23.11.18, м. Кривий Ріг. У кафедральному соборі відбулася поминальна служба по жертвах голодомору і політичних репресій.

23 листопада на території Спасо-Преображенського кафедрального собору у Саксаганському районі Кривого Рогу вшанували пам’ять жертв голодомору 1932-1933 років, а також політичних репресій. Кліриком собору протоієреєм Євгеном Кльосовим і протодиякон Максимом Онищенко була відслужена панахида біля поклонного хреста, встановленого в пам’ять жертвам Голодомору і політичних репресій в ХХ столітті.

Криворіжці зібралися на території храму, щоб віддати шану загиблим. Серед тих, хто молиться, були голова Саксаганського району Валерій Беззубченко, представники цивільних організацій, комунальних підприємств, навчальних закладів.

В кінці молитви і поминального слова присутні вшанували пам’ять загиблих хвилиною мовчання, потім поклали квіти, вінки і композиції з житніх та пшеничних колосків до Святого хреста.

Для багатьох криворізьких сімей цей День є особистою пам’яттю про трагедію, в якій постраждали або загинули їхні старші родичі.

Нагадаємо, масовий голод, що охопив в 1932-1933 роках всю територію України в існуючих на той період кордонах, спричинив багатомільйонні людські жертви. День пам’яті жертв Голодомору – щорічний національний пам’ятний день в Україні, що припадає на четверту суботу листопада, запроваджений Указом Президента України від 26 листопада 1998 року № 1310/98 як «День пам’яті жертв голодомору». У 2006 році Верховна Рада України оголосила голодомор актом геноциду українського народу.