05.08.17 Святкове архієрейське богослужіння в храмі Почаївської ікони Божої Матері с. Миролюбівка.

pochaevskaya

В день престольного свята храму Почаївської ікони Божої Матері с. Миролюбівка митрополит Криворізький і Нікопольський Єфрем очолив святкову Божественну літургію на запрошення настоятеля храму ієрея Миколая Горбаченка.

Разом з Криворізьким архіпастирем служили: благочинний Широківського благочиння протоієрей Василь Яводчак та духовенство благочиння.

Під час богослужіння була піднесена сугуба молитва за мир в Україні.

По завершенні Божественної літургії і хресного ходу митрополит Єфрем сказав слово про історію свята та становлення шанування чудотворного Почаївського образу Божої Матері і привітав парафіян та гостей храму зі святом.

Також владика звершив освячення скульптури Божої Матері біля храму та нагородив настоятеля храму ієрея Миколу Горбаченка медалю сщмчч.Онуфрія і Порфирія II ступеня,директора ТОВ «Світанок» Засуху Василя Васильовича медалю сщмчч.Онуфрія і Порфирія I ступеня,Усик Галину Олексіївну та Силадій Марію Миколаївну – Архієрейськими грамотами, і побажав настоятелю храму та парафіянам допомоги Цариці Небесної в богоугодних справах.
Переглянути галерею
* * *

Почаївська ікона Божої Матері знаходиться в Свято-Успенській Почаївській обителі (Тернопільська область). На горі, де зараз розташований монастир, оселилися два іноки у 1340 році. Один чернець після молитви пішов до вершини гори і раптом побачив Божу Матір, Яка стояла на камені і в оточені полум’я. Він покликав брата подивитися на диво. Третім свідком видіння був пастух Іоанн Босий. Він вибіг на гору, і вони втрьох прославили Бога. На камені, де стояла Пресвята Богородиця, назавжди залишився відбиток Її правої стопи.

1559 року майбутній Константинопольський патріарх Неофіт, перебуваючи на теренах сучасної Тернопільщини, відвідав поміщицю цих земель Ганну Гойську. У благословення він залишив Ганні привезену з Константинополя ікону Богородиці. Стали помічати, що від ікони виходить сяйво. Коли перед іконою зцілився брат Анни Філіп, вона передала в 1597 р. чудотворний образ ченцям, що оселилися на Почаївській горі.

Святий образ був поставлений в храм, споруджений на честь Успіння Божої Матері. Пізніше там заснований монастир, на утримання якого Ганна Гойська передала великі кошти. Чудотворна ікона стала називатися Почаївською. Влітку 1675 року, під час Збаразької війни з турками, за молитвами перед чудотворним образом обитель була врятована від навали татарського хана Нурредина. Святкування Почаївській іконі здійснюється 23 липня (ст.ст.) / 5 серпня (н.ст.).