Митрополит Єфрем звершив чин Пасії у жіночому монастирі.

Passia010Увечері 11 березня, Неділі 3-ї Великого посту, Хрестопоклонної, Митрополит Криворізький і Нікопольський Єфрем звершив чин Пасії у теплому храмі святих Жон-Мироносиць Свято-Покровського жіночого монастиря міста Кривого Рогу.

Священноархімандриту обителі співслужили намісник чоловічого монастиря святого священномученика Володимира архімандрит Володимир (Нероба) та клірики жіночого монастиря у священному сані.

Служба Страстям Христовим, на якій були прочитані 14-а і 15-а глави Євангелія від Марка, завершилася проповіддю владики Єфрема про те, як гріх кожної людини віддаляє її від Бога. У своєму слові Високопреосвященніший владика закликав до боротьби зі своїми страстями та гріховними звичками.

Чин Пасії, присвячений останнім дням земного шляху Господа Бога та Спаса нашого Іісуса Христа – є однією з найновіших церковних служб за часом виникнення та був складений святителем Петром Могилою, митрополитом Київскьим у XVII  ст.

Послідування Пасії буває чотири рази на рік (за кількістю євангелістів): у другу, третю, четверту і п’яту неділі Великого Посту. За кожною Пасією прочитуються євангельські оповідання про Страждання (Страсті) Христа.

За традицією під час Пасії богомольці стоять із запаленими свічками у руках

У кінці служби всі віруючі з благоговінням підходять вклонитися перед Розп’яттям, Хрестом Спасителя, який на Пасії виноситься на середину храму.

Дивитися галерею