10.08.2018 г., м. Кривий Ріг. Митрополит Єфрем благословив створення фільму про святого засновника Кривого Рогу.

prav_Petro_KalnyshevskiyВ день святкування Смоленьскої ікони Божої Матері, іменованої «Одигітрія» Митрополит Єфрем  разом із Криворізьким міським Головою Вілкулом Юрієм Григоровичем та високошанованими гостями міста поклав квіти біля пам’ятника святому праведному атаману Петру Калнишевському.

Після покладання квітів до скульптурного образу угодника Божого, Його Високопреосвященство подякував присутнім за віддану шану святому. Окрім цього, Митрополит Єфрем благословив створення документального фільму про святого праведного Петра Калнишевського.

***

Святий праведний Петро Калнишевський – славетний отаман Запорізької Січі, що останнім в історії козацької республіки займав цю почесну посаду, до самого зруйнування Січі за наказом імператриці Катерини ІІ, відіграв визначну роль у заснуванні міста Кривого Рогу.

Ще за свого життя, святий отаман Петро, заснував  8 травня 1775 року станцію почтову Кривий Ріг, також ним на Саксагані для несення служби було поставлено 5 козаків з Вищестебльовського, Дерев’янківського, Уманського, Калниболотського куренів та 10 коней, що не тільки свідчить про його турботи про заселення православним людом українських земель, але й стало могутнім поштовхом у розвитку нового міста – Кривого Рогу. Тому, святий праведний Петро Калнишевський є покровителем Криворіжжя, котре так багато завдячує йому своїм теперішнім розквітом.


Комментарии к статье ( No Comments, Показать список ) :
Оставить комментарий ( Показать форму ) :

Наша адреса:
вул. Церковна, 4
м. Кривий Ріг
Дніпропетровська обл.
50000 Україна
Наш телефон:
(097) 422-74-07
Наш e-mail:
consistoria@meta.ua

 Управление Выйти Обратная связь