22.05.2018 р., м. Кривий Ріг. Віруючі криворіжці вшанували пам’ять небесного покровителя міста – святителя Миколая Чудотворця.

Liturgia_sv_Mykolaya012Vsenichna_sv_Mykolaya001Ввечері 21 травня, в переддень свята перенесення мощей святителя і чудотворця Миколая з Мир Лікійських у Бар (1087), у Свято-Миколаївському храмі міста Кривого Рогу, що розташований у Центрально-Міському районі міста, зібрались священнослужителі із числа клиру Криворізької єпархії, щоб молитовно вшанувати пам’ять святителя Божого і чудотворця та вклонитися великій святині – частці святих мощей святого Миколая.

На запрошення настоятеля храму протоієрея Димитрія Салатюка на всеношну прибули помолитися настоятелі православних храмів м. Кривого Рогу на чолі з благочинним Криворізького Міського Центрального благочиння протоієреєм Анатолієм Риженком.

За богослужінням на центрі храму священнослужителі соборно прочитали акафіст святителю Миколаю, після чого багаточисельні віруючі мали можливість молитовно прикластися до святинь, а протоієрей Анатолій Риженко помазав богомольців освяченим єлеєм.

22 травня, у день пам’яті святителя і чудотворця Миколая, православні криворіжці з різних кінців міста поспішили до Свято-Миколаївського храму у Центрально-Міському районі, аби молитовно згадати небесного покровителя свого міста – адже саме на честь святого Миколая їх предки два з половиною століття тому освятили перший храм на території свого поселення. Цей храм знаходився зовсім поруч з теперішнім, двічі перебудовувався, але був зруйнований у годину лихоліття у ХХ столітті. Промислом Божим, на святому місці, де колись перебував святий храм, стараннями православних віруючих, був встановлений пам’ятник святому Миколаю, котрий освятив Предстоятель Української Православної Церкви Блаженніший Митрополит Київський і всієї України Онуфрій.

При великому зібранні богомольців священнослужителі звершили святкову Божественну Літургію. Очолив богослужіння секретар Криворізької єпархії протоієрей Віктор Симонюк. Співслужили отцю Віктору благочинний Криворізького Центрального Міського благочиння протоієрей Анатолій Риженко, намісник Свято-Володимирівського чоловічого монастиря міста Кривого Рогу архімандрит Володимир (Нероба) та духовенство міста.

За Божественною Літургією молився голова Центрально-Міської районної у місті ради Нєженцев Сергій Володимирович

Пастирське повчання про життя та подвиги святителя Миколая Чудотворця на запричасному вірші виголосив настоятель храму святого праведного Петра Калнишевського м. Кривий Ріг ієрей Віктор Цьомко.

Після завершення Божественної Літургії священнослужителі та усі присутні в храмі богомольці Хресною ходою вирушили на місце де два з половиною століття тому знаходився колишній храм святого Миколая. Навпроти величного пам’ятника великому Чудотворцю, духовенством єпархії був звершений молебень святителю Божому перед часткою його святих мощей.

По закінченні молебню, до богомольців зі словом проповіді звернувся секретар Криворізької єпархії протоієрей Віктор Симонюк.

По поверненні Хресної ходи до храму, всі бажаючі могли вклонитися святим мощам та чудотворній іконі святого Миколая Чудотворця.

Дивитися галерею