07.07.17, м. Кривий Ріг. У свято Хрестителя Господнього Іоанна митрополит Єфрем очолив храмове свято у Тернівському районі міста.

Храм Іоанна Хрестителя7 липня, коли православні християни молитовно святкують день Різдва чесного славного Пророка, Предтечі і Хрестителя Господнього Іоанна, свій престольний день святкують парафіяни храму Предтечі та Хрестителя Господнього Іоанна, що знаходиться к  районі 17-го кварталу у Тернівському районі Кривого Рогу. На запрошення настоятеля храму ієрея Георгія Гладиша, торжества у храмі прибув очолити митрополит Криворізький і Нікопольський Єфрем.

Храмовий день розпочався урочистою зустріччю правлячого Архієрея хлібом-сіллю та квітами, а також дитячим співом у супроводі скрипки. Його Високопреосвященству Божественну літургію співслужили намісник Свято-Володимирського чоловічого монастиря архімандрит Володимир (Нероба), благочинний Жовтоводського округу протоієрей Олександр Пономаренко та духовенство Північного міського благочиння на чолі з благочинним протоієреєм Георгієм Базилевським.

Під час богослужіння духовенство та миряни уклінно молилися про мир в нашій Батьківщині.

З проповіддю на запричасному виступив протоієрей Ростислав Гомзяк, настоятель храму святої мучениці Параскеви, який розповів присутнім історію та духовний зміст сьогоднішнього свята та закликав усіх відізватися на слова Хрестителя Господнього Іоанна: «Покайтеся, бо Царство Небесне близько!».

За богослужінням до одразу трьох Святих Чаш приступили безліч причасників з числа парафіян храму-іменинника та прибулих гостей.

По завершенні Божественної літургії було звершено святковий хресний хід з часткою святих мощей правиці Предтечі Господнього Іоанна, після чого митрополит Єфрем прочитав молитву небесному покровителю храму.

У своєму повчальному слові в похвалу святого Пророка, Предтечі та Хрестителя Господнього Іоанна криворізький Архіпастир зокрема зазначив: «Шануючи Хрестителя і Предтечу Господнього та молячись йому, ми повинні невпинно приносити покаяння нашому Господу, щоб бути разом з тими, хто приходив до Іоанна Хрестителя на Йордан, хто хрестився від нього, хто чув його слова і рятував свою душу. Якщо ж ми відізвемось на заклик до каяття та омиємо наші душі покаянними сльозами, то тодіі побачимо Христа Грядущого, про Якого Предтеча сказав: Ось Агнець Божий, що на Себе бере гріх світу!».

Наостанок владика Єфрем звернувся з вітальним словом до численних віруючих криворіжців, особливо іменинників, які прийшли прославити пророка, «найвеличнішого з народжених жонами».

Настоятель храму отець Георгій Гладиш від імені прихожан подякував владиці Єфрему за архіпастирський візит і святительські молитви, а також попросив благословення на подальше будівництво величного кам’яного храму.

Переглянути галерею