26.04.2018 р. Клірик Криворізької єпархії прийняв участь у II Муніципальних Онуфріївських читаннях.

Onufriivski_chitannia001З благословення Митрополита Криворізького і Нікопольського Єфрема, настоятель храму Священномученика Онуфрія м. Кривого Рогу, протоієрей Володимир Златов, прийняв участь у II Муніципальних Онуфріївських читаннях, присвячених увічненню пам’яті святителя Онуфрія, в м. Старий Оскол, Бєлгородської митрополії. Тема читань: «Спадщина святих отців як джерело формування смислового простору в сучасній культурі та освіті».

Вітальне слово від імені Митрополита Криворізького і Нікопольського Єфрема, зачитав прот. Володимир: «У ці Великодні дні тепло і сердечно вітаю всіх учасників Онуфріївських читань …. У цей ювілейний рік, коли Церква і боголюбивий народ здійснює молитовну пам’ять 1030-річчя Хрещення Русі та 80-річчя мученицької кончини священомученика Онуфрія, архієпископа Курського і Обоянського, першого єпископа Криворізького, ви зібралися на місці подвигів і служіння святителя, щоб продовжити розпочаті ним труди…  Щиро бажаю всім учасникам конференції плідної роботи ».

В рамках читань відбулася презентація книги «Симфонія по витворам Священомученика Онуфрія (Гагалюк)».

Були заслухані наступні доповіді:

1. «Духовні причини трагічних подій XX століття і проблеми наших днів».

2. «Православна традиція у вихованні та тренди сучасної освіти».

3. «Протоієрей Успенського-Миколаївського собору м Бєлгорода Порфирій Іванович Амфітеатров».

4. «Священомученик Даміан (Воскресенський) – Курський архіпастир».

5. «Священомученик Онуфрій (Гагалюк) про культуру, мистецтво і творчість».

В ході читань учасники неодноразово наголошували, що важливість вивчення житій новомучеників і сповідників, що постраждали за віру, надзвичайно необхідна не тільки заради дослідження історичних і релігійних проблем, але і для навчання поколінь, що нині живуть, щоб не повторювалися руйнівні процеси минулого, що супроводжувалися кривавими подіями.

Особливу увагу учасники конференції приділили увічненню пам’яті та освоєнню духовної спадщини архієпископа Онуфрія. Життя і твори владики Онуфрія, є для нас багатим духовним скарбом, в якому ми бачимо приклад ревного і непохитного стояння за єдність Церкви.

Дивитися галерею