22.07.2018 р., м. Кривий Ріг. Зустріч мощей святих благовірних князя Петра і княгині Февронії Муромських у Спасо-Преображенському кафедральному соборі.

DSC_0510У Неділю 8-му після П’ятидесятниці, в день пам’яті священномученика Панкратія, єпископа Тавроменійського (І), Митрополит Єфрем очолив богослужіння в Спасо-Преображенському кафедральному соборі м. Кривого Рогу.

Напередодні, в суботу, правлячий Архієрей очолив Всенічне бдіння в тому ж кафедральному соборі міста.

За Божественною Літургією святителя Іоанна Златоуста правлячому Архієрею співслужили протоієрей Євген Кльосов, протоієрей Олександр Горовенко, протоієрей Дмитро Телятніков, протодиякон Максим Онищенко, диякон Павло Шахно та диякон Євген Моршна.

На початку богослужіння, до криворізького кафедрального собору, з благословення Митрополита Криворізького і Нікопольського Єфрема, зі Свято-Ильїнського монастиря, що розташований на території Одеської єпархії, був доставлений ковчег зі святими мощами благовірних князів Петра та Февронії Муромських, чудотворців, покровителів сімейних цінностей, любові та вірності в сім’ях.

Духовне торжество підсилилось також дияконською хіротонією – содіючи Духу Святому, Митрополит Єфрем рукопоклав в сан диякона Ситника Володимира Валерійовича.

По закінченні читання Святого Євангелія, до парафіян зі словом архіпастирського повчання звернувся правлячий Архієрей.

За богослужінням були виголошені особливі прохання про припинення кровопролиття на українській землі, після чого Криворізький архіпастир підніс уклінну молитву про відновлення миру в Україні.

При традиційно великому зібранні богомольців, чисельні віруючі приступили до святого Причастя Тіла і Крові Христових.

По закінченні Божественної Літургії, Митрополит Єфрем у співслужінні духовенства звершив молебень. По закінченні котрого, правлячий Архієрей підніс молитву до святих благовірних Петра і Февронії.

По завершенні богослужіння, Архіпастир звернувся до своєї пастви зі словом повчальної проповіді, у котрій повідав богомольцям про життєвий подвиг святих Петра і Февронії та вкотре наголосив, що подружнє життя – це великий духовний подвиг, котрий необхідно звершувати зі страхом Божим та великим старанням, адже від цього залежить спасіння душі, як чоловіка, так і дружини.

Насамкінець, правлячий Архієрей надав усім присутнім своє святительське благословіння.

Дивитися галерею