04.11.2018р., м. Кривий Ріг. Митрополит Єфрем очолив урочисте богослужіння з нагоди престольного свята в храмі Казанської ікони Божої Матері.

DSC_0933В Неділю 23-тю після П’ятидесятниці в день святкування Казанської ікони Божої Матері (1612) відбулось урочисте богослужіння в храмі на честь цього чудотворного образу Пресвятої Богородиці у місті Кривому Розі. Новий величний собор було збудовано на історичному місці, де до 60-х років минулого століття стояв храм святого благовірного князя Олександра Невського в селищі Довгинцеве, поруч з головним залізничним вокзалом міста – «Кривий Ріг-Головний». В наші дні ця земна келія Цариці Небесної прикрашається трудами настоятеля храму протоієрея Анатолія Беденко, котрий, з нагоди престольного свята, запросив розділити радість молитовного єднання зі своєю паствою у стінах нового храму Митрополита Криворізького і Нікопольського Єфрема.

На церковному подвір’ї Високопреосвященнішого владику з хлібом-сіллю та букетами квітів зустрічали вихованці недільної школи.

За Божественною Літургією Митрополиту Єфрему співслужили:

• благочинний Криворізького міського Південного благочиння протоієрей Володимир Борак;
  • намісник криворізького чоловічого монастиря священномученика Володимира, митрополита Київського і Галицького архімандрит Володимир (Нероба);
  • настоятель храму Казанської ікони Божої Матері м. Кривого Рогу протоієрей Анатолій Беденко;
  • клірик Спасо-Преображенського кафедрального собору м. Кривого Рогу протоієрей Євген Кльосов
  • настоятель храму святого великомученика Димитрія Солунського ієрей Миколай Беденко
  • клірик Спасо-Преображенського кафедрального собору м. Кривого Рогу  протодиякон Максим Онищенко;
  • клірик Спасо-Преображенського кафедрального собору м. Кривого Рогу диякон Вадим Мусевич.

Після читання Святого Євангелія до богомольців зі словом архіпастирського повчання звернувся Митрополит Єфрем.

На сугубій єктенії дияконом з церковного амвону були виголошені особливі прохання за настання миру на українській землі та за єдність Святого Православ’я, а Високопреосвященніший владика підніс біля Святого Престолу умиленну молитву до Господа за мир на Україні та примирення ворогуючих.

Чисельні прихожани та гості храму Казанської ікони Божої Матері цього дня приступили до спасительних Таїнств Сповіді та Святого Причастя.

Після панахиди Митрополит Єфрем очолив урочистий хресний хід навколо храму, в закінчення котрого Високопреосвященніший владика підніс молитву до Цариці Небесної перед Її Казанською іконою.

Після богослужіння архіпастир привітав духовенство та вірян зі святом, побажавши усім постійного заступництва Божої Матері. Також, владика Єфрем подякував настоятелю храму протоієрею Анатолію Беденко за його старанні труди у спорудженні та прикрашенні келії Пресвятої Богородиці. В свою чергу отець Анатолій подякував архіпастирю за радість спільної молитви.

Насамкінець, Митрополит Єфрем надав усім присутнім в храмі богомольцям своє святительське благословіння.

Дивитися галерею