03.06.2016 р. Кривий Ріг. Престольне свято зібрало віруючих в храмі рівноапостольних царя Костянтина і цариці Єлени.

Hram_sv_Konstantina_i_Eleny013В день пам’яті рівноапостольних царя Костянтина (337) і матері його цариці Єлени (327), Митрополит Криворізький і Нікопольський Єфрем традиційно з архіпастирським візитом відвідав храм святих рівноапостольних Костянтина і Єлени міста Кривого Рогу (район Трамвайного парку), де і очолив Божественну Літургію з нагоди престольного свята.

З хлібом-сіллю та букетами духмяних троянд, зустрічали свого архіпастиря вихованці недільної школи.

Перед початком богослужіння зі Свято-Михайлівського храму Київського подвір’я Афонського монастиря святого великомученика Пантелеімона до Храму святих Костянтина і Єлени були привезені святі і нетеленні мощі преподобномучениці Євгенії Римлянині, а саме її десниця. Зустріч великої християнської святині очолив Митрополит Єфрем.

Правлячому архієрею за Божественною Літургією співслужили намісник Свято-Володимирівського чоловічого монастиря м. Кривого Рогу архімандрит Володимир (Нероба), благочинний Криворізького міського Південного благочиння протоієрей Володимир Борак, благочинний Криворізького міського Центрального благочиння протоієрей Анатолій Риженко, настоятель храму свв. рівноапостольних Костянтина та Єлени протоієрей Георгій Леміш, духовенство міста та клірик Київського храму святителя Михаїла диякон Віталій.

Після читання Святого Євангелія до присутніх в храмі богомольців звернувся Митрополит Криворізький і Нікопольський Єфрем.

Під час Божественної Літургії правлячий архієрей підніс до Господа молитви за припинення ворожнечі та мир в нашій державі.

За православною традицією, престольне свято завершилося святковим молебнем і хресним ходом, після котрого владика Єфрем нагадав присутнім про причини прославлення царя Костянтина і цариці Єлени в лику святих і найменування їх титулом «рівноапостольні».

У своєму слові настоятель храму протоієрей Георгій Леміш сердечно подякував всім, хто прийшов молитовно прославити рівноапостольних Костянтина і Єлену, а також подякував Митрополиту Єфрему за радість спільної молитви у цей святковий день.

Дивитися галерею