24.06.2018 р., м. Кривий Ріг. Архіпастирський візит до храму ікони Божої Матері «Достойно єсть».

Prestolne_sviato011Prestolne_sviato02024 червня 2018 року, у свято ікони Божої Матері, іменованої «Достойно єсть» («Милуюча»), відбулось святкове богослужіння у храмі на честь цієї чудотворної ікони, який знаходиться у центрі мікрорайону Карачуни Центрально-Міського району м. Кривого Рогу. Престольне свято очолив Митрополит Криворізький і Нікопольський Єфрем, котрого на просторому церковному подвір’ї, перед початком богослужіння, радісно зустрічали вихованці недільної школи, що діє при храмі.

Правлячому Архієрею за богослужінням співслужили настоятель храму ікони Божої Матері «Достойно єсть» протоієрей Віктор Галіц, намісник Свято-Володимирівського чоловічого монастиря м. Кривого Рогу архімандрит Володимир (Нероба), благочинний Криворізького Центрально-Міського благочиння протоієрей Анатолій Риженко, клірик Дніпропетровської єпархії протоієрей Павло Гладун та священнослужителі з числа кліру Криворізької єпархії.

Після читання Святого Євангелія зі словом архіпастирського повчання до присутніх в храмі богомольців звернувся Митрополит Криворізький і Нікопольський Єфрем. У своїй проповіді Архіпастир особливо звернув увагу на велич віри і смирення Цариці Небесної. Владика зазначив: «Насіння віри мають зростати на глибокому смиренні, адже тільки тоді з’являються плоди нашої віри. Це велике смирення і мала Цариця Небесна. Коли перед Нею представ Архангел Гавриїл і сказав, що Вона стане Матір’ю Господа, то Пречиста Діва лише смиренно преклонила перед ним Свою голову і відповіла: «Я – раба Господня, нехай буде по слову твоєму». Віра і смирення, вони живуть і по сьогоднішній день, вони і досі звершують чудеса у нашому житті. Тож, навчимося і ми цим прекрасним чеснотам, щоб із ними прийти до Христа і, щоб завжди бути впевненими в тому, що Господь чує наші молитви, і звершує наше спасіння».

За богослужінням були виголошені особливі прохання про припинення кровопролиття на українській землі, після чого Криворізький архіпастир підніс умиленну молитву про відновлення миру в Україні.

Після завершення Божественної Літургії відбувся хресний хід та святковий молебень.

По завершенні богослужіння, Криворізький Архіпастир у своєму слові привітав присутніх богомольців зі святом Преблагословенної Богородиці та закликав усіх молитися за Предстоятеля Української Православної Церкви Блаженнішого Митрополита Київського і всієї України Онуфрія, день тезоіменитства котрого святкується 25 червня. Зокрема, відзначаючи велич Першосвятительського служіння владики Онуфрія, Митрополит Єфрем сказав: «Блаженніший владика – є великою людиною, справжнім монахом, великим Архіпастирем, котрого Господь обрав достойним зайняти найбільш відповідальний та найтяжчий пост, адже таке під силу тільки ангелам. Лише на Патріарха в Єрусалимі сходе Благодатний вогонь, тільки на Предстоятеля Церкви сходе особлива благодать тому, що він веде церковний корабель по бурхливому життєвому морю. Всі ми – пасажири цього корабля і всі ми, стомившись, маємо можливість перепочити та зайнятись своїми особистими справами. Але тільки він – той, хто стоїть біля корабельного керма, не може ні на секунду відволіктись від свого послуху. Тому йому потрібна особлива духовна підтримка. І цією підтримкою являється наша з вами молитва. Тому, прошу всіх наших отців та усіх православних віруючих піднести свої молитви за Ангела нашої Церкви. І ми віримо, що Господь дасть йому сили привести наш Церковний Корабель до тихої пристані Царства Небесного».

Митрополит Єфрем також подякував настоятелю – отцю Віктору, за ревні труди та постійне турбування про облаштування храму – келії Цариці Небесної. На згадку про престольне свято владика подарував отцю настоятелю ікону святителя Гавриїла Кишенівського.

В свою чергу отець Віктор подякував правлячому Архієрею за візит та радість спільної молитви.

Насамкінець, Митрополит Єфрем надав усім присутнім своє святительське благословіння.

Дивитися галерею