У Неділю Хрестопоклонну духовенство і віруючі вклонилися Животворящому Древу Господньому.

Hrestopoklonna_nedilya00611 березня 2018 року, у Неділю 3-ю Великого посту, Хрестопоклонну, Митрополит Криворізький і Нікопольський Єфрем очолив Божественну Літургію у криворізькому Спасо-Преображенському соборі.

Напередодні недільного дня Високопреосвященніший владика у тому ж кафедральному соборі Кривого Рогу звершив Всеношну.

За Всеношною після великого славослов’я владика Єфрем звершив виніс на середину храму для поклоніння віруючим Хреста Господнього, в якому знаходиться частка Животворящого Древа Господнього, після чого численні парафіяни були помазані святим єлеєм.

За Божественною Літургією святителя Василія Великого правлячому архієрею співслужили клірики кафедрального собору.

За богослужінням були виголошені особливі прохання про позбавлення людей землі української від міжусобної брані та припинення ворожнечі, після чого Митрополит Єфрем із духовенством підніс умиленну молитву про відновлення миру в нашій Батьківщині.

Після читання Святого Євангелія, до богомольців зі словом повчальної проповіді звернувся правлячий архієрей. У своєму слові Високопреосвященніший владика розповів про невимовну силу святого хреста, котрого боїться ворог спасіння роду людського. Адже через спокутні хресні страждання Сина Божого і Господа нашого Іісуса Христа царство богоненависника було зруйновано. І хрест Господень, що раніше був лише знаряддям для мучительної страти, став зброєю на диявола, «тремтить бо та боїться не терплячи бачити сили хреста». Тому, у середині Великого Посту хрест виноситься на середину храму для поклоніння віруючих, для їх духовного зміцнення та надання сил, щоб достойно пройти решту спасительного великопісного шляху та з духовною радістю зустріти свято всіх свят – Світле Христове Воскресіння.

За недільним богослужінням велика кількість богомольців стали причасниками Тіла і Крові Господніх.

По закінченні Божественної Літургії Митрополит Єфрем із духовенством собору звершив молебень Животворному Хресту Господню, після чого Архіпастир та духовенство собору, разом із чисельними віруючими вклонилися святому древу, на якому була принесена спасительна жертва в спокуту гріхів людського роду.

Після поклоніння хресту правлячий архієрей привітав присутніх з недільним днем і проходженням першої половини Великого посту та надав усім своє святительське благословіння.

Дивитися галерею