04.11.17, м. Кривий Ріг. Престольне свято храму Казанської ікони Божої Матері зібрало віруючих криворіжців.

Свято Казанської ікони Божої Матері4 листопада, у день святкування Казанської ікони Божої Матері митрополит Криворізький і Нікопольський Єфрем звершив Божественну літургію у храмі на честь цього чудотворного образу Пресвятої Богородиці у місті Кривому Розі.

Новий кам’яний храм Казанської ікони Божої Матері було збудовано на історичному місці, де до 60-х років минулого століття стояв храм святого благовірного князя Олександра Невського в селищі Довгинцеве, поруч з головним залізничним вокзалом міста – «Кривий Ріг-Головний».

Вранці перед входом до храму архіпастиря вітали з хлібом-сіллю та квітами вихованці недільної школи. Божественну літургію владиці Єфрему співслужили благочинні: Південного міського благочиння – протоієрей Володимир Борак, Центрального міського благочиння – протоієрей Анатолій Риженко, намісник Свято-Володимирського чоловічого монастиря архімандрит Володимир (Нероба) та запрошене духовенство.

Чимало прихожан Казанського храму та гостей з усього міста зібралось у цей день, щоб вшанувати чудотворний образ Пресвятої Діви Богородиці. Вже багато століть все линуть до Казанської ікони віруючі люди з усього світу, щоб отримати зцілення своїх тілесних та, перш за все, душевних хвороб. Не один раз Пресвята Богородиця через Свій чудотворний образ подавала заступництво у часи війн та державних негараздів на святій Русі. Тож і в цей святковий день за богослужінням було виголошено уклінну молитву за мир в Україні.

З проповіддю на тему свята до присутніх звернувся настоятель храму на честь ікони Божої Матері «Віднайдення загиблих» протоієрей Анатолій Бондар.

Після звершення Божественної Євхаристії митрополитом Єфремом та присутнім на святі духовенством була відслужена панахида за всіх від віку померлих православних християн. Після панахиди Його Високопреосвященство очолив урочистий хресний хід навколо храму. Після богослужіння архіпастир привітав духовенство та вірян зі святом, побажавши усім постійного заступництва від Пресвятої Богородиці.

Насамкінець митрополит Єфрем нагородив медалями священномучеників Онуфрія і Порфирія, святителів Криворізьких І ступеня Ринюка В.П. – начальника вагонного депо Мудрьона, ІІ ступеня  Проходу С.А. – депутата Довгинцівської районної в місті Кривому Розі ради та Стеценка А.М. – начальника відділу охорони ПАТ «ЦГЗК». Його високопреосвященство  подякував настоятелю Казанського храму – протоієрею Анатолію Беденку за пастирські труди і побажав допомоги Божої в прикрашенні храму.

Смотреть галерею