18.04.17, м. Кривий Ріг. Престольне Пасхальне торжество у храмі Іверської ікони Божої Матері.

ПасхаУ вівторок Світлої седмиці, у свято Іверської ікони Божої Матері, митрополит Криворізький і Нікопольський Єфрем очолив святкову Пасхальну Божественну літургію у храмі Іверської ікони Божої Матері міста Кривого Рогу, прибувши на запрошення настоятеля храму, секретаря Криворізької єпархії протоієрея Віктора Симонюка.

Архіпастиря урочисто зустрічали святковою програмою вихованці недільної школи, які у великодніх віршах та співах прославили Воскреслого Господа та Його Пречисту Матір.

Перед початком богослужіння до храму був принесений Благодатний вогонь зі Святої Землі, від якого було запалено усі церковні свічки та лампади.

Митрополиту Єфрему співслужили Літургію намісник Свято-Володимирського чоловічого монастиря архімандрит Володимир (Нероба), благочинний Криворізького міського південного благочиння протоієрей Володимир Борак, благочинний Криворізького міського центрального благочиння протоієрей Анатолій Риженко, благочинний Криворізького районного благочиння протоієрей Борис Бабешко та сонм духовенства міста.

На запричасному настоятелем храму священномученика Онуфрія протоієреєм Володимиром Златовим було зачитано Пасхальне послання митрополита Криворізького і Нікопольського Єфрема.

По завершенні Божественної літургії відбулося славлення Пресвятій Богородиці, після чого владика Єфрем звернувся до духовенства та парафіян зі словами привітання з Пасхою Христовою та престольним святом і повчанням про роль Цариці Небесної у великодніх подіях. Також правлячий архієрей підкреслив ту любов, з якою настоятель храму протоієрей Віктор Симонюк прикрашає цю келію Цариці Небесної, куди так поспішають віруючі звідусіль, щоб отримати благодатну допомогу Божої Матері.

У слові у відповідь отець Віктор подякував Архіпастирю за особистий приклад стояння в святих молитвах для пастирів і мирян.

Зібрані сьогодні в цьому храмі люди кажуть Матері Божій: “Ми не залишили Божественного Твого Сина, ми не розбіглися з Голгофи, ми тут, ми втішаємо Твоє серце. Не ридай, о Мати Божа! Ми – Твої діти, хоча і норовливі і не завжди Тебе слухаємо, але коли вже така скорбота торкнулася Твого серця, ми з тобою!”. І всі ми в тих храмах, де сьогодні є служби, Матір Божу втішаємо, і Вона, сподіваємося, радіє тому, що єдину заповідь, яку Вона залишила для нас про Свого Божественного Сина: “Що скаже Він вам, то зробіть” (Ін. 2, 5), ми намагаємося виконати, – зазначив священик.

Переглянути галерею