08.04.2018, м. Кривий Ріг. Митрополит Єфрем разом з криворізькою паствою прославив Воскресіння Христове у кафедральному соборі.

Pashalna_Radist00308 квітня 2018 року вся повнота Православної Церкви святкує світле Христове Воскресіння – Пасху Господню.

З нагоди цього найвеличнішого християнського свята у ніч з 07 на 08 квітня Митрополит Криворізький і Нікопольський Єфрем у Спасо-Преображенському  кафедральному соборі Кривого Рогу звершив Пасхальне богослужіння: полуношницю, хресний хід, Пасхальну заутреню і Божественну літургію святителя Іоанна Златоуста.

По завершенні полуношниці Свята Плащаниця Господня була перенесена з храму на святий Престол, після чого опівночі розпочався Пасхальний хресний хід довкола собору.

По закінченні хресної ходи до храму був доставлений святий Благодатний Вогонь із Єрусалиму. Зустріти Святий Вогонь у Кривому Розі на самому початку Пасхального богослужіння стало можливим завдяки старанням Народного Депутата України Вілкула Олександра Юрійовича, котрий приклав велике старання, щоб православні віруючі криворіжці могли вклонитися цій святині в саму ніч славного Христового Воскресіння.

У цю надзвичайну ніч Його Високопреосвященство прочитав Слово огласительне святителя Іоанна Златоуста на Святу Пасху, а економ собору протоієрей Андрій Будовський виголосив Пасхальне послання Предстоятеля УПЦ Блаженнішого Онуфрія, Митрополита Київського і всієї України архіпастирям, пастирям, чернецтву і всім вірним чадам Української Православної Церкви.

За традицією, Великоднє Євангеліє про втілення Бога Слова (Ін. 1, 1-17) читалося на декількох мовах: протодиякон Максим Онищенко почав читання Святого Письма церковнослов’янською мовою, далі правлячий архієрей та клір собору продовжили читання грецькою, латинською та українською мовами.

Традиційно в цю благословенну ніч в кафедральному соборі була велика кількість богомольців, багато з яких причастилися Святих Христових Таїн.

Після заамвонної молитви владика Єфрем освятив артос та звернувся з церковного амвона до своєї пастви з вітальним словом, у котрому, зокрема, відмітив те, що вперше Благодатний Вогонь прибув до Кривого Рогу до початку Пасхального богослужіння. Також, владика наголосив на тому, що лише по молитві православного Патріарха Господь посилає святе полум’я на землю, що свідчить про істинність Православної Віри. Митрополит Єфрем розповів, що чудо сходження Благодатного Вогню символізує те, що Багатомилостивий Господь все ще довготерпить нас, незважаючи на безліч гріхів, котрі ми коїмо, чим ображаємо Його Божественну Любов.

За святковим Пасхальним богослужінням молились Криворізький міський Голова Вілкул Юрій Григорович, Народний депутат України Павлов Костянтин Юрійович, міське керівництво та представники районних органів влади.

Завершилося Пасхальне нічне богослужіння хресною ходою навколо собору. Тисячі людей заповнили присоборну площу, в очікуванні освячення пасхальних кошиків. Архієрей та духовенство під урочисті піснеспіви святої Пасхи у виконанні хору кафедрального собору вітали паству з Великоднем, окропляючи святою водою присутніх та їх пасхальні приношення.

Дивитися галерею