07.01.2019р., м. Кривий Ріг. Митрополит Єфрем очолив нічне Різдвяне богослужіння в Спасо-Преображенському кафедральному соборі.

Rizdvo_Hrystove004Rizdvo_Hrystove013Увечері, напередодні свята Різдва Христового, Митрополит Криворізький і Нікопольський Єфрем у Спасо-Преображенському кафедральному соборі міста Кривого Рогу очолив святкову Всеношну, що складалася з великого повечір’я, літії з чином освячення п’яти хлібів і утрені.

Високопреосвященнішому владиці співслужили клірики кафедрального собору.

За святковою утренею було проспівано величання свята Різдва Христового і прочитано Євангеліє про священну подію святої Різдвяної ночі. По завершенні вечірнього богослужіння традиційно віруючі на чолі з архіпастирем виконали перед вертепом Різдвяні колядки, що прославляють народженого Богонемовля Христа і Його Пречисту Матір.

Кульмінаційна подія свята Різдва Господа Бога і Спаса нашого Ісуса Христа – нічна Божественна Літургія, традиційно розпочалася рівно опівночі. У числі тих, хто молився за богослужінням в Спасо-Преображенському кафедральному соборі, були Криворізький міський голова Юрій Вілкул, секретар Криворізької міської ради Сергій Маляренко, голови районних в місті Кривому Розі рад та керівництво міста.

На запричасному благочестивій увазі богомольців Високопреосвященнішим владикою Єфремом було зачитане Різдвяне послання Предстоятеля Української Православної Церкви Блаженнішого Онуфрія, Митрополита Київського і всієї України.

У велике християнське свято до святої чаші приступило безліч мирян, що гідно пройшли поприще Різдвяного посту.

Після завершення Божественної літургії перед іконою свята були проспівані тропар і кондак свята, після чого митрополит Єфрем звернувся до віруючих зі словами архіпастирського повчання.

Завершилося нічне богослужіння співом Різдвяних колядок, які з радістю виконували хористи собору, прихожани і гості свята.

Дивитись галерею