11.09.2018 р., м. Нікополь. Відкрилась виставкова експозиція робіт керівника іконописної школи Спасо-Преображенського кафедрального собору.

Vystavka_robit_Marka_ProdanaЗ благословення Митрополита Криворізького і Нікопольського Єфрема у приміщенні краєзнавчого музею м. Нікополя, відкрилась виставка ікон та живопису керівника іконописної школи Спасо-Преображенського кафедрального собору м. Нікополя та почесного громадянина міста – Марка Продана.

Організаторами заходу виступили: міський відділ культури м. Нікополя, священнослужителі Нікопольського благочиння Криворізької Єпархії Української Православної Церкви та Нікопольський краєзнавчий музей.

Експозиція присвячуються до Дня Ангела міста Нікополя, котрий традиційно святкується 28 вересня в день пам’яті святого великомученика Никити, а також до 25-річчя іконописної школи Нікопольського Спасо-Преображенського кафедрального собору та 85-річчя її керівника художника-іконописця Марка Продана.

У день відкриття виставки в музеї зібрались керівництво міста Нікополя, міське духовенство, художники та безліч людей небайдужих до мистецтва. Теплі слова привітань на адресу ювіляра пролунали від в.о. міського голови м. Нікополя Ольги Коник, генерального директора «Нікопольського заводу феросплавів» Володимира Куціна, директора краєзнавчого музею Олександра Кушнирук та багатьох інших.

Також, звернувся зі словом до присутніх благочинний Нікопольського благочиння протоієрей Миколай Марущак. Священнослужитель привітав усіх з важливими для іконописної школи Нікопольського Спасо-Преображенського кафедрального собору ювілеями, а також, з благословення Митрополита Криворізького і Нікопольського Єфрема, нагородив її керівника та автора експозиції – Марка Дмитровича Продана медаллю Криворізької єпархії святих священномучеників Онуфрія і Порфирія, єпископів Криворізьких І ступеня.