22.01.2019 р. Кривий Ріг. Митрополит Єфрем взяв участь в урочистостях з нагоди Дня Соборності та Свободи України.

Den_Sobornosti004Митрополит Криворізький і Нікопольський Єфрем взяв участь в урочистостях з нагоди Дня Соборності України, які пройшли біля пам’ятника Т.Г. Шевченку в Центрально-Міському районі Кривого Рогу.

У церемонії покладання квітів до пам’ятника Великому Кобзареві взяли участь Криворізький міський голова Вілкул Ю.Г., секретар міської ради Маляренко С.В., голови районних у місті рад, почесні громадяни міста, керівники підприємств гірничозбагачувального комплексу, представники культури, науки та освіти.

День Соборності та Свободи України відзначається щороку 22 січня. Це свято започатковано у 1999 році на згадку подій цього дня 1919 року, коли на Софіївській площі у Києві було проголошено універсал про об’єднання УНР та ЗУНР у соборну Україну: «Віднині на всіх українських землях, розділених віками, Галичині, Буковині, Закарпатській Русі й Наддніпрянщині буде єдина велика Україна. Мрії, задля запровадження яких найкращі сини України боролися і вмирали, стали дійсністю». Остаточно Акт повинен був бути ратифікований майбутніми Українськими Установчими Зборами, скликаними з усієї території України.

Ця акція об’єднання залишила слід в історичній пам’яті українського народу. В 1939 році у Карпатській Україні вперше офіційно відзначили свято Соборності, а в 1990 році в цей день патріоти України вишукувались у «живий ланцюг», взявшись за руки на автошляху між Києвом, Львовом та Івано-Франківськом, як символ духовної єдності людей східних і західних українських земель.

Дивитися галерею


Комментарии к статье ( No Comments, Показать список ) :
Оставить комментарий ( Показать форму ) :

Наш адрес:
ул. Церковная, 4
г. Кривой Рог
Днепропетровская обл.
50000 Украина
Наш телефон:
(097) 422-74-07
Наш e-mail:
consistoria@meta.ua

 Управление Выйти Обратная связь