14.07.2018 р., м. Кривий Ріг. Вечірнє богослужіння напередодні святкування Турковицької ікони Божої Матері.

Sviatkuvannya_Turkovyckoi_ikony001Щороку 15 липня, у спомин Покладення чесної ризи Пресвятої Богородиці у Влахерні (V), віруючі Криворізької єпархії звершують особливе шанування Божої Матері в Її чудотворному образі «Турковицька». Оригінал цієї ікони був знайдений в XIV столітті у польського села Турковичі на православній Холмщині. У 40-ві роки ХХ століття переселенці з цього краю принесли на Криворізьку землю старовинний список чудотворного образу, і довгий час Турковицька ікона зберігалася в Свято-Вознесенському храмі Кривого Рогу.

Особливе прославлення ікона отримала в 1998 році, невдовзі після утворення Криворізької єпархії. Тоді образ Пресвятої Богородиці хресним ходом відвідав усі благочиння новоствореної єпархії і знайшов своє постійне місцеперебування в Спасо-Преображенському кафедральному соборі. З тих пір ця ікона Божої Матері стала шануватися як покровителька міста Кривого Рогу і всієї Криворізької єпархії, а безліч віруючих засвідчило її чудотворні властивості.

Sviatkuvannya_Turkovyckoi_ikony008За усталеною традицією, напередодні свята, при багатолюдному зібранні богомольців і духовенства, у Спасо-Преображенському кафедральному соборі міста Кривого Рогу відбувається Всенічне Бдіння з літією.

14 липня у кафедральному соборі Митрополит Криворізький і Нікопольський Єфрем очолив Всенічне Бдіння.

За богослужінням Криворізькому архіпастирю співслужили намісник Свято-Володимирівського чоловічого монастиря архімандрит Володимир (Нероба), благочинний Криворізького Центрального міського благочиння протоієрей Анатолій Риженко, духовенство міста Кривого Рогу та сіл Криворізького району.

За традицією, цього дня Правлячий Архієрей, у співслужінні священнослужителів, звершив спів акафісту Пресвятій Богородиці перед чудотворним Її Турковицьким образом.

За богослужінням владика Єфрем освятив на літіі хліби, пшеницю, вино і єлей, а також помазав богомольців освяченим єлеєм.

Дивитися галерею