26.05.2018 р., м. Кривий Ріг. У день Троїцької поминальної суботи Митрополит Єфрем молився про спокій душ усіх спочилих православних християн.

Pomynalna_subota008У Троїцьку батьківську поминальну суботу Митрополит Криворізький і Нікопольський Єфрем мав радість молитовного єднання зі своєю паствою в Свято-Троїцькому храмі міста Кривого Рогу, куди прибув на запрошення його настоятеля ієрея Валентина Задорожнього.

Біля храму свого архіпастиря зустрічали з хлібом-сіллю та букетом весняних квітів наймолодші з прихожан – вихованці недільної школи, котрі піснями та віршами прославили Бога.

За Божественною Літургією Митрополиту Єфрему співслужили благочинний Центрально-Міського благочиння протоієрей Анатолій Риженко, настоятель храму Святої Тройці протоієрей Валентин Задорожній та настоятель храму святителя Луки Кримського с. Степове Широківського району ієрей Ярослав Козін.

За Божественною Літургією Високопреосвященніший владика біля Святого Престолу підніс до Господа молитву за настання довгоочікуваного миру на землі України.

На заупокійній єктенії Митрополит Єфрем молився за спокій душ православних християн, що загинули в страшному ДТП в місті Кривому Розі, адже саме на день Троїцької батьківської поминальної суботи припало 40 днів від дня трагедії.

Після отпусту Літургії Криворізький архіпастир очолив соборну панахиду, за котрою також були піднесені молитви за спокій душ загиблих в ДТП та усіх від віку спочилих православних християн.

По завершенні панахиди Митрополит Єфрем звернувся до богомольців зі словом проповіді. Зокрема, правлячий архієрей наголосив на тому, що усі ми, прийнявши святе хрещення, увійшли до лона Церкви. І це є для нас великою радістю, адже Свята Мати Православна Церква не забуває жодного зі своїх чад. Навіть коли не стає людей, що могли б пам’ятати спочилих та сугубо помолитися за них Православна Церква продовжує поминати у своїх молитвах усіх вірних від віку спочилих християн.

По закінченні проповіді, владика Єфрем подякував настоятелю Свято-Троїцького храму протоієрею Валентину Задорожньому за його пастирські труди та за старанне оздоблення святого храму. Також, архіпастир привітав настоятеля з наступаючим престольним святом та благословив на подальші труди на ниві Христовій.

У слові-відповіді, отець Валентин подякував правлячому архієрею за радість спільної молитви.

Насамкінець, Митрополит Єфрем надав усім присутнім у храмі віруючим своє святительське благословіння.

Дивитися галерею