15.07.17, м. Кривий Ріг. Духовенство Криворізької єпархії молитовно вшанувало чудотворний образ ікони Божої Матері «Турковицька».

Хресний хід15 липня 2017 року, в день свята Покладення чесної ризи Пресвятої Богородиці у Влахерні (V) та Турковицької ікони Божої Матері (XIV), Керуючий Криворізькою єпархією очолив духовне торжество у Спасо-Преображенському кафедральному соборі м. Кривого Рогу, де згадана чудотворна ікона зберігається на особливому шанованому місці – зліва від центрального вівтаря.

Його Високопреосвященству співслужили секретар єпархії протоієрей Віктор Симонюк, намісник Свято-Володимирського чоловічого монастиря архімандрит Володимир (Нероба), отці  благочинні та сонм духовенства Криворізької єпархії.

На малому вході митрополит Єфрем, з благословення Предстоятеля УПЦ Блаженнішого Онуфрія, Митрополита Київського і всієї України, нагородив благочинного Криворізького міського центрального округу протоієрея Анатолія Риженка другим Хрестом з прикрасами, а настоятеля храму Різдва Пресвятої Богородиці смт Радушне Криворізького району протоієрея Богдана Табаку – митрою. Також настоятель храму Святої Тройці м. Кривого Рогу ієрей Валентин Задорожний був нагороджений наперсним хрестом.

Духовне торжество підсилилось також ієрейською хіротонією – содіючи Духу Святому, митрополит Єфрем рукопоклав в сан пресвітера диякона Василія Зайченка.

На запричасному з повчальним словом про шанування Пресвятої Богородиці та Її чудотворного образу виступив настоятель храму великомученика Георгія Побідоносця м. Кривого Рогу протоієрей Олег Мартинов.

По завершенні Божественної літургії був звершений святковий хресний хід з чудотворною іконою «Турковицька», після чого владика Єфрем звернувся до численних парафіян і гостей духовного торжества з проповіддю.

«Коли б не зайшов хто з нас до нашого кафедрального собору, ми завжди побачимо віруючу душу, що молиться і плаче перед цим чудотворним образом Пресвятої Богородиці. Скількох же Вона підтримала і скільком допомогла! Для всіх нас це повинно бути добрим прикладом у нашій ревній молитві.

Сьогодні свято Цариці Небесної, сьогодні Вона особливо молить Свого Божественного Сина підтримати віруючих Криворіжжя – людей-трударів, які наразі відзначають також і своє професійне свято – день працівників металургійної та гірничодобувної промисловості» – зазначив митрополит Єфрем.

Наостанок Архіпастир повідомив присутнім, що наступної п’ятниці, 21 липня, до Кривого Рогу прибуде чудотворний образ Божої Матері «Боянська»:

– Блаженніший Митрополит Київський і всієї України Онуфрій благословив нашому місту зустрічати цю велику християнську святиню зі своєї малої батьківщини – Буковинської землі. З Чернівецької єпархії ця ікона прибуде до нас напередодні великого свята Хрещення Київської Русі. Ми з вами її достойно зустрінемо біля храму святої мучениці Тетяни о 15 годині і хресним ходом пройдемо до кафедрального собору, де цей чудотворний образ перебуватиме декілька днів, покриваючи та оберігаючи всіх нас своєю божественною благодаттю.

За доброю традицією, на завершення урочистостей всім учасникам урочистостей була запропонована благодійна трапеза.

Переглянути галерею


Комментарии к статье ( No Comments, Показать список ) :
Оставить комментарий ( Показать форму ) :

Наш адрес:
ул. Церковная, 4
г. Кривой Рог
Днепропетровская обл.
50000 Украина
Наш телефон:
(0564) 90-19-53
Наш e-mail:
consistoria@meta.ua

 Управление Выйти Обратная связь