15.06.2018 р., м. Кривий Ріг. Освячення храму святого мученика Лонгіна Сотника в «Криворізькій установі виконання покарань №3»

Osviachennya_hramu003В п’ятницю, в день пам’яті святителя Никифора сповідника, патріарха Константинопольського (828), Митрополит Криворізький і Нікопольський Єфрем звершив освячення храму святого мученика Лонгіна Сотника в Криворізькій установі виконання покарань №3.

В одному зі своїх слів святитель Феофан Затворник закликає душу того, хто скоїв гріх: «Сам Бог, готовий покарати, вказує тобі на притулок покаяння, здатний захистити від Господньої кари, та кличе до нього. Від потопу одні були відкриті двері для порятунку – двері ковчегу. Одні двері порятунку і від гріховного потопу – двері каяття. Чуєш, як співають: «Покаяния отверзи ми двери, Жизнодавче!» Іди! Бо вони вже відкриті і навіть рука зсередини простягнута, щоб прийняти тебе… Ось розбійник, що приніс покаяння наближається і отримає у спадок рай; приходить блудниця та сльозами стирає рукопис своїх гріхів; Закхей кається перед Господом – і він виправданий; апостол Петро плаче – і приймається; а Давид давно вже там. І весь дім наповнений виправданими грішниками. Сам Хазяїн дому гостинно заводить до Своєї обителі тих, хто кається, і їх, тих хто раніше віддалився від Нього, через покаяння робить своїми рідними».

Спорудження храму стало можливим завдяки розумінню керівництвом колонії необхідності такого духовного лікування і переродження душ тих, хто оступився на життєвому шляху, та старанній праці протоієрея Георгія Гладиша, котрий проводить постійну душепастирську опіку над ув’язненими виправної колонії.

За богослужінням Митрополиту Єфрему співслужили голова відділу пастирської опіки пенітенціарної системи протоієрей Олександр Бабуркин, настоятель тюремного храму святого мученика Лонгіна Сотника протоієрей Георгій Гладиш та священнослужителі з числа кліру Криворізької єпархії.

Разом з правлячим Архієреєм молилися начальник Криворізької установи виконання покарань №3 підполковник Єфіменко Олександр Олександрович та заступник начальника із соціально-виховної роботи підполковник Некрасов Віктор Володимирович.

За Божественною Літургією Митрополит Єфрем молився за прощення гріхів тих, хто оступився на життєвому шляху та за духовне відродження їх душ. Також, Високопреосвященніший владика підніс біля Святого Престолу умиленну молитву до Небесного Отця про відновлення миру та припинення кровопролиття на землі України.

Цього дня, присутні на богослужінні арештанти стали причасниками Святих Христових Таїн із рук правлячого Архієрея.

По закінченні Божественної Літургії, криворізький архіпастир в співслужінні духовенства звершив молебень святому мученику Лонгіну Сотнику.

По завершенні богослужіння Митрополит Єфрем звернувся до присутніх зі словом архіпастирського повчання.

Також, Високопреосвященніший владика, за допомогу та сприяння у благоустрої храму святого мученика Лонгіна Сотника, нагородив начальника Криворізької установи виконання покарань № 3 підполковника Єфіменко Олександра Олександровича медаллю Криворізької єпархії святих священномучеників Онуфрія і Порфирія єпископів Криворізьких І ст. та заступника начальника із соціально-виховної роботи підполковника Некрасова Віктора Володимировича медаллю Криворізької єпархії святих священномучеників Онуфрія і Порфирія єпископів Криворізьких ІІ ст.

Митрополит Єфрем подякував настоятелю храму протоієрею Георгію Гладишу за старанні труди у будівництві храму та благословив на подальші труди у славу Божу для спасіння душ ввіреної йому пастви.

Насамкінець, правлячий Архієрей надав усім присутнім своє святительське благословіння.

Дивитися галерею