26.04.2018 р., м. Кривий Ріг. Панахида по загиблим внаслідок катастрофи на Чорнобильскій АЕС.

panahydaУ четвер вранці, 26 квітня 2018 року, у храмі святої мучениці Тетяни м. Кривого Рогу зібралися жителі міста, щоб молитовно згадати тих, хто 32 роки тому залучився до ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС.

Серед богомольців були учасники ліквідації та члени їх сімей, вдови ліквідаторів, небайдужі городяни.

Звершив панахиду за спочилими рабами Божими, що постраждали від Чорнобильської катастрофи, настоятель храму протоієрей Антоній Бондар.

Наприкінці богослужіння традиційно прозвучала і молитва за здоров’я живих героїв-ліквідаторів.

У проповіді священика говорилося про те, який мужній і самовідданний вчинок звершили ті, хто вступив у нерівну боротьбу з “мирним” атомом і віддав своє життя заради не тільки ближніх, але і невідомих людей та прийдешніх поколінь.

- “Тим, хто врятував світ” – коротко і точно говорить про ліквідаторів напис на пам’ятнику Загиблим пожежникам у м. Чорнобилі, – зазначив священик. – І хоча до порятунку світу тоді за покликом серця поспішили люди часто далекі від Православної Церкви, проте віримо, що Бог після їх кончини виявляє їм милосердя і турботу як тим, хто наслідував подвиг Його Сина Ісуса Христа: пожертвував власним життям заради спасіння багатьох.

Після панахиди жителі міста взяли участь у пам’ятних урочистостях та церемонії покладання квітів біля пам’ятного знаку Криворіжцям-учасникам ліквідації аварії на ЧАЕС.

Дивитися галерею