У день пам’яті собору усіх преподобних Києво-Печерських Митрополит Єфрем очолив Божественну Літургію в Спасо-Преображенському кафедральному соборі Кривого Рогу

prp.Pecherskyh0044 березня 2018 року, у Неділю 2-гу Великого посту, день пам’яті святителя Григорія Палами, архієпископа Фессалонікійського та Собору усіх преподобних Києво-Печерських, Митрополит Криворізький і Нікопольський Єфрем очолив недільне богослужіння у криворізькому кафедральному Спасо-Преображенському соборі.

За Божественною Літургією святителя Василія Великого правлячому архієрею співслужили клірики кафедрального собору протоієрей Андрій Будовський, протоієрей Олександр Горовенко, протоієрей Євген Кльосов та протодиякон Максим Онищенко.

За богослужінням були виголошені особливі прохання про позбавлення людей землі української від міжусобної брані та припинення ворожнечі, після чого Митрополит Єфрем із духовенством підніс умиленну молитву про відновлення миру в нашій Батьківщині.

Після читання Святого Євангелія, до богомольців зі словом повчальної проповіді звернувся правлячий архієрей. У своєму слові Високопреосвященніший владика, зокрема, зазначив, що чотири великі чесноти – віра,  молитва, смирення та піст здатні привести нас до Бога. Інакше, не звертаючи увагу на своє духовне життя і не докладаючи зусиль для того, щоб здобути християнські чесноти, кожен із нас ризикує уподібнитися  євангельському розслабленому, адже гріх не тільки здатен навести тілесні хвороби, але й, більше того, він завжди нівечить душі. І ніхто б не спасся, якби не покривала усіх нас безкрайня милість Божа. За словом святого священномученика Онуфрія, першого єпископа Криворізького, через принесення до Спасителя розслабленого через стріху будинку, четверо носіїв, звичайно, завадили проповіді Божественного Учителя, проте, цим «Господь показує, що до Нього ми можемо звертатися у будь який час, при будь яких обставинах життя… Господь відкриває Своє Лице усім хто цього прагне. І вдень, і вночі, у всякий час, на дні гріха, у болоті пристрастей – підніми свої очі до Господа, і Він тебе утішить, допоможе і спасе… Милосердя Боже до нас, грішних, безкінечне, і довготерпіння Його невичерпне».

За недільним богослужінням велика кількість богомольців стали причасниками Тіла і Крові Господніх.

По закінченні Божественної Літургії Митрополит Єфрем із духовенством собору звершив молебень до всіх святих преподобних отців Києво-Печерських. По закінчені молебного співу правлячий архієрей та співслужащі йому священнослужителі проспівали величання святим угодникам Божим, що просяяли своїми подвигами у Свято-Успенській Києво-Печерській Лаврі.

По закінчені богослужіння Криворізький архіпастир надав усім своє святительське благословіння.

Дивитися галерею