Митрополит Єфрем звершив першу в цьому році Літургію Передосвячених Дарів.

«Веси создание наше, веси немощь нашу Человеколюбче: согрешихом, но не отступихом от Тебе Боже, ниже воздехом руки наша к богу чуждему, пощади нас Твоею благостию, Благоутробне».

Тропар пророцтва зі служби середи першої седмиці.

Liturgia_Prezhdeoscviaschennyh_darov004У середу першої седмиці Великого посту, в день пам’яті мученика Памфіла пресвітера, Валента диякона та тих, що з ними постраждали, Митрополит Криворізький і Нікопольський Єфрем молився за великопісними часами, зображальними і вечірньою в Спасо-Преображенському кафедральному соборі міста Кривого Рогу. Потім владика Єфрем у співслужінні криворізького духовенства звершив першу за поточний Великий піст Літургію Передосвячених Дарів.

За богослужінням були виголошені особливі прохання про припинення кровопролиття на українській землі, після чого Криворізький архіпастир підніс уклінну молитву про відновлення миру в Україні.

На особливий покаянний молитовний лад налаштовували присутніх великопісні піснеспіви. Уся Літургія Передосвячених Дарів проникнута великопісним настроєм Церкви. Через нього православні віруючі особливим чином єднаються з Богом – через молитви, що підносяться за богослужінням, та покаянні піснеспіви, котрі проходять крізь душу.

На Літургії Передосвячених Дарів, під звук дзвіночка, богомольці зі страхом та благоговінням преклоняють свої коліна перед Агнцем, кладуть поклони, із покаянням та зосередженістю моляться Царю царів.

По завершенні богослужіння Митрополит Єфрем звернувся до присутніх богомольців зі словом проповіді, в котрій нагадав присутнім ветхозавітну історію вигнання з раю праотця Адама. Також, Високопреосвященніший владика закликав усіх, хто вступив на шлях посту, до сугубого подвигу покаяння. Адже за словом блаженного Августина «Дні Чотиридесятниці означають життя теперішнього віку, так само, як і дні Пасхи зображують вічне блаженство. Під час посту ми маємо скорботу, а на Пасху сповнюємося радості, адже у теперішньому житті ми повинні нести покаяння, щоб у майбутньому житті досягнути вічного блаженства».

Дивитися галерею