26.04.2018 р., м. Кривий Ріг. 32 річниця із дня аварії на Чорнобильській АЕС.

IMG_877526 квітня – день особливого, невимовного смутку. Саме в цей день, 32 роки тому пролунав страшний вибух на Чорнобильські АЕС. З цього дня почалась нова сторінка історіїї України та цілого світу.

50 тисяч квадратних метрів української землі залишаються забруднені радіацією до сьогодні. Мільйони людей отримали невиправні проблеми зі здоров’ям внаслідок отруєння радіацією. Проте, масштаби трагедії могли бути значно більші якби, приносячи у жертву своє життя та здоров’я, не прийшли на допомогу звичайні люди – ліквідатори аварії на Чорнобильській АЕС.

Традиційно, в цей день молилися про загиблих у криворізьких храмах. Так, незадовго до початку мітингу-реквієму біля меморіалу героям-чорнобильцям, що в Саксаганському районі міста, у храмі Воздвиження Хреста Господнього священнослужителі з числа кліру Криворізької єпархії – протоієрей Олександр Горовенко, протоієрей Євген Кльосов та ієрей Владислав Мокрушин звершили заупокійну літію по тим, хто поклав своє життя, рятуючи близьких і дальніх від наслідків страшної катастрофи.

За заупокійним богослужінням молились голова громадської організації «Криворізьке обєднання інвалідів «Ветерани Чорнобиля» – Троценко Олександр Васильович та члени цієї організації.

По завершенні літії всі присутні вирушили до меморіалу чорнобильцям, де в присутності представників міського і районного виконкомів, депутатів, ліквідаторів аварії на ЧАЕС та їх сімей, традиційно, була закладена капсула з іменами тих чорнобильців що за минулий рік залишили цей світ.

По завершенні мітингу-реквієму по загиблим і вшануванні їх памяті хвилиною мовчання, священнослужителі із представниками влади та тисячами криворіжців поклали квіти до підніжжя меморіалу, як дань поваги та вдячності тим людям, котрі не пожаліли себе задля життя ближніх.

Дивитися галерею