01.12.2018 р., м. Кривий Ріг. В дар Криворізькій єпархії була передана частка мощей святої мучениці Лукії Сиракузської (+304).

Peredacha_moschey_sv.Lukii001Peredacha_moschey_sv.Lukii003Стараннями благодійника Криворізької єпархії, віруючого італійця Сандро Тревізана Криворіжжя здобуло собі ще одну святу небесну заступницю. Пан Сандро привіз з Венеції в дар нашій єпархії частку мощей святої мучениці Лукії Сиракузської  (+304).

25 листопада поточного року, в приміщенні Управління Криворізької єпархії, благодійник передав велику християнську святиню Митрополиту Єфрему. Після благоговійного поклоніння мощам угодниці Божої, Високопреосвященніший владика подякував Сандро Тревізану за його великий дар, що послужить на духовну користь багатьом віруючим християнам.

1 грудня, напередодні святкування дня пам’яті священномученика Порфирія, єпископа Криворізького (+1937), перед початком Всенощного бдіння, котре очолив правлячий архієрей, до криворізького Спасо-Преображенського кафедрального собору були доставленні мощі святої мучениці Лукії Сиракузської (+304).

Чисельні віруючі цього дня вклонились мощам нареченої Христової.

Наступного дня, за Божественною Літургією, котру очолив Митрополит Єфрем, молився Сандро Тревізан. По закінченні богослужіння благодійник привітав криворіжців з радісною подією – віднайдення мощей святої Лукії та виказав свої щирі побажання, щоб молитви, котрі підноситимуться біля мощей угодниці Божої, були почуті нею та, щоб свята не залишила нікого без своєї допомоги.

Митрополит Єфрем подякував Сандро Тревізану за його духовний дар – мощі святої мучениці Лукії, та нагородив благодійника медаллю  священномучеників Онуфрія і Порфирія ІІ ст.

Від нині мощі святої діви Лукії будуть перебувати у Спасо-Преображенському кафедральному соборі м. Кривого Рогу.

Житіє святої мучениці Лукії Сиракузської.

Свята мучениця Лукія походила родом із міста Сиракузи.

У вдячність за зцілення своєї матері, біля раки з мощами святої Апфії (5/18 листопада) в Катанах, вона роздала все своє майно бідним та дала обітницю посвятити своє дівство Господу. Дізнавшись про це, наречений святої, доніс на неї правителю міста, що вона є християнкою.

За відмову принести жертву ідолам, жорстокосердий правитель Сиракуз наказав обезчестити святу, проте Господь надав таку важкість її тілу, що великий натовп людей не зміг її здвинути з місця. Тоді мучителі розвели довкола святої Лукії велике багаття, проте його полум’я не пошкодило угодниці Божій. Після цього, за наказом правителя, мученицю пронзили мечем у горло. Таким чином, свята Лукія завершила своє земне життя та відійшла до Небесних обителей Христа Бога, котрого, більш за життя, полюбила її душа.

Дивитися галерею