«У СЕРЦЕ УВІЙДЕ ЛИШ ТЕ, ЩО ЙДЕ ВІД СЕРЦЯ»

“Усі справи людські руйнуються,

а плід милосердя залишається завжди нев’янучим,

непіддатним жодній зміні обставин”.

Св. Іоанн Златоуст

У неділю, 11 лютого 2018 року, учні й викладачі Недільної школи при Спасо-Преображенському кафедральному соборі м. Кривого Рогу відвідали вихованців комунального закладу «Криворізький дитячий будинок-інтернат» Дніпропетровської обласної ради. У теплій, родинній атмосфері діти привітали своїх одноліток з усім зимовим циклом свят, які відзначаються за традицією й православним календарем – Різдвом Христовим, Новим роком, Святим Богоявленням і наближенням Стрітення Господнього. Лунали для дітей віншування на честь знаменних подій у Священній історії, виголошувалися щирі дитячі побажання радості, тепла, миру й злагоди. Духовні гімни й народні колядки, дитячі співаночки й ліричні колискові у виконанні дітей та православної молоді торкнулись найпотаємніших куточків зболілих дитячих душ, викликали в когось чи то сльози від тонкощів почуттів, чи то несказанне осяяння на обличчях. Навзаєм виступаючі, усвідомлюючи власну духовну місію, вкотре пересвідчилися в тому, що їх завжди чекають з нетерпінням, а такі ніби прості, буденні відвідування дійсно приносять добро й милосердя в людські душі, серця наповнює доброта. І все це ні якісь далекі абстракції, це справжня, реальна радість і практична допомога ближньому.

З благословення Митрополита Криворізького і Нікопольського ЄФРЕМА давно вже стало традицією відвідування вихованців Криворізького дитячого будинку-інтернату для дітей-інвалідів колективом Недільної школи. Учні й педагогічний склад вітають хворих дітей музично-літературними композиціями, благодійними концертами відповідно до державних свят і улюблених дат православного календаря та намагаються надати посильний внесок у забезпечення життєдіяльності такої категорії дітей і підлітків. Цього разу за підтримки Митрополита ЄФРЕМА, батьківської громади і прихожан Собору відвідувачі подбали про такі необхідні для хворих дітей речі, а саме засоби гігієни для прикованих до ліжка чи інвалідного візка. З винятковим трепетом, зі щирими, відкритими серцями очікують цих зустрічей і самі вихованці будинку-інтернату, а особливо виступів своїх ровесників, які зростають поряд – у Недільній школі.

Милосердя й добро – завжди поруч, і дуже важливо, коли ці якості набувають в сучасному суспільстві пріоритетного звучання. Плекання у дітей та молоді почуттів національної самосвідомості, чесності й відвертості, обов’язку, відповідальності, самопожертви, любові, милосердя, поваги до старших, співчуття до хворих і немічних профілюють саме сьогодні, адже усе це сукупно сприяє формуванню православного світогляду, що є одним з основних напрямків діяльності Недільної школи при Спасо-Преображенському кафедральному соборі м. Кривого Рогу.

Єдність слова і справи – важливий принцип православного виховання, тому він серед освітніх орієнтирів для педагогічного колективу Недільної школи (куратор – протодиякон Максим Онищенко).

Загальновідомий моральний постулат: «Віра без справ є мертвою» найбільш відповідає завданню здорового виховання юного покоління соборян через справи, які символізують християнське милосердя.

 Духовно-просвітницький центр

Спасо-Преображенського

кафедрального собору м. Кривого Рогу


Комментарии к статье ( No Comments, Показать список ) :
Оставить комментарий ( Показать форму ) :

Наш адрес:
ул. Церковная, 4
г. Кривой Рог
Днепропетровская обл.
50000 Украина
Наш телефон:
(0564) 90-19-53
Наш e-mail:
consistoria@meta.ua

 Управление Выйти Обратная связь