру. Але будемо молитись і просити у Бога, щоб Він давав нам силу перемагати диявола, як сьогодні переміг його Христос Своїм Воскресінням, тому що таку силу він дав і нам з вами.

Отож радійте і ликуйте, несіть цю радість у свої сім’ї, у свої домівки, діліться цією радістю зі своїми рідними і близькими, нехай вона сьогодні спасає цей світ і кожного з нас. ХРИСТОС ВОСКРЕС!».

Завершилося Пасхальне нічне богослужіння хресним ходом навколо собору. Тисячі людей заповнили присоборну площу та очікували освячення пасхальних кошиків. Архієрей та духовенство під урочисті піснеспіви святої Пасхи у виконанні хору кафедрального собору вітали паству з Великоднем, окропляючи святою водою присутніх та їх пасхальні приношення.

Переглянути галерею