09.07.17, м. Кам’янське. Криворізький архіпастир взяв участь в урочистостях з нагоди дня святкування Тихвінского образу Божої Матері.

Святкування Тихвінському образу9 липня 2017 року, у Неділю 5-ту після П’ятидесятниці, митрополит Криворізький і Нікопольський Єфрем взяв участь в урочистостях у Кам’янській єпархії з нагоди святкування шанованого образу цієї єпархії – Тихвінської ікони Божої Матері. Святкову Божественну літургію у Свято-Миколаївському соборі міста Кам’янське (колишній Дніпродзержинськ) на запрошення архієпископа Кам’янського і Царичанського Володимира очолив голова Синодального відділу у справах монастирів Української Православної Церкви, вікарій Київської Митрополії, намісник Свято-Успенської Києво-Печерської Лаври митрополит Вишгородський і Чорнобильський Павел.

Владиці Павлу співслужили митрополит Криворізький і Нікопольський Єфрем, вікарій Київської Митрополії митрополит Переяслав-Хмельницький і Вишневський Олександр, архієпископ Кам’янський і Царичанський Володимир та вікарій Одеської єпархії єпископ Южненський Діодор – намісник Іверського монастиря м. Одеси, а також духовенство кафедрального собору, благочинні та священнослужителі усіх районів Кам’янської єпархії.

У день свята перед початком Божественної літургії архіпастирі, священство та численна паства зустрічали ікону Пресвятої Богородиці, що іменується «Охтирська», яка прибула в Кам’янську єпархію в рамках Всеукраїнського хресного ходу з новоявленими іконами Божої Матері, які прославилися своїми чудесами після проведення історичного Харківського Архієрейського Собору 1992 року.

До дня свята була приурочена ще одна важлива подія – освячення хреста з куполом для споруджуваного на території собору хрестильного храму на честь Тихвінської ікони Пресвятої Богородиці.

Після прочитання Святого Євангелія владика Павел звернувся до віруючих із проповіддю про шанування Божої Матері, про необхідність молитов до Цариці Небесної, про часте відвідування храму і любові до Церкви.

На заупокійній єктенії було пом’януто пріснопам’ятного Блаженнішого Митрополита Київського і всієї України Володимира (Сабодана): у цей день виповнилося 51 років архієрейської хіротонії покійного Предстоятеля.

Після закінчення Літургії було проспівано славлення і прочитана молитва перед чудотворною іконою «Охтирська» в Миколаївському соборі, а також іконою «Тихвінська» в хрестильному храмі, після чого керуючий Кам’янською єпархією архієпископ Володимир подякував владиці Павлу, всіх співслужащим архієреям, священикам, меру міста Кам’янське Андрію Леонідовичу Білоусову, представникам місцевої влади та парафіянам за молитви.

Наостанок всім присутнім на молитві в цей день було проспівано многоліття.

Переглянути галерею