05.08.2018 р., м. Кривий Ріг. Архіпастирський візит до храму Почаївської ікони Божої Матері

Pochaivska_ikona0165 серпня 2018 року, у Неділю 10-ту після П’ятидесятниці, у день Почаївської ікони Божої Матері, відбулось святкове богослужіння у храмі на честь цієї чудотворної ікони, який знаходиться у мікрорайоні Божедарівка, Тернівського району м. Кривого Рогу.

Престольне свято очолив Митрополит Криворізький і Нікопольський Єфрем, котрого перед початком богослужіння з хлібом-сіллю та квітами радісно зустрічали наймолодші прихожани храму.

Правлячому Архієрею за богослужінням співслужили намісник Свято-Володимирського чоловічого монастиря м. Кривого Рогу архімандрит Володимир (Нероба), благочинний Криворізького Центрально-Міського благочиння протоієрей Анатолій Риженко, настоятель Свято-Миколаївського храму м. Кривого Рогу протоієрей Димитрій Салатюк, настоятель храму Почаївської ікони Божої Матері ієрей Георгій Богомол та протодиякон Максим Онищенко.

Духовне торжество підсилилось також дияконською хіротонією – содіючи Духу Святому, Митрополит Єфрем рукопоклав в сан диякона Вадима Мусевича.

За богослужінням були виголошені особливі прохання про припинення кровопролиття на українській землі, після чого Криворізький архіпастир підніс уклінну молитву про відновлення миру в Україні.

Після закінчення Божественної Літургії був звершений святковий хресний хід з Почаївською іконою Божої Матері та іконою праведного воїна Феодора Ушакова, з часткою мощей дарованою в дар храму Митрополитом Єфремом.

У цей святковий день правлячий Архієрей, за ревне пастирське служіння та труди, звів настоятеля храму ієрей Георгія Богомола в сан протоієрея.

Наостанок владика Єфрем звернувся до своєї пастви зі словом повчальної проповіді та подякував отцю-настоятелю за труди на благо ввіреної йому пастви.

Настоятель храму протоієрей Георгій Богомол подякував архіпастирю за високу церковну нагороду і святительські молитви, а також попросив благословення на подальші труди.

Історія Почаївської ікони Божої Матері сягає середини XVI століття, коли майбутній Константинопольський патріарх Неофіт, перебуваючи на теренах сучасної Тернопільщини, подарував її поміщиці Ганні Гойській, котра прихистила його в своєму помешканні на ночівлю. У 1597 р. чудотворна ікона була передана Почаївській Лаврі. Влітку 1675 року, під час Збаразької війни з турками, за молитвами перед чудотворним образом обитель була врятована від навали татарського хана Нурредина. Ікона дотепер зберігається в Почаївській Лаврі.

Дивитися галерею