Відбулися соборна Літургія та спільне говіння священнослужителів Криворізьких Північного та Південного міських благочинь.

Soborne_bogosluzhinnia007Soborne_bogosluzhinnia00828 лютого 2018 року, в середу другої седмиці Великого посту, в день пам’яті апостола від 70-ти Онисима, Митрополит Криворізький і Нікопольський Єфрем звершив Літургію Передосвячених Дарів у Свято-Миколаївському храмі м. Кривого Рогу.

Його Високопреосвященству співслужили настоятелі храмів Криворізьких міських Північного та Південного благочинь.

Традиційно напередодні великопісної середи настоятелі та клірики храмів згаданих благочинь приступили до таїнства Сповіді у духівника Криворізької єпархії протоієрея Анатолія Марущака.

За богослужінням була піднесена уклінна молитва Господу Вседержителю за мир на землі України.

На запричасному вірші настоятель храму святого первомученика і ахидиякона Стефана м. Кривий Ріг протоієрей Даміан Єдинок звернувся до богомольців із словом проповіді про користь християнського поста.

За великопісним богослужінням до єдиної Чаші соборно приступили 35 священнослужителів, а також присутні у храмі віряни, які прийшли помолитися разом зі своїми духовними пастирями і наставниками.

По завершенні Божественної літургії Митрополит Криворізький і Нікопольський Єфрем звернувся до присутніх із словом повчальної проповіді, у котрій розповів біблійну історію про двох братів – Каїна і Авеля, та наголосив на тому, яку духовну шкоду приносить тяжкий порок заздрості, а також призвав до боротьби із ним. Так, святий преподобний Макарій Оптинський повчав боротися із помислами заздрощів у самому початку, коли вони ще не зміцніли, вчив подавляти їх, доки це ще «вавилонські немовлята». Зокрема, святий старець призивав своїх духовних чад: «Бога ради, не давай цьому Каїнову сімені зростати у тобі, але подавляй малі паростки його, побивай цих «немовлят вавилонських», доки вони ще малі. Від найменшого їх прояву бори їх самоукорінням та смиренням». До тієї ж духовної праці призвав своїх духовних чад і Криворізьких архіпастир.

Також, Митрополит Єфрем привітав з особистим ювілеєм – днем 80-річча, свою добру помічницю, вірну прихожанку, бухгалтера Криворізького Єпархіального Управління Ковтун Азу Михайлівну, котра вже багато років плідно працює на благо Церкви та, зокрема, Криворізької єпархії. У знак подяки за добрі труди, правлячий архієрей нагородив її єпархіальною медаллю святих священномучеників Онуфрія і Порфирія, святителів Криворізьких І ступеня, преподав своє архіпастирське благословіння та побажав Божої допомоги на всіх шляхах її життя, а чисельні священнослужителі соборно проспівали іменинниці багаторічча.

Дивитися галерею