21.11.2018 р., м. Кривий Ріг. Митрополит Єфрем очолив урочисте богослужіння з нагоди престольного свята в Свято-Михайлівському храмі.

Arhistratyga_Myhaila021В день святкування Собору Архістратига Михаїла та інших Небесних Сил безплотних Митрополит Криворізький і Нікопольський Єфрем очолив святкову Божественну Літургію в Свято-Михайлівському храмі м. Кривого Рогу, з нагоди престольного свята.

Біля входу з хлібом-сіллю та букетами квітів владику зустрічали вихованці недільної школи, котрі прочитали вірші власного написання присвячені архіпастирю.

За Божественною Літургією Митрополиту Єфрему співслужили намісник криворізького чоловічого монастиря священномученика Володимира, митрополита Київського і Галицького архімандрит Володимир (Нероба), благочинний Криворізького міського Північного благочиння протоієрей Георгій Базилевський, благочинний Криворізького міського Центрального благочиння протоієрей Анатолій Риженко, настоятель Свято-Михайлівського храму м. Кривого Рогу протоієрей Ігор Кучеров та священнослужителі з числа кліру Криворізької єпархії.

Під час богослужіння були піднесені особливі прохання про єдність Святого Православ’я та за мир в Україні, а Високопреосвященніший владика біля Святого Престолу підніс молитву за мир на українській землі.

На заупокійній єктенії архіпастир молився за упокій душ, цього дня тезоіменитих, спочилих кліриків Криворізької єпархії – колишнього настоятеля Свято-Михайлівського храму протоієрея Михаїла та новопреставленого протоієрея Михаїла Бута.

Після запричасного вірша до парафіян зі словом повчання звернувся настоятель храму святого апостола Фоми села Червоне ієрей Максим Крилач.

По закінченні Божественної Літургії, Митрополит Єфрем у співслужінні духовенства звершив молебень, наприкінці котрого архієрей підніс до архістратига Михаїла молитву.

По завершенні богослужіння Високопреосвященніший владика звернувся до прихожан із словом архіпастирського повчання. У своїй проповіді Митрополит Єфрем наголосив: «Безглуздя іти проти Бога! Завжди йде війна між Богом та дияволом, між світлом і пітьмою, між добро і злом, невидима битва, а ціль її – наші з вами людські душі. Ось те, що насправді цінне для Бога! Заради нашої душі грішної Господь прийшов на землю, щоб спасти нас. І тут Він побачив страшну картину. Він побачив, як диявол мучить Його творіння, знущається над ним. Скільки разів до Христа приводили біснуватих – людей, що наводили жах на оточуючих. Їх зв’язували ланцюгами, а вони їх розривали немов нитки. Їх приковували до скелі за містом, а вони і ці окови розривали з легкістю. Вони жили у гробах, бо неможливо було мешкати поряд з цими людьми. І тільки побачивши Христа Бога, вони почали кричати: «Ісусе, Сине Бога Всевишнього, навіщо ти прийшов раніше часу мучити нас!» Один вигляд Бога, вигляд святості викликає страшні муки у сатани. Тому кожен, хто прагне цієї святості та чистоти, стає об’єктом нападок диявола та його слуг. Саме тому, коли людина робить перші кроки до Бога, до храму святого, до молитви й посту, одразу ж приступає, щоб спокусити її, диявол, як спокушав він Господа нашого в іудейській пустелі. Але сила хресного знамення все перемагає. Ось чому диявол, коли бачить на нас натільний хрестик біжить, він мучиться, бо хрест – це велика і страшна зброя проти нього. І навіть слуги його виказують себе, бо не можуть стерпіти зображення хреста і хресного знамення. Але я хочу ще й нагадати, що кожному з нас Господь дав Ангела Охоронця, котрий допомагає нам в одному – гідно пройти шлях нашого земного життя. І якщо ми заробимо в земному житті духовний скарб, тоді не соромно буде нашому Ангелу предстати з нами на Страшний Суд Божий, предстати з нами перед Лице Великого Бога! Тож будемо ще в цьому житті вчитися любити нашого Ангела Охоронця, цінувати його, не ображати його, але зробити добрим нашим другом, котрий несе послух від Бога вести нас у вічність».

Також, владика привітав усіх присутніх з Днем Ангела, котрий цього дня святкують усі православні християни, а причасникам Святих Христових Таїн архіпастир побажав, щоб послужило Святе Причастя їм у зцілення душі і тіла.

Митрополит Єфрем поздоровив протоієрея Ігоря Кучерова – настоятеля Свято-Михайлівського храму, з престольним святом та надав своє святительське благословіння на подальші труди на ниві Христовій.

Дивитися галерею