ХРИСТОС ВОСКРЕС !

s2.jpg                                    Возлюблені отці, брати і сестри !

   Ласкою і милістю Божою ми знову зустрічаємо свято Святого Христового Воскресіння, і радість о Господі, що Воскрес із мертвих, пов’язує нас узами Христової любові.
В ці Великодні дні ми вклоняємось безмежній любові Божій, яка змусила Сина Божого, Господа Ісуса Христа, зійти на землю, втілитися, постраждати і померти Хресною смертю за нас, за наші гріхи та, як говорить апостол Павло, воскреснути «для виправдання нашого» (Рим. 4, 25).

   Христос Воскрес, і ця подія, засвідчена свідками, яким являвся Воскреслий, осяяла увесь світ невгасимим світлом життя вічного. Воскресіння Христове і нині наповнює радістю свідомість усіх, хто пізнав глибину цього буття, яке позбавило світ від гріховного спадку та освятило нас для торжества загального Воскресіння живих і мертвих. Через невгасиме торжество повстання з мертвих і нам даровані всі сили, необхідні для рятівного життя в любові Христовій, тому і Церква Христова нині радіючи промовляє: «…від землі до небес Христос Бог нас приведе, переможну пісню співаючи».

   Видатний ієрарх XIX століття, архієпископ Херсонський Інокентій говорив: «Нині в образі Воскреслого Спасителя нам повернуто всю втрачену в Адамі велич чад Божих, вручено все необхідне для наслідування Царства Небесного… нині ми всі звільнилися від непорушних пекельних оков».

   Христос, Бог наш, Переможець смерті та тління (Дії 2,31), Звершувач новозавітної Пасхи, дарує нам вічний спадок і тому, «як в Адамі вмирають усі, так само в Христі всі оживуть, кожен у своєму порядку: первісток Христос, потім ті, що Христові, під час Його приходу» (1 Кор. 15, 22 – 23). Святитель Іоанн Златоуст в своєму пасхальному слові говорить: «Христос Воскрес, і ніхто хай не боїться смерті… Христос Воскрес, і вічне життя дароване віруючим в Нього… Христос Воскрес… поклав початок воскресінню всіх померлих», і через Його Воскресіння ми стаємо народом Божим, народом помилуваним (1 Пет. 2, 9 – 10).
Воскресіння Христове чудесним образом змінило душевний стан апостолів – учнів Господніх. Їхні глибокі сумніви і навіть невір’я змінилися непохитною вірою, страх – впевненістю та мужністю, подив – надією. Але і нас, тих, хто живе на початку третього тисячоліття від Різдва Спасителя світу, хіба не змінює корінним образом Воскресіння Христове? Воістину, і для нас Великдень – джерело радості, джерело особливого натхнення, що перемагає наше немічне єство і спокуси цього світу для наслідування вічного життя.

   Дорогі брати і сестри! Світла радість Воскресіння Христового поєднується нині з твердою надією на перемогу правди і світла в нашому житті. Безліч труднощів стоїть зараз перед усіма нами, перед усіма людьми світу: і в політичній, і в соціальній, і в духовній сферах. Сьогодні увесь світ охоплений очікуванням апокаліптичних потрясінь, які загрожують всім, хто живе на землі. Тому, від нас потрібна особлива молитва до Воскреслого Спасителя про мир в усьому світі, про спасіння тих, хто живе на Землі.
Возлюблені отці, брати і сестри! Які б випробування не готувало нам життя в наш час, ми з допомогою дарованої нам Христом милості маємо докласти всі старання для того, щоб плоди Христового Воскресіння втілювалися в справах нашої віри та любові, подібно до того, як вони торжествували у ділах святих апостолів Христових і Його подвижників протягом двадцяти століть.
Господь судив нам жити в такі роки, які визначають долю Вселенського Православ’я, долю нашої Української Православної Церкви, нашої Вітчизни. В цей неспокійний час багатьом із нас не вистачає мирного, творчого духу – духу міцності та любові. Вселенський учитель IV століття Григорій Богослов в Слові на Святу Пасху говорив: «О, якби мені мати голос, достойний ангельської пісні, чутної в усіх кінцях світу. Пасха! Господня Пасха! Вона в нас – Свято свят і Торжество із торжеств. Настільки вона перевищує всі торжества, наскільки сонце вище від усіх зірок». Нам треба пам’ятати ці слова. Вони набувають особливого значення в наші дні, коли світ наш земний, що перебуває на межі всесвітньої катастрофи, безперестанку повторює: «Я Богом створений для торжества життя, і до Нього за допомогою звертаюсь!»

   Мої возлюблені! Спаситель і Господь наш Ісус Христос за Своєю безкінечною любов’ю до роду людського, до кожного з нас зійшов на Землю і Своїм життям, вченням, всепрощенням, стражданням, смертю і переможним Воскресінням звершив наше вічне спасіння. Нехай пасхальна радість буде для всіх нас джерелом бажаного миру, взаєморозуміння, терпимості, братства, творення і єдності. Будемо пам’ятати про те, що наш земний християнський обов’язок полягає в щирому служінні потребам усього людства і потребам кожної людини. Будемо ревно і вірно служити нашій Матері Церкві та Батьківщині! Будемо в єдності та згоді свідчити перед світом про те, що Воістину Христос Воскрес!

   Перемагаючи всі скорботи та печалі, в повноті Пасхальної радості, возрадуємось, возлюблені, возвеселимось з усіма небесними та земними. В тому, що Христос Воскрес – наше життя і спасіння. Будемо віддані Христові, будемо зберігати вірність Матері Церкві, будемо «мати любов між собою» (Ін. 13, 35), не станемо забувати про своїх ближніх, будемо поблажливі, терпеливі та милосердні.

   Сердечно вітаю вас із великим і радісним святом Світлого Христового Воскресіння.

                                                                                            Христос Воскрес! Воістину Воскрес!

                                                                    

          

                

ПАСХА ХРИСТОВА                                                                                                     СМИРЕННИЙ ЄФРЕМ, БОЖОЮ ЛАСКОЮ

                                                                                                                                                           АРХІЄПИСКОП КРИВОРІЗЬКИЙ

м. Кривий Ріг                                                                                                                                                             І НІКОПОЛЬСКИЙ

        2012р.

 


Комментарии к статье ( No Comments, Показать список ) :
Оставить комментарий ( Показать форму ) :

Наш адрес:
ул. Церковная, 4
г. Кривой Рог
Днепропетровская обл.
50000 Украина
Наш телефон:
(097) 422-74-07
Наш e-mail:
consistoria@meta.ua

 Управление Выйти Обратная связь