27.06.2018 р., с. Нива Трудова, Апостолівського району. Архієрейське богослужіння в храмі священномученика Володимира, митрополита Київського.

sv_Volodymyra008«Народ наш скоїв гріх, а гріх вимагає спокутування та покаяння, а для спокутування гріхів народу та для його пробудження до каяття завжди вимагається жертва, в жертву ж завжди обираються найкращі, а не найгірші. Ось де таємниця мученицької смерті старця митрополита. Чистий і чесний, церковно налаштований, правдивий, смиренний митрополит Володимир мученицьким подвигом виріс в очах віруючих і смерть його така ж, як і все життя, не може пройти безслідно. Вона буде спокутуючим стражданням і закликом, і пробудженням до покаяння», – так в своєму слові про Київського архіпастиря-мученика промовив святитель та сповідник патріарх Тихон.

Слова Першосвятителя виявилися пророчими, адже вже у наші дні по всій Русі відкривають святі храми і обителі на честь священномученика Володимира, митрополита Київського, а рака з його святими мощами у Дальніх печерах Києво-Печерської Лаври залишається святинею, до котрої з усього світу стікаються православні віруючі, молитовно очікуючи допомоги святого Архієрея.

27 червня, у пам’ять знайдення мощей священномученика Володимира, митрополита Київського (1992), святкує свій престольний день храм священномученика Володимира в селі Нива Трудова Апостолівського району. Цього року, на запрошення настоятеля храму протоієрея Олександра Коваленка, престольне свято очолив Митрополит Криворізький і Нікопольський Єфрем.

За Божественною Літургією правлячому Архіпастирю співслужили благочинний Апостолівського благочиння архімандрит Ілля (Лук’яненко) і настоятелі храмів Криворізької єпархії.

За богослужінням була піднесена молитва за мир в Україні.

У святковий день чисельні віруючі стали причасниками Святих Христових Таїн із рук правлячого Архієрея.

По завершенні Божественної Літургії відбувся хресний хід до місця будівництва нового величного храму на честь священномученика Володимира.

Після хресного ходу і молитви небесному покровителю храму Митрополит Єфрем звернувся до віруючих з проповіддю про святительське служіння та мученицьку кончину первомученика ХХ століття – митрополита Київського і Галицького Володимира (Богоявленського). Також, правлячий Архієрей за ревне пастирське служіння та старанні труди по будівництву святого храму нагородив протоієрея Олександра Коваленко медаллю Криворізької єпархії святих священномучеників Онуфрія і Порфирія ІІ ст..

На завершення свята настоятель храму подякував владиці Єфрему за архіпастирський візит і надане святительське благословення на подальші пастирські труди.

Дивитися галерею