15.07.2018 р., м. Кривий Ріг. Духовенство Криворізької єпархії молитовно вшанувало чудотворний образ ікони Божої Матері «Турковицька».

Sviatkuvannya_Turkovyckoi_ikony03015 липня 2018 року, в день свята Покладення чесної ризи Пресвятої Богородиці у Влахерні (V) та Турковицької ікони Божої Матері (XIV), Митрополит Криворізький і Нікопольський Єфрем очолив духовне торжество у Спасо-Преображенському кафедральному соборі м. Кривого Рогу, де згадана чудотворна ікона зберігається на особливому шанованому місці – зліва від центрального вівтаря.

Його Високопреосвященству співслужили секретар єпархії протоієрей Віктор Симонюк, намісник Свято-Володимирського чоловічого монастиря архімандрит Володимир (Нероба), отці  благочинні та священнослужителі з числа кліру Криворізької єпархії.

За богослужінням молився ректор Донецького Юридичного Інституту МВС України Бесчастний Віктор Миколайович, а також чисельні криворіжці та паломники, що прибули з різних міст Україіни та, навіть, з далекої Італії, щоб молитовно вшанувати чудотворний образ Цариці Небесної та стати причасниками Святих Христових Таїн.

Духовне торжество підсилилось також дияконською хіротонією – содіючи Духу Святому, Митрополит Єфрем рукопоклав в сан диякона Моршна Євгена Сергійовича.

Після читання Святого Євангелія із повчальним словом до віруючих звернувся правлячий Архієрей. У своїй проповіді Високопреосвященніший владика звеличив Матір Божу, Котра удостоїла місто Кривий Ріг перебуванням у ньому Свого чудотворного образу. «Як ви думаєте, чи обрала б Цариця Небесна Cобі оселею та місцем для перебування Свого святого образу місце нечисте? Ні, ніколи! І це означає, що Вона повірила в нас, що ми будемо дітьми Божими, що ми будемо слухатись Її Сина. А Вона, Пречиста, буде нашою Матір’ю. І сьогодні чудеса, що звершуються по молитві біля чудотворного Турковицького образу Цариці Небесної показують нам, що як і багато віків тому назад, Пресвята Богородиця залишається і нашою Матір’ю і Заступницею. І нині Вона з великим дерзновінням предстоїть Престолу Свого Сина підносячи Йому Свої всесильні молитви за кожного нас».

На сугубій єктенії Високопреосвященніший владика підніс біля Престолу Божого уклінну молитву про відновлення миру на українській землі.

По завершенні Божественної Літургії, був звершений святковий хресний хід довкола Спасо-Преображенського кафедрального собору, після чого владика Єфрем звернувся до чисельних парафіян і гостей духовного торжества з проповіддю. В своєму слові Криворізький архіпастир привітав богомольців із святом Турковицької ікони Божої Матері – Небесної Покровительки всього Криворіжжя, мешканці котрого наразі відзначають своє професійне свято – День працівників металургійної та гірничодобувної промисловості.

За доброю традицією, на завершення урочистостей всім богомольцям була запропонована благодійна трапеза.

Дивитися галерею